Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký je váš golfový cíl pro rok 2023?

2023 - golfovycil.png


Jaký je váš golfový cíl pro rok 2023?
Podobně jako pro roky 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 je tu oficiální vlákno i pro rok 2023!
Titulní foto: Horal (červenec 2022)
  1. Napište své golfové cíle pro rok 2023. Konkrétní a pro vás dosažitelné.​
  2. Popište, jak svých cílů chcete dosáhnout, co pro to uděláte, kdy, kde a jak! Čím více detailů, tím lépe! Není nad to si dát takto veřejný závazek. :)
  3. Jakmile své cíle splníte, bude skvělé, kdy o tom tady budete reportovat tak, že "odpovíte" na svůj příspěvek. Pokud cíle jsou pro vás příliš snadné, alespoň víte, že je potřeba pro příště přitvrdit!​

Pojďme do toho!

PS: A pokud chcete shrnout své cíle předchozího roku -> viz téma cíle 2022.
 
  1. Aktuálně zbavit se socket, shanku, nebo jak se ta kurwa jmenuje. Něco k tomu jsem našel tady https://www.golfdigest.cz/clanek/25486-Svaty-socket.html
  2. Dlouhodobě omezit hry přes hektar, a přidat hry pod sto /můj poslední socketový Militorov nechtějte vidět/.
  3. Protože nejvíc pocitově věřím všem wedžím, tak je o to víc vypilovat, protože krátká hra ledacos zachrání a když si na tu hůl věříte a pak zkurwíte ránu, je to o to větší frustrace.
1. Socket odešel, zatím, protože ten je vždy připraven se vrátit
2. U her, kde mi na tom záleželo to mám 50/50, přátelskou rudnu mám pod sto jen občas
3. Furt to samý

Jinak 20 turnajů, mraky her, dva golfové výlety za mnou a jeden s @mkopcak a @sob1662 přede mnou (beru si Essentiale Forte půl vagonu).
Jo a HCP 26 => 22,5

Jestli si po rozvodu najdu nějakou ženskou, tak to musí být golfistka, jinak mám utrum.o_O
 
Letos jen sbírat zkušenosti a hrát. Poučit se z úspěchu, ale i z neúspěchu. Být dobrým spoluhráčem bez ohledu na HCP. :)
Myslím, že jsem si své skromné cíle splnil. Sice mi v srpnu odešlo rameno a od té doby jsem měl hole v ruce jen asi jednou, ale na novou sezonu budu připraven. HCP jsem si udržel na stále svých 54 🤣 a snižování bude jedním z nových cílů. K mé osobě, jako spoluhráče, by se museli vyjádřit jiní, ale tak strašný to se mnou snad nebylo ;)
 
  • napravit záda - tady se něco na podzim hodně ošklivě pokazilo a není to ještě úplně ono... tak holt se přinutit a najít odbornou pomoc. Jinak moc let do budoucna to s golfem nevidím dobře.
  • dostat své HI pod 15 (aktuálně 17,6) - chtěl bych. Prostě proto... baví mě to v současném systému, kdy to považuju za mnohem těžší, než v minulosti, kdy se stačilo jednou urvat. A pak x měsíců trpět. :)
  • pokořit hranici 85 ran - pokud se podaří na turnaji, budu štastný, jako blecha
  • absolvovat vícedenní tuzemský golfový výlet a neskončit poslední
  • být u toho, až @kristyna a @Fanda zlepší svůj HI ideálně oba pod 30 - tzn. co nejvíce společných rodinných her a golfových zážitků
  • zahrát si na Slovensku - ideálně Penati :)

  • napravit záda - tady se něco na podzim hodně ošklivě pokazilo a není to ještě úplně ono... tak holt se přinutit a najít odbornou pomoc. Jinak moc let do budoucna to s golfem nevidím dobře.
    • Splněno, asi jen na chvíli ale lepší to je. Několik fyzioterapií, trochu pozměněné cvičení, tak ťuk ťuk, ať je to na co nejdýl pryč.
  • dostat své HI pod 15 (aktuálně 17,6) - chtěl bych. Prostě proto... baví mě to v současném systému, kdy to považuju za mnohem těžší, než v minulosti, kdy se stačilo jednou urvat. A pak x měsíců trpět. :)
    • Nesplněno. Jak to vypadalo ale chvíli (resp. půlrok) rizikově, že se budu blížit spíše zpět k 20, tak nakonec letos mírné snížení někam k 16,8. A spokojenost. Pořád mě baví, jak se mi vlastně ten současný systém počítání HI líbí, oproti tomu předchozímu. Přijde mi spravedlivý a pro mě i tím pádem dlouhodobě dost motivační.
  • pokořit hranici 85 ran- pokud se podaří na turnaji, budu štastný, jako blecha
    • Nesplněno, ale o kousek. Ale přesto spokojenost. Nejméně snad 87 ran v létě na Malevilu, stejný počet potom na Machníně (kde to pocitově tolik nepočítám pro sebe stejně "plnohodnotně"). Turnajově stejné číslo 87 v České Lípě, kde jsem z toho měl snad největší radost. Pro mě velmi vyrovnaná hra - 4 pary, pak bogie a jen (!) dvakrát double.
  • absolvovat vícedenní tuzemský golfový výlet a neskončit poslední
    • Splněno, jestli jsem byl poslední nebo ne... to vlastně nebylo důležitý (ale myslím, že výkonnostně na své očekávání - byl jsem poslední)
  • být u toho, až @kristyna a @Fanda zlepší svůj HI ideálně oba pod 30 - tzn. co nejvíce společných rodinných her a golfových zážitků
    • Nesplněno, ale to přijde! Už jim chybí jen mnohem menší kousek.
  • zahrát si na Slovensku- ideálně Penati :)
    • Splněno. Nějak tak čirou náhodou jsme byli v létě na dovolené v Nízkých Tatrách, NAPROSTOU shodou okolností u Tále... To vám bylo překvapení! Tále byly super, užili jsme si hru celá rodina. A co se nám líbilo - zahráli jsme si pěkně i na slovenském hřišti Tři Duby - Hron.


Takže celkově: Super, s letošními svými golfovými cíli a závazky a jejich výsledkem,suma sumárum = naprostá spokojenost! :)
 
Upraveno:
Po zkušenosti z konce minulé sezóny mám jediný cíl - odehrát sezónu 2023 ve zdraví. 🙄
Sice ještě rok neskončil, ale snad už to ten měsíc vydržím a cíl si splním.

Jako bonus jsem se letos dostal na svůj historicky nejnižší HI 5,3 a sezónu zakončil na 5,5.
Těší mne to o to víc, že začátkem venkovní sezóny to vypadalo, že opustím „single zónu", když jsem klesnul až na HI 9,6.
 
- hlavním cílem je odehrát cca tolik her jako loni (53), a to ve zdraví!! (loni to s těma mejma ledvinama nebylo úplně OK a jen s velkým štěstím jsem kvůli nim nepřišel o "akci roku" na Darové)
- poznat další nová hřiště......to se mi loni podařilo měrou vrchovatou (odehráno 22 nových hřišť - 6 ČR/16 cizina) a je mi jasný, že už to asi taková "smršť" letos nebude
- pořídit si elektrický vozík (a i bag) - ježíšek mi tyto dárky bohužel kvůli důležitějším finančním prioritám nepřinesl:(
- HI už neřeším.....ale zahrát více her pod 100 než je prstů na jedné ruce bych tedy opravdu chtěl...:D
Tak to taky nějak zhodnotím:

- hlavním cílem je odehrát cca tolik her jako loni (53), a to ve zdraví!!
SPLNĚNO - odehráno 55 her a zdraví drží........zaťukávám:D
- poznat další nová hřiště......to se mi loni podařilo měrou vrchovatou (odehráno 22 nových hřišť - 6 ČR/16 cizina) a je mi jasný, že už to asi taková "smršť" letos nebude
SPLNĚNO - tak to nakonec kupodivu byla podobná "smršť" jako loni (odehráno 21 nových hřišť - 3 ČR/18 cizina):up:
- pořídit si elektrický vozík (a i bag) - ježíšek mi tyto dárky bohužel kvůli důležitějším finančním prioritám nepřinesl
SPLNĚNO - elektrický vozík i nový bag pořízen na jaře před sezónou.....a spokojenost:)
- HI už neřeším.....ale zahrát více her pod 100 než je prstů na jedné ruce bych tedy opravdu chtěl
NESPLNĚNO - jen 4 x pod kilo (a z toho jednou na paru 70):(:down:.....ale přesto klesl - světe div se - HI z 25,6 na 24,0.............Holt nedokážu hrát bez jednoho či více průšvihů (triple a hůř), protože jinak mám devítek zahraných pod 50 spoustu....ale bohužel málokdy 2 v jedné hře:D

V součtu sezóna určitě suprová - 2 hromadné pánské golfové výlety (Rakousko, Kypr), jeden sólo golfový trip na Slovesku, 2 vícedenní akce 19.jamky....+ spousta golfu na seniorkách či jen tak. Takže panuje u mě celková spokojenost:)
 
Pravidelně cvičit, abych mohl hrát bez omezení golf. No jako trochu jsem se každý den protahoval, že by to bylo vyloženě cvičení - to se říct nedá - splněno tak na 50%.
Odehrát sezonu jako docent. Splněno tak na 50% :)
Odehrát alespoň 7 nových hřišť v ČR a dostat se na číslo 75. Tak tady přeplněno, odehráno 20 nových v ČR a jsem na čísle 88 v ČR, celkem 100! :p V příštím roce čekají východní a severní Čechy, tak se trochu najezdím :confused::)
Udržet po letošním postupu II. ligu družstev. Podařilo se udržet poslední nesestupové místo.
Nenechat se porazit v klubové jamkovce. Tak tady to bohužel nevyšlo, v domovském klubu prohra ve finále, v nedomovském brambora.
Trefit konečně to ESO. Už jsem byl tolikrát tak strašně blízko. Nepodařilo se, ale zase mám úkol do příště.
 
Tak taky zúčtuju...


Původně jsem si kvůli shanku žádné cíle dávat nechtěl, ale jak na tom společně s trenérem makáme, tak se hecnu.
  • Logicky mým největším cílem nemůže být nic jiného než zbavení se toho zpropadeného shanku, který mě s přestávkami provází druhým rokem. Jestli se ho nezbavím, tak ty hole hodím do rybníka a s kolejnicí u nohy se tam vrhnu taky. Měsíc před otevřením hřiště jsem začal na drivingu za dohledu trenéra. Musím říct, že mně neuvěřitelně pomohl. Párkrát za sezónu se mi vrátil, ale vždycky jsem se ho hned zbavil. Mám k tomu v mobilu od něj pár taháků na co se při švihu soustředit. Ale červíček tam pořád je. Můžu zahrát stovky dobrých ran, ale přijde jeden shank a hned se začnu bát. Tohle bude ještě chtít nějaký čas.
  • Když už jsem si dal tu práci s hledáním trenéra a odhodlal se, tak bych rád vydržel celou sezónu a opravil i další nešvary (rovina švihu, driver). Splněno z větší poloviny. Při odstraňování shanku jsme se vrhli i na rovinu švihu a já na tom pak makal. Téměř celou sezónu jsem 2x týdně pravidelně trávil na drivingu. Jen k driveru a dřevu jsem se moc nedostal, takže ty jsou pořád největší slabinou mé hry. Příští rok se na to musím zaměřit.
  • Dostat se poprvé pod 80 (min. par hřiště 71). Tady jsem to bohužel o chlup nezvládl. Několikrát v Molitorově zahráno 81, jednou 80. Vždycky jsem zmršil druhou devítku. Je pro mě těžší a psychika do toho taky párkrát promluvila. Níže hra, která mě mrzí nejvíc. Rozložila mě 15.jamka, kde jsem skončil v tak příšerné pozici v bunkeru, že jsem zahrál double a nesl si to v sobě i na 16.jamce. Za ty dvě jamky bych si nafackoval ještě teď.
    IMG_1460.jpeg
  • Zahrát víc birdie než loni (18). Tady splněno s rezervou. 31 birdies. 0,7 birdie/hra.
  • Zúčastnit se klubové jamkovky. Splněno. Sice jsem vyletěl hned v prvním kole, ale soupeř zahrál fantasticky. Tam jsem byl bez šance. Příští rok to dám znovu. Hrozně moc mě ten formát baví.
  • Zahrát poprvé eagle. Nesplněno. Šancí pár bylo, ale jsem dřevák.
  • Snížit hcp (akt. 15,3). Splněno. Aktuálně 12,6. Mohl jsem jít i níž, ale začínám víc a víc zjišťovat, že to pro mě není to nejdůležitější. I proto jsem v období největší formy turnaje ignoroval a hrál jen tak s kamarády. Chci mít z té hry hlavně dobrý pocit. A jestli je to turnajová hra, anebo obyčejná, je mně jedno.
  • Odehrát 5 nových hřišť. Tady jsem to bohužel nezvládl. Ale aspoň jsme s kamarády konečně dali několikadenní trip, který se nadmíru vydařil. Nově odehráno: Albatross, Čeladná New Course, Ropice nová devítka.
Příští rok už těch 80 musím pokořit. Tohle bude má největší motivace. Vím, že ta šance přijde, tak snad budu dostatečně připravenej. Hlavně mezi ušima 😁
 
Golfově nejlepší a nejnabitější rok za celý 13 let, co tenhle sport hraju = 32 oficiálních turnajů. Těžko na tohle brblat.

IMG_3521.jpg

  • Vyhrát klubovou jamkovku
    • Scratch z nedostatku času v semifinále. Ale já se vrátím!
  • Udržet poměr birdie/bogie 1:3
    • Pche, skoro 1:2
IMG_3523.jpg

  • Dostat HCP pod 9
    • Finiš sezóny hodně pomohl, posledním turnajem s výsledkem -3 posunuto na 8 rovných
  • Zajít si na fitting Itobori
    • Bohužel a pravděpodobně to nedopadne, protože oficiální distribuce do ČR byla zastavena
  • Podívat se opět do Turecka
    • Ne jednou, ale dokonce 2x!
  • Absolvovat aspoň jeden pánský golfový výjezd
    • Vrchovatě!
 
Tak já také udělám rekapitulaci té sezóny 2023 ;)

1. Trochu zhubnout - splněno na 10 procent - mám o 3 kg méně než loni :D

2. Trénovat na cvičných plochách - splněno na 10 procent - párkrát jsem tam byl :oops:

3. Míň chlastat - Splněno na 30 procent - ano chlastal jsem opravdu méně :D

4. Zahrát si alespoň 3 nové hřiště - splněno na 385 procent :D - 11 nových hřišť v ČR

5. Hrát stabilně kolem 85 ran - absolutně nesplněno :confused: 67 her a z toho jenom 18 !!!!!! her pod devadesát :cry:

Jsem totální břídil co má velké oči a malý mozek ;)
 
Tak jsem se nejdříve podíval na minulý ročník tohoto tématu a asi jsem nucen své cíle výrazně zredukovat, neboť jsme nejspíše splnil jen jeden cíl a to ještě jen asi z 50%.
- hrát cca o 200% - 300% víc než minulý rok
- srovnat se a hrát stabilně bez výkyvů
- naučit se v Hořehledech na kurzu správně házet holí (mám v tom drobné nedostatky)

Posuny v HI si nechám až na konec roku, ale plán by byl.

Tak uvidíme.
Tak si to vyhodnotím než nastavím cíle pro příští rok

- hrát cca o 200% - 300% víc než minulý rok
to se v podstatě podařilo, hrál jsem víc než rok předtím, ale držel jsem se u nižší hranice svého předsevzetí
- srovnat se a hrát stabilně bez výkyvů
nezadařilo se, pořád je to jak na houpačce
- naučit se v Hořehledech na kurzu správně házet holí (mám v tom drobné nedostatky
myslím, že podařilo, při kurzu jsem skončil druhý,, poctivě jsem na hřišti trénoval (i když nějaké hry byly i bez hodu)

HI jsem posunul oproti původnímu plánu na druhou stranu, a to celkem dost, takže je na čase ten vývoj otočit


Když se na to podívám celkově, asi by bylo rozumné to prodat, ale vzhledem ke zvyšujícímu se počtu her ještě počkám.
 
Koukám, že ty moje cíle se rok od roku moc nemění


Bavit se golfem;
Poznávat nová hřiště;
Zlepšovat se;
Nenechat se otrávit neúspěchy.

No počkej, takhle z tohorychle neutečeš, jak se ti to v roce 2023 dařilo? :)
 
No počkej, takhle z tohorychle neutečeš, jak se ti to v roce 2023 dařilo? :)
Golf mne stále baví, takže se to splnilo:D
Nová hřiště navštívena, ale v rámci ČR jsou stále bílá místa, na těch bych chtěl zapracovat. Ale jsou to do jisté míry hřiště, která mne nějak neoslovila a jen pro čárku se mi tam nechce. Ale samozřejmě jsou stále hřiště, kam bych rád a ještě jsme nebyl.
Koukám, že jsem odehrál 15 oficiálních turnajovách her a HCP se zlepšil. Ale pokud jde o číslo, samozřejmě si myslím, že mám na víc. Teda na míň ;)
viz odpověď č.1
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom