Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Dívám se těsně před míč, abych jím prošel plynule, pozici jamky a trajektorii mám "uloženou" v hlavě.
Stejně to praktikuji i venku.
jo ale musíš se podívat, kde je jamka...
a u té pomůcky se díváš na placku? nebo za ní?
 
Výrobce uvádí rychlost 10 stop na stimpmetru ;)
No u nás moc tak rychlých grýnů nenajdeš (Albatros, Zbraslav?) - přehled bude mít @JanKostalCZE
Pokud přijdeš na pomalejší grýn, rychleji si zvykneš, než když z pomalého jdeš na rychlý.
Jojo, nad 10ft bych rekl, ze u nas dosahne Zbraslav, Albatross, Karlstejen, Kacov, Beroun, Kaskada, Celadna, Ypsilon, Cernak, Kunka, Vary, Dysina a urcite jeste par lepsich hrist
Osobne mam spis problem s prechodim z rychlych greenu na pomale, ale bude to tim, ze jsem ze Zbraslavi zvykly na rychle greeny, cokoliv pod 9-10ft je pro me peklo :D
 
ano, ale když se připravuji k úderu...
Podívám se na jamku po předpokládané dráze míčku.
Někdo se dívá přímo, každý si musí vyzkoušet svou rutinu.
Já například vůbec nedělám cvičný patovací švih.
 
Podívám se na jamku po předpokládané dráze míčku.
Někdo se dívá přímo, každý si musí vyzkoušet svou rutinu.
Já například vůbec nedělám cvičný patovací švih.
špatně to vysvětluji...
stojím u míčku a chci se podívat na jamku ... ale mám tam tu pomůcku
pohled můžu cílit na placku anebo za ní na tu dirku - viz šipky
mezitím je ale přeci jen vzdálenost
jde mi o to, abych pak v reálu neměla zkreslení...sily úderu (je to třeba 5-6cm)
74613696-607B-4FD6-A996-D51A595F1D7D.jpeg
 
Upraveno:
Jojo, nad 10ft bych rekl, ze u nas dosahne Zbraslav, Albatross, Karlstejen, Kacov, Beroun, Kaskada, Celadna, Ypsilon, Cernak, Kunka, Vary, Dysina a urcite jeste par lepsich hrist
Osobne mam spis problem s prechodim z rychlych greenu na pomale, ale bude to tim, ze jsem ze Zbraslavi zvykly na rychle greeny, cokoliv pod 9-10ft je pro me peklo :D
Myslím, že většina vyjmenovaných má tu rychlost při federačních či mezinárodních soutěžích, při běžném provozu asi ne.
Tipnul bych si, že jsou tak o 1 stopu dolu.
 
špatně to vysvětluji...
stojím u míčku a chci se podívat na jamku ... ale mám tam tu pomůcku
pohled můžu cílit na placku anebo za ní na tu dirku
mezitím je ale přeci jen vzdálenost
jde mi o to, abych pak v reálu neměla zkreslení...sily úderu (je to třeba 5-6cm)
Patovat máš tak, aby míček v případě netrefení skončil ideálně do cca 2 stop.
U té pomůcky koukám na zadek placky. Ale hlavně se snažím představit si místo, kterým půjde do jamky.
Tady si vypěstuješ cit pro tempo (bez ohledu na rychlost povrchu).
Ano, pokud budeš pak hrát na 10ft grýnu, budeš se rychleji adaptovat.
Nicméně já jako jeden z problémů našich hřišť vidím v tom, že na spoustě (ne-li většině) je rychlost puttingu jiná, než pak grýnů na hřišti a trvá pak 2,3,4 ... 18 jamek,
než si člověk zvykne 🤭
 
Patovat máš tak, aby míček v případě netrefení skončil ideálně do cca 2 stop.
U té pomůcky koukám na zadek placky. Ale hlavně se snažím představit si místo, kterým půjde do jamky.
Tady si vypěstuješ cit pro tempo (bez ohledu na rychlost povrchu).
Ano, pokud budeš pak hrát na 10ft grýnu, budeš se rychleji adaptovat.
Nicméně já jako jeden z problémů našich hřišť vidím v tom, že na spoustě (ne-li většině) je rychlost puttingu jiná, než pak grýnů na hřišti a trvá pak 2,3,4 ... 18 jamek,
než si člověk zvykne 🤭
jasně, už chápu... mezi ty dvě šipky!
děkuji!
 
Myslím, že většina vyjmenovaných má tu rychlost při federačních či mezinárodních soutěžích, při běžném provozu asi ne.
Tipnul bych si, že jsou tak o 1 stopu dolu.
Zbraslav, Albatross a Cernak ma i v beznem provozu :)
 
konečně došla patovací podložka
trénuji ze 7 vzdáleností po 10 míčích
že bych minula, se výjimečně stane jen na 210 a 240 cm
že bych umístila míček, je zatím bohužel též výjimečné (max.3 rány z deseti do vzdálenosti 60cm od jamky)
dnes 3 série, od zítřka bych chtěla trénovat denně 10 sérií (rozloženo)
celkově jde o perfektní náhradní trénink
 
v rámci dnešního tréninku jsem nahrávala a hned odhalila chyby-tudíž měním trochu úhel patru (t.j. i rukou)
perfektně mě inspirovala a posloužila videa, na které mě 19jsmka upozornila-hlavně toto
 
v rámci dnešního tréninku jsem nahrávala a hned odhalila chyby-tudíž měním trochu úhel patru (t.j. i rukou)
perfektně mě inspirovala a posloužila videa, na které mě 19jsmka upozornila-hlavně toto
Jojo, taky jsem si uvědomil občasnou chybu, kdy mám pohyb patru ala "lavor". Super vysvětlení dráhy patru ve vztahu k držení :up:
 
Patování už mám plný zuby, já potřebuji krmit dogu, sakra :)
Nějaký tip na domácí dril pro driver?
 
Patování už mám plný zuby, já potřebuji krmit dogu, sakra :)
Nějaký tip na domácí dril pro driver?

Tolerantní manželka, hluchý sousedi a naprostá lhostejnost k postupné likvidaci svého obýváku...
 
Případně, najít dceru majitele golfového hřiště, vetřít se tchánovi do přízně, postavit si u 7. jamky dům. Jen upozorním, že tato varianta je poměrně finančně a časově náročná, takže zdemolovat byt a koupit novej je rychlejší a levnější...
 
Patování už mám plný zuby, já potřebuji krmit dogu, sakra :)
Nějaký tip na domácí dril pro driver?
Vydrž něco už jsem natočil....
 
Nepřemýšlel si o youtube kanále? Nevím o nikom kdo by podobný typ videa u nás dělal.
 
v rámci dnešního tréninku jsem nahrávala a hned odhalila chyby-tudíž měním trochu úhel patru (t.j. i rukou)
perfektně mě inspirovala a posloužila videa, na které mě 19jsmka upozornila-hlavně toto
Viděla jsem zajímavý tip na ohlídání pohybu patru. Na plochu hlavy patru položit minci. Při pohybu nesmí spadnout...
Na dvou minutách...
 
Viděla jsem zajímavý tip na ohlídání pohybu patru. Na plochu hlavy patru položit minci. Při pohybu nesmí spadnout...
Na dvou minutách...
Já na trénink správného tempa (hlavně přechod z nápřahu zpět k míčku) používám toto
US $3.44 15% Off | Golf Tempo Tray Universal Control Tool Professional Sport Gear Putting Training Aid Helper Practice Accessories Replacement Pace
 
Upraveno:
Nepřemýšlel si o youtube kanále? Nevím o nikom kdo by podobný typ videa u nás dělal.
Twe, je mi 42...... já a youtuber🙈😂?
 
Tak věnoval by ses golfu, když se podíváš na zahraniční youtubery tak jsou tam mnohem starší a točí.
Já si myslím, že by to nebyl špatný nápad. Já nevím o nikom z CZ kdo by podobný obsah na youtube nabízel.
Když už to máš na instagramu, tak přece není problém založit kanál a hodit to i tam.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom