Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

A proč je jen jednoduše nevložit zpět do košíku a odnést je tam, kde jsem je nabyl? Snad košík po sobě všichni uklízíme, nebo se pletu?
Už jedeš kolovrátek jako jeden další zdejší, tím proslavený, člen 🙈
Nevidím smysl v tom, že stále opakuješ svůj názor.
 
Mám dotaz: co mám dělat, když dorazím na chipping green, který není blízko klubovny, nikdo tam není a na jamkovišti jsou různě rozsypány drivingové míče, které mi v tréninku překážejí.Můžu se jich dotknout? Jenom abych je uklidil z cesty! Proboha ne kvůli tomu, abych je použil na trénink! 😃
 
A proč je jen jednoduše nevložit zpět do košíku a odnést je tam, kde jsem je nabyl? Snad košík po sobě všichni uklízíme, nebo se pletu?
Ano, uklízím, i cizí košíky, které cestou potkám. A teď mám zase já dotaz? A pokud odnesu košík se zbytkem míčků k ball machine a tam je ponechám, jak se k nim pak příchozí má chovat? Neboli, jaký je rozdíl mezi volně ponechanými, zbylými, míčky u rohožky a míčky v košíku mezi prázdnými košíky u ball machine? Děkuji za odpověď.
 
Já teda nevím.........ale nevnímám odpálení několika (či více) míčků, které po někom zůstaly na rohožce či v trávě jako problém.....koneckonců jsem to již taky udělal mnohokrát. Mě spíš mnohem víc vadí, že tam lidi nechávají rozházené košíky na míčky. Nejhorší to je, když jde člověk krátce po nějakém turnaji....a čím je ten turnaj prestižnější (rozuměj komerčnější), tak tím je to horší.......přece ti "takygolfisti" nepůjdou vrátit košík k výdejnímu místu, to je přece pod jejich úroveň.
 
Těm smajlíkům nerozumím, sice nejsem právník, ale neumím si představit zákon který povoluje někomu cizímu bez výslovného svolení užívat cizí majetek tobě pronajatý. Možná takový znáš a proto ti to přijde směšné, kdyžtak mě prosím pouč linkem na příslušný paragraf.
Míček na rohožce se od míčku v kyblíku ničím neliší, nezmění barvu ani tvar a už vůbec ne majitele. je to pořád někým zakoupený tréninkový míček. Jediný rozdíl v nich je ten, že ten na rohožce překáží ve hře někomu dalšímu. Pak je možnost zavolat obsluhu ať rozhodne jak s nimi naložit, nebo je dát do volného košíku(těch se žel bohu na DR také povaluje spousta) a nechat je stranou. Tak to dělám já, protože jsem z podstaty líný tvor a jít na recepci je pro mě větší zátěž než je přesypat do košíku. Pokud tedy není možnost hrát z "čisté podložky", pak ten problém přesunu na někoho dalšího.
Nevím o jakém "speciálním" prostoru je řeč, trénují normálně na DR z podložek jako každý golfista. Pokud odchází na greeny či hřiště, odstaví si košík stranou aby jej později využili. Zatím se naštěstí nestalo, že by dorazil jiný trenér s tvou logikou a ty míčky jim vystřílel. Ano, je pravda že jim jejich trenér vysvětlil, že se míčky na odpalištích nenechávají. Možná kdyby to tak vyžadovali po svých klientech všichni, bude na DR větší čisto a prostor.;) Ale občas se stane, že dítko dostane žízeň a chuť se pomazlit s mamkou a na pár minut se vzdálí od skupiny a míčky nechá na podložce. Ani v tomto případě nemá nikdo žádný zdůvodnitelný nárok jim ty míčky zcizit(tento výraz je myslím trefný, ač se to to asi nezdá či nelíbí).
Omlouvám se,ale musím na Váš komentář reagovat. Poctivě jsem si přečetl Vaše a DavidFara komentáře a došel jsem k závěru,že jste si vůbec jeho komentáře nepřečetl.On jasně definoval kdy a za jakých okolností použije zanechané míčky na rohožce,a že si nikdy nedovolil vzít něčí košík s míčky apod. Ale vy ho pomalu obviňujete z krádeže !!!! když odpálí pár zbylých míčků co se na té rohožce válí... Jako sorry, ale jste trochu vedle...nepoužívám záměrně slovo které mám na jazyku,abych někoho neurazil....jakmile opouštím rohožku s tím,že se vrátím za nějakou dobu zbylé míčky odpálit tak je nasypu do kyblíku a dám si je někam stranou abych neblokoval rohožku....debeta kterou tady pan Koval zahájil přechází do extrémů ...
 
Je to sice trošku „přitažené za vlasy” protože drivingové míče si na DR půjčujeme, ale zřejmě by se to z určitého úhlu pohledu dalo aplikovat i na opuštěné drivingové míče na DR.

NOZ č. 89/2012 sb.
C3226CC4-02B1-4B13-8AFB-21A37E521944.jpeg

 
Už v tom mám taky zmatky. Samozřejmě můžu míče odnést zpět k automatu. Tam nastane situace jaká? Míče leží u automatu a může si je pak člověk vzít? Vzniká tedy provozovateli ztráta? Nemám je tedy rovnou vysypat za čáru na drivingu ať ztráta nevznikne? Nemám je vysypat dostatečně daleko, tak ať si někdo ten míček nepřitáhne holí zpět a opět nevznikne ztráta?:D
 
Už v tom mám taky zmatky. Samozřejmě můžu míče odnést zpět k automatu. Tam nastane situace jaká? Míče leží u automatu a může si je pak člověk vzít? Vzniká tedy provozovateli ztráta? Nemám je tedy rovnou vysypat za čáru na drivingu ať ztráta nevznikne? Nemám je vysypat dostatečně daleko, tak ať si někdo ten míček nepřitáhne holí zpět a opět nevznikne ztráta?:D
Ideálně naházet. Mohla bych vzpomenout na svou softballovou minulost. I když, nadhazování mi nikdy moc nešlo. 😜
 
Už v tom mám taky zmatky. Samozřejmě můžu míče odnést zpět k automatu. Tam nastane situace jaká? Míče leží u automatu a může si je pak člověk vzít? Vzniká tedy provozovateli ztráta? Nemám je tedy rovnou vysypat za čáru na drivingu ať ztráta nevznikne? Nemám je vysypat dostatečně daleko, tak ať si někdo ten míček nepřitáhne holí zpět a opět nevznikne ztráta?:D
Provozovateli logicky žádná ztráta nevznikne, protože ten, kdo je tam nechal, se jich ani nedotkl, tudíž nevyužil to, co si za své peníze koupil a přenechal to někomu jinému :)

Jiná věc by byla lovit míče z drivingu :D
 
Pred 10ti lety jsem prepsal nejaka pravidla, povesil je na internet a na nastenku na drivingu a jsou tam dodnes. Kdyz pominu, ze rada z nich je castecne nebo zcela nelogicka, tak rada z nich je nevymahatelna a predevsim, takrka vsechna jsou kazdodenne porusovana:)).

5536EFAB-6C95-41FB-B413-C89D04195BB5.png
 
protože drivingové míče si na DR půjčujeme
Kolego, o půjčování movitých věcí jsi zapoměl nebo opomněl uvést z NOZ :

Podnikatelský pronájem věcí movitých je upraven v § 2316 – 2320 NOZ:
  • V případě, že dojde k poškození, ztrátě nebo ke zničení pronajaté věci, je nájemce povinen to bez zbytečného odkladu oznámit pronajímateli
  • v případě vzniku škody na pronajímané věci, popř. i odpovědnosti pronajímatele za škodu.
potom, bys musel všechny půjčené míče najít a poškozené a ztracené uhradit, proto toto: drivingové míče se kupují nikoli pronajímají a koupením jsi uzavřel krátkodobé vlastnictví drivingových míčů určené podle místních pravidel ke spotřebě na místě k tomu určeném a po celou dobu jsou majetkem resortu, proto si je nemůžeš odnést.
Proto taky věc opuštěná , volné míče na drivingu, jsou stále ve vlastnictví resortu, tudíž když jsi je “přivlastníš” se vlastně dopouštíš skutkové podstaty ve stadiu pokusu a pokud je odpálíš ( k tomu byly určeny koupením) jsi pokus dokonal odpálením , tudíž jsi naplnil t.č.
 
Kolego, o půjčování movitých věcí jsi zapoměl nebo opomněl uvést z NOZ :

Podnikatelský pronájem věcí movitých je upraven v § 2316 – 2320 NOZ:
  • V případě, že dojde k poškození, ztrátě nebo ke zničení pronajaté věci, je nájemce povinen to bez zbytečného odkladu oznámit pronajímateli
  • v případě vzniku škody na pronajímané věci, popř. i odpovědnosti pronajímatele za škodu.
potom, bys musel všechny půjčené míče najít a poškozené a ztracené uhradit, proto toto: drivingové míče se kupují nikoli pronajímají a koupením jsi uzavřel krátkodobé vlastnictví drivingových míčů určené podle místních pravidel ke spotřebě na místě k tomu určeném a po celou dobu jsou majetkem resortu, proto si je nemůžeš odnést.
Proto taky věc opuštěná , volné míče na drivingu, jsou stále ve vlastnictví resortu, tudíž když jsi je “přivlastníš” se vlastně dopouštíš skutkové podstaty ve stadiu pokusu a pokud je odpálíš ( k tomu byly určeny koupením) jsi pokus dokonal odpálením , tudíž jsi naplnil t.č.
Pak bych ale v případě, že nestihnu míče odpálit, postupoval v souladu s § 2320 :D

§ 2320

(1) Nájemce má právo nájem kdykoli vypovědět. Výpovědní doba je desetidenní.
 
Já už upřímně nevím, jestli se mám týhle diskuzi smát a nebo se snažit konstruktivně odpovídat - A na rovinu, už mě to vysiluje, takže si tím už nadále nebudu krátit život, protože jsou lidi, kterým prostě nic nevysvětlíš a furt si melou svoje.
 
… drivingové míče se kupují nikoli pronajímají a koupením jsi uzavřel krátkodobé vlastnictví drivingových míčů určené podle místních pravidel ke spotřebě na místě k tomu určeném a po celou dobu jsou majetkem resortu, proto si je nemůžeš odnést.
Proto taky věc opuštěná , volné míče na drivingu, jsou stále ve vlastnictví resortu, tudíž když jsi je “přivlastníš” se vlastně dopouštíš skutkové podstaty ve stadiu pokusu a pokud je odpálíš ( k tomu byly určeny koupením) jsi pokus dokonal odpálením , tudíž jsi naplnil t.č.
Tvé právní povědomí je opravdu udivující, když v jedné větě dokážeš tvrdit, že si míče na DR kupuji a zároveň, že jsou po celou dobu majetkem resortu. 😂😂😂
Jinak jsi vskutku brilantní demagog - vytrhnout z kontextu část věty a napsat k tomu dizertační práci z oblasti jurisdikce je obdivuhodné.

A vyprošuji si, abys mne oslovoval „kolego”.

Jinak zpět k tématu, pokud zůstanou na odpališti drivingu vysypané míčky a v okolí se nenachází nikdo, ani u míčků nejsou jiné současti golfové výzbroje či výstroje, tak tyto míčky uklidím tam, kam patří - tj. odpálením do prostoru drivingu 🤭
 
Ano, uklízím, i cizí košíky, které cestou potkám. A teď mám zase já dotaz? A pokud odnesu košík se zbytkem míčků k ball machine a tam je ponechám, jak se k nim pak příchozí má chovat? Neboli, jaký je rozdíl mezi volně ponechanými, zbylými, míčky u rohožky a míčky v košíku mezi prázdnými košíky u ball machine? Děkuji za odpověď.
Měl by se k nim chovat asi jako ke kterékoli jiné věci, kterou si nezakoupil a k jejímuž využití nedostal souhlas vlastníka. Takže nejspíš si jich nevšímat, u výdejního automatu ho takové míčky omezovat v tréninku nebudou.
 
Já už upřímně nevím, jestli se mám týhle diskuzi smát a nebo se snažit konstruktivně odpovídat - A na rovinu, už mě to vysiluje, takže si tím už nadále nebudu krátit život, protože jsou lidi, kterým prostě nic nevysvětlíš a furt si melou svoje.
A co třeba místo toho vysilování mi konečně odpovědět na prostou otázku - o kterou platnou normu opíráš své rozhodování o tom, které míčky už nemají vlastníka/nájemce a tudíž ti byly svěřeny k využití? Zatím jsem se doslech něco o dennodenní praxi , ale to skutečně není odpověď na mou otázku.
 
Omlouvám se,ale musím na Váš komentář reagovat. Poctivě jsem si přečetl Vaše a DavidFara komentáře a došel jsem k závěru,že jste si vůbec jeho komentáře nepřečetl.On jasně definoval kdy a za jakých okolností použije zanechané míčky na rohožce,a že si nikdy nedovolil vzít něčí košík s míčky apod. Ale vy ho pomalu obviňujete z krádeže !!!! když odpálí pár zbylých míčků co se na té rohožce válí... Jako sorry, ale jste trochu vedle...nepoužívám záměrně slovo které mám na jazyku,abych někoho neurazil....jakmile opouštím rohožku s tím,že se vrátím za nějakou dobu zbylé míčky odpálit tak je nasypu do kyblíku a dám si je někam stranou abych neblokoval rohožku....debeta kterou tady pan Koval zahájil přechází do extrémů ...
Stále mi nikdo nevysvětlil, jaký je faktický rozdíl mezi míčkem v košíku a míčkem na podložce? Něčím podstatným v majetkových vztazích se od sebe liší? Myslím že i pan Fara někde deklaroval, že je blbost míčky zanechané k odehrání označovat, nicméně podle mého soudu je to daleko logičtější, než svévolně rozhodovat o tom, komu míčky vezmu a komu ne, už nehovoříce o tom, že vlastně tím sám míčky "označuje". Ano je mi hloupé se opakovat, ale kde se tohle samozvané soudcování vlastnických práv zastaví? U míčku, buggy, nevyužitého pokoje v hotelu, nevyužitého auta na parkovišti? Přerozdělíme zase nemovitosti podle potřeb? Ono leckdy i drobnosti naznačují, kam mohou lidé v budoucnu směřovat. Pro někoho vzít sušenku z regálu není krádež, protože Kááálousek nakradl víc.
 
Měl by se k nim chovat asi jako ke kterékoli jiné věci, kterou si nezakoupil a k jejímuž využití nedostal souhlas vlastníka. Takže nejspíš si jich nevšímat, u výdejního automatu ho takové míčky omezovat v tréninku nebudou.
A co třeba zapojit selský rozum a podívat se na to z pohledu, zda odpálením volně ležících míčků nezpůsobím někomu nějakou škodu. Tzn. resortu NE, míčky byly řádně zaplaceny. Tomu kdo je zaplatil NE, protože zcela dobrovolně se svým odchodem z drivingu práva na další manipulaci s nimi vzdal........takže já když míčky odpálím, tak mám svědomí čistý, neb jsem nikoho neokrad...........
Jinak už jsem hodněkrát viděl před hojně obsazeným turnajem zbylé míčky na cca každé páté rohožce, protože lidi kolikrát přijedou na poslední chvíli. Takže když si jich nikdo nebude všímat (jak tu někteří tvrdí že je to správné), tak se o něco zmenší kapacita drivingu a dalším efektem bude nas..nej maršál (nebo někdo jinej, taky nas..nej:D), kterej to bude muset k večeru všechno posbírat a uklidit do tý výdejní mašiny......
 
Pro někoho vzít sušenku z regálu není krádež, protože Kááálousek nakradl víc.
Přirovnávat dohrání volných míčků ke krádeži sušenky je teda hodně ujetý. Ono je asi zásadní problém v tom, že ty nedokážeš poznat, kdy jsou míčky po někom k dispozici. Ale to je jen a pouze tvůj problém. Já s tím problém nemám a vypadá to, že ani nikdo ostatní. To, že lidi nechávají nedohrané míčky k dispozici na místě, kde odpalovali, nebo u automatu, je prostě fakt a naprosto běžná praxe. Golf hraju přes 15 let, takže si troufám tvrdit, že nějakou zkušenost s tím už mám... Pokud se ti tahle zvyklost nelíbí, tvoje věc, ale nevnucuj svůj pohled ostatním. Dík
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom