Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Já se nechal včera ukecat na Kotlinu. Samozřejmě jsem byl v práci. Dorazil jsem z HK trochu dříve než parťáci.Neodolal jsem a dal si svařák. Po vypití půlky jsem byl normálně nacamranej :D Hra nebyla na podmínky až tak strašná. 3 pary, 7 bogí a zbytek dably a triply a jeden dablpar. Greeny aretifikované a zapískované, ferveje lehce mokré. Hezká procházka. Jen se nemůžu zase hejbat :D
 
snih je nastesti pryc … divne, ze v prosinci vubec napadl a sobota a nedeli na hristi … trplota kolem 7 st, slunicko a vitr

IMG_0588.jpeg
IMG_0589.jpeg
 
Jeden z našich dětských reprezentantů si nechal přeshaftovat hole a vyzval mě ke hře, že se prodloužil. Škoda že mi tam ani jeden z těch 3 eagle puttů nespad…

IMG_3783.png
 
Po měsíci jsem včera odzimoval hole a dal si "jarní" Hodkovičky na zimní grýny. Počasí paráda, sluníčko, docela foukalo. Ferveje nijak podmáčené, vyjma tradiční 7ky. Ze začátku mi to lítalo trochu více doleva (draw až hook), po třech jamkách se to srovnalo a byl jsem happy. Zimní grýny jsou zimní, a zdá se mi, že letos jsou v Hodko v trochu horší kvalitě. Založili je dle mne později (sekáním a označením jako půda v opravě, aby zamezili hře z tohoto prostoru) a nakonec je ještě aerifikovali, tzn. míček nejede a skáče. Ale vlastně mi to nijak nevadilo, jestli jsem dohrál na 2 či 3 paty jsem neřešil. Rány jsem si nepočítal, byl jsem rád, že hraji.
 
Víte kdy jsem hrál naposled (alespoň co jsem si zaznamenal)? 29.10. na Kotlině! To jsem ale ostuda!

Takže dneska ráno @mkopcak napsal - jdu hrát v jednu za každýho počasí, kdo se přidá? Oba jsme potřebovali asi se jít provetrat a prijit na jiné myšlenky. Protože od toho kamarádi jsou!

Já hrál po tom měsíci a půl vlastně docela dobře. Martin to komentoval stylem... Hraj vždycky až po měsíci a půl. Sice si moc nezahraješ ale dá se na to konečně koukat! No prostě kamarád 🙃

22.12.2023 • 9j. Hořehledy: 46 ran, 18 patů (by mGolf)
IMG_6121.jpeg

Bylo to v pohodě. Malinko zima, vítr i s dvěma nebo třemi tresty vlastně na Hoře pro mě výsledkově fajn - jeden z těch lepších výsledků. Letní grýny, aerifikované, ale stokrat lepší než zimní. Martine, ještě jednou díky! Zvednul si mi náladu. Musím prostě zase častěji golfovat a už ani pracovně nedopustit takovouto prodlevu!

IMG_6119.jpeg IMG_6117.jpeg IMG_6116.jpeg

PS: ten kulich co mám na hlavě je @kristyna (asi mi vynadá, až to zjistí, takže pssst!), můj sem si někde zapomněl. Bambulka je sice super, ale děsně to při švihu na skoro plešaté hlavě ruší! :p
 
Upraveno:
... Bambulka je sice super, ale děsně to při švihu na skoro plešaté hlavě ruší! :p
Evidentně problém s tempem švihu a pohybem hlavy 😉

P.S. Teď mne napadlo, že by to mohla být dobrá tréninková pomůcka 🤭
 
Evidentně problém s tempem švihu a pohybem hlavy 😉

P.S. Teď mne napadlo, že by to mohla být dobrá tréninková pomůcka 🤭

Hrozně to bimbá!
 
Hrozně to bimbá!
No právě. Musíš se naučit švihat tak, aby hlava byla v klidu a bambule nebimbala. 🤭
 
No právě. Musíš se naučit švihat tak, aby hlava byla v klidu a bambule nebimbala. 🤭

Bimbá to až na konci, po odpalu. Tam je to už fuk, ne? Resp jasný, že bych měl být s hlavou furt dole, ale rozčiluje to při té poslední fázi. A taky když jde člověk do postoje a dá hlavu dolů... Tak jak je ten kulich velkej, tak mě ta bambule jakoby pocitově "převažovala" dopředu. :-D no, uznávám, zní to jako děsná blbost. :-D A ano, bavím se o bambulí na kulichu!!! :-D
 
Bimbá to až na konci, po odpalu. Tam je to už fuk, ne? Resp jasný, že bych měl být s hlavou furt dole, ale rozčiluje to při té poslední fázi. A taky když jde člověk do postoje a dá hlavu dolů... Tak jak je ten kulich velkej, tak mě ta bambule jakoby pocitově "převažovala" dopředu. :-D no, uznávám, zní to jako děsná blbost. :-D A ano, bavím se o bambulí na kulichu!!! :-D
Velký kulich? To jako že @kristyna nosí o 3 čísla větší čepice? 🤭

Pak to tedy chce izolepu a bambuli na hru přelepit 😂

P.S. Hlavu „furt dole" nee, hlavu by ti ideálně mělo po impaktu „odvést" pravé rameno 😉
 
Dneska hodně divoká karta, 5x trojpat, sem tam dabl, jen 4 pary, vítr jako krává. Po větru to ještě jde a dají se zahrát hodně dlouhé drivy ale proti větru horko, těžko 190-200m.
Jamka dne určitě 6., parádní drive po větru a wedge na 1m k tyči. Druhá devítka pocitově těžší, víc tam fouká.
V Beřovicích hodně lidí a i rezervace na další dny moc volný míst nenabízí ( během dopoledne ).

1703594802204.png


1703594736679.png
 
Po svátcích jsem si na Vinoři dal 9ku, abych ty klacky ještě letos provětral. Počasí super, ani moc nefoukalo. Rány jsem si nepočítal, byl to takový bogye golf s berdíkem na poslední jamce. Na hřišti bylo docela dost lidí, bych to ani nečekal. Pár z nich bohužel neví k čemu hrábě v bankru jsou. Rád jsem to po nich uhrabal.

Co mne překvapilo, je materiál kterým se zde pokusili zapískovat ferveje. Nijak zvlášť jsem se tomu nevěnoval, ale na pár fervejích jsem si to kolem míče vyčistil. Velikost kamínků/frakce od písku přes valounky kolem 1 cm až po bugry 5 cm. Recyklát z balené asfaltové směsi (tj. drť z asfaltových vozovek či chodníků) bych obecně na hřišti, resp. na fervejích nehledal. A přesto tady jsem ho nacházel. To bude asi profesní úchylka. Kámen vpravo od míčku je asfaltový recyklát, a byly tam bohužel i větší kousky.

Možná si to zkusím na Vinoři přes toto volno zopakovat. Kameny nekameny, hřiště je v dobré kondici. Grýny jsou čitelný a docela jezdí. Ferveje nejsou podmáčené., až na 3par 6ku. A ještě bych doplnil, že po hřišti chodilo dost civilistů. Nejen po cestách kolem, ale i po té hlavní příčné, krosující 9ku a 18ku. Postarším manželům procházejícím se po ferveji 7ky jsem docela vadil, aspoň takový jsem z nich měl pocit. Ale nestihli jsme si to vyřikat, šli rychleji.

20231227_142950.jpg
 
29.12.2023 • 9j. Hořehledy: 47 ran, 17 patů (by mGolf)

Rodinný výlet do Hoře. Dneska jsem poučen od minula hrál už bez kulicha s bambulkou. Za to jsem se málem uškrtil na trojce při drive šálou! Nějak jsem si zapomněl někde bundu, asi jsem si ji vyndal uschnout a nikdo mi ji do bagu nevrátil. Takže dvě trika s dlouhým rukávem a přes to mikinu. No a šála. A aby ty cancoury nepřekážely, tak jsem to utáhl a zastrčil za mikinu. Na jedničce a dvojce dobrý. A na trojce při drive mě to nějak tím mega lehkým kurnaNakourimToCoToJde švihem krapet přidusilo. Jasně, že jsem to nedotočil! To prostě nešlo! :p

Bylo to fajn, výsledkově celkově poplatné zimě, ale tři pary z devíti jamek mě nijak neurazí. A vytáhl jsem i @kristyna a Honzíka! Možná je přemluvim i zítra! Letní grýny, aerifikované. Místy zkrácena/zimní odpaliště. :up:

IMG_6169.jpeg IMG_6170.jpeg
IMG_6168.jpeg
 
Upraveno:
Také jsem včera byl od srpna poprvé zahrát Hoře. No bylo to hodně znát, i když jsem hodinu před strávil na odpaliště a piloval co jsem zapomněl. Hezká procházka, sem tam větrno, ale krásně jsem si vyčistil hlavu. Docela to i létalo. Na dvojce utopený míček (klasika), jen jeden out a jeden bunker. Po přepočtu 22 stb. A stálo to za to. :)
 
Má golfová abstinence narazila na dno. Při cestě zpátky na pekárnu jsem se rozhodl jít na Kotlinu na procházku. Hole na záda a 18 jamek. Hra byla velmi, ale velmi otřesná. To by mi ani tak nevadilo. Co mne opravdu dost štve, je to, že se nemůžu skoro vůbec hejbat. Cítím se jako horník po 12 hod šichtě. Jsem totálně rozbouranej. Místo toho krásného dárku od vás k vánocům jsem měl dostat permanentku do nějakého sanatoria. No alespoň vím, že jsem na tom dost mizerně po herní stránce a hlavně zdravotně. Uvidíme na jaře. Už to nebudu raději pokoušet.

Všem vám přeji hezký Nový rok milé kamarádky a kamarádi ;)
 
... jsem se rozhodl jít na Kotlinu na procházku ...
Co Labe, nedostalo se až na hřiště?
 
... že se nemůžu skoro vůbec hejbat. Cítím se jako horník po 12 hod šichtě. Jsem totálně rozbouranej. ...
A co masáž, zkusil sis zajít na masáž?
Chodím pravidelně, jinak bych už se asi také nehnul. Vždy mi to pomůže od ztuhlosti.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom