Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli? (2024)

Prodloužený víkend na Slapech (letos podruhé) a na Barboře (golfová premiéra).
Slapy jsou celkově v dobré kondici, místy horší odpaliště a po opětovné aerifikaci nevyzpytatelné grýny. Ty někdy držely a někdy to prostě odskočilo stranou. Nahonil jsem tam 37 patů, z toho 6 trojpatů (kdybych prošel školením v Hoře, dovolil bych si i patrem hodit). Přesto to bylo velmi povedené kolo za 79, driver poslouchal, skoro vždy i železa. Spadly mi tam 3 berdíky a 1 eagle, a zakončil jsem to na 18ce tripple bogey.

Včera jsem se kochal na Barboře, hřiště se mi líbilo. Sice trochu vyšší tráva na fervejích a chlupaté/pomalé grýny, které až šmiknou... Ani nevím, proč jsem tu ještě nehrál. Namlsán ze Slap, jsem očekával trochu jiná čísla. No není každý den posvícení, naťukal jsem tam nakonec 92 ran. Driver směrově šlapal jako hodinky, ostatní hole už byly zralé na střídačku. Všechny klacky bez výjimky jsem měl tak o 10-15% kratší. U driveru to tak nevadilo, ale železy jsem nedostřeloval/netrefoval. Ženě jsem si hned taky doma lehce postěžoval, že příště mezi golfovými koly nemohu na zahradě dřít jako Ilja Muromec. Bohužel, tvářila se, že nerozumí řeči mého kmene. Nicméně ze hry mám radost, byl pěkný den, na hřišti byl klídek, kolo jsem obešel s jedním míčkem (a to hned na 1ce jsem to brutálně zahookoval 6žel do vody, naštěstí tam na mne čekal pěkně natýčkovaný na trsu trávy). Další výlety mimo už nebyly.
Po hře jsem si šel zaplavat vedle do jezera Barbora, balzám na utahané tělo. To jezero je pecka.
 
Dnes po třech dnech na golfu a konečně s novým driverem na hřišti.
A hned se „vycajchnoval” na 1. - carry 238m proti větru a doprostřed ferveje přímo do „půdy v opravě” (fervej je zde stále brutálně podmáčená 🤨), pak trošku zazlobil na 6. a 7. (moje chyba - chtěl jsem to narvat 🙈). Ale na 10. si to zase vyžehlil - 263m celkem (opět proti větru), no a na 16. si to zase 💩 šlajsem do autu 😡 (zase moje snaha to narvat 🙈).
Ale co dnes nefungovalo bylo patování - 1x čtyřpat a 3x trojpat 😭
Ale s ohledem na jeden aut a hóóóódně patů (36) cekové číslo není z nejhorších 🤔

Ad: nový driver, má trošku zvláštní zvuk (takový tupě tlumený), ale jinak (když švihám dobře tempově), tak letí míček krásně rovně a hezky vysoko. Mám s ním i dobrý pocit.



IMG_9765.jpeg
IMG_9763.jpeg
IMG_9764.jpeg
IMG_9766.jpeg
 
8.4.2024 • Mstětice: 89 ran, 41 patů (by mGolf)

IMG_6884.jpeg


Ráno jsem si do auta vzal opalovací krém. Nicméně prý to takhle nefunguje v autě, musí se to i na sebe nastříkat... To mi ale ráno moje @kristyna neřekla! :-D

Nic. Jsem spálenéj. A výsledkově fajn, pod devadesát je to prima vždycky. Začít birdikem potěší, i když z červených - sloučeno všechny na jedničce kvůli stavbě. Jako drive se povedl, dobehlo to až na konec grýnu, sucho. Další odpaliště už každý pěkně svý. Grýny obecně pro mě na Mstětice špatný, místy vyzrany, viz jedna z fotek. Jedou... ale. Zbytek hracích ploch ok, nízké rafy. Ještě to nevyrostlo. V jednom se to ale v nich stejně blbě místy hledá, už i teď spousta děr po hraboších. Hra z tyčka šla, v poli průměr, grýny pro mě loterie. Bylo vedro, v jednom mě ty Mstětice přijdou hodně dlouhé a takové ucapané.

Vyloženě mě dneska v Mstěticích zklamalo zázemí. Věděl jsem, že se rekonstruuje. Ale tři uni buňky na parkovišti, alespoň že hned vedle recepce byl ten zachod... Kafe, co jsem si koupil do kelímku jsem vypil mezi stavbou, auty pekne na stojáka před tím kontejnerem... Prý minimálně do půlky května. Na webu taková nemastna zmínka o omezení. Parkoviště v podvečer pri odjezdu kolem paty narvany a hodně tesno. No, prostě - neni to pohodička a klídek.. Ale řekněme, že je to začátek sezóny. Ani nevím, jestli si jde dát točený pivo. Tipl bych že ne. V recepci byl pouze Coca-Cola chladak a maly snidanovy kávovar. Lungo do kelímku za 55,-. Tak za měsíc, když to stihnou, to snad zážitkově a novým prostředím všem vynahradí!

Pondělní fee 900,- za 18j je podle mě maximum, kdy to jednou či dvakrát za takový stav snesu. Ty ostatní cenikovky, pokud nebudou trochu zlevneny, tak především kvůli tomu zázemí plus grýny, tak bych jel osobně za celodenním golfovým zážitek za plné fee teď aktuálně jinam.

IMG_6883.jpeg IMG_6876.jpeg IMG_6875.jpeg IMG_6874.jpeg IMG_6882.jpeg IMG_6872.jpeg

Edit: A tady doplňuji ještě ty grýny, není to vizuálně na fotce tak hrozný, vyzrany to v praxi ale je, je to na většině grýnů.

IMG_6877.jpeg
 
Upraveno:
8.4.2024 • Mstětice: 89 ran, 41 patů (by mGolf)

Zobrazit přílohu 42174

Ráno jsem si do auta vzal opalovací krém. Nicméně prý to takhle nefunguje v autě, musí se to i na sebe nastříkat... To mi ale ráno moje @kristyna neřekla! :-D

Nic. Jsem spálenéj. A výsledkově fajn, pod devadesát je to prima vždycky. Začít birdikem potěší, i když z červených - sloučeno všechny na jedničce kvůli stavbě. Jako drive se povedl, dobehlo to až na konec grýnu, sucho. Další odpaliště už každý pěkně svý. Grýny obecně pro mě na Mstětice špatný, místy vyzrany, viz jedna z fotek. Jedou... ale. Zbytek hracích ploch ok, nízké rafy. Ještě to nevyrostlo. V jednom se to ale v nich stejně blbě místy hledá, už i teď spousta děr po hraboších. . Hra z tyčka šla, v poli průměr, grýny pro mě loterie. Bylo vedro, v jednom mě ty Mstětice přijdou hodně dlouhé a takové ucapané.

Vyloženě mě dneska v Mstěticích zklamalo zázemí. Věděl jsem, že se rekonstruuje. Ale tři uni buňky na parkovišti, alespoň že hned vedle recepce byl ten zachod... Kafe, co jsem si koupil do kelímku jsem vypil mezi stavbou, auty pekne na stojáka před tím kontejnerem... Prý minimálně do půlky května. Na webu taková nemastna zmínka o omezení. Parkoviště v podvečer pri odjezdu kolem paty narvany a hodně tesno. No, prostě - neni to pohodička a klídek.. Ale řekněme, že je to začátek sezóny. Ano nevím, jestli si de dát točený pivo. V recepci byl pouze Coca-Cola chladak a maly snidanovy kávovar. Lungo do kelímku za 55,-. Tak za měsíc, když to stihnou, to snad zážitkově a novým prostředím všem vynahradí!

Pondělní fee 900,- za 18j je podle mě maximum, kdy to jednou či dvakrát za takový stav snesu. Ty ostatní cenikovky, pokud nebudou trochu zlevneny, tak především kvůli tomu zázemí plus grýny, tak bych jel osobně za celodenním golfovým zážitek za plné fee teď aktuálně jinam.

Zobrazit přílohu 42175Zobrazit přílohu 42176Zobrazit přílohu 42177Zobrazit přílohu 42178Zobrazit přílohu 42179Zobrazit přílohu 42180
Tak a teď si vezmi, že bys hrál 32 patů, tak bys atakoval 80 🙈

Takže víc tréninku krátké hry a patovat, patovat a patovat 😉
 
Tak dnes první letošní hra - Prosečné.
Na první 9 skoro nic nefungovalo, druhá 9 už byla lepší.
Výsledkově to bylo skoro na můj HI.
Grýny jsou dost pomalé a flekaté - prostě začátek sezony.
 
8.4.2024 • 9j. Hodkovičky: 60 ran, 19 patů (by mGolf)
1000014183.jpg

Prvni letosni hra na letnich greenech. Dneska to bylo jako na houpacce. Vubec to neslo z odpaliste, trefoval jsem zelezem permanentne pred mickem do zeme. Takze ztrata par desitek metru, kolikrat diky tomu odpal pouze 70-80 metru. To aspon na 5 jamkach. Jako bych mel nejaky psychicky blok, nevim. Zkusim priste mozna uplne bez tycka, ale to asi nebude problem, spis ta hlava a koncentrace.
Mel jsem dobry pocit z nekolika kratsich ran na green ze 40-70m, kde se mi povedlo i prihrat tak na 50cm k jamce. Pak jindy jsem to prestrelil pro zmenu :)
8ku tradicne davam na cca 10 ran v prumeru. Opet, nejspis ta hlava. Dneska na rozdil jsem mel dobre rozehranou tuto jamku. Po 2. rane jsem byl tak 150 od jamky na tom petiparu, coz na muj level byl dobry. Nicmene treti rana skoncila 30-40m od jamky bankru, kde jsem ztratil dalsi 3 nebo 4 rany a ukoncil jsem jamku opet na 10ce.
Takze dneska smisene pocity. Aspon ze ta kratsi hra jakz takz sla.
 
sloučeno všechny na jedničce kvůli stavbě.
Stavbě čeho všeho?.........nebo jen parkoviště? Koukám, že je tam nějaká nová zámkovka.....
 
Stavbě čeho všeho?.........nebo jen parkoviště? Koukám, že je tam nějaká nová zámkovka.....
Probiha kompletni rekonstrukce klubovny a zazemi vcetne parkoviste apod. Bude novy wellness.
To cele by melo byt hotovo a otevreno nejpozdeji 1.6.

Klubovna.jpg
Restaurace.jpg
Recepce.jpg
Wellnes.jpg
 
Tak a teď si vezmi, že bys hrál 32 patů, tak bys atakoval 80 🙈

Takže víc tréninku krátké hry a patovat, patovat a patovat 😉
Jj, 41 puttů je, nebojím se říct, strašný!:D Já jich měl včera v MB 32 a úplně spokojen jsem teda fakt nebyl!:cry:
 
@Mirek_62 a @ulilee: Chlapci, chlapci... aby se Vám něco ošklivého nestalo s ikonkou! :-D

Nicméně... ale teď vážně, když jdu hrát sám, tak na 18jamce mně skutečně panování už ke konci zpravidla dost nebaví. A to i když jsou Rýny skvělé, což tedy ve Mstěticích nebylo. Ta koncentrace takhle v individuální hře, když mě nikdo "nevidí", jen tak je pro mě hodně náročná a prostě to po těch pár hodinách flákám. Přiznávám. Vím, že bych neměl, a měl bych se snažit... to už pak raději jen na putting green.

Ve dvou a více lidech mě to nutí se na to soustředit mnohem víc. To mám za to, že se tady s výsledky přiznám, jak to skutečně bylo. :-D
 
@Mirek_62 a @ulilee: Chlapci, chlapci... aby se Vám něco ošklivého nestalo s ikonkou! :-D

Nicméně... ale teď vážně, když jdu hrát sám, tak na 18jamce mně skutečně panování už ke konci zpravidla dost nebaví. A to i když jsou Rýny skvělé, což tedy ve Mstěticích nebylo. Ta koncentrace takhle v individuální hře, když mě nikdo "nevidí", jen tak je pro mě hodně náročná a prostě to po těch pár hodinách flákám. Přiznávám. Vím, že bych neměl, a měl bych se snažit... to už pak raději jen na putting green.

Ve dvou a více lidech mě to nutí se na to soustředit mnohem víc. To mám za to, že se tady s výsledky přiznám, jak to skutečně bylo. :-D
Promiň, to není nic osobního a vůbec jsem se neposmíval!!! Kdybys viděl, co jsem včera na hřišti předváděl já! Do osmičky jsem byl +1 a konečné skóre odpovídalo hcp tak s bídou 30. :eek:
Já jsem to jen konstatoval. Mstětice hraju málo a kdybych tam byl za 89, ale 41 puttů, tak bych moc veselej nebyl. S puttováním jsem si prožil velkou krizi a přesto si myslím, že i 36 puttů na kolo je prostě moc, když uvážíme, že GIR je na moji úroveň na dlouhých hřištích skoro sprosté slovo.:) No a Mstětice, myslím, dlouhý jsou!?
 
Promiň, to není nic osobního a vůbec jsem se neposmíval!!! Kdybys viděl, co jsem včera na hřišti předváděl já! Do osmičky jsem byl +1 a konečné skóre odpovídalo hcp tak s bídou 30. :eek:
Já jsem to jen konstatoval. Mstětice hraju málo a kdybych tam byl za 89, ale 41 puttů, tak bych moc veselej nebyl. S puttováním jsem si prožil velkou krizi a přesto si myslím, že i 36 puttů na kolo je prostě moc, když uvážíme, že GIR je na moji úroveň na dlouhých hřištích skoro sprosté slovo.:) No a Mstětice, myslím, dlouhý jsou!?

V pohodě, neberu to nijak zle. :) Patovani samozřejmě nemam skvělé, ten dlouhodobý průměr není nijak skvělý, pohybuje se někde mezi 2-2,1. Žádná sláva. Vím.

Na druhou stranu, nenechám si jedním aspektem hry zkazit celkový zážitek z celkového výsledku a pobytu na hřišti, který mě baví zpravidla jako celek. Je pro mě důležitější, že celkově hra se mi vydařila a to mě těší, než abych se z dané hry trápil stylem, že mít o pět patů méně, mohlo to být skvěle a nadával si za to. Ono nemusela jít ani dlouhá hra a mít míček furt někde v kopru - to by bylo ještě horší. Pri hře jen tak. Golf je pro mě hra mnoha ran a aspektů a furt se snažím usilovně těšit z celkového prožitku a umět pracovat a myšlenkové nezhuntovat se svými slabymi stránkami a snažit se to do určité míry dohánět temi lepšími. A zároveň nepřebíjet tím negativním dojmem a naštvání to pozitivní, co se pro hře dařilo. :) Ne vždy se mi to daří, pravda.

Nicméně ano, 41 patu je fuj a dokud ste mi to nevypíchli, tak jsem si to ani vlastně neuvědomil. A je fakt, že zlepšit by to bylo fajn! ⛳;)🍻
 
Neděle s 85ti ranami byla takova hořká, chuť vylepšil jen longest putterem na 177m. Dnešek už byl o poznání veselejší…

IMG_4970.jpeg
 
@Mirek_62 a @ulilee: Chlapci, chlapci... aby se Vám něco ošklivého nestalo s ikonkou! :-D

... panování už ke konci zpravidla dost nebaví. A to i když jsou Rýny skvělé, ...
Tak já to myslel jako radu, nejsem @mkopcak abych se posmíval 🤭

Ale jinak „panování" zase tak nudné být nemusí a i „Rýn" je občas skoro bez vody 😂
 
Tak já to myslel jako radu, nejsem @mkopcak abych se posmíval 🤭

Ale jinak „panování" zase tak nudné být nemusí a i „Rýn" je občas skoro bez vody 😂
Pozor, pozor! Ten naznak na mou skodolibost ci snad dokonce hulvatstvi jsem postrehl a musim se ohradit.

Pokud clovek s @requo a jeho magii na greenech stravi tolik casu jako ja, ziska trvale predplatne na verejnou prezentaci nekorektnich poznamek a tropeni sprymu.

Je to podobne, jako s letovymi dispecery ci zubari. Ta cinnost je natolik vycerpavajici, ze bez odpovidajiciho upusteni pary hrozi vyhoreni, v horsim pripade i sebevrazda…
 
… ci snad dokonce hulvatstvi jsem postrehl …
Konečně jsi trefil „hřebíček na hlavičku”.

Když ještě nebyla D8, tak se cestou z Ústí n.L. do Prahy často stavělo v motorestu, kterému se říkalo (kvůli chování vrchního) „U grobiána”.

No a v českých golfových luzích a hájích se začíná používat místo úsloví „jedu na golf do Hořehled” stále více „jedu hrát k hulvátovi” 🤭😂
 
Konečně jsi trefil „hřebíček na hlavičku”.

Když ještě nebyla D8, tak se cestou z Ústí n.L. do Prahy často stavělo v motorestu, kterému se říkalo (kvůli chování vrchního) „U grobiána”.

No a v českých golfových luzích a hájích se začíná používat místo úsloví „jedu na golf do Hořehled” stále více „jedu hrát k hulvátovi” 🤭😂
Já chápu, že vy pamětníci II. světové války jen obtížně analyzujete řeč nás mileniálů. Neboj se nastartovat chodítko a vyrazit do knihovny (nebo kde to vy chřadnoucí důchodci sháníte informace) a popros někoho, kdo ještě nemusí nosit svou adresu na visačce na krku, aby ti pomohl s překladem...
 
Já chápu, že vy pamětníci II. světové války jen obtížně analyzujete řeč nás mileniálů. Neboj se nastartovat chodítko a vyrazit do knihovny (nebo kde to vy chřadnoucí důchodci sháníte informace) a popros někoho, kdo ještě nemusí nosit svou adresu na visačce na krku, aby ti pomohl s překladem...
Jak by řekl můj syn: „ten rbf je normální NPCéčko, je to fakt extrémní attention whore , ty posty jsou totální cringe, no dope a jenom roastí, mě nezdissuje, no cap.” 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom