Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký je váš golfový cíl pro rok 2022?

golfovycil2022.png

Jaký je váš golfový cíl pro rok 2022?
Podobně jako pro roky 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 je tu oficiální vlákno i pro rok 2022!
Titulní foto: @kristyna - Čertovo Břemeno (červenec 2021)
  1. Napište své golfové cíle pro rok 2022. Konkrétní a pro vás dosažitelné.
  2. Popište, jak svých cílů chcete dosáhnout, co pro to uděláte, kdy, kde a jak! Čím více detailů, tím lépe! Není nad to si dát takto veřejný závazek. :)
  3. Jakmile své cíle splníte, bude skvělé, kdy o tom tady budete reportovat tak, že "odpovíte" na svůj příspěvek. Pokud cíle jsou pro vás příliš snadné, alespoň víte, že je potřeba pro příště přitvrdit!

Pojďme do toho!

PS: A pokud chcete shrnout své cíle předchozího roku -> viz téma cíle 2021.
 
Golfové cíle si nedávám vysoké:
1. Zlepšit si HI
2. Zahrát si 5 nových hřišť
3. Odehrát několik turnajů
4. Hlavně si hru užívat
Koukám že je čas na bilancování letošní sezony.
Takže: 1. Splněno - z 54 na 31,8
2. Nesplněno - pouze 2 a to Kořenec a Hořehledy
3. Jak se to vezme - odehrán pouze 1 turnaj
4. Hru si opravdu užívám i když se tolik nedaří.
 
Mám pouze dvě skromná přání. Aby menisky ještě vydržely na místě a a já nepokračovala ve zhoršování HI. 🤷‍♀️
Vzhledem k tomu, že koncem dubna mě zdravotní stav donutil na golf pak už jen myslet, bych se tvářila, že rok 2022 prostě nebyl. 🤷‍♀️ Ty 4 návštěvy hřiště za rok se nepočítají.
 
Tak, neznáme se, ale taky držím pěsti. Podle tvých příspěvků, ze kterých se dá docela dobře odhadnout tvůj přístup ke hře soudím, že ve starém systému počítání, bys už ten single měl asi letos. Hraješ hodně a to je základní předpoklad. Znám docela dost "starších" pánů, kteří hrají taky hodně a navíc neuvěřitelně konzistentně, takže by se dalo říct, že mají hcp okolo singlu zaslouženě. V novém systému je posun směrem dolů hodně těžký a už jsem tady několikrát uvedl, že komu se to daří, má u mě absolutní respekt a obdiv ( počítám tam rekreační hráče a ne výkonnostní golfisty ) a pokud se dostaneš na vysněnou hranici, tak ti přeju, aby tě to nepřestalo bavit ani v okamžiku, kdy příjde stagnace nebo i pokles formy. A HLAVNĚ ti přeju co nejlepší ( ne tak herně, jako hlavně povahově ) spoluhráče, jelikož já už kvůli těm špatným začínám na turnaje pomalu, ale jistě rezignovat!:)
Díky za přání. Víš po 10 letech jsem se rozhodl,že konečně začnu trénovat.Na hřišti odehraji hodně her,ale nikdy jsem netrénoval na cvičných plochách.Jenom procházka po hřišti.Tak uvidíme za rok,jak jsem se stím popral ;);)
 
Tak držím palce, dostat se ze 13,8 na single je (v našem věku) ještě náročnější, než z 30 na 18 ;)

Jak říká klasik "Není malých cílů", ale ty to dáš :up:
Míro napsal jsem přiblížit k singlu ;) ne že ho budu mít :D Ale díky za důvěru ve mne vloženou :) Po deseti letech jsem se rozhodl ,že budu trénovat na cvičných plochách a ne jenom na barech u Tullamorek :D
 
.......... po 10 letech jsem se rozhodl,že konečně začnu trénovat.Na hřišti odehraji hodně her,ale nikdy jsem netrénoval na cvičných plochách.Jenom procházka po hřišti.Tak uvidíme za rok,jak jsem se stím popral ;);)
Mám úplně stejný plán :up:. Konečně zapojit i drajving, chipping green atd. Tak uvidíme 🤔.
Chtěl bych zkusit i indoor, ale nikdy jsem tam nebyl, tak mám z toho trochu strach 🤒
 
Míro napsal jsem přiblížit k singlu ;) ne že ho budu mít :D Ale díky za důvěru ve mne vloženou :) Po deseti letech jsem se rozhodl ,že budu trénovat na cvičných plochách a ne jenom na barech u Tullamorek :D
Tak přiblížený už jsi teď 🤭

Jinak tedy věnuj alespoň 2/3 času tréninku krátké hry (<100m) vč. patování … jiná cesta k „single” nevede ;)
 
  • zahrát si alespoň tolik jako v roce 2021 (musí vydržet zdraví a hlavně záda)
  • k tomu už konečně budu muset začít pravidelněji cvičit (hlavně core), aby tělesná schránka vydržela plánovaný nápor :D
  • zahrát alespoň jedno kolo na 18j hřišti (par 72) za +3 nebo lépe, v roce 2021 mi to vyšlo na Cihelnách za +3 a byl to fakt super pocit, jen kdyby se to povedlo při turnajové hře :)
  • zůstat single (myšleno na golfu), doma nechat jak je :D
  • zlepšit patování při GIR
  • dát alespoň 5 dalších českých hřišť, které ještě nemám, v plánu je minimálně 2 x vycestovat na víc dní - Karlovarsko + Písecko
  • zapsat pár eagle, v roku 2021 bohužel nic :(:(
  • postoupit s týmem zpátky do II. ligy, jamkovka je super formát a ve III. lize se nehraje ;)
  • udržet neporazitelnost v klubové jamkovce, myslím tu v tom našem malém klubu :D, ve Slavkově zase postoupit alespoň mezi 16
  • trefit eso (dávám to na poslední místo, protože je to spíše science-fiction, ale jeden nikdy neví) :cool: - v roce 2021 "zase" chyběly jenom centimetry
Tak:
Ano (přes 2700 jamek)
Ano (tělesná schránka all right)
Ano
Ano
Ano (putování zlepšeno)
Ano (aktuálně 68)
5x eagle
Ano - postup vyšel
Těsně ne
Těsně ale velice těsně nee
 
1) zahrát více jak 60 kol - nesplněno - pouze 46, což je nejméně za 4 roky :confused:
2) aspoň jeden víkend s manželkou na golfu (bez dětí) - nesplněno - manželka má hodně práce :cool:
3) zlepšit HI --> zůstat sing HI - nesplněno - šance byly :)
4) aspoň dva výjezdy s kámošema - a samozřejmě nebýt ten co platí - nesplněno - ani jeden výjezd, jsme neschopáci
5) na turnaji pod 80 (na 72 par hřišti) - to je přání otcem myšlenky, ale až se jednou povede, pak to pojede :) - nesplněno - nejlépe 83 s 9 ranami na 5 paru a 2x double - takže "kdyby golf" pod 80 :p
6) zahrát aspoň 3 nová hřiště - musím už konečně ten OAKS, dlouhodobě se chystám na Barboru (hodně lidí chválí) - nesplněno - ani jedno nové, ale po letech jsem hrál Karlštejn, Albík, Konopí a Čertovo Břemeno, takže skoro spokojenost
7) plnohodnotně využívat FW5 a zlepšit driver (méně prasících období) - nesplněno - a FW5 mě stála hodně

Když tak na to koukám, proč já si ty cíle dávám, když je pak neplním...no roční bonus asi nebude...neplním...
Ale rok byl super a teším se, až si napíšu zase nějaké ty cíle na 2023 :)
 
Tak přiblížený už jsi teď 🤭

Jinak tedy věnuj alespoň 2/3 času tréninku krátké hry (<100m) vč. patování … jiná cesta k „single” nevede ;)
Díky za rady trenére ;) Přesně tak si to představuji.Zlepšit a ustálit švih.Jeho rovinu a rychlost,jak v poli,tak při čipování.Co se týče patování,to nechám na konec.To je jedinné,co mi docela jde.Průměr za poslední dva roky mám 1,77 ;) Dále se chci přes zimu věnovat svému schátralému tělu.Musím začít cvičit a chodit alespoň třikrát týdně na dvouhodinové procházky.Díky tomu snad i krapet zhubnu.Ono tahat 140 kg je opravdu dost náročné :D
 
Díky za rady trenére ;) Přesně tak si to představuji.Zlepšit a ustálit švih.Jeho rovinu a rychlost,jak v poli,tak při čipování.Co se týče patování,to nechám na konec.To je jedinné,co mi docela jde.Průměr za poslední dva roky mám 1,77 ;) Dále se chci přes zimu věnovat svému schátralému tělu.Musím začít cvičit a chodit alespoň třikrát týdně na dvouhodinové procházky.Díky tomu snad i krapet zhubnu.Ono tahat 140 kg je opravdu dost náročné :D
Já ti fakt fandím. A doufám, že se příští rok potkáme.
Ale prosím, můžeš si dát cedulku třeba na tričko, abych tě poznal? Protože to vypadá na úplně nového Petra ;);):D:D
 
Já ti fakt fandím. A doufám, že se příští rok potkáme.
Ale prosím, můžeš si dát cedulku třeba na tričko, abych tě poznal? Protože to vypadá na úplně nového Petra ;);):D:D
Ja otevře ústa, tak ho poznáš. Nedostaneš se ke slovu :-D
 
Ja otevře ústa, tak ho poznáš. Nedostaneš se ke slovu :-D
To sice asi jo, ale se svojí sklerozou si budu říkat, kdo že to vlastně je a jestli už jsem s tím člověkem někdy hrál.
A vykání bude vypadat taky blbě.
 
No tak si to pojďme zrekapitulovat...
  • Zhubnout na 85 kg a přitom nepřijít o délku drivů
No tvl. O délku drivů jsem nepřišel, ale Turecko, Mallorka a moje vrozená všežravost se postarali o solidních 96 Kg živé váhy. Takže pešek...
  • Zahrát alespoň 3 eagly (jedno jestli v turnaji nebo jen tak)
Eaglům se dařilo, byť ani jeden nebyl v turnaji - když tedy nebudu počítat začátek sezóny, kdy se hrálo ze zelených dětských odpališť. Ale chip-in na eagle na naší 9ce z greenového bunkeru si budu pamatovat ještě dlouho:).
  • Mít poměr birdie/ bogie = 1/2
Tohle nebylo zas tak mimo, jak jsem si myslel. Dle statistiky TT mám turnajový poměr 1/3 (28:83). Takže šance tu je...
  • Absolvovat alespoň jeden pánský golfový výjezd
A nadmíru vydařený!
  • Zahrát si alespoň jedno hřiště v zahraničí
Zvládl jsem jich nakonec 5, byť všechny na jednom místě v Turecku:).
  • Vyhrát klubovou jamkovku
Soupeřův putt na 17ce z 6ti metrů do birdie mne zastavil v semifinále.
  • Dostat HCP pod 9
Nakoukl jsem, ale nevydržel:).

Nakonec jen drobně negativní bilance v počtu splněno/ nesplněno. To jsem i mile překvapen:).
 
Většina golfových cílů zůstává oproti minulému roku beze změny.
  • hrát stabilně kolem 80 ran
  • naučit se hrát dlouhá železa
  • zařadit driver do bagu
  • odehrát zbývající hřiště v CZ - Casa Serena
  • odehrát zbývající akademie v CZ a posunout se žebříčkem v mgolf výše
  • navštívit alespoň 10 nových hřišť na Slovensku
  • zahrát si na nových hřištích v Rakousku, Německu nebo jinde v Evropě

Sice trošku se zpožděním, ale krátká rekapitulace předchozí, již 16. golfové sezony:
  • hrát stabilně kolem 80 ran
    • Většinu kol jsem odehrál za 80-86 ran. Z toho téměř všechny hry na nových, neznámých hřištích. Výrazně se povedly 2 hry za 75 (+3) a 77 (+5) ran.
  • naučit se hrát dlouhá železa
    • 3 a 4 nadále zůstávají mimo bag. 5 železo jde do hry občas pouze na odpališti.
  • zařadit driver do bagu
    • Snaha vyzkoušet driver párkrát za sezonu byla. Ztráty míčů jsou ovšem stále obrovské a přínos pro hru spíše negativní.
  • odehrát zbývající hřiště v CZ - Casa Serena
    • Poslední hřiště do CZ Všudehrála mi pořád chybí odehrát.
  • odehrát zbývající akademie v CZ a posunout se žebříčkem v mgolf výše
    • Odehráno 9 akademií. Posun v žebříčku mgolf na 2. místo
  • navštívit alespoň 10 nových hřišť na Slovensku
    • Na Slovensku odehráno přesně 10 nových hřišť.
  • zahrát si na nových hřištích v Rakousku, Německu nebo jinde v Evropě
    • Navštíveno 11 hřišť v Rakousku, 10 nových v Maďarsku, po 2 hřištích v Německu a Slovinsku a 1 hřiště v Itálii.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom