Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký je váš golfový cíl pro rok 2022?

golfovycil2022.png

Jaký je váš golfový cíl pro rok 2022?
Podobně jako pro roky 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 je tu oficiální vlákno i pro rok 2022!
Titulní foto: @kristyna - Čertovo Břemeno (červenec 2021)
  1. Napište své golfové cíle pro rok 2022. Konkrétní a pro vás dosažitelné.
  2. Popište, jak svých cílů chcete dosáhnout, co pro to uděláte, kdy, kde a jak! Čím více detailů, tím lépe! Není nad to si dát takto veřejný závazek. :)
  3. Jakmile své cíle splníte, bude skvělé, kdy o tom tady budete reportovat tak, že "odpovíte" na svůj příspěvek. Pokud cíle jsou pro vás příliš snadné, alespoň víte, že je potřeba pro příště přitvrdit!

Pojďme do toho!

PS: A pokud chcete shrnout své cíle předchozího roku -> viz téma cíle 2021.
 
Moje golfové cíle do roku 2022:
- navštívit 20 nových hřišť v ČR
- absolvovat 4 vícedenní výlety s kámošem (naplánovano)
- hrát pravidelně kolem 90 ran
- HI neřešit
A golfový sen: eso nebo eagle, ale stačilo by zahrát si Casa Serenu
 
Když se koukám na cíle ostatních tak to zkusím taky.
1) přežívat a hrát pro radost
2) HIO i eagle už jsem dal tak si to zopakovat
3) vzhledem k tomu, že už jsem v důchodovém věku tak stále konkurovat "mladým klukům"
..a to je asi všechno. já si vedu golfu užívat.
 
  • Zhubnout na 85 kg a přitom nepřijít o délku drivů
  • Zahrát alespoň 3 eagly (jedno jestli v turnaji nebo jen tak)
  • Mít poměr birdie/ bogie = 1/2
  • Absolvovat alespoň jeden pánský golfový výjezd
  • Zahrát si alespoň jedno hřiště v zahraničí
  • Vyhrát klubovou jamkovku
  • Dostat HCP pod 9
Tohle začíná smrdět…

0117E838-6F07-425B-872E-7FA6765DCAC9.jpeg
 
Mně by stačila úplně konzistence. Jsem schopnej zahrát Terezín 9 za 42, ale většinou ho hraju za 51+. A když jsem se díval do statistik, tak není moc rozdíl, jestli to hraju odvážně, či konzervativně, protože dokážu zajebat i tu konzervativní ránu (prostě takový to přihrát si před vodu, abys do vody hodil až tu druhou :rolleyes:).
Upřímně si myslím, že to je o hledání, jak zůstat koncentrován, což by se asi dalo řešit. Ale představa, že budu nějakýmu psychborci vykládat, že bych potřeboval pomoc vyndat kolečka z palice a přendat jinak, abych snížil na 22, mě rozesmívá, nejsem single.

Ale budu pokračovat v transformaci z rádoby vtipné paní Columbové tohoto fóra do reálného klacíka svou účastí na jarní Darové s 19. jamkou, díky čemuž se seznámím s dalšími nicky (a nickami ? :devil: fuj Alexandře). Připravím si játra k metabolismu, nejtrapnější historky ze svého života k vyprávění a karton míčku Crivit.

Mimo golf se potřebuju dát poCovidově dohromady, protože i přes dvě dávky jsem si to docela užil, furt se mi chce spát, a navíc na rozdíl od lidí, co v nemoci nežerou, já trpěl zbytnělým CHUTENSTVÍM, což se negativně projevilo na linii.

Do Nového roku přeji všem lehký průběh.
Čas na hodnocení: osud mi přivál největší kotrmelec v mém osobním životě, a golf mi byl v roce 2022 takovou terapií.

Odehrál jsem 21 turnajů, do loňska jsem měl průměr 4 turnaje ročně, někdy i méně. Mám několik týdnů, kdy jsem hrál víc jak 3x 18 jamek, a ve čtyřech týdnech tohoto roku jsem hrál 4+ 18 jamek za týden.

Konzistence nepřišla v tom smyslu mého původního příspěvku, ale mírné zlepšení HCP ano.
Začal jsem jezdit na akce 19. jamky, a ačkoliv to nechápu, tak někteří členové si mne oblíbili, nebo jsou natolik zdvořilí, že mi zatajují, jaký jsem nesnesitelný nudný kretén :-D.
 
  • dostat své HI pod 15 (aktuálně 18,8) - loni jsem to musel pod 20 vytáhnout až na podzim, tak doufám, že to letos takové nervy nebudou. Hlavně ne zpátky nad 20.
  • odehrát dalších 5 pro mě nových českých hřišť - zatím 80
  • pokořit hranici 85 ran - pokud se podaří na turnaji, budu štastný, jako blecha
  • absolvovat vícedenní zahraniční golfový výlet a neskončit poslední
  • absolvovat vícedenní tuzemský golfový výlet a neskončit poslední
  • být u toho, až @kristyna a @Fanda zlepší svůj HI ideálně oba pod 30 - tzn. co nejvíce společných rodinných her a golfových zážitků
  • donutit se trénovat hru z bunkeru - tzn. vyhrát se vždy první ranou
  • +bonus: porazit @mkopcak v jamkovce :)


Takže jak já? :)

  • dostat své HI pod 15 (aktuálně 18,8) - loni jsem to musel pod 20 vytáhnout až na podzim, tak doufám, že to letos takové nervy nebudou. Hlavně ne zpátky nad 20. -
    • NESPLNĚNO: Ale i tak spokojený, nakonec aktuálně 17,6. Na začátku roku to dost smrdělo naopak sešupem přes 20. No a v září a dál, kdy jsem plánoval frontální útok na další zlepšování, zradila záda, poměrně nečekaný nárůst práce a k tomu i cca měsíc nepojízdné auto. Ale hlavně ta záda, probůh, ať drží!
  • odehrát dalších 5 pro mě nových českých hřišť - zatím 80
    • SPLNĚNO: Díky tak nějak "náhodné" dovolené v Lázních Kostelec. Takže aktuálně jsem na počtu 88 hřišť. Z těch pro mě nových, na které mám asi nejsilnější vzpomínku, jsou dvě ze Zlínského kraje a to devítka "Horal" protože prostě adventure zážitek, devítka "Jezera" - překvapení, líbila. A z Ústeckého kraje pak "Terasy". Pro mě zase herně úplně jiné hřiště. Máme to v ČR ale štěstí, jak velkou různorodost hřišť tu máme.
  • pokořit hranici 85 ran- pokud se podaří na turnaji, budu štastný, jako blecha
    • SPLNĚNO: 17.8. při hře jen tak na Slapech, kde z toho nějakým zázrakem bylo 82 ran. A o den později na Darovanu 85 ran. Jak je ten golf potvora, hráli jsme s Týnkou při naší týdenní dovolené - předchozí hry 95 (Terezín), 91 (Mstětice), 97 ran (Poděbrady). Turnajově to nedopadlo, ale na 3.9. v České Lípě se to blížilo... 87 ran. Jen proto, abych o měsíc později na stejném místě 28.9. pod dohledem @Sauron, @ligi a Fandy zaválel za "úžasných" 96. Chjo!
  • absolvovat vícedenní zahraniční golfovývýlet a neskončit poslední
    • SPLNĚNO: Konec února (bohužel začátek války na Ukrajině - díky tomu si to asi budu pamatovat přesně, jako velmi divný pocit - někde se válčí a já si jedu na golf, hmmmm) s @Jerry , Lukášem a společnost do Španělska. To se mi líbilo moc. Na slušné skóre to nebylo ani jednou, výsledky jsem si naštěstí v rámci zachování nějakého toho ega nepsal... ale hezké to bylo. Škoda jen toho počasí, kdy nám sluníčko moc nesvítilo. To s tím skončením poslední... nevím. Ono to vlastně bylo fuk.
  • absolvovat vícedenní tuzemský golfový výlet a neskončit poslední
    • SPLNĚNO: Tady v červenci po českých hřištích s @mkopcak, @roman007 a @honza62 - Hluboká, Bechyně, Čertovo Břemeno, Bítozeves, Terasy a Kotlina. Takový mix všeho. Největší radost mám z toho, že s námi zase jel Honza. A že jsme si všichni tak nějak hezky tu lépe, tu hůře zahráli.
  • být u toho, až @kristyna a @Fanda zlepší svůj HI ideálně oba pod 30 - tzn. co nejvíce společných rodinných her a golfových zážitků
    • SPLNĚNO NA PŮL: Pořád spolu golfujeme. Fanda zatím na 32, @kristyna zatím na 43. Honzík 54, resp. BEZ. Ale golfujeme poctivě - oni to výsledkově tak prostě neberou. Na druhou stranu, tako to jde objektivně dolu pomaleji, uz to není, jako dřív, kdy dobrý výsledek znamenal hup dolů o několik bodů. Fanda, pokud vydrží, mě ale dožene za chvilku.
  • donutit se trénovat hru z bunkeru- tzn. vyhrát se vždy první ranou
    • SPLNĚNO NA PŮL: No, přečetl jsem si k tomu knížku. A dvakrát trénoval. A pak zase úspěšně zapomněl. Rozhodl jsem se, že do bunkru hrát nebudu. Počítá se to? :-D Ok, dobře, takže NESPLNĚNO.
  • +bonus: porazit @mkopcak v jamkovce :)
    • NESPLNĚNO. Ale jenom proto, že je kamarád a nechtěl jsem, aby byl smutnej..

Když si to takhle pročítám, tak to byl vlastně prima golfový rok. Velké množství navštívených hřišť - letos celkem 30 českých různých hřišť. Dosažena meta 100 her - zpravidla na domácích hřištích a více devítek než 18j ale i tak. Spousta zážitku s přáteli. Škoda jen, že to není úplně dlouhodobě laciný koníček... A trocha i ponaučení pro sebe: že možná bude lepší hrát trochu méně, ale víc si to užívat, než za každou cenu vyběhnout rychle po práci na hřiště a trápit se nedobrou hrou - myšleno zahraným skórem. :)

Už teď se těším na další svůj golfový rok! 🏌️‍♂️⛳
 
Upraveno:
Vzhledem k tomu, jak rychle se blížím k důchodovému věku, tak pro letošek jen jeden cíl:
1. Přežít rok bez zásadních zdravotních problémů a užít si tak hru po celý rok
NESPLNĚNO :mad: - bohužel cca v půlce srpna mě začalo bolet předloktí na obou rukou, došlo to až tak daleko, že jsem začátkem října musel hole na cca 2 měsíce odložit 😌 , už sice trénuji, ale vždy po hře ruce opět cítím, zatím to vždy do druhého dne přestane, takže se snažím ještě ruce šetřit a trénuji víceméně obden.
 
NESPLNĚNO:mad: - bohužel cca v půlce srpna mě začalo bolet předloktí na obou rukou, došlo to až tak daleko, že jsem začátkem října musel hole na cca 2 měsíce odložit 😌 , už sice trénuji, ale vždy po hře ruce opět cítím, zatím to vždy do druhého dne přestane, takže se snažím ještě ruce šetřit a trénuji víceméně obden.

Předloktí? Přetížením a obě ruce, zánět? Občas mě předloktí, jakoby na hřbetu ruky bolí po golfu taky? Tak doufám, že si nezadělávám na nějakou další nečekanou libůstku...
 
Předloktí? Přetížením a obě ruce, zánět? Občas mě předloktí, jakoby na hřbetu ruky bolí po golfu taky? Tak doufám, že si nezadělávám na nějakou další nečekanou libůstku...
Předloktí od zápěstí až k loktu, ke konci jsemani nemohl pořádně otočit ruku (rotovat jako při překlopení hole). Bylo to od šlachy k palci ruky (přitom palec mne nebolel), bohužel zánět ve šlachách se léčí dlouho 😌
 
Pokud jde o tenis a golf loket, bud vnejsi nebo vnitrni upon predlokti k lokti, doporucuju pro akutni ulevu a rehabilitaci razovou vlnu a pak posileni ramene, hlavne ext. rotatoru. Predlokti prebira hodne prace za ramena pokud jsou slaba, k tomu se pripoctou rany od podlozky a pretizeni je na svete. U me to doslo az tak daleko ze jsem neudrzel ani kartacek, hokej hral pod injekcema a razovka byla jedina vec co prinesla nejaky pozorovatelny zlepseni. Jako prevence je myslim dobry predlokti uvolnovat pravidelne, zvlast pokud nekdo hraje a trenuje casto.
 
Mé golfové cíle jsou podobné jako u vás ostatních.
1. zdraví a možnost odehrát v pohodě 18 jamek ;);)
2. když už to ve zdraví přežiju,tak si tu hru také užít :cool::cool:
3. potkávat pohodové golfisty :):)
4. hrát pravidelně pod 90 ran :D:D
5. zahrát si 5 nových hřišť :up::up:
6. potkat se na akcích 19.jamky s novými jamkaři ;);)
7. hru si více užívat a tolik se nestresovat z neúspěchů v mé hře ;):cool::D
Také trochu zabilancuji,jak jsem splnil či nesplnil své cíle na sezonu 2022.
Bod jedna....zdraví stojí za starou bačkoru,ale vždy jsem se ctí odehrál všech 18 jamek ;)
Bod dva...přežil jsem a vždy jsem si hru díky spoluhráčům užil :)
Bod tři...během svých her jsem potkal samé super pohodové golfistky a golfisty :up:
Bod čtyři...tady se stydím,protože pravidelnost her pod 90 ran je tak na 50 % :oops:
Bod pět...nesplněno :down: pouze 3 nová...Kácov,Sokolov a Cihelny
Bod šest....splněno na 1000000 %...potkal a seznámil jsem se s některými z vás,které jsem znal jenom jako ,,nick,, :up::up::up:
Bod sedm...asi splněno...i když jsem za sezónu odehrál hodně špatných kol,tak jsem se snažil si hru díky spoluhráčům užívat a minimálně se rozčilovat :D

Jedna věc,kterou jsem si do cílů nedal,se mi podařila. Díky pár,na mne nadstandartním hrám,jsem snížil Hcp na 13,8 :( Tak jsem se rozhodl,že udělám v následující sezóně vše pro to,abych se dostal blíže k singlu ;) Slibuji před vámi,že budu navštěvovat pravidelně driving,chiping a že se soustředím na švih a jeho rychlost :)
 
Jedna věc,kterou jsem si do cílů nedal,se mi podařila. Díky pár,na mne nadstandartním hrám,jsem snížil Hcp na 13,8 :( Tak jsem se rozhodl,že udělám v následující sezóně vše pro to,abych se dostal blíže k singlu ;) Slibuji před vámi,že budu navštěvovat pravidelně driving,chiping a že se soustředím na švih a jeho rychlost :)
Tak držím palce, dostat se ze 13,8 na single je (v našem věku) ještě náročnější, než z 30 na 18 ;)

Jak říká klasik "Není malých cílů", ale ty to dáš :up:
 
Také trochu zabilancuji,jak jsem splnil či nesplnil své cíle na sezonu 2022.
Bod jedna....zdraví stojí za starou bačkoru,ale vždy jsem se ctí odehrál všech 18 jamek ;)
Bod dva...přežil jsem a vždy jsem si hru díky spoluhráčům užil :)
Bod tři...během svých her jsem potkal samé super pohodové golfistky a golfisty :up:
Bod čtyři...tady se stydím,protože pravidelnost her pod 90 ran je tak na 50 % :oops:
Bod pět...nesplněno :down: pouze 3 nová...Kácov,Sokolov a Cihelny
Bod šest....splněno na 1000000 %...potkal a seznámil jsem se s některými z vás,které jsem znal jenom jako ,,nick,, :up::up::up:
Bod sedm...asi splněno...i když jsem za sezónu odehrál hodně špatných kol,tak jsem se snažil si hru díky spoluhráčům užívat a minimálně se rozčilovat :D

Jedna věc,kterou jsem si do cílů nedal,se mi podařila. Díky pár,na mne nadstandartním hrám,jsem snížil Hcp na 13,8 :( Tak jsem se rozhodl,že udělám v následující sezóně vše pro to,abych se dostal blíže k singlu ;) Slibuji před vámi,že budu navštěvovat pravidelně driving,chiping a že se soustředím na švih a jeho rychlost :)
Tak, neznáme se, ale taky držím pěsti. Podle tvých příspěvků, ze kterých se dá docela dobře odhadnout tvůj přístup ke hře soudím, že ve starém systému počítání, bys už ten single měl asi letos. Hraješ hodně a to je základní předpoklad. Znám docela dost "starších" pánů, kteří hrají taky hodně a navíc neuvěřitelně konzistentně, takže by se dalo říct, že mají hcp okolo singlu zaslouženě. V novém systému je posun směrem dolů hodně těžký a už jsem tady několikrát uvedl, že komu se to daří, má u mě absolutní respekt a obdiv ( počítám tam rekreační hráče a ne výkonnostní golfisty ) a pokud se dostaneš na vysněnou hranici, tak ti přeju, aby tě to nepřestalo bavit ani v okamžiku, kdy příjde stagnace nebo i pokles formy. A HLAVNĚ ti přeju co nejlepší ( ne tak herně, jako hlavně povahově ) spoluhráče, jelikož já už kvůli těm špatným začínám na turnaje pomalu, ale jistě rezignovat!:)
 
  • Snížit HCP pod 18
  • Zahrát alespoň 5 nových hřišť, anebo Adamstal
  • Po nedávných zkušenostech s fittingem želez, nafittovat i driver a ideálně k tomu i 3wood. Zn. Spěchá
  • 1x týdně trénovat
  • Zahrát víc birdie než loni (11)
  • Zahrát pod 82
  • Snížit HCP pod 18
    • Splněno. Aktuálně 15,3. Šel bych pravděpodobně i níž, protože forma do konce srpna byla velká, ale od září jsem se nebyl schopný zbavit shanku, takže jsem sezónu končil s rozporuplnými pocity.
  • Zahrát alespoň 5 nových hřišť, anebo Adamstal.
    • Splněno. Písek, M. Boleslav, Č. Krumlov, Konopiště, Mladé Buky. Poznávání nových hřišť je jedna z nejlepších věcí na golfu. Hrozně mě to baví. Připadám si jak na dobrodružné výpravě 😁
  • Po nedávných zkušenostech s fittingem želez, nafittovat i driver a ideálně k tomu i 3wood. Zn. Spěchá
    • Splněno. Velká spokojenost. Po 6 letech hraní přišla kompletní obměna bagu kromě putteru.
  • 1x týdně trénovat
    • Splněno tak z poloviny, jsem někdy línej 😩
  • Zahrát víc birdie než loni (11)
    • Splněno. 18 birdies
  • Zahrát pod 82
    • Splněno. Zahráno 81 ran. Ale když jsem viděl šanci dostat se poprvé pod 80, tak se hodně o slovo přihlásila nervozita/očekávání, která se transformovala do 4 trojpatů. Mám to v tom hodně podobné jako zmiňoval @mkopcak. Hlava je mocná čarodějka a člověk by neřekl, jaký si sám na sebe dokáže vytvořit tlak. O to víc obdivuju úspěšné vrcholové sportovce, kteří mnohonásobně větší tlak dokážou unést
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom