Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

Právě proto to píši tady i když takové pravidlo není proč by se nemohlo zavést? V golfu je vše přesně dané , proč by toto nemohlo být přesně definováno. Bylo tady už zmíněno přechodné vlastnictví určené místně ke spotřebě.
Jsme tady golfové forum, kde by se takovéto nejasnosti mohli diskuzí probrat a možná se najde nějaký resort, kde se toto pravidlo může uvést v pravidlo slušného jednoznačného chování i na drivingu.
Ne, já fakt nevím, ale to, co jsi psal v předchozím příspěvku, na který jsem reagoval, vyznělo dost odlišně od toho, co píšeš teď.
 
A co prostě aplikovat buddhistické - "neber, co není dáváno"? Prostě pokud někdo odejde od míčků a výslovně někomu neřekne, že si to může vzít, tak to tam prostě nechte ležet a nevšímejte si toho. ;)
 
A co prostě aplikovat buddhistické - "neber, co není dáváno"? Prostě pokud někdo odejde od míčků a výslovně někomu neřekne, že si to může vzít, tak to tam prostě nechte ležet a nevšímejte si toho. ;)
To není tak jednoduchý podle mě :) Ono to třeba je dáváno, jen ne slovně (protože v danou chvíli není komu), ale jen gestem - např. zmíněným umístěním míčků k automatu pro výdej. Teď jde jen o to, aby všichni chápali ty gesta stejně :)
 
Ne, já fakt nevím, ale to, co jsi psal v předchozím příspěvku, na který jsem reagoval, vyznělo dost odlišně od toho, co píšeš teď.
Já tomu tedy rozumím tak, že Bohumil by uvítal, pokud by se v rámci výuky golfu a etiky s ním spojené vysvětlilo i cosi o chování na DR. A asi by to opravdu nebylo od věci, někdy člověk vídá věci, že rozum nestíhá.:) Plus pokud by resorty daly na DR nějaká základní pravidla v tištěné formě, mohly by fungovat alespoň jako případný soudce sporů kolem rohožek. Jinak k probíranému tématu to vnímám tak, že kdo si službu/produkt koupil(pronajal), toho je a nikdo nemá nárok na spoluužívání z jakéhokoli důvodu krom výslovného souhlasu. Když si půjčím auto v půjčovně, taky bych asi nesouhlasil aby mi s ním jezdil jiný turista jen proto, že jsem ho zrovna zaparkoval za hotelem a nikam se s ním už nechystám. Pokud by to pak ale v resortu bylo ošetřeno výzvou, že míčky které klient nespotřeboval a chce je přenechat, dá na nějaké jasně dané místo, nebyl by v tom asi problém. Ovšem otázkou je, zda resorty budou chtít aby u nich někdo trénoval zadarmo během každého turnaje z míčků všech co nestíhají teetime.
 
Žádný oficiální pravidlo na přenechání míčků podle mě vzniknout nemůže, protože není v ekonomickém zájmu resortů, aby se nevypálené míčky přenechávali dalším zájemcům. Z pohledu resortu je chtěné, aby si každý zaplatil svoje míčky. Aspoň tak to vidím já teda. Žádný resort ale nevlastním ani neprovozuju, bohužel :D
 
Žádný oficiální pravidlo na přenechání míčků podle mě vzniknout nemůže
To bohužel , máš pravdu, protože i jeden PRO se tady vyjádřil v tom smyslu, že je to nesmysl označovat míče, které chci dále hrát košíkem dnem vzhůru, proč jsem to takto navrhl, protože dnem dolů jsou všechny odebráné míčky z výdejového automatu a všechny s kterými hraji, tedy pokud nepřevrhnu košík na bok a odebírám si míče na driving.
dnem uzhůru postavené na vysypané míče( na trávě se nerozkutálejí a v boxu jsou pěnové drivingové misky/ alespoň takhle to máme my/ a tam se taky nerozkutálejí po boxech) a dnem vzhůru není obvyklá poloha košíku.
Jediný orgán, který by toto mohl zavést/ uvést v život je pouze CGF doporučením .
 
To bohužel , máš pravdu, protože i jeden PRO se tady vyjádřil v tom smyslu, že je to nesmysl označovat míče, které chci dále hrát košíkem dnem vzhůru, proč jsem to takto navrhl, protože dnem dolů jsou všechny odebráné míčky z výdejového automatu a všechny s kterými hraji, tedy pokud nepřevrhnu košík na bok a odebírám si míče na driving.
dnem uzhůru postavené na vysypané míče( na trávě se nerozkutálejí a v boxu jsou pěnové drivingové misky/ alespoň takhle to máme my/ a tam se taky nerozkutálejí po boxech) a dnem vzhůru není obvyklá poloha košíku.
Jediný orgán, který by toto mohl zavést/ uvést v život je pouze CGF doporučením .
Nejen „jeden PRO” ale i já jako jeden „jeden AM” považuji tvůj návrh za absolutní ptákovinu.
Navíc nechápu proč do toho taháš ČGF.

Apropo - už jsi tvůj návrh předložil provozovateli Lipin? Nebo už jsi to na Lipinách zavedl?
Tak až se to u vás osvědčí, tak s tím můžeš zase přijít jako z vyzkoušenou a FUNKČNÍ věcí.
Nebo už to funguje na těch vesnických a příměstkých devítkách, které tak vehementně prosazuješ a které už jsi uvedl do provozu? 🤭
 
Já teda nevim, proč bych měl nějak označovat míče, co už nebudu dohrávat. Přijde mi to naprosto jasný, co si můžu vzít a co ne. Za 15 let, co hraju golf se mi ještě ani jednou nestalo, že bych měl s něčím problém. Ty situace jsou naprosto evidentní a když někdo nechá (příklad pro Hostivař) na plném drivingu vysypané míče u rohožky, jde pryč a nedej bože se za hodinu a více vrátí, tak prostě NEMŮŽE, ALE OPRAVDU NEMŮŽE očekávat, že tam budou a je jeho chyba, že je tam nechal k "dispozici ostatním"
 
Já teda nevim, proč bych měl nějak označovat míče, co už nebudu dohrávat. Přijde mi to naprosto jasný, co si můžu vzít a co ne. Za 15 let, co hraju golf se mi ještě ani jednou nestalo, že bych měl s něčím problém. Ty situace jsou naprosto evidentní a když někdo nechá (příklad pro Hostivař) na plném drivingu vysypané míče u rohožky, jde pryč a nedej bože se za hodinu a více vrátí, tak prostě NEMŮŽE, ALE OPRAVDU NEMŮŽE očekávat, že tam budou a je jeho chyba, že je tam nechal k "dispozici ostatním"
No nemůže to čekat jedině v případě, že se už rozloučil se stěžejní myšlenkou minulého režimu, že všechno je všech. Protože dnes by mělo platit, že věci/služby jsou dány k užívání jen tomu, kdo je vlastní či za ně zaplatil. Pokud si pronajmu na golfu buggy na celý den a pak jí tam nechám půl dne stát, neznamená to, že do ní můžeš hupsnout a zbytek odpoledne se na ní prohánět. S drivingovými míčky je jedna obtíž a to ta, že pokud je někdo nechá na rohožce ať již z jakéhokoli důvodu své nepřítomnosti, blokuje tím spíš možnost hraní z toho místa. Proto by asi bylo fajn, pokud by resorty daly na DR upozornění, jak se na něm chovat, kam patří míčky které již nechtějí klienti odehrát, stejně jako ty povalující se košíky a občas na dodržování těchto pravidel někdo dohlédl. Pak už by bylo na rozhodnutí provozovatele, jestli přenechá míčky těm co za ně nehodlají platit někde u výdejního automatu, nebo je bude průběžně sypat do mašiny a nepřijde tak o nějaký ten zisk. A možná by v tomto duchu měli vychovat i svoje trenéry a cvičitele, aby jim pak kluboví členové nedělali ostudu na dalších hřištích. Nechtěl bych aby někdo z mé rodiny obcházel restaurace a dojídal co zbyde na stolech s tím, že přeci je to zaplacené a tak na to má nárok.;)
 
Pokud si pronajmu na golfu buggy na celý den a pak jí tam nechám půl dne stát, neznamená to, že do ní můžeš hupsnout a zbytek odpoledne se na ní prohánět
To je úplně něco jiného, ale úplně. Dáváš naprosto nesmyslné příklady. Pokud chceš použít příklad jídla v restauraci, tak se zamysli nad tím, co jsi napsal. Když někdo odejde od stolu a zaplatí, je jasné, že už se nevrátí - totéž je drivingová rohožka.... ten člověk ODEŠEL! A dal prostor jiným hráčům k tomu, aby jí používali, a pokud nechce, aby mu někdo bral ty míče, proč je tam dotyčný nechával na prázdné rohožce?

A nejde o to, že lidi nechtějí za ty míče platit. Na driving jdu vždy až se zaplacenými, nebo vybranými míči a ten zbytek, co tam vidím, tak prostě taky využiji, je to naprosto logická věc. V golfovém prostředí se pohybuji téměř denně, tak si myslím, že tyhle věci dokážu objektivně posoudit.

To je asi jako kdyby mě někdo nařknul z toho, že jsem si vzal na odpališti teečko, co zbylo po někom přede mnou... :D


HRÁČ DÁVÁ JASNĚ NAJEVO TO, ŽE MÍČE NECHCE TÍM, ŽE ODEJDE, TEČKA. Na tom není nic diskutabilního.
 
Proč by to bylo něco jiného? Je to naopak úplně to samé. Pronajme se to, používá se to, vrátí se to. Jenže tvou logikou mohu odstavenou buggy používat, pakliže je na daný časový moment zaplacena. Nebo pokud byla koupena na 18 jamek a použita jen na 9, pak podle tvé logiky můžeš ještě 9 jamek využít, zaplatil to někdo jiný.
Logické to vážně není a myslím, že to nebude ani v souladu se zákonem. Možná že právě onen dennodenní pohyb v tomto prostředí může pokřivit úhel na danou věc. To, že se to běžně děje ještě neznamená, že je to správné. Mám trenéra s o poznání delšími zkušenostmi(pan J. Seifert) a ten i mou dceru na dětských trénincích učí, že nedohrané míčky se sbírají do košíku a košík se buď odstaví, pro případné další použití, nebo vrátí k automatu, aby s ním obsluha naložila podle svého. Myslím si, že pokud bys ten odstavený košík pro děti použil, asi by sis od něj vysloužil nepříjemnou výchovnou lekci.
"HRÁČ DÁVÁ JASNĚ NAJEVO TO, ŽE MÍČE NECHCE TÍM, ŽE ODEJDE, TEČKA. Na tom není nic diskutabilního"
Toto tvrzení se opírá o nějaký bod v pravidlech golfu, nebo snad o český zákon, nebo snad o nějaké pravidlo klubu/hřiště? Kde je zakotveno to, že když děti odejdou v průběhu tréninku na 3 jamky na hřiště a vrátí se na DR dohrát míčky, už je tam nenajdou. Daly to fakt najevo, že jimi zaplacenou službu může zcizit někdo jiný?
 
Upraveno:
Logické to vážně není a myslím, že to nebude ani v souladu se zákonem.
:D:D:D:D:D

Myslím si, že pokud bys ten odstavený košík pro děti použil, asi by sis od něj vysloužil nepříjemnou výchovnou lekci.

Mluvil jsem o zbylých míčích na volné rohožce ;) Míče v kyblíku si neberu nikdy.

Šum svistu řekl:
Toto tvrzení se opírá o nějaký bod v pravidlech golfu, nebo snad o český zákon, nebo snad o nějaké pravidlo klubu/hřiště? Kde je zakotveno to, že když děti odejdou v průběhu tréninku na 3 jamky na hřiště a vrátí se na DR dohrát míčky, už je tam nenajdou. Daly to fakt najevo, že jimi zaplacenou službu může zcizit někdo jiný?
Není to běžné, ale stát se to může. Normální je si pro ty děti vymezit speciální prostor, pak by nikoho nenapadlo něco "odcizit" a promiň, ale už jdeš do extrému.
 
Těm smajlíkům nerozumím, sice nejsem právník, ale neumím si představit zákon který povoluje někomu cizímu bez výslovného svolení užívat cizí majetek tobě pronajatý. Možná takový znáš a proto ti to přijde směšné, kdyžtak mě prosím pouč linkem na příslušný paragraf.
Míček na rohožce se od míčku v kyblíku ničím neliší, nezmění barvu ani tvar a už vůbec ne majitele. je to pořád někým zakoupený tréninkový míček. Jediný rozdíl v nich je ten, že ten na rohožce překáží ve hře někomu dalšímu. Pak je možnost zavolat obsluhu ať rozhodne jak s nimi naložit, nebo je dát do volného košíku(těch se žel bohu na DR také povaluje spousta) a nechat je stranou. Tak to dělám já, protože jsem z podstaty líný tvor a jít na recepci je pro mě větší zátěž než je přesypat do košíku. Pokud tedy není možnost hrát z "čisté podložky", pak ten problém přesunu na někoho dalšího.
Nevím o jakém "speciálním" prostoru je řeč, trénují normálně na DR z podložek jako každý golfista. Pokud odchází na greeny či hřiště, odstaví si košík stranou aby jej později využili. Zatím se naštěstí nestalo, že by dorazil jiný trenér s tvou logikou a ty míčky jim vystřílel. Ano, je pravda že jim jejich trenér vysvětlil, že se míčky na odpalištích nenechávají. Možná kdyby to tak vyžadovali po svých klientech všichni, bude na DR větší čisto a prostor.;) Ale občas se stane, že dítko dostane žízeň a chuť se pomazlit s mamkou a na pár minut se vzdálí od skupiny a míčky nechá na podložce. Ani v tomto případě nemá nikdo žádný zdůvodnitelný nárok jim ty míčky zcizit(tento výraz je myslím trefný, ač se to to asi nezdá či nelíbí).
 
Pak je možnost zavolat obsluhu ať rozhodne jak s nimi naložit
Výborný nápad volat třeba maršála na driving, ať rozhodně co se zbylými míči v u mé rohožky. Dokonale vynaložené úsilí.

Neříkej mi, že jsi nikdy nepřišel na rohožku, kde se válel třeba byť jen jeden míč, ty sis tam dosypal svých 50 a přesně ten 1 tam pak po tobě zbyl :D tohle mi přijde při nejmenším úsměvné (je to samozřejmě extrém, ale mluvíš o tom tak, jako bys to dělal)

A jen upozorňuji, že nemluvím o nějakém "sockování", kdy bych záměrně vyhledával opuštěné míče. Mluvím o tom, že když si přinesu svých 50 na volnou rohožku, kde se válí dalších 10 pohozených, tak je dosypu svými a odehraji je...
 
Upraveno:
Ano je to docela dlouhá doba, kdy se tady “ švejkovsky” lidi dohadovali jestli se bude jezdit vlevo nebo vpravo a když přišla zima tak nikdo neodklízel sníh před svým domem no a byl tu jeden muž s muškou pod nosem a jednou vylepenou vyhláškou druhý den všichni věděli, že se jezdí vpravo a před svým domem bude odlizen sníh.
Nikoho nikde netahám, ale doporučení k chování na drivingu by mohl doporučit snad pouze CGF a nebo někdo jiný, rád se nechám poučit , kdy ten pod vespod může něco doporučit tomu úplně nahoře, to je to samé jako bys močíl proti větru a myslel by sis, že budeš nepomočen.
Asi někomu nic neříkají pravidla golfu:”• Odhráčůseočekává,žepoznají,kdyporušiliPravidla,ažebudoučestní”,
a toto pravidlo jako i jiná, které tady vehementně uplatňujeme můžeme použít i k dočasnému vlastnictví jako jsou míče na drivingu , bugině, … a nebo už jsme tak daleko, že už v nás není špetka respektu k druhému .
 
Ano je to docela dlouhá doba, kdy se tady “ švejkovsky” lidi dohadovali jestli se bude jezdit vlevo nebo vpravo a když přišla zima tak nikdo neodklízel sníh před svým domem no a byl tu jeden muž s muškou pod nosem a jednou vylepenou vyhláškou druhý den všichni věděli, že se jezdí vpravo a před svým domem bude odlizen sníh.
Nikoho nikde netahám, ale doporučení k chování na drivingu by mohl doporučit snad pouze CGF a nebo někdo jiný, rád se nechám poučit , kdy ten pod vespod může něco doporučit tomu úplně nahoře, to je to samé jako bys močíl proti větru a myslel by sis, že budeš nepomočen.
Asi někomu nic neříkají pravidla golfu:”• Odhráčůseočekává,žepoznají,kdyporušiliPravidla,ažebudoučestní”,
a toto pravidlo jako i jiná, které tady vehementně uplatňujeme můžeme použít i k dočasnému vlastnictví jako jsou míče na drivingu , bugině, … a nebo už jsme tak daleko, že už v nás není špetka respektu k druhému .
Já furt jenom nevím, co se tu řeší. Prostě "nechceš, aby ti bral někdo míče?" - "Tak si je ber s sebou"

Tím se smázne jakékoliv dilema mezi tím, co kdo může a co ne. Pokud jsou k dispozici, nechám je u rohožky. Tohle mi přijde samo sebou jako nepsané logické pravidlo.
 
Těm smajlíkům nerozumím, sice nejsem právník, ale neumím si představit zákon který povoluje někomu cizímu bez výslovného svolení užívat cizí majetek tobě pronajatý. Možná takový znáš a proto ti to přijde směšné, kdyžtak mě prosím pouč linkem na příslušný paragraf.
Míček na rohožce se od míčku v kyblíku ničím neliší, nezmění barvu ani tvar a už vůbec ne majitele. je to pořád někým zakoupený tréninkový míček. Jediný rozdíl v nich je ten, že ten na rohožce překáží ve hře někomu dalšímu. Pak je možnost zavolat obsluhu ať rozhodne jak s nimi naložit, nebo je dát do volného košíku(těch se žel bohu na DR také povaluje spousta) a nechat je stranou. Tak to dělám já, protože jsem z podstaty líný tvor a jít na recepci je pro mě větší zátěž než je přesypat do košíku. Pokud tedy není možnost hrát z "čisté podložky", pak ten problém přesunu na někoho dalšího
Těm smajlíkům nerozumím, sice nejsem právník, ale neumím si představit zákon který povoluje někomu cizímu bez výslovného svolení užívat cizí majetek tobě pronajatý. Možná takový znáš a proto ti to přijde směšné, kdyžtak mě prosím pouč linkem na příslušný paragraf.
Míček na rohožce se od míčku v kyblíku ničím neliší, nezmění barvu ani tvar a už vůbec ne majitele. je to pořád někým zakoupený tréninkový míček. Jediný rozdíl v nich je ten, že ten na rohožce překáží ve hře někomu dalšímu. Pak je možnost zavolat obsluhu ať rozhodne jak s nimi naložit, nebo je dát do volného košíku(těch se žel bohu na DR také povaluje spousta) a nechat je stranou. Tak to dělám já, protože jsem z podstaty líný tvor a jít na recepci je pro mě větší zátěž než je přesypat do košíku. Pokud tedy není možnost hrát z "čisté podložky", pak ten problém přesunu na někoho dalšího.
Nevím o jakém "speciálním" prostoru je řeč, trénují normálně na DR z podložek jako každý golfista. Pokud odchází na greeny či hřiště, odstaví si košík stranou aby jej později využili. Zatím se naštěstí nestalo, že by dorazil jiný trenér s tvou logikou a ty míčky jim vystřílel. Ano, je pravda že jim jejich trenér vysvětlil, že se míčky na odpalištích nenechávají. Možná kdyby to tak vyžadovali po svých klientech všichni, bude na DR větší čisto a prostor.;) Ale občas se stane, že dítko dostane žízeň a chuť se pomazlit s mamkou a na pár minut se vzdálí od skupiny a míčky nechá na podložce. Ani v tomto případě nemá nikdo žádný zdůvodnitelný nárok jim ty míčky zcizit(tento výraz je myslím trefný, ač se to to asi nezdá či nelíbí).
Omlouvám se,ale musím na Váš komentář reagovat. Poctivě jsem si přečetl Vaše a DavidFara komentáře a došel jsem k závěru,že jste si vůbec jeho komentáře nepřečetl.On jasně definoval kdy a za jakých okolností použije zanechané míčky na rohožce,a že si nikdy nedovolil vzít něčí košík s míčky apod. Ale vy ho pomalu obviňujete z krádeže !!!! když odpálí pár zbylých míčků co se na té rohožce válí... Jako sorry, ale jste trochu vedle...nepoužívám záměrně slovo které mám na jazyku,abych někoho neurazil....jakmile opouštím rohožku s tím,že se vrátím za nějakou dobu zbylé míčky odpálit tak je nasypu do kyblíku a dám si je někam stranou abych neblokoval rohožku....debeta kterou tady pan Koval zahájil přechází do extrémů ...
od míčku v kyblíku ničím neliší, nezmění barvu ani tvar a už vůbec ne majitele. je to pořád někým zakoupený tréninkový míček. Jediný rozdíl v nich je ten, že ten na rohožce překáží ve hře někomu dalšímu. Pak je možnost zavolat obsluhu ať rozhodne jak s nimi naložit, nebo je dát do volného košíku(těch se žel bohu na DR také povaluje spousta) a nechat je stranou. Tak to dělám já, protože jsem z podstaty líný tvor a jít na recepci je pro mě větší zátěž než je přesypat do košíku. Pokud tedy není možnost hrát z "čisté podložky", pak ten problém přesunu na někoho dalšího.
Nevím o jakém "speciálním" prostoru je řeč, trénují normálně na DR z podložek jako každý golfista. Pokud odchází na greeny či hřiště, odstaví si košík stranou aby jej později využili. Zatím se naštěstí nestalo, že by dorazil jiný trenér s tvou logikou a ty míčky jim vystřílel. Ano, je pravda že jim jejich trenér vysvětlil, že se míčky na odpalištích nenechávají. Možná kdyby to tak vyžadovali po svých klientech všichni, bude na DR větší čisto a prostor.;) Ale občas se stane, že dítko dostane žízeň a chuť se pomazlit s mamkou a na pár minut se vzdálí od skupiny a míčky nechá na podložce. Ani v tomto případě nemá nikdo žádný zdůvodnitelný nárok jim ty míčky zcizit(tento výraz je myslím trefn
e naštěstí nestalo, že by dorazil jiný trenér s tvou logikou a ty míčky jim vystřílel. Ano, je pravda že jim jejich trenér vysvětlil, že se míčky na odpalištích nenechávají. Možná kdyby to tak vyžadovali po svých klientech všichni, bude na DR větší čisto a prostor.;) Ale občas se stane, že dítko dostane žízeň a chuť se pomazlit s mamkou a na pár minut se vzdálí od skupiny a míčky nechá na podložce. Ani v tomto případě nemá nikdo žádný zdůvodnitelný nárok jim ty míčky zcizit(tento výraz je myslím trefný, ač se to to asi nezdá či nelíbí
 
Já nějak nevím, ale jsem jen ženská. Mě nikdy nenapadlo nechat si míčky na drivingu na později, aniž bych dala nějak najevo, že jsou stále moje. Pokud tam míčky bez označení nechám, tak jsem je prostě nestihla odehrát. Asi to přestanu dělat, protože to zřejmě pro někoho může být velký problém, jak s nimi naložit. Jen nevím, zpátky do automatu se mi je asi nasypat nepovede a nosit je na recepci mi přijde zcestné.
 
Výborný nápad volat třeba maršála na driving, ať rozhodně co se zbylými míči v u mé rohožky. Dokonale vynaložené úsilí.

Neříkej mi, že jsi nikdy nepřišel na rohožku, kde se válel třeba byť jen jeden míč, ty sis tam dosypal svých 50 a přesně ten 1 tam pak po tobě zbyl :D tohle mi přijde při nejmenším úsměvné (je to samozřejmě extrém, ale mluvíš o tom tak, jako bys to dělal)

A jen upozorňuji, že nemluvím o nějakém "sockování", kdy bych záměrně vyhledával opuštěné míče. Mluvím o tom, že když si přinesu svých 50 na volnou rohožku, kde se válí dalších 10 pohozených, tak je dosypu svými a odehraji je...
Tak dá se to vyřešit i tím druhým způsobem, pokud někomu nechceš přidělávat práci, tj. sebrat je do jiného košíku, popřípadě je dát stranou a po konci hry je nasypat do svého košíku a odnést je k automatu. Ano, takovéto chování bych teaching PRO očekával spíš. Možná by pak takové chování okoukali i jeho klienti a problém s rohožkami plnými míčků by byl z části vyřešen. Ale když to tak pozoruji, tak se asi přestávám divit tomu, co na hřištích vídám za praxi. Ja se omlouvám, ale v principech se rád orientuji a mám jasně dané hranice, proto si myslím že tak jako si neberu cizí nepřivázané kolo, na kterém zrovna nikdo nejede, tak si neberu míčky jen proto, že u nich nestojí jejich majitel. Ale každý to asi můžeme vidět a chápat jinak, i proto pro někoho není problém kupovat kradené zboží, kopírovat duševní vlastnictví atp. I to někdo bere jako nepsané logické pravidlo.
 
Já nějak nevím, ale jsem jen ženská. Mě nikdy nenapadlo nechat si míčky na drivingu na později, aniž bych dala nějak najevo, že jsou stále moje. Pokud tam míčky bez označení nechám, tak jsem je prostě nestihla odehrát. Asi to přestanu dělat, protože to zřejmě pro někoho může být velký problém, jak s nimi naložit. Jen nevím, zpátky do automatu se mi je asi nasypat nepovede a nosit je na recepci mi přijde zcestné.
A proč je jen jednoduše nevložit zpět do košíku a odnést je tam, kde jsem je nabyl? Snad košík po sobě všichni uklízíme, nebo se pletu?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom