Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

Jasně a to je samozřejmě super. Na druhou stranu, já bych si v životě nelajsnul sáhnout na drivingu po kýblů míčů, který tam jen tak leží. A na Hostivaři už vůbec ne, protože majitel může být na záchodě/ na recepci pro rukavici/ v restauraci na pivě/...U nás je to přeci jen malinko něco jiného, protože pokud na drivingu nikoho nevidím, není moc šance, že je někde jinde. Ale i tak si prostě cizí míče nevezmu.

To máš asi pravdu. Třeba v tom Hostivaři mi to nějaký poměrně dlouhý čas trvalo, než jsem okoukal, co a jak a kdy je určitý košík volný. Na druhou stranu se rovněž třeba v Hostivaři často potkávám s tím, že jsou míčky na čipovacím grýnu a nikde nikdo. Asi spěchal a neuklidil je po sobě... stejně tak postavený kyblík někde uprostřed jen tak. Jak odlišit - jestli je zapomenutý a někdo jenom ho tam nechal a pak utíkal pryč od cíleně ponechaného, že jdu na záchod?

Nevím, když jdu na záchod, do restuarace, tak stejně jako si beru bag, tak si vezmu i ten kýbl a nechám ho před záchodem, restaurací, kdy jednoznačně ukazuju - ještě je to moje, budu s tím hrát. A ne v prostoru, abych si držel místo... třeba hodinu. Prostě - za sebe vnímám, jakmile koš opustím a odcházím s jinými svými věcmi pryč (bag), není to už moje.

Ale tvému argumentu rozumím. Pokud by už takováto situace mi nastala, tak bych přes takový kybl v prostoru asi hodil ručník, nebo mikinu.
 
Jasně a to je samozřejmě super. Na druhou stranu, já bych si v životě nelajsnul sáhnout na drivingu po kýblů míčů, který tam jen tak leží. A na Hostivaři už vůbec ne, protože majitel může být na záchodě/ na recepci pro rukavici/ v restauraci na pivě/...U nás je to přeci jen malinko něco jiného, protože pokud na drivingu nikoho nevidím, není moc šance, že je někde jinde. Ale i tak si prostě cizí míče nevezmu.
to je bohužel ta česká nátura 😢 seberu co můžu a je mi jedno zda tím někomu způsobím ztrátu 😕 mě by také nikdy nenapadlo vzít si míčky u kterých zrovna nikdo není...to je o výchově....a platí to všeobecně...jsou lidé různých povah...
 
To máš asi pravdu. Třeba v tom Hostivaři mi to nějaký poměrně dlouhý čas trvalo, než jsem okoukal, co a jak a kdy je určitý košík volný. Na druhou stranu se rovněž třeba v Hostivaři často potkávám s tím, že jsou míčky na čipovacím grýnu a nikde nikdo. Asi spěchal a neuklidil je po sobě... stejně tak postavený kyblík někde uprostřed jen tak. Jak odlišit - jestli je zapomenutý a někdo jenom ho tam nechal a pak utíkal pryč od cíleně ponechaného, že jdu na záchod?

Nevím, když jdu na záchod, do restuarace, tak stejně jako si beru bag, tak si vezmu i ten kýbl a nechám ho před záchodem, restaurací, kdy jednoznačně ukazuju - ještě je to moje, budu s tím hrát. A ne v prostoru, abych si držel místo... třeba hodinu. Prostě - za sebe vnímám, jakmile koš opustím a odcházím s jinými svými věcmi pryč (bag), není to už moje.

Ale tvému argumentu rozumím. Pokud by už takováto situace mi nastala, tak bych přes takový kybl v prostoru asi hodil ručník, nebo mikinu.
by se ti také mohlo stát,že ti i s míčky zmizí i ta mikina nebo ručník :D:D čecháčci jsou čecháčci :cool::cool:
 
Před hrou celkem pravidelně nechávám nějaké míčky. Někdy je 50 míčů prostě hodně. Beru to, že to prostě někdo odpálí. Přijde mi to normální a vůbec bych se nad tím nepozastavoval. Spíše mi přijde divné volně nechat ležet míče delší čas a pak se naštvat, že tam nejsou. Chtělo by to anketu:)

Jinak asi se nebojím zrovna na golfu a všímám si, že to má tak většina. Když si chci odskočit, tak ten bag tam i nechám. Samozřejmě to tak bude do prvního zmizení. To bych pak už nemohl jít ani recepci, jídlo, záchod.:D
 
Nebylo by jednodušší prostě výdejový automat nastavit na násobky desítek míčů a max podle velikosti košíků.
 
to je bohužel ta česká nátura 😢 seberu co můžu a je mi jedno zda tím někomu způsobím ztrátu 😕 mě by také nikdy nenapadlo vzít si míčky u kterých zrovna nikdo není...to je o výchově....a platí to všeobecně...jsou lidé různých povah...
Osobně nevidím nic špatného, když jsem na drivingu půl hodiny sám a na vedlejší rohožce je pár míčků, které následně odehraju. Jenom se to moc často nestává, protože na rohožku trénovat moc často nechodím. Navíc jsem už hodněkrát všechny míčky nevypotřeboval a taky jsem je v košíku nechal pro někoho jiného. Zaplacené jsou, takže no problem.
 
Osobně nevidím nic špatného, když jsem na drivingu půl hodiny sám a na vedlejší rohožce je pár míčků, které následně odehraju. Jenom se to moc často nestává, protože na rohožku trénovat moc často nechodím. Navíc jsem už hodněkrát všechny míčky nevypotřeboval a taky jsem je v košíku nechal pro někoho jiného. Zaplacené jsou, takže no problem.
když stojí košík se zbytkem míčků u výdejního automatu,tak to chápu tak,že si je můžu vzít....???? pokud jsi půl hodiny sám na drivingu a nikde nikdo a vedle tebe leží pár míčků,nemám s tím problém...většinou se mi stalo,že někdo komu zbydou míčky je při odchodu nabídne okolí a nebo dá k výdejnímu automatu....nechtěl jsem se někoho osobně dotknout....mám i zkušenost,kdy stál bag u rohožky a na ní půl košíku,protože majitel byl na wc...přišel cizí frajer a začal míčky odpalovat...v tu chvíli se vrátil majitel a začli se dohadovat....cokoli na 19.jamce napíši,nebo okomentuji,tak je z vlastní zkušenosti ;);) hezkou hru
 
Nebylo by jednodušší prostě výdejový automat nastavit na násobky desítek míčů a max podle velikosti košíků.
U spousty automatů nebylo, neb na to nejsou technicky uzpůsobeny.
 
To máš asi pravdu. Třeba v tom Hostivaři mi to nějaký poměrně dlouhý čas trvalo, než jsem okoukal, co a jak a kdy je určitý košík volný. Na druhou stranu se rovněž třeba v Hostivaři často potkávám s tím, že jsou míčky na čipovacím grýnu a nikde nikdo. Asi spěchal a neuklidil je po sobě... stejně tak postavený kyblík někde uprostřed jen tak. Jak odlišit - jestli je zapomenutý a někdo jenom ho tam nechal a pak utíkal pryč od cíleně ponechaného, že jdu na záchod?

Nevím, když jdu na záchod, do restuarace, tak stejně jako si beru bag, tak si vezmu i ten kýbl a nechám ho před záchodem, restaurací, kdy jednoznačně ukazuju - ještě je to moje, budu s tím hrát. A ne v prostoru, abych si držel místo... třeba hodinu. Prostě - za sebe vnímám, jakmile koš opustím a odcházím s jinými svými věcmi pryč (bag), není to už moje.

Ale tvému argumentu rozumím. Pokud by už takováto situace mi nastala, tak bych přes takový kybl v prostoru asi hodil ručník, nebo mikinu.
Dělám to podobně. Když jdu u nás od parkoviště na driving, cesta mě vede kolem vydavace míčů, vezmu košík, dál cestou k drivingu, tam košík u schodů postavím, a vedle něj nebo do něj, dám svou láhev s pitím. Protože pak jdu ještě za roh a dolů do caddy roomu pro hole. Zatím se mi nikdy nestalo, že by cokoliv z toho zmizelo...
 
Ještě co se týče těch volně ložených míčů například na/u rohožky. Pokud tam není další jasně viditelný něčí prvek jako hole, pití, ručník - cokoliv, tak je to pro mě znamení, že rohožka je volná a s ní spjato všechno kolem. Když přijdu na rohožku, kde je vysypaný zbytek míčů, automaticky si je beru a nevidím na tom nic špatného. Z logiky vyplývá, že už tam nikdo není, nehraje. Takže míče u prázdné rohožky a u prázdných košíků jsou pro mě znamení, že jsou volně k odběru. nemyslím si, že je pak na místě si stěžovat, že mi je někdo vypálil. Když chci dát najevo, že je ještě budu používat, tak je nosím s sebou nebo minimálně nenechávám na těchto místech.
 
Z logiky vyplývá, že už tam nikdo není, nehraje.
Tady s tebou nebudu souhlasit. Tvé ty míče nejsou a nebudou, dokud ti je někdo neprodá/ nedá. Pokud si je vezmeš a odpálíš, můžeš se setkat s tím, že někoho naštveš a ten člověk bude naprosto jasně v právu. To že si tam nedal nějakou značku nebo cedulku nebo cokoli jiného tě nijak neopravňuje k tomu si přivlastnit něco, co si někdo jiný koupil. Stejně jako moje nebude nezamčené kolo, odložená peněženka nebo nedojedená sušenka na lavičce v parku.

To, že se to naprosto běžně děje a nikdo to neřeší, na tom nic nemění.

Já zcela běžně nechávám košík i více míčků na rohožce a odcházím na hodinu pryč s klientem na hřiště. A pak se vracím na další trénink. Nijak mi nevadí, když míče někdo odpálí a neřeším to.

Ale úvaha, že je to moje vina, že jsem si je nenasypal do bagu a tudíž si za to můžu sám, ta u mne neobstojí...
 
Tady s tebou nebudu souhlasit. Tvé ty míče nejsou a nebudou, dokud ti je někdo neprodá/ nedá. Pokud si je vezmeš a odpálíš, můžeš se setkat s tím, že někoho naštveš a ten člověk bude naprosto jasně v právu. To že si tam nedal nějakou značku nebo cedulku nebo cokoli jiného tě nijak neopravňuje k tomu si přivlastnit něco, co si někdo jiný koupil. Stejně jako moje nebude nezamčené kolo, odložená peněženka nebo nedojedená sušenka na lavičce v parku.

To, že se to naprosto běžně děje a nikdo to neřeší, na tom nic nemění.

Já zcela běžně nechávám košík i více míčků na rohožce a odcházím na hodinu pryč s klientem na hřiště. A pak se vracím na další trénink. Nijak mi nevadí, když míče někdo odpálí a neřeším to.

Ale úvaha, že je to moje vina, že jsem si je nenasypal do bagu a tudíž si za to můžu sám, ta u mne neobstojí...
Je to můj názor a praktikuji to tak běžně. Nevidím na tom nic špatného. Je zcela logické, když někdo opustí rohožku se svými věcmi a nechá tam 10-15 míčů, tak už je nechce a hrát je nebude. Běžná praxe před turnajem, hráči mají teetime a nechají míče ležet na drivingu, jakmile opustí místo, míče jsou automaticky k dispozici (opravdu běžná praxe) a těch míčů se tam válí celkem třeba 300. Proč brát nové z automatu, když se jich spousta válí na drivingu ;)

Nikdy bych si nedovolil je vzít odjinud, než z těch míst, co jsem vyjmenoval.

Přirovnal bych to k nedojedenému jídlu v restauraci, jakmile zaplatím a opustím stůl, tak dávám ostatním najevo, že už se tam vracet nebudu. To samé je s rohožkou na drivingu.
 
Upraveno:
A při tom by stačilo zavést jednoduché pravidlo jako u jídla složeným příbor už to nebudu jíst = talíŕ je možné odnést a přesto se obsluha zeptá pro jistotu , když vidí, že je nedojezeno alespoň jestli chutnalo a může to odnést. U golfu na odpališti košík dnem vzhůru budu je ještě hrát normálně postavené jsou volné.
 
A při tom by stačilo zavést jednoduché pravidlo jako u jídla složeným příbor už to nebudu jíst = talíŕ je možné odnést a přesto se obsluha zeptá pro jistotu , když vidí, že je nedojezeno alespoň jestli chutnalo a může to odnést. U golfu na odpališti košík dnem vzhůru budu je ještě hrát normálně postavené jsou volné.
takže otočím košík a míče se rozsypou po drivingu? Už stačí jen to, že odnesu košík - to je dostatečné znamení, že už se nevrátím.
 
Pokud si je vezmeš a odpálíš, můžeš se setkat s tím, že někoho naštveš a ten člověk bude naprosto jasně v právu.

Tak asi jasně, pokud to bude do pár minut . Ale co třeba po půlhodině. Já pořád nerozumím tomu, proč si nemůže takový člověk odnést míčky v košíku někam stranou, stejně jako si odnese bag. Pokud ho tam nechám a odejdu - tak to vnímám spíše buď jako neschopnost nebo neochota po sobě uklidit a uvolnit místo někomu dalšímu.

Chápu, že někdy se musí na záchod běžet hodně rychle... Ale prostě kde jsem já, tam se mnou je košík, pokud opouštím areál, košík zanechávám k využití na místě, tzn. zpravidla u automatu, kde se vydávají míčky, nebo u prázdných košíku, komukoli, kdo bude chtít.

Ale rozumím tomu, co říkáš a už samotná diskuse k tomuto ukazuje, že těch situaci může být hodně a vnímání rozdílné.
 
Upraveno:
takže otočím košík a míče se rozsypou po drivingu? Už stačí jen to, že odnesu košík - to je dostatečné znamení, že už se nevrátím.
Mno, když to jde jinde, proč by to nešlo u golfu, nestačí jen … , snad golfovou etiku na drivingu a to včetně volně stojících míčů měli ovšetlovat cvičitelé mj PRO a předně místní pravidla aby se předcházelo nějakým třenicím.
 

Přílohy

  • B49C3B98-D6B6-4E51-BCF5-3AE70BACC148.jpeg
    B49C3B98-D6B6-4E51-BCF5-3AE70BACC148.jpeg
    78,7 KB · Zobrazení: 137
Mno, když to jde jinde, proč by to nešlo u golfu, nestačí jen … , snad golfovou etiku na drivingu a to včetně volně stojících míčů měli ovšetlovat cvičitelé mj PRO a předně místní pravidla aby se předcházelo nějakým třenicím.
Promiň, ale co je to za konstatování.
Nikdy jsme neslyšel o nějaké výuce, jak se na drivingu chovat k volným míčkům, ani žádné psané či nepsané pravidlo.
Ty o nějakém takovém drivingu víš? Pak poprosím konkrétní příklad.
Měl jsem podle mě dobrého trenéra, ale o míčkách na drivingu mi fakt nic neříkal.
Ale samozřejmě tu situaci můžeš změnit, stačí si pronajmout reklamní prostor a zahájit kampaň "Změna pravidel na drivingu". Já bych to i podpořil (hlasem pro nejlepší kampaň třeba).

Osobně míčky většinou nenechávám, pokud ano, dám je k automatu a jdu pryč. Na drivingu si odložené míče neberu, myslím, řže jednou za dobu hraní jsem si vzal z ležící hromádky jeden nebo dva míčky, abych doladil driver (nevyšlo mi to počtově oproti plánu).
 
Promiň, ale co je to za konstatování
Právě proto to píši tady i když takové pravidlo není proč by se nemohlo zavést? V golfu je vše přesně dané , proč by toto nemohlo být přesně definováno. Bylo tady už zmíněno přechodné vlastnictví určené místně ke spotřebě.
Jsme tady golfové forum, kde by se takovéto nejasnosti mohli diskuzí probrat a možná se najde nějaký resort, kde se toto pravidlo může uvést v pravidlo slušného jednoznačného chování i na drivingu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom