Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Šance že hráč s HCP 10 trefí všech 18 greenů v regulaci? 53 000 kol a 139 let

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Šance že hráč s HCP 10 trefí všech 18 greenů v regulaci? 53 000 kol a 139 let (GolfExtra.cz)

Statistiky jsou nepostradatelnou součástí golfu. Dají se z nich vyčíst všemožné údaje – od délek ran, přes jejich přesnost včetně zasahování fairwayí a greenů, až po, dejme tomu, proměňování puttů. Díky statistikám se dá ale také porovnat, jak moc, či naopak málo dobrý je golfista s handicapem 10 ve srovnání se špičkovým profesionálem. A jakou šanci má amatér s HCP 10 trefit všech 18 greenů v regulaci?

Pokračovat ve čtení...
 
...no, dobře, tak jsme se zasmáli. :) A kdy trefím alespoň 18 fervejí/grýnů při ráně z tyčka? :)
 
Hmm...mrknul jsem se na svá čísla. Statistiky si vedu jen poslední rok a půl, mám tam celkem 81 kol, valná většina na 9 hořehledských jamek. Průměr je 48% FW a 42 % greenů. Nejlepší kolo pro obě statistiky se mi povedlo 2x (83% FW a 78% greenů), oboje v Hořehledech a oboje moje nejlepší životní hra za 32, respektive 33 ran.

Samostatně se mi nejlépe povedlo 2x trefit FW na Glorii v Beleku (score 75) a překvapivě v Hořehledech (score 78), kde jsem skončil na čísle 92%.

A u greenů to bylo 89%, jak jinak než v Hořehledech při score 31, avšak hráno ze zelených odpališť. Na 78% (což je tedy o green méně) jsem zvládl celkem 3x.

Takže jo, sedí to - to nikdy v životě nedokážu:-D.
 
Dej si za úkol trefit 100% alespoň na devítce, to by mohlo jít, ne? Buď fervej, nebo grýn!
 
100% greenu mam parkrat na devitku, na 18 jamek mam nejvic 16 nebo 17 trefenych greenu, takze treba za par tisic kol to klapne :D Ale osobni rekord mam pri hrani vice hrist na jednou (v jeden den), kdy jsem trefil vsechny greeny v Motole, pote v Hodkovickach a prvni netrefeny green byl pak Cerny most green 16, kdy mi mic vyspinoval pred green, celkem 33 greenu v rade, to uz se mi asi nikdy nepovede :D
 
No, vzhledem k mému HI se tím nemusím vůbec stresovat. Dal bych tomu cca 125 000 kol a 350 let 🤣🤣🤣

A teď vážně, líbilo by s emi dokázat těch cca 70% FIR, jak to bylo v golfové výzvě 😇😇😇
 
„Nejdřív si ale popišme hráče s handicapem 10, nebo někde kolem této hodnoty. Znamená to, že takový golfista hraje pravidelně skóre kolem 80 ran ..."

Tady bych si s autorem dovolil nesouhlasit, HI 10 bude 80 hrát spíše vyjímečně, pravidelně spíše kolem 85 (obojí bráno ze žlutých). Ona totiž pro HI 10 většinou už hřiště nějakou tu ránu přidávají a tak hrací HI bývá někde okolo 11-13.
Čili na hřišti PAR72 znamená „hrát na sebe" 83-85 ran.
 
... líbilo by s emi dokázat těch cca 70% FIR, jak to bylo v golfové výzvě 😇😇😇
Zajeď si na Kuňku a hrej z červených, ty jsou umístěny na začátku fervejí. 🤭
 
Zajeď si na Kuňku a hrej z červených, ty jsou umístěny na začátku fervejí. 🤭
To bych sice mohl, nicméně i tak to nemám zaručené s mým rozptylem 😉😉😉, ale já to beru ze standardních odpališť
 
To bych sice mohl, nicméně i tak to nemám zaručené s mým rozptylem 😉😉😉, ale já to beru ze standardních odpališť
Tím, že jsou ta červená odpaliště vlastně na ferveji, tak máš FIR už před odpalem. 😂
 
Zajeď si na Kuňku a hrej z červených, ty jsou umístěny na začátku fervejí. 🤭
......a nebo do Lipin......na tamějších "přistávacích plochách" musíš FIR trefit i poslepu😀
 
Dej si za úkol trefit 100% alespoň na devítce, to by mohlo jít, ne? Buď fervej, nebo grýn!
Tak ona sama o sobě ta statistika nedává žádný smysl, respektive minimálně u FW ne. V Hořehledech na 9 jamek to bude ještě snazší, protože máme vlastně jen 6 FW, zbytek jsou PARy 3. A vzít Pcko a prdnout to na FW bych asi zvládnout mohl (byť si nedělám naděje, že by mi na to stačil jeden pokus:-D). Problém pak bude ta následná rána do greenu.

Zároveň je dobré si uvědomit, že ta hřiště jsou rozdílná - FW je sice nízko sekaná plocha, ale u nás v Hoře jsou velmi úzké. A i proto vlastně nepěstujeme žádný hluboký rough, takže v mnoha případech byť FW netrefíš, pořád můžeš hrát ránu zcela bez omezení a já mnohdy uvažuji nad tím, zda to v rámci statistik vlastně za FW nepočítat. V Beleku na Glorii také žádný rough není, respektive nijak hustý a záludný. Ale stromy po stranách lezou do FW a ten průstřel fyzicky zmenšují často i na 1/2 šířky = byť ležíš na FW, do greenu ani rozumě dopředu hrát nelze. No a pak jsou hřiště, kde 5 m od FW je takovej džihád, že tam míč ani nemá cenu hledat. Statistiky z takto různých hřišť mohou být pro potřeby následné analýzy značně zkreslující.

Tzn. o tuhle aktivitu se má cenu snažit jen v kombinaci, pak má vypovídací hodnotu. A myslím si, že jakmile máš to číslo někde kolem 50%, tak už je to hodně dobrá práce.

Zároveň příklad, kdy obě statistiky stojí dost za prd (33%) a přesto to byla slušná práce...

Snímek obrazovky 2024-02-19 v 10.23.46.png
 
......a nebo do Lipin......na tamějších "přistávacích plochách" musíš FIR trefit i poslepu😀
Nojo, a klidně stačí to hrát „bum bác míč leží" jak tvrdil Bohouš 🤭
 
Tak ona sama o sobě ta statistika nedává žádný smysl, respektive minimálně u FW ne. V Hořehledech na 9 jamek to bude ještě snazší, protože máme vlastně jen 6 FW, zbytek jsou PARy 3. A vzít Pcko a prdnout to na FW bych asi zvládnout mohl (byť si nedělám naděje, že by mi na to stačil jeden pokus:-D). Problém pak bude ta následná rána do greenu.

Zároveň je dobré si uvědomit, že ta hřiště jsou rozdílná - FW je sice nízko sekaná plocha, ale u nás v Hoře jsou velmi úzké. A i proto vlastně nepěstujeme žádný hluboký rough, takže v mnoha případech byť FW netrefíš, pořád můžeš hrát ránu zcela bez omezení a já mnohdy uvažuji nad tím, zda to v rámci statistik vlastně za FW nepočítat. V Beleku na Glorii také žádný rough není, respektive nijak hustý a záludný. Ale stromy po stranách lezou do FW a ten průstřel fyzicky zmenšují často i na 1/2 šířky = byť ležíš na FW, do greenu ani rozumě dopředu hrát nelze. No a pak jsou hřiště, kde 5 m od FW je takovej džihád, že tam míč ani nemá cenu hledat. Statistiky z takto různých hřišť mohou být pro potřeby následné analýzy značně zkreslující.

Tzn. o tuhle aktivitu se má cenu snažit jen v kombinaci, pak má vypovídací hodnotu. A myslím si, že jakmile máš to číslo někde kolem 50%, tak už je to hodně dobrá práce.

Zároveň příklad, kdy obě statistiky stojí dost za prd (33%) a přesto to byla slušná práce...

Zobrazit přílohu 40799
Přesně jak píšeš, FIR má význam na hřištích, kde je trestající rough.
Pokud je „raf" nízký a řídký (a třeba v létě ještě proschlý), tak to obvykle problém pro další ránu není a pak se dá hřiště rozstřílet.
Navíc tomu pak obvykle člověk přizpůsobí i „course management" (v případě nás amatérů tedy v překladu „kam bych chtěl hrát" 🤭)
 
všechny ferveje jsem trefil pouze jednou v životě, šel jsem pouze devítku a ještě navíc v Lipinách, kde jsou ferveje široké půl kilometru,

lépe se mi ale hraje ze semifaru
 
všechny ferveje jsem trefil pouze jednou v životě, šel jsem pouze devítku a ještě navíc v Lipinách, kde jsou ferveje široké půl kilometru,

lépe se mi ale hraje ze semifaru
Semifar je krásnej překlep....🤣
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom