Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Bylo to tezke, ale podarilo se
IMG-20200223-WA0001.jpg
 
dnes ověřeno :up::D
tak mám konečně čas sdílet tady totální rauš, co prožívám 😇
život má smysl pro humor a mě by před rokem (22.2. kdy jsem držela v rukou své první, vlastní a nové hole) nenapadlo, že teprve přesně za rok se poprvé dočkám kýženého švihu.
Jasně, není perfektní, není vypilovaný, není takový a makový ALE
při každém pokroku (byť vedl poté i do slepé uličky) jsem si říkala, tak to už bude ono.
A včera poprvé jsem si konečně 😌 v jednom momentu tiše v duchu řekla :
"hele, to je ono..."
a jako tehdy ve vodě, všechno šlo jakoby samo od sebe
bála jsem se, že to dnes bude jinak...
nebylo
můj trenér byl shodou okolností na Čechii a na chvíli mě šel o omrknout, říkal "ale to vůbec není špatný, paní ....", pan recepční utrousil při mém odchodu "se to naučila..."
upřímně: je to jako když se vám povede první kiš, konečně už to není spatlaný linecký ale tak dost neumětelský kiš
a teď je potřeba to prostě znova a znova zkoušet ☺
 
Upraveno:
Velka gratulace.....taky jsem si to rikal pred 10 lety, ale postupne jsem vymenil hymnu, treba se ti to bude nekdy hodit :D:D:D:D:D:D
tak mám konečně čas sdílet tady totální rauš, co prožívám 😇
život má smysl pro humor a mě by před rokem (22.2. kdy jsem držela v rukou své první, vlastní a nové hole) nenapadlo, že teprve přesně za rok se poprvé dočkám kýženého švihu.
Jasně, není perfektní, není vypilovaný, není takový a makový ALE
při každém pokroku (byť vedl poté i do slepé uličky) jsem si říkala, tak to už bude ono.
A včera poprvé jsem si konečně 😌 v jednom momentu tiše v duchu řekla :
"hele, to je ono..."
a jako tehdy ve vodě, všechno šlo jakoby samo od sebe
bála jsem se, že to dnes bude jinak...
nebylo
můj trenér byl shodou okolností na Čechii a na chvíli mě šel o omrknout, říkal "ale to vůbec není špatný, paní ....", pan recepční utrousil při mém odchodu "se to naučila..."
upřímně: je to jako když se vám povede první kiš, konečně už to není spatlaný linecký ale tak dost neumětelský kiš
a teď je potřeba to prostě znova a znova zkoušet ☺

přemýšlím, která moje oblíbená písnička vystihuje ten rauš, ve kterým jsem a na který mám nárok
asi jako obvykle moje tak trochu osobní hymna (ježíš, přeháním 😜)
 
Velka gratulace.....taky jsem si to rikal pred 10 lety, ale postupne jsem vymenil hymnu, treba se ti to bude nekdy hodit :D:D:D:D:D:D
omluva, že , jsem v rámci připosranosti vymazala ve svém příspěvku odkaz na svojí tak trochu osobní hymnu 😃
ta tvoje je jasně teď na pořadu dne :up:
 
ještě k chybě, kterou jsme odstraňovali včera
možná to někomu bude prospěšné:
jde o sklon rukou v době zahájení nápřahu do doby, než se hůl dostane do vodorovné polohy
Zobrazit přílohu 10110
já jsem ruku "rovnala" plynule po zahájení nápřahu
tato chyba byla pro švih fatální, brzké zaklopení ruky způsobí, že hůl se dostane příliš dozadu a i při jinak správném pohybu těla už nemá člověk šanci na správný prošvih
proto mi také rány létaly příliš vysoko a byly krátké
oba obrázkyjsou blbě...
 
jedna z odhalených chyb byla i ve špatném úchopu hole pravou rukou (jsem levák)
správný úchop (dolní obrázek) "stočil" vlastně celou ruku směrem ke správnému nápřahu
 

Přílohy

  • FAE0CFD7-3546-4E9F-8DE7-CBA0B1C704A9.jpeg
    FAE0CFD7-3546-4E9F-8DE7-CBA0B1C704A9.jpeg
    64 KB · Zobrazení: 275
jedna z odhalených chyb byla i ve špatném úchopu hole pravou rukou (jsem levák)
správný úchop (dolní obrázek) "stočil" vlastně celou ruku směrem ke správnému nápřahu
Nevím jak kdo, docela hodně mi dala celá tato video- lekce: tady je první díl správný úchop golfové hole.


Odesláno z iPadu
 
@Mirek_62 , ”PODÍVEJ” se na vlákno/ vývoj , odtud má odpověď “ správný úchop( dolní obrázek)”, ano nedal jsem tam apostrofy.
Vždyť i Bestvina drží tu hůl v dlani, aby jsi mohl správně uvolnit zápěstí, tak musíš držet v prstech. Tak jak to bylo namalované na tom obrázku ruky. S ostatním bych se byl schopný i ztotožnit. Teda pokud vyjmu to lyžování, zřejmě to byl i důvod proč tam byl Brasier jen půl roku...
 
Vždyť i Bestvina drží tu hůl v dlani, aby jsi mohl správně uvolnit zápěstí, tak musíš držet v prstech. Tak jak to bylo namalované na tom obrázku ruky. S ostatním bych se byl schopný i ztotožnit. Teda pokud vyjmu to lyžování, zřejmě to byl i důvod proč tam byl Brasier jen půl roku...
Když to budu brát doslovně, tak Jen v těch prstech ukazovák až malíček tu hůl /v gripu držet nebudeš, pouze prsty bys ji těžko udržel, hůl v gripu se položí na tyto prsty a musíš ji uzamknout / uzavřít palcem a potom se v podstatě opírá o ukazovák a konec dlaně/ proti palci., těmi prsty potom určuješ / sevřením sílu úchopu levé ruky.
 
Když to budu brát doslovně, tak Jen v těch prstech ukazovák až malíček tu hůl /v gripu držet nebudeš, pouze prsty bys ji těžko udržel, hůl v gripu se položí na tyto prsty a musíš ji uzamknout / uzavřít palcem a potom se v podstatě opírá o ukazovák a konec dlaně/ proti palci., těmi prsty potom určuješ / sevřením sílu úchopu levé ruky.
Hůl držíš prostředníčkem a prsteníčkem, asi tak nějak k tvému výkladu... ;-)
 
Jen mne mrzí jedna věc ,NaBednu, chudák holka tolik usilovně se věnuje tréninku golfu a nikdo se nenašel, byť z přihlížejících, placených trenérů , kamarádů trenérů , spoluhráčů na hřišti a spoluodpalujících na drivingu dokonce ani všemocný p. Googl , který by ji pomohl a poradil?
 
Jen mne mrzí jedna věc ,NaBednu, chudák holka tolik usilovně se věnuje tréninku golfu a nikdo se nenašel, byť z přihlížejících, placených trenérů , kamarádů trenérů , spoluhráčů na hřišti a spoluodpalujících na drivingu dokonce ani všemocný p. Googl , který by ji pomohl a poradil?
Pro Tvou informaci,několik kamarádsky vedených treningů proběhlo a nabídka na další konzultace při spolhře jsou domluveny,jen co
bude trochu lepší počasí a déle vidět,a bude možné se časově sejít. :)
 
Jen mne mrzí jedna věc ,NaBednu, chudák holka tolik usilovně se věnuje tréninku golfu a nikdo se nenašel, byť z přihlížejících, placených trenérů , kamarádů trenérů , spoluhráčů na hřišti a spoluodpalujících na drivingu dokonce ani všemocný p. Googl , který by ji pomohl a poradil?
Myslím si, že informací už má tolik, že to nezvládne ani kůň...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom