Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký je váš golfový cíl pro rok 2023?

2023 - golfovycil.png


Jaký je váš golfový cíl pro rok 2023?
Podobně jako pro roky 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 je tu oficiální vlákno i pro rok 2023!
Titulní foto: Horal (červenec 2022)
  1. Napište své golfové cíle pro rok 2023. Konkrétní a pro vás dosažitelné.​
  2. Popište, jak svých cílů chcete dosáhnout, co pro to uděláte, kdy, kde a jak! Čím více detailů, tím lépe! Není nad to si dát takto veřejný závazek. :)
  3. Jakmile své cíle splníte, bude skvělé, kdy o tom tady budete reportovat tak, že "odpovíte" na svůj příspěvek. Pokud cíle jsou pro vás příliš snadné, alespoň víte, že je potřeba pro příště přitvrdit!​

Pojďme do toho!

PS: A pokud chcete shrnout své cíle předchozího roku -> viz téma cíle 2022.
 
Můj golfový cíl pro rok 2023:
- Být lepší. :D
Zní to triviálně, ale je v tom všechno. A tohle chci. Je to pro mě hlavní a mohu to ovlivnit bez toho, abych byla závislá na vnějších vlivech. Bez ohledu na HCP, výhrách, odehraných turnajích a hřištích...

Tohle beru jako jediný závazek, ke kterýmu se upíšu. :D

Níže, tohle rozepsané, neberu jako závazné cíle, spíš něco, co bych si přála pro tento rok. Či to potřebovala, ale pokud to nevyjde, tak to vyjde příště. Důležité je se pro mě zlepšit.

Co:
- Ráda bych si užila kratší golfovou dovolenou v Turecku na jaře. - Letenky, ubytování a green fee mám, teď si to jen užít.
- Potřebuju fitting a nový hole. Takže si na to našetřit. Ideálně do začátku léta. Začít setem želez (ideálně do června včetně), pak wedge (prý existují víc jak dvě :D), to patrně nejdřív na podzim. Ještě jsem nebyla nikdy na fittingu, tak tam zajít s trenérem. Loni mi už totiž několikrát chyběly některý hole jako 6 a 8. A pitching wedge mám ještě z 20-30 let starýho pánskýho setu a já se s ní nijak nesžila. Těžká, dlouhá - prostě pánská a starší hůl.
Je to důležitý a všichni kolem mě mi to říkaj, že už nový hole fakt musím mít. A mají pravdu. :D Pokukuju po Titleist, zatím, ale nejdřív fitting.
- Chci zlepšit golfový švih. Na tom dělám s trenérem. To chci hlavně teď přes zimu do začátku sezóny. Jsou tam věci, které mi chybí. Prostě to změnit, vylepšit.
- Zjistit, co se dělá s tou holí u chipu a pitche. Nějaký základy mám, ale zatím na to nebyl čas, když na hodině jsem potřebovala řešit v tu chvíli důležitější věci - na jaře si ten čas udělám. Trochu nakvap na začátku sezóny.
- Zlepšit puttování - trénink, co víc. Vím jak, vím co. Prostě to dál trénovat a nečekat zázraky, jen malé krůčky.
- Navštívit pár nových hřišť. - Aspoň pár. Ale co nejvíc. 🤣 V ČR.
- Chodit na turnaje. S tím počítám, snad nebude na ně s dopravou problém. :/
- Bylo by fajn, kdyby se cvičení a golfový trénink propsal i na snížení HCP. Na začátku jara ale spíš počítám s jeho zvýšením, a pak se uvidí. Třeba mi stoupne, tak se z toho nehroutit. A myslet na zlepšení švihu, že to za to stojí, a že nemusím mít všechno hned.
- Zlepšit svalovou konstituci pro golf a pro zdraví - a úspěchy se dostaví. :D✌️

Tohle všechno ale není pro mě něco jako předsevzetí, ani nijak závazné, protože jinak bych s tím byla na nervy. A to nejde. To nechci. Prostě tohle jen chci a něco pro to už teď dělám. Jinak by to byly jen slova do větru.

P. S. S tím zdůrazňováním golfových cílů, hlavně bez závazků, si trochu připadám jako chlap. :rolleyes: Ale chápeme se, nechci se vázat závazky k plnění golfových cílů... :D:eek:
 
Ja bych chtel hezky otacet pravou nožičku. To je asi vsechno. Joj a jeste Break100
 
Myslím si, že toto tvrzení může být pravdivé. Průměrný golfista bude mít HI cca 20-25 a tomu odpovídá 95-100 ran za kolo. Pro hráče s HI nad 36 je velmi obtížně zahrát méně než 100 ran, mírně pokročilí většinou hrají 110-120 ran. Navíc je otázka, kteří golfisté se do statistiky počítají. Pokud se tam počítají i hráči, kteří nehrají pravidelně nebo po pár měsících skončí, tak by procento mohlo být výrazně vyšší.
 
Kdo si ještě nenapsal své golfové cíle pro letošní rok? Ideální čas to dohnat - sezóna je už skoro tady! Přidejte se k nám ostatním, budeme vám držet palce a na podzim si společně každý sám vyhodnotíme, co se komu povedlo a co ne. Cíle ideálně konkrétní, klidně víc, golfové... Jasně že všichni chceme zdraví a bavit se golfem a světový mír. A k tomu? :) Držím palce nám všem! ⛳
 
Tak já pár cílů mám.

1. Stabilizovat hru. Loni jsem byl schopen se hlavně koncem sezony(například v Hořehledech) vrátit úplně na začátek.
2. Stlačit HCP pod 36, když se to ale nepovedu a budu hrát stabilně Na HCP kolem 40 tak taky budu spokojen.
3. Donutit se a konečně někam začít vkládat výsledky. Ideálně zpracovat i staré scorekarty.
4. Našetřit si na nějaké golfové hodinky.
5. Být na golfu klidnější.
6. Udělát si pár golfových víkendů, kdy například za tři dny poznám tři nové hřiště.
7. Najít nějaké parťáky se kterými budu aspoň občas chodit hrát. Ideálně na mé úrovni a chorobně souteživý jako já, ať se můžeme posouvat navzájem.
8. Začít používat všechny hole v bagu 😂

Největší cíl je ten první. Chci, abych byl vždy schopen jít nejhůř na HCP 54. Protože takový golfista podle mě už nezdržuje a není ostuda 😂
 

7. Najít nějaké parťáky se kterými budu aspoň občas chodit hrát. Ideálně na mé úrovni a chorobně souteživý jako já, ať se můžeme posouvat navzájem.
Nevyhýbej se hře s lepšími hráči, právě to tě posune dopředu ;)
 
Nevyhýbej se hře s lepšími hráči, právě to tě posune dopředu ;)

To já se nevyhýbám. Ale chybí mi takový to, že bych měl kamaráda/kamarádku se kterým bych mohl soutěžit a rostli bychom spolu :)
 
Tak já se teda taky upíšu

  • Držet se u každé rány rutiny. Zvládám to tak u 50% ran a podle toho taky 50% ran končí blbě
  • Přestat švihat zvenku
  • Naučit se pořádně rotovat trupem z nápřahu k odpalu
  • Dostat HCP na 24-30
  • Odehrát vilc her i turnajů než vloni(uvidíme jak to půjde se svatbou a dalšími srandami co mě letos čekaj)
  • Zapracovat na hlavě, ať mě jedna blbá jamka neprovází následující tři
  • Dát si v Praze hru s někým z vás.
A pak mám ještě jedno veliký přání. Abych si tímhle vším nerozhodil puttování, protože to je už od začátku chlouba mojí hry.
Tak uvidíme!
 
Původně jsem si kvůli shanku žádné cíle dávat nechtěl, ale jak na tom společně s trenérem makáme, tak se hecnu.
  • Logicky mým největším cílem nemůže být nic jiného než zbavení se toho zpropadeného shanku, který mně s přestávkami provází druhým rokem. Jestli se ho nezbavím, tak ty hole hodím do rybníka a s kolejnicí u nohy se tam vrhnu taky.
  • Když už jsem si dal tu práci s hledáním trenéra a odhodlal se, tak bych rád vydržel celou sezónu a opravil i další nešvary (rovina švihu, driver).
  • Dostat se poprvé pod 80 (min. par hřiště 71)
  • Zahrát víc birdie než loni (18)
  • Zúčastnit se klubové jamkovky
  • Zahrát poprvé eagle
  • Snížit hcp (akt. 15,3)
  • Odehrát 5 nových hřišť
 
  • Vyhrát klubovou jamkovku
  • Udržet poměr birdie/bogie 1:3
  • Dostat HCP pod 9
  • Zajít si na fitting Itobori
  • Podívat se opět do Turecka
  • Absolvovat aspoň jeden pánský golfový výjezd
Hlásím se na splnění Tvých dvou posledních bodů jako Tvůj neocenitelný podporovatel a glosátor Tvých úspěchů. Od Tebe očekávám totéž
 
  1. Aktuálně zbavit se socket, shanku, nebo jak se ta kurwa jmenuje. Něco k tomu jsem našel tady https://www.golfdigest.cz/clanek/25486-Svaty-socket.html
  2. Dlouhodobě omezit hry přes hektar, a přidat hry pod sto /můj poslední socketový Militorov nechtějte vidět/.
  3. Protože nejvíc pocitově věřím všem wedžím, tak je o to víc vypilovat, protože krátká hra ledacos zachrání a když si na tu hůl věříte a pak zkurwíte ránu, je to o to větší frustrace.
 
Můj golfový cíl pro rok 2023:
- Být lepší. :D
Zní to triviálně, ale je v tom všechno. A tohle chci. Je to pro mě hlavní a mohu to ovlivnit bez toho, abych byla závislá na vnějších vlivech. Bez ohledu na HCP, výhrách, odehraných turnajích a hřištích...

Tohle beru jako jediný závazek, ke kterýmu se upíšu. :D

Níže, tohle rozepsané, neberu jako závazné cíle, spíš něco, co bych si přála pro tento rok. Či to potřebovala, ale pokud to nevyjde, tak to vyjde příště. Důležité je se pro mě zlepšit.

Co:
- Ráda bych si užila kratší golfovou dovolenou v Turecku na jaře. - Letenky, ubytování a green fee mám, teď si to jen užít.
- Potřebuju fitting a nový hole. Takže si na to našetřit. Ideálně do začátku léta. Začít setem želez (ideálně do června včetně), pak wedge (prý existují víc jak dvě :D), to patrně nejdřív na podzim. Ještě jsem nebyla nikdy na fittingu, tak tam zajít s trenérem. Loni mi už totiž několikrát chyběly některý hole jako 6 a 8. A pitching wedge mám ještě z 20-30 let starýho pánskýho setu a já se s ní nijak nesžila. Těžká, dlouhá - prostě pánská a starší hůl.
Je to důležitý a všichni kolem mě mi to říkaj, že už nový hole fakt musím mít. A mají pravdu. :D Pokukuju po Titleist, zatím, ale nejdřív fitting.
- Chci zlepšit golfový švih. Na tom dělám s trenérem. To chci hlavně teď přes zimu do začátku sezóny. Jsou tam věci, které mi chybí. Prostě to změnit, vylepšit.
- Zjistit, co se dělá s tou holí u chipu a pitche. Nějaký základy mám, ale zatím na to nebyl čas, když na hodině jsem potřebovala řešit v tu chvíli důležitější věci - na jaře si ten čas udělám. Trochu nakvap na začátku sezóny.
- Zlepšit puttování - trénink, co víc. Vím jak, vím co. Prostě to dál trénovat a nečekat zázraky, jen malé krůčky.
- Navštívit pár nových hřišť. - Aspoň pár. Ale co nejvíc. 🤣 V ČR.
- Chodit na turnaje. S tím počítám, snad nebude na ně s dopravou problém. :/
- Bylo by fajn, kdyby se cvičení a golfový trénink propsal i na snížení HCP. Na začátku jara ale spíš počítám s jeho zvýšením, a pak se uvidí. Třeba mi stoupne, tak se z toho nehroutit. A myslet na zlepšení švihu, že to za to stojí, a že nemusím mít všechno hned.
- Zlepšit svalovou konstituci pro golf a pro zdraví - a úspěchy se dostaví. :D✌️

Tohle všechno ale není pro mě něco jako předsevzetí, ani nijak závazné, protože jinak bych s tím byla na nervy. A to nejde. To nechci. Prostě tohle jen chci a něco pro to už teď dělám. Jinak by to byly jen slova do větru.

P. S. S tím zdůrazňováním golfových cílů, hlavně bez závazků, si trochu připadám jako chlap. :rolleyes: Ale chápeme se, nechci se vázat závazky k plnění golfových cílů... :D:eek:

Trochu mě to překvapilo, ale MÁM SPLNĚNO. 😂😂😂 V červnu. 😂😂😂Dovolenou jsem si užila, na fittingu jsem byla, nová železa mám, golfový švih je lepší, puttování jsem trénovala celou zimu a zlepšilo se, greeny nově čtu lépe, chodím na turnaje, navštívila jsem více nových hřišť, než jsem čekala a zlepšila jsem si svalovou konstituci kvůli golfu a zdraví - abych ten golf mohla hrát.

Roční plán v červnu je hotov. Ještěže to tak není s ročním budgetem. 😀

Co dál.
- Fitting. Dnes ráno jsem si promyslela financování dalších holí, který mi schází, a které mi při hře chybí. Včera jsem byla s kamarádem na fittingu a probrali jsme i mě a představa co, se pro mě rýsuje víc. Byť si vše koupit nemůžu. Mám roztrhaný čerstvě bag, ale radši nový hole jak bag. Stejně tak nový oblečení. Už tak 1-2 měsíce se koukám po téhle sukni: https://www.rohnisch.com/gb/en/product/aurora-pleated-skort-flamingo-aop-jelly-bean-111483T403.html Ale hezká holt budu jindy. 😃 Radši driver, 4, 3, wedge, co mi nahradí esko. Ale co v jakým pořadí musím ještě popřemýšlet. Příští rok asi putter?, dřevo a hybrid nevím kdy. Uvidím. Promyslím si to. Chce to svůj čas. Jako všechno.
- Puttování. Krátká hra. Čtu si knížku od Phila Mickelsona, jsem na začátku, ale je to zajímavý. Musím nad tím ještě popřemýšlet. A po opuštění i hodinového trénování puttování v indooru, začít trénovat puttování i venku. Krátkou hru trénuji. Je celkově lepší - oproti minulému roku, díky trenérovi, ale takové střídavé oblačno. Skoro, jak v tom vtipu - už to mám a za 2 týdny začínám znovu a zkouším to jinak.
- Se cvičením chci pokračovat, to není tak a už je hotovo. Jen s turnaji a tréninky venku je na to méně času. Prakticky i musím, beru to jako prevenci úrazu. A na golfu mi to dost pomohlo. Byť jsem nečekala, že budu mít až o tolik větší sílu, takže celý jaro přemýšlím, jak se tam s tělem poskládat. 😃 Protože mám daleko větší švihovou rychlost jak loni. A ten švih je najednou strašně jiný. Stejně jako když se rychleji otočím a zapojím boky. Negativum je, že než si to sedne, tak třeba hra s driverem je oproti loňsku strašně nestabilnější +-150 metrů. 😃 Loni jsem dala max. 185 metrů. Letos je to max. 240 metrů. Prodloužení 55 metrů a průměrné délky taky - je dobré, jen ty fairwaye jsou najednou takové užší. 😂 A rány nestabilnější, že třeba celý turnaj najednou dávám 150 metrů a to je na mě dost málo. Prostě se musím vyhrát. A dát tomu všemu čas.
- Jako nový bod si dávám zlepšit psychickou odolnost. Zatím mám celkem štěstí na flighty, přesto mě před pár dny něco na hřišti dostalo a neslo se to se mnou ještě pár týdnů. Možná ještě i nese.
Loni mě překvapilo, že je to možná nejdůležitější věc na celé hře, a že byť jsem v pohodě, tak na sobě musím sama pracovat. A každý by podle měl, pokud chce hrát dobrý golf (i být dobrý spoluhráč!) a být lepší a odvádět výkony. Ono se to říká, že je důležité na tom na golfu pracovat, ale překvapilo mě, jak moc. A i letos to musím zařadit tedy do programu. Tedy mít, já tomu říkám myšlení vítěze :-D, nenechat se rozhodit, vypouštět ty věci a lidi 😃 z hlavy a tlak, který byl i na mě - přestože jsem amatér - vyvíjen. Já ho na sebe vyvíjím, tak se nemusí dvojnásobit ještě někým jiným. 😃 To už je moc. Navíc takhle nefunguju.

Jo a hole in one. (Nezávazný cíl.) Mám prostě malý cíle. Letos se na něj už cítím. 😂😂😂😂 (Já vím, náhoda/štěstí. 😃)
 
Upraveno:
Moje golfové cíle pro nadcházející sezonu 2023:
  • zahrát několik kol pod 80 ran
  • odehrát zbývající hřiště v CZ - Casa Serena
  • odehrát nová hřiště v CZ - Vinoř, Vinoř 6jamkové hřiště, Zbraslav 6jamkové hřiště
  • odehrát zbývající 4 akademie v CZ - Mladá Boleslav, Mladé Buky, Olomouc, Šilheřovice
  • stát se SK všudehrálem - zbývá odehrát 13 hřišť
  • stát se HU všudehrálem - zbývají odehrát 4 hřiště
  • navštívit nová hřiště v Sasku 🇩🇪
  • zahrát si golf v Zermattu 🇨🇭 a Chamonix 🇫🇷
  • zahrát si na nových hřištích v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku nebo jinde v Evropě
Moje golfová sezona 2023 v číslech:
Celkem jsem odehrál 67 her na 67 různých hřištích (48 hřišť, 19 akademií). Z toho jsem hrál na 58 hřištích poprvé.
Během sezony jsem odehrál 1140 jamek, na které jsem potřeboval celkem 4832 ran (+0,63 rány nad PAR na každé jamce).
Zahrál jsem 1 HIO - 71 birdie - 495 parů - 408 bogey - 119 doublebogey - 46 triplebogey a horší.
Průměrně mám 1,85 patu na jamku, z toho 65 % jsou dvojpaty, 24 % jednopaty, 11 % trojpaty. Zahrál jsem 7x chip-in a 1 čtyřpat.

Nejslabší částí mé hry je patování. Na 18 jamkových hřištích mám průměrně 34,2 patů za kolo, neobvyklé není ani 36-39 patů. Dvakrát jsem při výsledku +10/82 měl 37 patů, +13/85 jsem měl dokonce 39 patů.

Jak se mi podařilo splnit mé cíle?
  • zahrát několik kol pod 80 ran
    • Nejlepší kola: -1/63 (Tutenhof), +6/79 (Elbflorenz), +6/66 (Trenčín), +7/69 (Tutendoerfl), +8/62 (Herrensee), +10/82 (Hencse)
    • Na akademiích jsou výsledky lepší: +1/61 (Wroclaw 18 jamek), +1/73 (Black Water Links 24 jamek), +1/73 (Kalinowe Pola 24 jamek)
    • Většina výsledků se pohybuje stále mezi 82-86 ranami
  • odehrát zbývající hřiště v CZ - Casa Serena
    • Odehráno v červnu.
  • odehrát nová hřiště v CZ - Vinoř, Vinoř 6jamkové hřiště, Zbraslav 6jamkové hřiště
    • Ve Vinoři odehráno 18 jamkové i 6 jamkové hřiště.
    • Rekonstrukce na Zbraslavi ještě není dokončena, hra tedy nebyla možná.
  • odehrát zbývající 4 akademie v CZ - Mladá Boleslav, Mladé Buky, Olomouc, Šilheřovice
    • Odehrány všechny zbývající akademie - Mladá Boleslav, Mladé Buky, Olomouc, Šilheřovice, Lhotka, Zlín, Černý Most.
  • stát se SK všudehrálem - zbývá odehrát 13 hřišť
    • Na Slovensku odehráno 7 nových hřišť. 6 hřišť ve východní části mi stále chybí.
  • stát se HU všudehrálem - zbývají odehrát 4 hřiště
    • V Maďarsku odehrána všechna zbývající hřiště. Jsem HU všudehrál (12 hřišť, 4 akademie).
  • navštívit nová hřiště v Sasku 🇩🇪
    • Hrál jsem na 3 hřištích kolem Drážďan (Elbflorenz, Herzogswalde, Ullersdorf).
  • zahrát si golf v Zermattu 🇨🇭 a Chamonix 🇫🇷
    • V srpnu jsem si zahrál na hřišti Matterhorn u Zermattu.
    • Návštěva francouzských hřišť se odkládá na rok 2024.
  • zahrát si na nových hřištích v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku nebo jinde v Evropě
    • V Rakousku jsem přidal 11 nových hřišť.
    • V Polsku jsem si zahrál na 13 nových hřištích a 6 akademiích.
    • Návštěva hřišť v Chorvatsku a Slovinsku se odkládá do budoucna.
 
Moje golfová sezona 2023 v číslech:
Celkem jsem odehrál 67 her na 67 různých hřištích (48 hřišť, 19 akademií). Z toho jsem hrál na 58 hřištích poprvé.
Během sezony jsem odehrál 1140 jamek, na které jsem potřeboval celkem 4832 ran (+0,63 rány nad PAR na každé jamce).
Zahrál jsem 1 HIO - 71 birdie - 495 parů - 408 bogey - 119 doublebogey - 46 triplebogey a horší.
Průměrně mám 1,85 patu na jamku, z toho 65 % jsou dvojpaty, 24 % jednopaty, 11 % trojpaty. Zahrál jsem 7x chip-in a 1 čtyřpat.

Nejslabší částí mé hry je patování. Na 18 jamkových hřištích mám průměrně 34,2 patů za kolo, neobvyklé není ani 36-39 patů. Dvakrát jsem při výsledku +10/82 měl 37 patů, +13/85 jsem měl dokonce 39 patů.

Jak se mi podařilo splnit mé cíle?
  • zahrát několik kol pod 80 ran
    • Nejlepší kola: -1/63 (Tutenhof), +6/79 (Elbflorenz), +6/66 (Trenčín), +7/69 (Tutendoerfl), +8/62 (Herrensee), +10/82 (Hencse)
    • Na akademiích jsou výsledky lepší: +1/61 (Wroclaw 18 jamek), +1/73 (Black Water Links 24 jamek), +1/73 (Kalinowe Pola 24 jamek)
    • Většina výsledků se pohybuje stále mezi 82-86 ranami
  • odehrát zbývající hřiště v CZ - Casa Serena
    • Odehráno v červnu.
  • odehrát nová hřiště v CZ - Vinoř, Vinoř 6jamkové hřiště, Zbraslav 6jamkové hřiště
    • Ve Vinoři odehráno 18 jamkové i 6 jamkové hřiště.
    • Rekonstrukce na Zbraslavi ještě není dokončena, hra tedy nebyla možná.
  • odehrát zbývající 4 akademie v CZ - Mladá Boleslav, Mladé Buky, Olomouc, Šilheřovice
    • Odehrány všechny zbývající akademie - Mladá Boleslav, Mladé Buky, Olomouc, Šilheřovice, Lhotka, Zlín, Černý Most.
  • stát se SK všudehrálem - zbývá odehrát 13 hřišť
    • Na Slovensku odehráno 7 nových hřišť. 6 hřišť ve východní části mi stále chybí.
  • stát se HU všudehrálem - zbývají odehrát 4 hřiště
    • V Maďarsku odehrána všechna zbývající hřiště. Jsem HU všudehrál (12 hřišť, 4 akademie).
  • navštívit nová hřiště v Sasku 🇩🇪
    • Hrál jsem na 3 hřištích kolem Drážďan (Elbflorenz, Herzogswalde, Ullersdorf).
  • zahrát si golf v Zermattu 🇨🇭 a Chamonix 🇫🇷
    • V srpnu jsem si zahrál na hřišti Matterhorn u Zermattu.
    • Návštěva francouzských hřišť se odkládá na rok 2024.
  • zahrát si na nových hřištích v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku nebo jinde v Evropě
    • V Rakousku jsem přidal 11 nových hřišť.
    • V Polsku jsem si zahrál na 13 nových hřištích a 6 akademiích.
    • Návštěva hřišť v Chorvatsku a Slovinsku se odkládá do budoucna.
Tomu říkám zapálený golfista ;) Smekám pomyslný klobouček :up::up: To vypadá, jako by jsi nedělal nic jiného, než hrál tu božskou hru GOLF :) Dobrá práce Tomáši
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom