Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vytvoření Birdie karty

Toby

Nováček
Zdravím, příští rok maturuji a musím mít maturitní výrobek...

Tak když hraji golf, tak si říkám, že bych mohl zkusit udělat Birdie Card pro 9. jamkové hřiště, které ji ještě nemá. Máte někdo nějaké zkušenosti?

Budu citovat, co dříve psal uživatel RazoR: (co by měla BC obsahovat:)

,,Jinak k dřívějšímu dotazu jak by měla správná birdie karta vypadat, tak za mě určitě následující (pominuli základní věci, jako pary, délky a čísla jamek, znázornění vod, autů, bunkeru...):

  • vzdálenosti ze všech odpališť zvlášť, aby člověk nemusel dopočítávat
  • vzdálenosti jak k překážkám, tak i za ně (pokud je to relevantní údaj)
  • převýšení
  • na parech 5 layupy
  • na jamkách typu dogleg vzdálenosti "před doglegem" a "za doglegem" (pokud je přestřelitelný)
  • pokud má jamka např. více fairwayí a nebo hodně členitý green (nebo kombinaci obojího), na který lze přihrávat z více úhlů a tím může dojít k zásadnějšímu rozdílu vzdáleností - tak toto nějak sofistikovaně znázornit
  • pokud jsou členité greeny - nějaké detailnější zobrazení (vzdálenosti velkých zlomů apod.)
  • vyrobené z papíru na který se dá psát tužkou:)a případný prostor na poznámky
  • ... dál mě nic nenapadá, ale určitě sem něco zapomněl "
Doplní k tomu někdo nějaké další informace, co by na BC neměly chybět?

Budu mít k dispozici i svůj dron, tak bych chtěl nakombinovat třeba na jedné stránce grafické znázornění celé jamky a na další pohled ze vzduchu na green (např. s případným znázorněnými svahy).

Přeci jen ta karta bude mít o 9 jamek méně tak ať není nejtenčí ze všech BC...

Předpokládám, že asi k tomu není žádný software a budu používat nějaké univerzální programy (Adobe PS,Adobe LRC, možná i Illustrator, apod.)

Máme na hřišti i 10. jamku, která vznikla rozdělením 9. jamky, hraje se v případě oprav jiných jamek, případně jen tak, stojí za to jí do BC přidat?
Žádám vás tímto o pomoc, abyste např. napsali své postřehy z BC, jaké praktické údaje vás na nich překvapily atd...

Ač je náš klub menší, chtěl bych, aby BC vypadala na velmi špičkové úrovni.

Nenašel jsem moc informací k tomu, jak se zjišťují vzdálenosti a jak se tvoří nákresy fairwayí, ale slyšel jsem, že manažer hřiště by měl mít nějaké podklady ke hřišti... věřím že by mi je mohl poskytnout a kdyby ne, tak hold to budu ručně překresovat z vyfocených snímků a vzdálenosti měřit z GPSky 🙂

Všem předem díky za jakékoliv podměty a pomoc k tomuto tématu.
 
Shodou okolnosti jsem to ted resil pro Horehledy. Vysledkem je pro mne produkt, ktery je financne nesmyslny. U male 9ky jako jsme my mne zajimal naklad 500 ks, kde rozpusteni nakladu s drobnou marzi vychazi na cca 100 Kc/ks a to uz je proste moc. A to tam zdaleka neni to, co popisujes a vse je delane z online podkladu bez fyzicke navstevy hriste = castecne nepresne.

Zaroven se dle meho natolik rozsirila GPS zarizeni, ze rekreacni golfista si kartu koupi spis jako suvenyr nez vyzadovany produkt.

Osobne bych tam pridal jeste sirku FW v dopadove vzdalenosti.
 
Pro inspiraci, jak by dle mého názoru měl vypadat Birdie Book (Card) pro amatéry.
Za takový zdroj informací jsem ochoten dát 200,- Kč. Má to pro mne nejen vypovídající hodnotu při hře, ale je to i hezké jako suvenýr.

P. S. @mkopcak tohle jsem ještě v golf. hodinkách neviděl ;)

IMG_8766.jpeg
 
Mně se taky birdie karty líbí. Ale na hřištích kde hraju, tak poměrně dost často dle mého názoru dochází k poměrně významným změnám... jedna věc je, jak to bylo založeno, a jaká je pak realita po roce provozu a sesedání - když nebylo vše založeno správně. A pak mě osobně rozčiluje, když ten stromeček, co je na mapce tam už není / resp. případně krapet ten klacík vyrostl a stává se z něho z původně zaměřovacího bodu významná herní překážka. :-) Jinak ten vzor, co ukazuje @Mirek_62 je super. A super by bylo, kdyby tam byla fotka z odpaliště v každém ročním období! :-D
 
… A super by bylo, kdyby tam byla fotka z odpaliště v každém ročním období! :-D
Dobrý nápad z obchodního hlediska - pro každou roční dobu jeden Birdie Book - 4x vyšší tržby 🤭😂
 
Shodou okolnosti jsem to ted resil pro Horehledy. Vysledkem je pro mne produkt, ktery je financne nesmyslny. U male 9ky jako jsme my mne zajimal naklad 500 ks, kde rozpusteni nakladu s drobnou marzi vychazi na cca 100 Kc/ks a to uz je proste moc. A to tam zdaleka neni to, co popisujes a vse je delane z online podkladu bez fyzicke navstevy hriste = castecne nepresne.

Zaroven se dle meho natolik rozsirila GPS zarizeni, ze rekreacni golfista si kartu koupi spis jako suvenyr nez vyzadovany produkt.

Osobne bych tam pridal jeste sirku FW v dopadove vzdalenosti.
Tak nabídni @Toby nějaký voucher do Hořehled zdarma a on ti to v rámci maturitní práce třeba spíchne "zadáčo".
Budeš to pak mít jen za tiskové náklady ;)
 
Tak nabídni @Toby nějaký voucher do Hořehled zdarma a on ti to v rámci maturitní práce třeba spíchne "zadáčo".
Budeš to pak mít jen za tiskové náklady ;)
Hele nechci to oj...., chci si to udělat celé sám, jenom prosím o rady k výše napsaným dotazům 😉
 
Nenašel jsem moc informací k tomu, jak se zjišťují vzdálenosti a jak se tvoří nákresy fairwayí, ale slyšel jsem, že manažer hřiště by měl mít nějaké podklady ke hřišti... věřím že by mi je mohl poskytnout a kdyby ne, tak hold to budu ručně překresovat z vyfocených snímků a vzdálenosti měřit z GPSky 🙂

Tady mě snad ještě napadá, že něco užitečného by mohlo být v podkladech z normování hřiště - ideálně co nejaktuálnějších. A pak... asi na devítce to není úplně nutné, záleží jak které tedy, ale nějaká šipka, kam se vydat z grýnu k dalšímu týčku. Next tee. :) Třeba v Semilech by mi to ale stejně moc asi nepomohlo.

Nicméně, tady bych osobně nedoporučoval být úplně kreativní a novátorský - především to musí někdo číst a dobře/rychle se v tom orientovat. Tzn. věnovat bych nějaký čas rešerši. Tzn. třeba v podmínkách ČR získat od n největších/nejdražších resortů jejich birdie karty a tím se inspiroval. Zároveň bych přemýšlel, jakou úroveň detailu birdie karty má s ohledem na klientelu daného hřiště smysl a jaký detail je v praxi využitelný. Ale na druhou stranu, pokud to má sloužit jen pro tebe, či pár kamarádů, tak klidně tam dát všechno, jak pro golfové profíky.

Btw. studuješ geodézii? Pak to smysl dává, x věcí si možná změříš sám tak, jak potřebuješ a přesně. ;)
 
Upraveno:
Hele nechci to oj...., chci si to udělat celé sám, jenom prosím o rady k výše napsaným dotazům 😉
To ale nebylo myšleno špatně ;)
Tak držím palce a doufám, že se nám pak pochlubíš, jak jsi to zvládnul ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom