Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

A v neposledni rade - budu to kvuli 40 Kc resit?

Pro mě nejde tolik o ty peníze, to už se v tom "výletu za golfem" ztratí. Ale chtěl bych nějak všude dosáhnout toho, aby mi z automatu vypadly míče, kde minimálně 90% z nich je hezkých, čistých, nepoškrábaných, hratelných. A skutečně nevím, jak to někde jednoduše zajistit. Aby mě to, jak říkáš, kvůli pár desetikorunám nestálo ještě zbytečně emoce nějakého shánění někoho kompetentního atp. případně hádku a tak. Kdybych viděl, co reálně z některých automatů vypadne, předtím, než si ten košík koupím, nebo tam mrsknu minci, tak bych si to leckde odpustil - sice bych byl naštvanej, že nemohu se rozehrát, ale alespoň bych si nepřipadal, jako že sem na tom hřišti úplně každýmu ukradenej, hlavně když zaplatím. Nevím úplně řešení.

A je pravda (vyzkouseno nescetnekrat), ze jakykoli kosik nechany stat na drivingu, nekdo behem hodiny vypali. Prestoze neni jeho a nezaplatil za nej a stoji uprostred trenerske rohozky.

Já třeba si poměrně běžně koupím třeba na hostivaři míčky jen na krátkou hru, a pak je už vystřílet nejdu, tak je u automatu někomu věnuju. Pokud tam nikdo není, postavím je vedle automatu. Případně k začátku drivingu, ať je někdo, kdo chce, využije.

Jde o to jestli to jsou míče nalezené na hřišti a nebo ponecháné z drivingu, protože nemají odhad kolik toho odehrají na drivingu před hrou a dohrají je potom nebo jindy na drivingu.

Me doted vubec nenapadlo, ze bych si míče, které nedohraji, osobně někde nechával, nebo dával do bagu s cílem je dohrát později. Nemyslím to teď nijak zle, je to pro mě poměrně překvapivý popis situace a pohled, o kterém jsem netušil. Prostě - kupuju si míčky na jednorázovou potřebu, odcházím z prostoru - "už nejsou moje".
 
Jde o to jestli to jsou míče nalezené na hřišti a nebo ponecháné z drivingu, protože nemají odhad kolik toho odehrají na drivingu před hrou a dohrají je potom nebo jindy na drivingu.
Taky najdu spousty drivingových míčů na našem hřišti a nejsou to jen naše a vrátím je driving.
Někdy si říkám, proč mám některé zipy na bagu v jiné pozici než jsem odešel, už vím : “ kontrola drivingových míčů”.
Tak to ani mě ještě nikdy nenapadlo, že bych si odnesl, třeba jen dočasně, míče, které jsem nestihl vystřílet.😳 Fakt to někdo dělá?

Ale určitě to nenapadne nikoho, kdo nosí bag na zádech 😂😂😂

A ty zipy bych spíš připsal kontrole nedojedené svačiny. Asi zvyk od dob školní docházky😁
 
Tak to ani mě ještě nikdy nenapadlo, že bych si odnesl, třeba jen dočasně, míče, které jsem nestihl vystřílet.😳 Fakt to někdo dělá?

Ale určitě to nenapadne nikoho, kdo nosí bag na zádech 😂😂😂

A ty zipy bych spíš připsal kontrole nedojedené svačiny. Asi zvyk od dob školní docházky😁
Když trávím na drivingu skoro celý den a střídám svou hru s tréninkem klientů, tak to dělám. Dopoledne si je hodím do auta, a odpoledne zase přijedu a vystřílím je. Ale vždy je stihnu odpálit ještě ten den, nikdy bych si nedovolil je "odcizit" třeba na týden. A jako, že jsem to už viděl... :D
 
Když trávím na drivingu skoro celý den a střídám svou hru s tréninkem klientů, tak to dělám. Dopoledne si je hodím do auta, a odpoledne zase přijedu a vystřílím je. Ale vždy je stihnu odpálit ještě ten den, nikdy bych si nedovolil je "odcizit" třeba na týden. A jako, že jsem to už viděl... :D
Tak v tomhle případě (trenér) jde o trochu jinou situaci. Předpokládám ale, že to nebylo míněno jako typická situace.😉
 
Když trávím na drivingu skoro celý den a střídám svou hru s tréninkem klientů, tak to dělám. Dopoledne si je hodím do auta, a odpoledne zase přijedu a vystřílím je. Ale vždy je stihnu odpálit ještě ten den, nikdy bych si nedovolil je "odcizit" třeba na týden. A jako, že jsem to už viděl... :D

Rozumím tomu - protože si trenér. A jsem dalek to nějak hanět.

Ale nemůže třeba tohle být "nevhodný příklad"? Protože to pak na parkovišti uvidí mnozí další, uvidí to u profíka (nebo nebudou vůbec tušit, že to je trenér), nedocvakne jim souvislost, a prostě si pak řeknou, že se to holt takhle dělá? Nemyslím to zle, jen prostě vím, že příklady táhnou... a každý si pak realitu, kterou vidí někde, vyloží po svém - bez těch souvislostí. A pak už o tom nepřemýšlí.
 
Rozumím tomu - protože si trenér. A jsem dalek to nějak hanět.

Ale nemůže třeba tohle být "nevhodný příklad"? Protože to pak na parkovišti uvidí mnozí další, uvidí to u profíka (nebo nebudou vůbec tušit, že to je trenér), nedocvakne jim souvislost, a prostě si pak řeknou, že se to holt takhle dělá? Nemyslím to zle, jen prostě vím, že příklady táhnou... a každý si pak realitu, kterou vidí někde, vyloží po svém - bez těch souvislostí. A pak už o tom nepřemýšlí.
To naprosto chápu, když se někdo zeptá, tak to lze vysvětlit. Často to jsou i míče pro klienty, které mají v rámci lekce/kurzu. Ale, chápu, že se toho může někdo chytit a začít to dělat taky. Jinak celkově si o tomhle myslím, že je to otázka slušnosti a každý normální člověk by měl vědět, že takhle se to běžně.
 
To naprosto chápu, když se někdo zeptá, tak to lze vysvětlit. Často to jsou i míče pro klienty, které mají v rámci lekce/kurzu. Ale, chápu, že se toho může někdo chytit a začít to dělat taky. Jinak celkově si o tomhle myslím, že je to otázka slušnosti a každý normální člověk by měl vědět, že takhle se to běžně.

To asi máš pravdu, ale myslím si, že to tak nefunguje - resp. že to tvé očekávání je oprávněné, ale liché. Argument může být u takového napodobovače velmi obdobný - koupím si míčky ráno, dám hoďku cestou do práce, pak přijedu odpo si zahrát devítku, odpálím je před hrou odpo... a když to nevyjde, tak zítra. A určitý vzor je už na světě. Všechno jsou svým způsobem logické a oprávněné argumenty - minimálně z pohledu té osoby. A už je od toho pak krůček - zapomenout drivingáče doma někde v garáži, protože jsme onemocněl, nebo prší atp.

Osobně se domnívám, že by se drivingové míčky z cvičné plochy odvážet neměly - v žádném případě. Podle mě je to jednodušší, než řešit jakékoli vyjímky a nečekané důsledky. Ale rozumím ti a chápu tvůj pohled a přístup. Netvrdím, že je špatný.
 
Upraveno:
zapomenout drivingáče doma někde v garáži, protože jsme onemocněl, nebo prší atp.
Ano, to se stát může. Někdo na ně zapomene a už si je nechá, proč by je taky vracel, žejo, když o tom nikdo neví.
 
Nějak pořád nemůžu pochopit, o čem se tady bavíte?
O zbytku z jednoho kyblíku? A ten sebou a pak zase zpátky? To někomu stojí za těch 20-40Kč?
Nebo o hromadném “vyfasování” několika kyblíků? To je takovej problém si vzít jen to co aktuálně potřebuju? On ten vydavač je na kopci nebo kilometr daleko?
 
Nějak pořád nemůžu pochopit, o čem se tady bavíte?
O zbytku z jednoho kyblíku? A ten sebou a pak zase zpátky? To někomu stojí za těch 20-40Kč?
Nebo o hromadném “vyfasování” několika kyblíků? To je takovej problém si vzít jen to co aktuálně potřebuju? On ten vydavač je na kopci nebo kilometr daleko?
O principu. Jestli je to správně, nebo ne - když si je člověk vezme s sebou.

A ne vždy je to 20-40Kč. Když si jdu zatrénovat a koupím si 150 míčů a najednou mi někdo zavolá, že musím nutně někam jet a opustit driving, tak už jsou to třeba 300.
 
O principu. Jestli je to správně, nebo ne - když si je člověk vezme s sebou.

A ne vždy je to 20-40Kč. Když si jdu zatrénovat a koupím si 150 míčů a najednou mi někdo zavolá, že musím nutně někam jet a opustit driving, tak už jsou to třeba 300.
No správně to podle mě není.
Proto se ptám, jestli je to problém dojít si vždy pro to, co potřebuješ. Pokud se ti stává, že nejsi pánem svého času a musíš pryč, kupuj po kyblíkách a máš to😉 A pokud se ti to stává často, zkus na drivingu nebrat telefon, to vydrží těch 15min než dopálíš kyblík..
Osobně, když jsem ještě nebyl líný trénovat, dělal jsem to a nic se mi nestalo. Já měl tedy jiný důvod, proč jsem si nebyl jistý kolik jich spotřebuji (fyzickou zchátralost), ale mechanismus se dá použít stejný ne?
 
No správně to podle mě není.
Proto se ptám, jestli je to problém dojít si vždy pro to, co potřebuješ. Pokud se ti stává, že nejsi pánem svého času a musíš pryč, kupuj po kyblíkách a máš to😉 A pokud se ti to stává často, zkus na drivingu nebrat telefon, to vydrží těch 15min než dopálíš kyblík..
Osobně, když jsem ještě nebyl líný trénovat, dělal jsem to a nic se mi nestalo. Já měl tedy jiný důvod, proč jsem si nebyl jistý kolik jich spotřebuji (fyzickou zchátralost), ale mechanismus se dá použít stejný ne?
Já to chápu, teď nemluvím jen o sobě, ale i o jiných lidech, kterým se tohle děje a právě proto řeší situaci, že si berou míče s sebou. Na místech kam chodím trénovat mám míče zdarma, takže není problém je nasypat zpátky a pak si je znovu vybrat.

A nikdy by mě nenapadlo vzít si míče vyloženě domů. Prostě max do kufru, zajít se najíst, něco vyřídit a do dvou hodin se vrátit zpátky.
 
Já si zase myslím že je to naprosto v pořádku, není to vyhrožování ale důrazné upozornění. A v našich končinách by mělo viset všude u prvního tee..;)
U nás to visí.
 
Já to chápu, teď nemluvím o sobě, ale o jiných lidech, kterým se tohle děje a právě proto řeší situaci, že si berou míče s sebou.
No jo, já mluvím o všech, řešení je stejné.
Asi bych ty nepravděpodobné situace spláchnul k těm, kteří jsou prostě nevychovaní a kradou. Vyřešit se to dá, domluvit se na místě, třeba nechat na recepci, nebo zavolat a dohodnout se s provozovatelem, přenechat někomu vedle. Pohled “nic z toho jsi neudělal, jsi za zloděje” je podle mě vlastně správný.
Obecně nechápu ten přístup “všichni se pos…e z mých problémů”.
 
Pro mě nejde tolik o ty peníze, to už se v tom "výletu za golfem" ztratí. Ale chtěl bych nějak všude dosáhnout toho, aby mi z automatu vypadly míče, kde minimálně 90% z nich je hezkých, čistých, nepoškrábaných, hratelných. A skutečně nevím, jak to někde jednoduše zajistit. Aby mě to, jak říkáš, kvůli pár desetikorunám nestálo ještě zbytečně emoce nějakého shánění někoho kompetentního atp. případně hádku a tak. Kdybych viděl, co reálně z některých automatů vypadne, předtím, než si ten košík koupím, nebo tam mrsknu minci, tak bych si to leckde odpustil - sice bych byl naštvanej, že nemohu se rozehrát, ale alespoň bych si nepřipadal, jako že sem na tom hřišti úplně každýmu ukradenej, hlavně když zaplatím. Nevím úplně řešení.
Je to služba, jako každá jiná. U jídla, ubytování, úklidu, holiče,...to řešíš dennodenně a dle kombinace cena/ výkon se zařídíš.
 
Já třeba si poměrně běžně koupím třeba na hostivaři míčky jen na krátkou hru, a pak je už vystřílet nejdu, tak je u automatu někomu věnuju. Pokud tam nikdo není, postavím je vedle automatu. Případně k začátku drivingu, ať je někdo, kdo chce, využije.
Jasně a to je samozřejmě super. Na druhou stranu, já bych si v životě nelajsnul sáhnout na drivingu po kýblů míčů, který tam jen tak leží. A na Hostivaři už vůbec ne, protože majitel může být na záchodě/ na recepci pro rukavici/ v restauraci na pivě/...U nás je to přeci jen malinko něco jiného, protože pokud na drivingu nikoho nevidím, není moc šance, že je někde jinde. Ale i tak si prostě cizí míče nevezmu.
 
Jasně a to je samozřejmě super. Na druhou stranu, já bych si v životě nelajsnul sáhnout na drivingu po kýblů míčů, který tam jen tak leží. A na Hostivaři už vůbec ne, protože majitel může být na záchodě/ na recepci pro rukavici/ v restauraci na pivě/...U nás je to přeci jen malinko něco jiného, protože pokud na drivingu nikoho nevidím, není moc šance, že je někde jinde. Ale i tak si prostě cizí míče nevezmu.
Ty jo, to by chtělo nějak zobecnit označení volných drivingových míčů, které už nechci odehrávat. Třeba na kraj koše, k madlu, prostě někam viditelně píchnout týčko (dřevěný, klidně špačka🙂). A je jasný, že jsou volný.
 
Já občas dojedu zbytky co lidi viditelně nechali, protože třeba pospíchali na start. Je škoda aby se neproletěli :)
 
Ty jo, to by chtělo nějak zobecnit označení volných drivingových míčů, které už nechci odehrávat. Třeba na kraj koše, k madlu, prostě někam viditelně píchnout týčko (dřevěný, klidně špačka🙂). A je jasný, že jsou volný.
Navrhuji s rozlamanych teecek poskladat napis “free”!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom