Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Bratrské (či sesterské - aby se holky nedurdily) téma k vláknu "Jak jste naposledy hráli". Frustrace či dobrý pocitu na drivingu, či cvičné jamce zažil určitě každý. Takže, když přijdete z tréninku, otevřete toto téma, přidejte komentář. Jak jste hráli, kolik opakování, jaké byly výsledky... co šlo a co naopak ne a tak vůbec. :)

Těžko na cvičišti, lehko na hřišti! Trénujme!

PS: Toto zvýrazněné vlákno by mělo obsahovat pouze osobní příspěvky o vlastním tréninku, podrobné rozbory, dotazy atd jinde!
 
Upraveno:
Včera patování. Pod dohledem trenéra, krutá hodina a půl :oops:. Ale smysl to na konci dávalo. Teď se to ukáže v sobotou na turnaji.
 
Včera patování. Pod dohledem trenéra, krutá hodina a půl :oops:. Ale smysl to na konci dávalo. Teď se to ukáže v sobotou na turnaji.
Nečekal bych zázraky - všechny tréninky s trenérem si musi nejdřív “sednout” i když u patování to může být rychle. Tak držím :up:
 
Nečekal bych zázraky - všechny tréninky s trenérem si musi nejdřív “sednout” i když u patování to může být rychle. Tak držím :up:
E?
 
Haha. Včera jsem si po 3 letech vzal trenéra. Moc nehraju, na jaře jsem běhal 50-60km týdně, a protože jedem na soukromou golf Alpine tůru (Maria Alm, Goldegg, Zell am See a Brandlhof), tak jsem se chtěl vyvarovat nějakého trápení.

Po nějakých ne zcela úspěšných pokusech jsem radu za milion, a sice směrem ke kompaktnosti švihu (více rotace, lokty u těla). On mi to teda říkal Mrůzek před deseti lety taky, ale to jsem nechápal, co po mně chce. No a protože poslední 4 roky studuju pohybové dovednosti, tak najednou přišel ten AHA MOMENT ......

Celý je to o tom, že trenér může být báječný, ale největší limitace IMHO spočívá ve schopnosti žáka vykonat požadovaný pohyb.

Přirovnal bych to ke dřepu na jedné noze. Většině lidí na to nechybí síla, ale neví, jak se tam poskládat, eventuálně je limituje třeba zatuhlý kotník, takže neudrží patu na zemi a tak se do toho dřepu nedostanou.
 
ještě k chybě, kterou jsme odstraňovali včera
možná to někomu bude prospěšné:
jde o sklon rukou v době zahájení nápřahu do doby, než se hůl dostane do vodorovné polohy
DADC335D-F805-4F87-9FDF-8648F3EFA4FF.jpeg

já jsem ruku "rovnala" plynule po zahájení nápřahu
tato chyba byla pro švih fatální, brzké zaklopení ruky způsobí, že hůl se dostane příliš dozadu a i při jinak správném pohybu těla už nemá člověk šanci na správný prošvih
proto mi také rány létaly příliš vysoko a byly krátké
 
Tak po skoro 4 měsících abstinence jsem vzala včera a dnes meniskus aspon na indoor. Meniskus nic neříkal, asi ani neměl proč. To co jsem tam předváděla se golfu podobalo hodně vzdáleně. Začínám uvažovat o kurzu před "zelenou kartou". :oops: Copak to jde zapomenout..... .  😲🥺😭
 
Tak po skoro 4 měsících abstinence jsem vzala včera a dnes meniskus aspon na indoor. Meniskus nic neříkal, asi ani neměl proč. To co jsem tam předváděla se golfu podobalo hodně vzdáleně. Začínám uvažovat o kurzu před "zelenou kartou". :oops: Copak to jde zapomenout..... .  😲🥺😭
Zapomenou to nejde, jen tělu chvíli trvá, než si začne vzpomínat. Někde jsem četl, že týden bez golfu znamená tři týdny tréninku k obnovení stavu před přestávkou ;)
 
ještě k chybě, kterou jsme odstraňovali včera
možná to někomu bude prospěšné:
jde o sklon rukou v době zahájení nápřahu do doby, než se hůl dostane do vodorovné polohy
...

tam je dulezite aby pri te poloze na obrazku mela hlava stejny sklon jako telo ....

(Teorie je super, provedeni nekdy pokulhava :) )
 
Zapomenou to nejde, jen tělu chvíli trvá, než si začne vzpomínat. Někde jsem četl, že týden bez golfu znamená tři týdny tréninku k obnovení stavu před přestávkou ;)
🙈
 
Tak po skoro 4 měsících abstinence jsem vzala včera a dnes meniskus aspon na indoor. Meniskus nic neříkal, asi ani neměl proč. To co jsem tam předváděla se golfu podobalo hodně vzdáleně. Začínám uvažovat o kurzu před "zelenou kartou". :oops: Copak to jde zapomenout..... .  😲🥺😭
pozitivní je, že meniskus mlčel! :up:
k ostatnímu: vyčkej na příště, nedělej ukvapené závěry
 
tam je dulezite aby pri te poloze na obrazku mela hlava stejny sklon jako telo ....

(Teorie je super, provedeni nekdy pokulhava :) )
copak hlava, to je už ok, ale ty ruce... taková "drobnost" jen pootočení... 🤯
 
Mám za sebou dvě lekce na Trackmanu v HK , velice mě pomohlo se přiblížit k míčky a "svěsit" ruce blíž k tělu, přišel lepší kontakt s míčem a konzistentnost.
Musím říct, že ten trackman je paráda.. z čísel co jsem na něm měl byl i můj trenér překvapenej a divil se jaký mám hadicap a proč ho mám :D .. natož sem odpověděl, že 9 sliců doprava do autu na turnaji není super při drivu, tak na tom budem makat příště.
zítra budu zkoušet
tento trénink. napsal jsem si body a vypadá zajímavě.
 
Mám za sebou dvě lekce na Trackmanu v HK , velice mě pomohlo se přiblížit k míčky a "svěsit" ruce blíž k tělu, přišel lepší kontakt s míčem a konzistentnost.
Musím říct, že ten trackman je paráda.. z čísel co jsem na něm měl byl i můj trenér překvapenej a divil se jaký mám hadicap a proč ho mám :D .. natož sem odpověděl, že 9 sliců doprava do autu na turnaji není super při drivu, tak na tom budem makat příště.
zítra budu zkoušet
tento trénink. napsal jsem si body a vypadá zajímavě.
Chvíli jsem na Tebe koukal. Lítalo Ti to pěkně. 🤗
 
tak po dnešním tréninku jsem zase jak v Jiříkově vidění... zase jsme opravovali držení hole :oops:
nasbírala jsem zase někde chyby
nicméně jsme, po opakovaném zkoušení, nakonec s trenérem vyhodnotili, že pro mě bude lepší baseball držení...
tam se mi úchop hole dařil nejlépe
a jak se dařil, tak najednou byla správně i ramena a
dobrý úchop sám naváděl ke správnému postupu při nápřahu
a dobrý nápřah vedl k dobrému postavení ramen při prošvihu
(záda byla ale z těch novinek docela překvapená)

jsem zvědavá, jak ti půjde zítra, až tam trenér nebude :rolleyes:

je to tedy fuška
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom