Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli? (2024)

@Mirek_62 : to máš fuk, ji - 8 nejlepších z 20ti. Jen statistika. Dlouhodobé mrzutý, ale teď den maji všichni podmínky stejný. Příroda! :) To dáš. Držím palce!
 
@Mirek_62 : to máš fuk, ji - 8 nejlepších z 20ti. Jen statistika. Dlouhodobé mrzutý, ale teď den maji všichni podmínky stejný. Příroda! :) To dáš. Držím palce!
Fuk to určitě není, pokud na takovém hřišti hraješ většinu soutěžních výsledků (a bereš golf sportovně a ne společensky).
A že mají všichni stejné podmínky také není úplně pravda. Je rozdíl jestli máš v cestě patu 3 nebo 10 děr a patování je jen o náhodě.
 
Fuk to určitě není, pokud na takovém hřišti hraješ většinu soutěžních výsledků (a bereš golf sportovně a ne společensky).
A že mají všichni stejné podmínky také není úplně pravda. Je rozdíl jestli máš v cestě patu 3 nebo 10 děr a patování je jen o náhodě.
Tak to nehraj😉
 
31.3.2024 • Hořehledy: 88 ran, 38 patů (by mGolf)

IMG_6769.jpeg


Hoře za 88 beru vždy všemi deseti. Šlo to. Největší radost ze své hry mám ale z druhé devítky, kde mě přestala poslouchat železa - celkem 4x za sebou šestkou a bohužel i "jistou" osmičkou topinka. Ale dokázal jsem to za sebe kolem grýnu ustát a dohnat to - tzn. fakt jsem tripla dneska nechtěl, po té povedené první devítce. A tak, i když výsledek horší než první devítka, udržel jsem to a popral jsem se s tím. Potěšilo. Mno a šli jsme zase se synem, včera jsme nervovali u třetího kola na Children Texas - dneska finále! - tak jsme koukali, jak to válejí... A z červených to měl za 142. Spousta trestu, ale konečně pravidelně taky vzduchem! Tak jen tak dál, Honzíku! 🏌️‍♀️⛳ 🥰

IMG_6763.jpeg
 
Upraveno:
Dobrej golfista se musí umět přizpůsobit, ne hledat alibi:p
Tak jsem dal na radu @Seppper a snažil se přizpůsobit - výsledek 77 ran 🤭
Jinak na grýnech 2x trojput, 4x lipout (3x do birdie a 1x do paru) a k tomu 2x nedohraný „jednootočkový” pat do birdie. 🙈
Prostě na těch grýnech v podstatě nic „nečtu” a „nakouřím to” přímo na střed jamky. Buďto to k jamce doskáče a nebo ne. Nic jiného se s tím asi dělat nedá. 🤔
Jinak jsem těch 18 jamek šel hezky v tempu za 2h38min. Což určitě také přispělo k výsledku.

IMG_9743.jpeg
 
V tom připadě bych považoval rozm*dany greeny za odpovídající…
On odchází do důchodu, když už hodně dlouho přesluhoval. S grýny to nemá nic společného. Tvé vtipné poznámky nejsou vždy vtipné 👎
 
On odchází do důchodu, když už hodně dlouho přesluhoval. S grýny to nemá nic společného. Tvé vtipné poznámky nejsou vždy vtipné 👎
Tušé milý Watsone…
 
Dnes v Hořehledech, spíš jako doprovod. První devítku jsem čipovala a hrála na grýnu, tak trochu trénink. Druhou devítku jsem hrála ze zelených. Celkem 48ran. Měla jsem pouze dvě hole. P a pater. 🍀
Velká pochvala Honzikovi. I Michal hrál dobře. 👏
 
Prostě na těch grýnech v podstatě nic „nečtu” a „nakouřím to” přímo na střed jamky

Ale i tohle mi přijde s ohledem na stav dobra strategie, s ohledem na podmínky! Poradny sportovec se popere se stavem jaký je a dokáže vzdy z toho vytěžit maximum možného! Dobře ty! :up:

77 ran je super! A gratulace ke zlepšení HI! Protože jen 5 ran nad pár - to je tutovka! ;)
 
77 ran je super! A gratulace ke zlepšení HI! Protože jen 5 ran nad pár - to je tutovka! ;)
Díky, ale byla to tréninková runda 😉
A šel jsem ze žlutých, takže „jen” případných 37 STB, takže vlastně na sebe 🤭
 
Dnes Grabštějn, v klidu, sám, za sluníčka
Co se týká hry, klasická sinusoida, kterou prostě nejsou schopen srovnat. Ale potěšil par na trojce i na dvanáctce. Sice tomu skóre neodpovídá (109 ran), ale dost ran se povedlo, mohlo by si to sednout.
Co mě vyloženě na..... , byly čtyřputty 2x, zároveń i minimálně 2x nedohraný putt o jednu otočku. A jsem fakt rád, že jsem šel sám, jinak bych zase platil panáky 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ A jamky 5 a 6 bych zrušil, nemám je rád 🤣🤣🤣
Na několika jamkách jsem si ponechal míčky na červnový turnaj, akorát nevím, kde jsou, pečlivě se ukryly 🤣🤣🤣
Hřiště celkem v pohodě, na to, že v pátek otevírali. Dvojka už se hraje na klasický green. Až teda na greeny přišly mi dost chlupaté a hlavně jezdily celkem rozdílně. Ale je konec března. Roughy vysekané.
 
Dneska lepší než v pátek, do autu jsem na jedničce poslal jen jeden míček. Dál už to šlo, statisticky více patů, ale to díky více trefeným grýnům, takže ok. Fackoval bych se za ty trojpaty, nejvíc za ten na sedmičce, ze 6-7m ...
V 9:00 měl jít flajt Korejců ale oni utíkají i sami sobě, první tři šli okolo 8:45, ten samotář pak asi 8 min po nich a v 9:00 bylo volno ... "maršál" tam na to koukal, to jsme moc nepochopili.
Asi navrhnu, aby z maršála udělali startéra, který by prý zbytečně stál peníze navíc, takže ho klub nemá a problém bude vyřešen :)


1711977283440.png
 
Ten golf je neskutečná dě*ka. Dnes turnaj a o 12 ran více než včera. 🙈
Nemohl jsem najít svoje švihové tempo železy a navíc se přidal docela svěží vítr, takže jsem míjel GIR o 106 🤨
No a při současném stavu grýnů je velmi těžké uhrát PAR, pokud nemáte GIR.
Navíc jsme od 3. jamky čekali na každou ránu a přes zimu jsem si nějak odvykl na turnajové „tempo”. 😔
A také musím rychle přivyknout nohy větší zátěži, nez v zimě. 45 jamek za 3 dny na začátku sezóny je už na mne asi dost. Čas holt nezastavíš. 🥲

IMG_9747.jpeg
 
1.4.2024 • Hořehledy: 91 ran, 34 patů (by mGolf)

mgolf.png


Na Velikonoční pondělí se synem a @kristyna znovu. Já asi o 3 rány horší jak včera, čerstvý vítr taky trochu byl - ale dopoledne to ještě šlo. Jo a ta Sahara (skvělá výmluva, musím si zjistit, kdy vybuchujou sopky a kde, takovej sopečněj prach, to je taky pěkný svinstvo :-D) nejenom že zkracuje rány, ale i ve vzduchu viditelně odráží míček do strany! :) Neva, bylo to fajn, fakt mě těší, jak letos ty Hoře prokoukly... ještě si je rychle užít, dokud jsou tak jarně svěží. Na březen/duben - fantazie. Ty ferveje, jak jsou krásně sekané i ty rafíky... vypadá to doopravdy jako hřiště úplně jiné úrovně - myšleno pozitivně. Líbí. Moc. Původně jsem si říkal, že o svátcích jednou vyjedeme jinam, ale není takhle není žádný důvod, ani turnaje ještě nejsou, takže pro mě super! Grýny ještě kousíček po nedávné jarní aerifikaci potřebují, ale za chvíli budou určitě jako víno!

IMG_6782.jpeg IMG_6781.jpeg IMG_6783.jpeg

Synovi jsem prozradil, k čemu slouží čára na míčku, že se tím dá mířit minimálně na grýnu. Příště mu to ale něčím zatrhnu, pěkně mě pil krev, když dával ty jednopaty! Žádnou otcovskou hrdost jsem teda necítil! Něčím mu to příště rozhodím...

Týnka po nějakém drobném zákroku musí se trochu šetřit, tak dneska s námi šla ze zelných, jen s P a putterem. Hm. Nevíte, k čemu je tolik holí? Úplně zbytečný. Asi je píchneme letos k rajčatům. Protože jedna rána jako druhá a i když ze zelenejch, tak 7 parů se na 18j vždy počítá! Je moc šikovná 🥰

Mno a dnešní prudafoto z Hoře na konec... taky vám přijde to stínění na dvě bugyny u jedničky trošku předimenzované? :)

IMG_6779.jpeg
 
Upraveno:
Pravé jsem chtěla napsat, jak se mi dnes hrálo a zjistila jsem, že už to víte. Ale stejně, zjistila jsem, že chodit ze zelených je fajn hra a když se daří , tak o to víc. Tolik parů jsem ještě nikdy nezahrála. A člověk si může ty dvě hole klidně nosit sám. Stačil mi i jeden míček.
Včera 48ran (2pary, 1birdie na 8)
Dnes 50 (3 pary, jedna hodně pokažená jamka)
Dnes druhá 9 45ran( 4pary)
Super trénink. Už jinými holemi asi hrát ani nebudu😉
Za 14dní mě čeká první letošní trénink s trenérem a pak už zase z červených.
Hezkou hru všem. 🍀
 
Dnes (1.4) Zbraslav, nová Zbraslav. Bohužel hřišti vůbec nepomáhají hrozně pomalé greeny. V kombinaci s jejich modelací a odpoledne i s neskutečným větrem, je to velmi velmi obtížné. Tohle lidi fakt lákat nebude. Snad se to brzo změní, protože jinak mi připadá hratelnější než "stará Zbraslavů.
O nové Zbraslavi připravuji podcast, kde bych se na ni chtěl podívat jak z pozice marshala, tak hráče.
 
O Velikonočním víkendu jsem byl s partou na Slovensku.

Hřiště
  • Nitra - hřiště na poli, samo o sobě docela zajímavé, ale vizuální smog v podobě továrny Jaguar a probíhající výstavby domů okolo z toho udělaly divnozážitek
  • Hrubá Borša - Florida na Slovensku pro horních deset T, když přijedete Superbem, máte strach, aby si nemysleli, že jdete opravit okap, páč to bude nejhorší auto na parkovisku. Hriště super
  • Sedín - mám rád tento mix parku a luk. Letos ovšem s divnogreeny
  • Penati Heritage - nádhera, sice drahá jak 2 Tesly. Lepší než Legend, kde je sice 6par, ale jinak nuda.

    Všechno s kartou Golfamore, takže i Penati se dalo vydržet.
Moje hra
  • pozitiva - celkem poslouchal driver. Někdy dokonce i hodně přes 250m, asi 2x teda, také hybridy létaly slušně
  • negativa - moji loňskou krátkou hru asi unesl Hamás .....
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom