Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli? (2024)

Ale no tak, pánové. Trochu nadhledu nad věcí by neškodilo. J.
To je jen takový pošťuchování 🤭
 
  • Super!
Reactions: PFP
Včera měl Honza trénink, tak jsem si dal tréninkově druhou devítku v CL.
Na 10. jsem to chtěl narvat a výsledkem byl Tuček (nebo Šlajs? - já si ty dva pletu 🤭), takže druhá rána do grýnu 10. z jamky 18. 🙈. První dvě jamky jsem byl nějaký dlouhý wedží (asi to teplo 😂), tak jsem grýny přestřelil.
Pak už to šlo a i driver se „umravnil” a na 16. si u mne „vyžehlil” středeční šlajs do autu. Prostě nikam to nervat, jen lehce švihnout a ejhle 253m a do grýnu zbývalo na 2. ránu už jen 130m (na vlajku 150m). Jenže tentokrát to na jamce 💩 patr (trojpat z cca 10m - holt mi vítr zprava míček sfoukl ze směru 🤨).
Takže nakonec celkem za +3, což na „speedy golf” (devítka za 1h 10min) asi ujde. 😉

IMG_9774.jpeg
IMG_9775.jpeg
IMG_9776.jpeg
 
Včera měl Honza trénink, tak jsem si dal tréninkově druhou devítku v CL.
Na 10. jsem to chtěl narvat a výsledkem byl Tuček (nebo Šlajs? - já si ty dva pletu 🤭), takže druhá rána do grýnu 10. z jamky 18. 🙈. První dvě jamky jsem byl nějaký dlouhý wedží (asi to teplo 😂), tak jsem grýny přestřelil.
Pak už to šlo a i driver se „umravnil” a na 16. si u mne „vyžehlil” středeční šlajs do autu. Prostě nikam to nervat, jen lehce švihnout a ejhle 253m a do grýnu zbývalo na 2. ránu už jen 130m (na vlajku 150m). Jenže tentokrát to na jamce 💩 patr (trojpat z cca 10m - holt mi vítr zprava míček sfoukl ze směru 🤨).
Takže nakonec celkem za +3, což na „speedy golf” (devítka za 1h 10min) asi ujde. 😉

Zobrazit přílohu 42238Zobrazit přílohu 42239Zobrazit přílohu 42240
Tak na to, že pamatuješ druhou světovou a používáš chodítko slušný:D
 
Už v minulých letech jsem měl ten pocit a dnes jsem si ho potvrdil - nejkrásnější cesta na golf vede z Hořehled na Konopiště. A především jejích posledních 30 km za Sedlčany, kdy sjedete z hlavní silnice, stojí za to. Sportovně kroutíte volantem, v přepestré zvlněné krajině projíždíte vesničkami s poetickými názvy Klimětice, Sedlečko či Zahrádka, cestou potkáte víc zvířat než lidí a aut dohromady a je vám krásně na duši.

Na Konopí jsem hrál mnohokrát, avšak nikdy nic jiného než Radecký. Došlo to do fáze, kdy jsem si začínal myslet, že druhá 18ka je jen marketingový trik a ve skutečnosti neexistuje. Až dnes, při výjezdním zasedání Kontrolní komise ČGF, se mi poštěstilo. A hra to byla prímová!


IMG_4982.jpeg
IMG_4980.jpeg
IMG_4976.jpeg
IMG_4978.jpeg
IMG_4983.png
 
Upraveno:
Tohle sem napsat musím - v úterý jsme s manželkou byli na turnaji na Loretě.

Strašné vedro, honil nás maršál, strašné vedro, hra nic moc, strašné vedro, výsledek nic moc, strašné vedro, zapomenutá hůl u FW bunkeru na 14. jamce (takže pěkně poklusem tam a zpět cca 200 m), strašné vedro...

ALE, byl to můj 15. a letos 1. turnaj (nechodím na turnaje často, nicméně letos bych chtěl alespoň dokončit ti dvacítku) a zatím byl můj nejlepší turnajový výsledek par - v poslední době tak cca 3-5 na kolo. A v úterý jsem na 7. jamce poslal drive cca 180m na střed FW, kouknu na green, navrtáno bylo vepředu, tak jsem vzal 7i a odpálil: krásná rovná rána, v tom slunečném oparu vidím, že míček dopadl na green před vlajku a za chvíli se ztratil z dohledu. Počkal jsem, až spoluhráčky odpálí své druhé či třetí rány, a jak se přibližujeme ke greenu, tak svůj míček pořád nikde nevidím. Začal jsem tušit, kde bych ho mohl najít, protože podle toho, co jsem viděl po druhé ráně, tak nemohl být ani vlevo ani vpravo od greenu a určitě ne za greenem. A fakt byl v jamce. Takže 1. EAGLE v životě a hned na turnaji:)

Jen mě mrzí, že jinak jsem nehrál nic moc, ale zážitek to byl stejně super!!!

Jinak hřiště ve skvělé kondici!!!
 
Tohle sem napsat musím - v úterý jsme s manželkou byli na turnaji na Loretě.

Strašné vedro, honil nás maršál, strašné vedro, hra nic moc, strašné vedro, výsledek nic moc, strašné vedro, zapomenutá hůl u FW bunkeru na 14. jamce (takže pěkně poklusem tam a zpět cca 200 m), strašné vedro...

ALE, byl to můj 15. a letos 1. turnaj (nechodím na turnaje často, nicméně letos bych chtěl alespoň dokončit ti dvacítku) a zatím byl můj nejlepší turnajový výsledek par - v poslední době tak cca 3-5 na kolo. A v úterý jsem na 7. jamce poslal drive cca 180m na střed FW, kouknu na green, navrtáno bylo vepředu, tak jsem vzal 7i a odpálil: krásná rovná rána, v tom slunečném oparu vidím, že míček dopadl na green před vlajku a za chvíli se ztratil z dohledu. Počkal jsem, až spoluhráčky odpálí své druhé či třetí rány, a jak se přibližujeme ke greenu, tak svůj míček pořád nikde nevidím. Začal jsem tušit, kde bych ho mohl najít, protože podle toho, co jsem viděl po druhé ráně, tak nemohl být ani vlevo ani vpravo od greenu a určitě ne za greenem. A fakt byl v jamce. Takže 1. EAGLE v životě a hned na turnaji:)

Jen mě mrzí, že jinak jsem nehrál nic moc, ale zážitek to byl stejně super!!!

Jinak hřiště ve skvělé kondici!!!
Velká gratulace! Když to nebude příště hole-out, ale třeba po puttu z pěti metrů, budeš ještě šťastnější!✊
 
Konečně jsi trefil „hřebíček na hlavičku”.

Když ještě nebyla D8, tak se cestou z Ústí n.L. do Prahy často stavělo v motorestu, kterému se říkalo (kvůli chování vrchního) „U grobiána”.

No a v českých golfových luzích a hájích se začíná používat místo úsloví „jedu na golf do Hořehled” stále více „jedu hrát k hulvátovi” 🤭😂
Musím se ohradit. Pokud je Martin @mkopcak hulvát, tak já jsem mega hulvát kříženej s hovadem !!!
 
11.4.2024 • 12j. Hostivař: 51 ran, 25 patů (by mGolf)

IMG_6893.jpeg

Tahle by to šlo. Měl jsem teda kliku jak blázen. Všechny drajvy dneska do šlajzu. Nicméně šel se mnou nějaký jiný strážný anděl, než obvykle, takže vždycky to skončilo na skvělé pozici. Asi trénoval ná mě štěstí. Sice mimo ferveje, ale super. :)

Jo a po hrozně dlouhý době jsem u sebe neměl mobil. Takže asi i tím to bylo mnohem klidnější celou dobu. Užil jsem si to. Na Hostiku v 16:00 dneska bylo volno, sem tam jeden dva hráči. Původně jsem chtěl jít jen trénovat čipování... Ale prostě jsem neodolal. A dobře jsem udělal. :up:

A ten birdik s jedním cca 4 metry dlouhým patem (!) byl vyloženě za odměnu!
 
Včera Grabmasters za 109, dnes 94. Nic ke komentování, ale Grabmasters jako první turnaj otestoval online scoring ČGF Zatím mi to přijde super a jednoduché, papír je samozřejmě nadále jistota, ale eliminace chyb při přepisování skóre do systému, automatický součet a rychlý přehled ve flightu 🤔 Stačí když píše jeden hráč celý flight, pak se jen potvrdí. Skvělé když má někdo vozík s držákem, horší když se nosí bag na zádech, možná pruda když prší, ale pořád se mi to líbí 👍
 
Včera Grabmasters za 109, dnes 94. Nic ke komentování, ale Grabmasters jako první turnaj otestoval online scoring ČGF Zatím mi to přijde super a jednoduché, papír je samozřejmě nadále jistota, ale eliminace chyb při přepisování skóre do systému, automatický součet a rychlý přehled ve flightu 🤔 Stačí když píše jeden hráč celý flight, pak se jen potvrdí. Skvělé když má někdo vozík s držákem, horší když se nosí bag na zádech, možná pruda když prší, ale pořád se mi to líbí 👍
Jen dotaz, asi na nějakého oficiálního vykladače pravidel nebo na vševěda @Mirek_62 - jak je to s užíváním chytrého telefonu v průběhu soutěžní hry??? PF
 
Jen dotaz, asi na nějakého oficiálního vykladače pravidel nebo na vševěda @Mirek_62 - jak je to s užíváním chytrého telefonu v průběhu soutěžní hry??? PF
Nesmíš z telefonu zjišťovat např. aktuální povětrnostní údaje či jiné nepovolené údaje (stejně jako na hodinkách, které ukazují např. převýšení nebo ti napovídají hůl, je musíš přepnout do „turnajového módu”).
Dále nesmíš používat „pomůcky”, které ti pomohou např. s tempem švihu. Takže žádný metronom, ale ani hudba.
A navíc nesmí být zakázány elektronické přístroje, což u ESC zcela evidentně nebude.
 
Nesmíš z telefonu zjišťovat např. aktuální povětrnostní údaje či jiné nepovolené údaje (stejně jako na hodinkách, které ukazují např. převýšení nebo ti napovídají hůl, je musíš přepnout do „turnajového módu”).
Dále nesmíš používat „pomůcky”, které ti pomohou např. s tempem švihu. Takže žádný metronom, ale ani hudba.
A navíc nesmí být zakázány elektronické přístroje, což u ESC zcela evidentně nebude.
Jojo, dík. Tohle vysvětlení jsem tam nějak čekal.
Jen mi není jasné, proč hodinky a dálkoměr musím přeponout do turnajového módu a u mobilu/tabletu to můžu nechat "na důvěře", že nic ze zakázaných fcí není používáno. To mi nejde do hlavy, možná česká podezíravost, asi pozůstatek od komára .... OK, chovejme se ke golfistům jako ve vyspělých golfových civilizacích = apriori předpokládejme, že se prostě hraje fér.
Ale třeba už vývojáři zpracovávají další námět na zlepšení pro iOS i Android = turnajový mód. Režim "Letadlo" už máme, tak může ještě přibýt režim "Golf";)
 
Jojo, dík. Tohle vysvětlení jsem tam nějak čekal.
Jen mi není jasné, proč hodinky a dálkoměr musím přeponout do turnajového módu a u mobilu/tabletu to můžu nechat "na důvěře", že nic ze zakázaných fcí není používáno. To mi nejde do hlavy, možná česká podezíravost, asi pozůstatek od komára .... OK, chovejme se ke golfistům jako ve vyspělých golfových civilizacích = apriori předpokládejme, že se prostě hraje fér.
Ale třeba už vývojáři zpracovávají další námět na zlepšení pro iOS i Android = turnajový mód. Režim "Letadlo" už máme, tak může ještě přibýt režim "Golf";)
Některé golfové aplikace mají volbu „turnajový mód”.

Golf je hra gentlemanů (a gentlemanek 🤔), a těch možností podvádět v golfu je daleko víc. Prostě, kdo bude chtít podvádět, tak si cestu najde.
A upřímně - kdo z běžných amatérů je schopen využít např. údaje o teplotě, či směru a síle větru k tomu, aby to pozitivně promítl do uvažované rány (a to pomíjím fakt, že ji pak ještě musí umět zahrát 🤭)
 
Ale třeba už vývojáři zpracovávají další námět na zlepšení pro iOS i Android = turnajový mód. Režim "Letadlo" už máme, tak může ještě přibýt režim "Golf"

Dobrý nápad, ale dle mého slepa ulička. U letadla to má/mělo technologicky bezpečnostní vyznam. Nějaký "příznak" golf a jeho deklarace je v podstatě jen placebo efekt pro ty, co vědí. Statistický to nefunguje. Stejně jako automatické vypínače - lidí přestanou přemýšlet a očekávají, že to systém pozná. Zároveň je velmi snadné pro ambiciózní "podvodníka" to nasimulovat.

Jak říká @Mirek_62 výše. Nemá smysl to dramatický řešit. Holt je to doba. A budou implantáty, kontaktní čočky napojené na mobil atp. Prostě golf má sílu v tom amatérském pojetí a gentlemanství.:)
 
13.4.2024 • Hořehledy: 94 ran, 38 patů (by mGolf)

IMG_6912.jpeg


Takže zase zpátky na zem. :-D na druhou stranu... Trefil jsem dneska přesně pět autů! :-D dobře já! A šli jsme zase celá rodina. Pěkně plný flajt. A 18j - nevím, jestli tolik rodinného štěstí unesu. :p

Nic, bylo to prima. Hřiště kolem poledního pro mě s ohledem na pocasi sympaticky prázdné. Stav super. Moc se mi líbí odpaliště i ferveje. Grýny - jsou fajn. Ale... Potřebuju 5x větší jamky!

Jo a pozor - Hořehledy mají občasného maršála Aleše! :) Super. Jezdil a co jsem viděl, pomáhal. :up:

bba76b00-0477-4ca8-8f86-1c947e7c0dec.jpeg IMG_6906.jpeg 9cc5a39c-a169-47b8-b766-9f808740041f.jpeg
 
Já dnes po 8 měsících u nás v MB.......a hřiště na duben hóódně dobrý, fairwaye luxus, greeny po aerifikaci už zatažené, sem tam nějaké trochu poskakují.......ale za současné mimosezóní ceny (Po - 600 Kč:up:, ÚT - ČT 850 Kč, Pa - Ne 1050 Kč) můžu vřele doporučit (dokup ani z kreditu ČGK nelze! - asi až v sezóně).
Já jsem na sebe hrál solidně, hlavně první devítku a i s velkým průserem na 17.jamce jsem to dal pod kilo (aneb"Gretzky" 99/38 Stb):).
Přikládám několik aktuálních fotek ze stavenišť na a v okolí hřiště.......a co to je za odpalištěm čtyřky (první foto) teda nevím, co vy na to? Vplutí z jezera přímo do suterénu?
 

Přílohy

  • 20240413_133110.jpg
    20240413_133110.jpg
    158,6 KB · Zobrazení: 47
  • 20240413_133153.jpg
    20240413_133153.jpg
    145,3 KB · Zobrazení: 49
  • 20240413_140248.jpg
    20240413_140248.jpg
    118,1 KB · Zobrazení: 45
  • 20240413_140322.jpg
    20240413_140322.jpg
    113,3 KB · Zobrazení: 42
  • 20240413_161238.jpg
    20240413_161238.jpg
    93,3 KB · Zobrazení: 49
Já dnes po 8 měsících u nás v MB.......a hřiště na duben hóódně dobrý, fairwaye luxus, greeny po aerifikaci už zatažené, sem tam nějaké trochu poskakují.......ale za současné mimosezóní ceny (Po - 600 Kč:up:, ÚT - ČT 850 Kč, Pa - Ne 1050 Kč) můžu vřele doporučit (dokup ani z kreditu ČGK nelze! - asi až v sezóně).
Já jsem na sebe hrál solidně, hlavně první devítku a i s velkým průserem na 17.jamce jsem to dal pod kilo (aneb"Gretzky" 99/38 Stb):).
Přikládám několik aktuálních fotek ze stavenišť na a v okolí hřiště.......a co to je za odpalištěm čtyřky (první foto) teda nevím, co vy na to? Vplutí z jezera přímo do suterénu?
Já jsem v po normálně dokupoval čgk za 800,-
A to je přesně to, co mi vadí! Na webu jsem se o žádném mimosez. fee nedočetl!:(
 
13.4.2024 • Hořehledy: 94 ran, 38 patů (by mGolf)

Zobrazit přílohu 42314

Takže zase zpátky na zem. :-D na druhou stranu... Trefil jsem dneska přesně pět autů! :-D dobře já! A šli jsme zase celá rodina. Pěkně plný flajt. A 18j - nevím, jestli tolik rodinného štěstí unesu. :p

Nic, bylo to prima. Hřiště kolem poledního pro mě s ohledem na pocasi sympaticky prázdné. Stav super. Moc se mi líbí odpaliště i ferveje. Grýny - jsou fajn. Ale... Potřebuju 5x větší jamky!

Jo a pozor - Hořehledy mají občasného maršála Aleše! :) Super. Jezdil a co jsem viděl, pomáhal. :up:

Zobrazit přílohu 42315Zobrazit přílohu 42316Zobrazit přílohu 42317
Ale v „kdybygolfu" jsi měl zase šanci prolomit 80 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom