Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký je Váš golfový cíl pro rok 2024?

Tak za mne:
  • Dostat se na HI pod 40, nejlepe co nejblize k 35 (aktualne 45.7)
  • Zahrat svuj prvni Par
  • Zahrat prvni Birdie
  • Na jare si vzit opet nekolik lekci s trenerem
  • Za rok si dat aspon 15 her (vidim to spis na 9ky)
  • Zkusit v prumeru jednou tydne trenovat na drivingu
  • Zkusit 3 nove hriste (to asi nebude tezke, jelikoz jsem hral pouze 3)
  • Venovat se golfu vic nez letos
 
No tak po shrnutí nastavím nové cíle
- hrát minimálně stejně her jako v roce 2023
- konečně vyladit tu konzistenci
- odehrát co nejvíce hřišť na jižní Moravě
- zkusit pokořit pár hřišť na severu Čech
- dostat HI pod 20
- užívat si hru a uklidnit se, neházet holema a být pozitivní (asi nesplnitelné, ale zkusím to)
 
Stejně jako v předchozích letech bych chtěl spojit cestování s poznáváním nových hřišť po Evropě. Moje golfové cíle pro rok 2024:
  • zahrát si na 50 nových hřištích
  • hrát stabilně 80-85 ran (18 jamek/PAR 72)
  • zahrát několik kol pod 80 ran
  • stát se SK všudehrálem 🇸🇰 - zbývá odehrát 6 hřišť
  • zahrát si golf ve francouzském Chamonix 🇫🇷
  • odehrát nová hřiště v Německu kolem Berlína 🇩🇪
  • navštívit další hřiště v Polsku 🇵🇱
  • letecky navštívit golfovou destinaci (Turecko, Bulharsko nebo Španělsko)
  • zahrát si na nových hřištích v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku nebo jinde v Evropě
  • absolvovat fitting driveru, naučit se s ním hrát a zařadit ho do bagu
 
To podstatné je, aby byl golf stále odpočinkový, s fajn lidmi ve flajtu (kterých je tady na Jamce mnoho)a v hezkém prostředí.🍀
Po letošní zkušenosti s trenéry, bych ráda s tréninky pod dozorem ráda pokračovala.
Poprvé si zahrát turnajově "Requocup" na Kaskádě.
Zahrát si víc turnajů a HI dostat pod 33. Nyní 37,1.
Zažít další golfovou dovolenou s rodinou.
Nachodit po hřištích mnoho kilometrů a vyzkoušet hole, kterým zatím nedávám moc prostoru.
🍀
 
Abych mohl na konci příštího roku zuctovat, tak si dám také pár cílů. Týká se predevsim Líšnice, kde budu zřejmě trávit tak 95% času. Takže do své druhé golfové sezóny:
- alespoň 5x dát hřiště pod 50 a jednou pod 45
- 5x berdie
- 2 nová hřiště
- naučit se s LW, co donesl Ježíšek
- vyhrát nějakou tipovací soutěž zde na jamce :)
 
S manzelkou a kamaradem jsem zacal s golfem pred par mesici, tak jednoducha odpoved by byla:
- Naucit se golf :D

Ta slozitejsi odpoved je:
-Trenovat a zlepsovat odpal. Byt konzistentni.
-Vzit lekce a udelat si zkousku na HCP54.
-Zdokonalit znalost pravidel
-Odehrat svou prvni 18.
-Pokud progress dovoli, tak zkusit nejaky turnaj.
-Dohrat Grabstejnskou akademii bez ztraty micku v rybniku na dvojce.
-Udrzovat u manzelky co nejnizsi miru frustrace z toho, ze ji to nekdy jde a nekdy ne.... A u sebe vlastne taky.
-Ztratit co nejmene micku a najit co nejvice pri hledani tech mych.
-Nastvat co nejmene lidi na hristi.
-Nikoho netrefit.

Naslo by se toho vic, ale pro zacatek si myslim, ze to staci. Prvni krok, zakoupeni clenstvi na Grabstejne, mame za sebou. Ted uz jen najit ten cas a hlidani deti :)
 
S manzelkou a kamaradem jsem zacal s golfem pred par mesici, tak jednoducha odpoved by byla:
- Naucit se golf :D

Ta slozitejsi odpoved je:
-Trenovat a zlepsovat odpal. Byt konzistentni.
-Vzit lekce a udelat si zkousku na HCP54.
-Zdokonalit znalost pravidel
-Odehrat svou prvni 18.
-Pokud progress dovoli, tak zkusit nejaky turnaj.
-Dohrat Grabstejnskou akademii bez ztraty micku v rybniku na dvojce.
-Udrzovat u manzelky co nejnizsi miru frustrace z toho, ze ji to nekdy jde a nekdy ne.... A u sebe vlastne taky.
-Ztratit co nejmene micku a najit co nejvice pri hledani tech mych.
-Nastvat co nejmene lidi na hristi.
-Nikoho netrefit.

Naslo by se toho vic, ale pro zacatek si myslim, ze to staci. Prvni krok, zakoupeni clenstvi na Grabstejne, mame za sebou. Ted uz jen najit ten cas a hlidani deti :)
Jako jednoduchou odpověď sis dal ten nejtěžší úkol 🤭

Ale držím palce 😉
 
Tak máme 1.1., nejvyšší čas si dát do nového roku nějaké ty golfové cíle:).....takže:

1/ V mém věku už je na prvním místě cíl to, aby drželo zdraví jako loni - zaklepávám na dřevo - a mohl jsem si golf užívat dle libosti.
2/ Absolvovat opět několik zahraničních vícedenních pánských golfových "výletů":D
3/ Dostat se s počtem odehraných hřišť v ČR na číslovku začínající osmičkou (nyní 77), tzn. alespoň tři nová hřiště.
4/ Hrát méně her, kde jednu devítku zahraju v pohodě pod 50 a druhou hraju jako k.kot:vomit:.....a že jich loni takových bylo mraky:(........No prostě jinými slovy hrát více her pod kilo než loni
 
Abych to golfové předsevzetí stačil ještě dnes:
- snažit se víc trénovat a trochu se posunout
- snížit HCP (ale zase ne moc 😉)
- užít si každou hru i když nebude stát za nic
- radovat se vícekrát z výsledku v paru (loni jen 2x)- myšleno par jamky ne hřiště 🤣
- a aby to nebylo jen o golfu, tak pro své zdraví zlepšit fyzičku a sundat 3-5kilo
Jestli tohle fórum čte moje žena (doufám, že ne), tak prosím správce poslední bod zneviditelnit 🤣
Hezký Nový rok všem 🏌️
 
Upraveno:
Tak ani toho 1.1. jsem nestihl, ale ještě jsem nešel spát, tak se to počítá:
1) zůstat plus mínus ortéza zdráv abych mohl zkusit následující
2) odehrát více hřišt/her než letos (tedy více než 4x 9jamek + 2x akademka)
3) neměnit putter a dát tomuhle rok šanci 🤣 pokud se mu něco náhodou nestane
3) neznechutit golf dítěti a vyrazit s ním někam zase aspoň na akademické hřiště
4) bavit se tím
5) přiblížit se / pokořit aspoň tu 100vku jednou
6) třeba možná po snad 10ti letech zkusit turnaj
 
Bavit se golfem. Když už budu odjíždět z 18. jamky frustrovaný z výkonu, tak aby nejpozději druhý den ráno to odeznělo a chtěl jsem jít znovu na golf.
Poznat další nová hřiště
A samozřejmě potkávat lidi z 19.jamky
 
Loňským rokem jsem završil svoji první golfovou pětiletku a když se za ní ohlédnu, byla to jízda! 🙂 Splnil jsem si veškeré vytyčené cíle, které jsem si dal, když jsem s golfem začínal. Pro udržení motivace si dávám v golfu cíle krátkodobé (sezónní), střednědobé (2 roky) a dlouhodobé (3+ roky). Každý rok byl něčím výjimečný a nezapomenutelný, ale hlavně, každý rok byl zatím lepší, než ten předchozí! A aby to tak zůstalo, záleží jen na mě. Proto jako vzpomínku na loňský, úžasný rok, si tu odložím tento post 😎 Poslední dny jsem přemýšlel, jaké cíle si nastavit na další budoucí období a vesměs se tu budu opakovat, ale vychází mi z toho tyto priority 🙂

  • Co by mě potěšilo nejvíc, by bylo věnovat se dál neteři, vzbudit v ní další zájem a věnovat se jejím prvním golfovým krůčkům 😍
  • Užívat si hru, klubový život, chodit hrát nejenom s lidmi, které mám rád, ale poznávat další nové spoluhráče a bavit se s nimi hrou. A když mi to zrovna nepůjde, tak mě potěší úspěchy spoluhráčů a kamarádů :cool:
  • Naučit se hrát driver 🙃
  • Pokud čas dovolí, v budoucnu se zúčastnit golfové akce 19. jamky 👍
  • Střednědobě to dotáhnout na stříbrného Všudehrála, odehrát všechny 18ky v ČR a v rámci našich výletů poznávat další hřiště v ČR a zahraničí ;)
    IMG_8207.PNG
 
Po dvou letech si sem schovám další příspěvek :)
Všem přeji hlavně zdraví, to ostatní pak přijde samo :)
V roce 2021 jsem odehrál celkem 111 her, v roce 2022 celkem 145 her a loni 123 her (72x devítku a 51x osmnáctku)
Rád bych tedy opět dal minimálně 120 her
Hrál stabilně 80-83 ran na 18 jamek a občas se podíval i na tu 7x
Navštívil alespoň jeden turnaj (to se po x letech loni podařilo :-D )
Zahrál si konečně poprvé v zahraničí (ok, mám 1x 9 jamek v Maďarsku, ale to se nepočítá :-D )
a hlavně a především, byl zdravotně schopen vše zvládnout....
Ať se vám všem vaše cíle naplní :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom