Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Startuje LIV Golf 2024: noví hráči, nový tým, spousta přestupů a dvě divoké karty

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Startuje LIV Golf 2024: noví hráči, nový tým, spousta přestupů a dvě divoké karty (GolfExtra.cz)

Třetí ročník LIV Golf startuje svou třetí sezonu v pátek 2. února turnajem LIV Mayakoba v Mexiku na proslulém hřiště El Camaleon. Nabídne, stejně jako v předchozích letech, spoustu velkých golfových jmen včetně nových hvězdných posil, mezi nimiž hraje prim loňský vítěz Masters Jon Rahm. Jako kapitán povede nový a třináctým soutěže Legion XIII. Řada hráčů změnila své týmy, nově si zahrají i dva hráči na divoké karty.

Pokračovat ve čtení...
 
„Podobně jako loni budou mít i letos hráči, kteří v individuálním hodnocení skončí na 1 až 24. místě zajištěné místo i pro rok 2025. Hráči v tzv Open Zone na 25. – 48. místě podepíšou novou smlouvu buď se svým stávajícím týmem, nebo budou vyměněni. Hráči na 49. a horším z ligy sestupují a čeká je kvalifikační turnaj, kde mohou získat místo v LIV Golf zpět.”

Docela by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby některý z top hráčů skončil >49.
Opravdu by musel třeba takový Rahm, DJ, B.Koepka nebo Reed nebo do kvalifikace?

Apropo, neví někdo, co je se sestoupivšími hráči? Např. Chase Koepka, bratr Brookse?
 
Apropo, neví někdo, co je se sestoupivšími hráči? Např. Chase Koepka, bratr Brookse?
Hledal jsem, vypadá to, že od finále LIV v Miami 22. října 2023 ještě nikde nehrál.
Do kvalifikace pro LIV 2024 nenastoupil.
 
Hledal jsem, vypadá to, že od finále LIV v Miami 22. října 2023 ještě nikde nehrál.
Do kvalifikace pro LIV 2024 nenastoupil.
Ten už dělá servisáka u ropnejch vrtů...
 
Ten už dělá servisáka u ropnejch vrtů...
Vzhledem k tomu, že hráči LIV jsou v podstatě zaměstnanci PIF (prý ty smlouvy jsou prakticky zaměstnanecké smlouvy, alespoň dle US daňových zákonů), tak bych se tomu ani nedivil. 🤭

Hele, má také saudský zákoník práce paragraf o odstupném v případě výpovědi? 🤭
 
Docela by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby některý z top hráčů skončil >49.
Opravdu by musel třeba takový Rahm, DJ, B.Koepka nebo Reed nebo do kvalifikace?
Neboj, mají to ošetřený, kapitánů týmů se toto pravidlo netýká (aspoň to tak bylo loni)......můžou skončit klidně mezi posledními - viz loni Westwood a myslím že i Kaymer
 
Jinak včera Niemann vystřihnul 59!!......sice na paru 71, ale i tak:up:
 
Zkoušel jsem na to koukat v TV a zase jsem to nedal - prostě mi to přijde jako show a jako kdyby hráči byli na dovolené - ta hlasitá hudba všude, jindy jim vadilo každé vyrušení a teď hrají na diskotéce :) Vůbec nevím, jak tohle chtějí případně sladit s PGA turnaji a nějak propojit do společných formátů, snad bych si i zvyknul na ten canon start, už jsem se trochu zorientoval v grafice (celkem fajn, že tam ukazují, kolik jamek je do konce - samozřejmě i to může mít nějaký náboj, když mají do konce všichni stejně, ale já vnímám jako lepší, když jdou flighty na konci turnaje po sobě a je tam ta nervozita posledního flightu atd.). Ale třeba to mladší generaci takhle vyhovuje. Diváků tam bylo celkem dost, je hlavní plážová sezona v Mexiku je tam takhle v zimě půlka USA a zejména Kanady, takže si asi odskočili z hotelu mrknout na golf. Já to beru jako alternativu a show, v principu mě jako diváka vůbec ale nezajímá, jak tam kdo hraje a jak dopadnul, u exhibice v krasobruslení se to taky neboduje, i když výkony jsou tam někdy krásné :) No a ty nohy chlapů v šortkách, prostě jak my amatéři na firemním turnaji, hrůza, tohle mi přijde jako kontraproduktivní i pro tu mladší generaci - na tohle koukat, zatím je to trošku liga starších pánů + i ti mladší už mají občas pěkně rozjeto - třeba Rahm se pěkně zakulacuje :)
 
Mě tedy hrozně vadí ta grafika.
Jednak to barevné schéma a pak to, že to zabírá „půlku” obrazovky. 😡

Včera jsem chvíli koukal o přestávce Premier League a ten vizuál (včetně těch chlupatých nohou) je příšerný. 🙈

Jinak, co se týče těch odměn za „přestup” z PGA, tak ta výše evidentně refunduje hráčům i příjmy ze sponzorských peněz. Hráči opravdu nemají na oblečení prakticky žádné reklamy (kromě pár drobných výjimek), jen logo týmu, za který hrají.
 
Je to asi celé děláno spíš pro americký (a asijský) trh, Evropa už nejen v tomhle nikoho nezajímá. Grafika je hodně podobná automobilovým závodům v USA, třeba NASCAR. Američani se nejsou schopni ztišit ani pri tenise (typicky US Open), takže i tohle včetně té hudby je asi pro ně v pohodě. Ty názvy týmů nechápu, to snad taky musí mít nějakou americkou logiku, škoda, že to nemá návaznost třeba na nějaké státy nebo oblasti, klidně v USA. Tyhle mi nepřijdou ani nějak atraktivní, ale určitě nejsem cílová skupina.
 
Vzhledem ke zrušení Pebble Beach jsem si to taky pustil a za 2 roky jsem se tedy názorově moc neposunul. V podstatě souhlasím s výše popsaným. Hodně mi pomohla informace od kamaráda, že do finále pouštějí z 1. jamky za sebou dva nejlepší flighty, takže jsem se jakštakš orientoval, kde na hřišti jsem.

Hudba mi vadí a dle opakovaného odchodu Rahma od míče po založení nejen mě. Kraťasy mi nevadí, ale hezké to není. Neoholenej Garcia vypadá jak vandrák. Barevné schéma je šílené, ale třeba 11ti letému juniorovi, co se mnou chvíli koukal, se to líbilo a furt se na něco ptal.

Co mi ale zcela uniká jsou ty týmy. Jak píše @lukas15 , jsou to jen nahodile poskládané skupinky, bez jakékoli vazby na cokoli. V jiných podobných soutěžích hápete složení, vidíte strategii, hecování, reagování na hru soupeře. Tady jen buď dostanete peníze navíc nebo ne.

A nesouhlasím s množstvím diváků. Když vezmu v potaz finanční zázemí a pompéznost aktivity a obsazení, kdy v podstatě v každém flightu hraje absolutní hvězda, tak diváků bylo jako šafránu. Btw. hráli tam i 2 Mexičané...

Celkový dojem po 3 hodinách sledování - nuda bez náboje. Možná jsem si to sám podsouval, ale podobný dojem jsem měl i z herního projevu hráčů.
 
Neměl jsem odvahu si to už dlouho pustit, co mě vadí kromě některých již zmíněných:
Mám pocit, že vlastně není vidět hra. 150 střihů za minutu jak někdo patuje. Že bych viděl jednoho hráče, jak odehrál celou jamku si nepamatuju. Je to pořád tak?
Myslím, že to má jinou cílovku, než golfisty zvyklé na formát přenosu, který bývá ze všech původních lig podobný. Možná dnešní rychlé generace, vyrostlé na tiktoku, pár vteřin něčeho a jede se dál, to vnímají úplně jinak.
 
To je docela zajímavý, včera jsem se taky koukal:

Co mi vadí - ta už zmíněná pouť kolem a řvací hudba, přece jenom golf mám spojen s něčím jiným - s klidem. Kraťasy jsou mi asi fuk, pokud jim to přijde pohodlné, proč ne. Asi bych se divil, kdyby tam byl někdo v kroksech nebo v prostěradle, ale pořád mi to víc přijde o výkonu a umu, než to jak kdo vypadá. Jinak hezky sesumarizoval @JardaK - taky jsem si všiml, že nějak tolik nevidím jakoby tu hru, moc střihů, těžší na orientaci, kdo právě hraje.

Co se mi ale naopak líbí: Ten postranní panel s neustalým pořadím se mi líbí. Vizuálně by mohl být asi decentnější, ale je to podle mě o zvyku. Je pro mě fajn vidět pořád, co se kde mění v pořadí a vlastně mít pořád na očích leaderboard. Přijde mi to napínavější a umožňuje mi to víc sledovat turnaj jako celek. Ve fotbale a hokeji, koneckonců i jiných pravda, více týmových sportech, sportech vidím neustále bodový zisk. Formát týmů/dvojic se mi taky líbí, podle mého to vhodně hlavní hru doplňuje o další prvek, nevnímám to jako něco, co by mi vadilo.
 
Upraveno:
Já jsem se tři dny díval na Pebble Beach, protože krásný hřiště a taky z nějaké nostalgie, že jsem tam po té pláži dole před rokem a půl korzoval:)........
Ale včera už jsem váhal, co si pustit, jestli PGA nebo LIV (nakonec to rozhodlo počasí v Kalifornii). Důvodem je, že když mrknete na leaderboard Pebble Beach, tak kdo hraje o vítězství.........Clark (dobře vyhrál US Open, ale hvězda to není), Aberg (teprve budoucí určitě velká hvězda)....a pak Pavon, Hubbard, Detry, Hoge (při vší úctě divácky nezajímaví)........a ano v závěsu Scheffler s Thomasem
Ale o tom chci mluvit, že už ani u těchto "povýšených" turnajů to tito dva + McIlroy bohužel divácky nevytrhnou. Těch hvězd, a i když už některých vyhaslých (ale to je divákům jedno - ti se chodí dívat na jména) je v LIV už mnohem více. Myslím, že odchod Rahma (velká kvalita, charisma) a Hattona (taky skvělý hráč + jeho - divácky vděčná - pantomimická vyjádření "křivd", které se mu staly na hřišti:D) byla dost velká rána pro PGA.......a dost by mě zajímalo, jestli se to projevuje i na poklesu peněz za TV práva.

Takže nakonec jsem mrknul na LIV.......a víceméně stejné dojmy jako loni. Hudba mi docela vadí, kraťasy vůbec ne, na tu grafiku jsem si už zvyknul a jsem s ní v pohodě. Cannon start je trochu nepřehledný, ale dá se v tom zorientovat.....a je to fér, že mají všichni stejné podmínky. Přistihnul jsem se, že mě docela baví ta soutěž týmů, protože se to furt mění, kór poslední kolo, kdy bodují všichni 4 hráči v týmu.
No a zase jsem viděl po delší době Garciu (supr výkon), Koepku, DJ, C.Smithe.....atd. atd., kteří na PGA - aspoň teda mě - dost chybí. Je mi z toho docela smutno, že v takto blbě rozděleném golfu uvidím všechny nejlepší hráče světa max. jen 4 x do roka na majorech (a to vzhledem k tomu debilnímu světovému žebříčku možná ani ne všechny).
 
A já si přesně tyhle pocity vsugerovával před tím, než jsem si Pebble Beach ve čtvrtek pustil. Na koho tam vlastně budu koukat, když skoro všichni dobrý jsou pryč? Ale nijak mi to nevadilo, skoro bych řekl naopak. Vidět v popředí Francii, Belgii nebo v minulých týdnech dokonce vyhrát amatéra - to jsou přece krásný příběhy. Ti hráči rostou před očima a za pár měsíců/ let z nich budou stejné hvězdy jako z těch, co odešli. Tohle nám LIV při stávajícím formátu nikdy nenabídne, tam nikdy nedojde k takovémuto překvapení.
 
A já si přesně tyhle pocity vsugerovával před tím, než jsem si Pebble Beach ve čtvrtek pustil. Na koho tam vlastně budu koukat, když skoro všichni dobrý jsou pryč? Ale nijak mi to nevadilo, skoro bych řekl naopak. Vidět v popředí Francii, Belgii nebo v minulých týdnech dokonce vyhrát amatéra - to jsou přece krásný příběhy. Ti hráči rostou před očima a za pár měsíců/ let z nich budou stejné hvězdy jako z těch, co odešli. Tohle nám LIV při stávajícím formátu nikdy nenabídne, tam nikdy nedojde k takovémuto překvapení.

No, ano, labutí píseň čehokoli je nádherná... nicméně, chleba si s ní nekoupíš, i když ti postaví k tomu památeční sochu s plackou. Nemyslím si, že je pro světový provoz a TV stream udržitelný tento příběh plný "hezkých" příběhů. Resp. proč ne, ale musíš k tomu dát do PR pozlátko. Na ligu mistrů taky kouká trošku jiný balík lidí (a s tím spojených zdrojů), než na krásný fotbal někde bůhví kde, který může být i mnohem plnější talentů, paradiček, splněných osobních výzev a cílů...
 
Nevím, neznám pozadí ani jedné z tour. V minulosti pro mne nebylo atraktivní sledovat turnaj, kde nehrál Tiger. Přišlo mi to ochuzené, poloviční, 2. liga. Teď ty pocity nemám. Možná se víc soustředím na hřiště, možná víc na samotné rány nebo příběhy jednotlivých hráčů. Ale určitě nemám pocit, že by mi tam Rahm nebo Koepka chyběli...
 
A já si přesně tyhle pocity vsugerovával před tím, než jsem si Pebble Beach ve čtvrtek pustil. Na koho tam vlastně budu koukat, když skoro všichni dobrý jsou pryč? Ale nijak mi to nevadilo, skoro bych řekl naopak. Vidět v popředí Francii, Belgii nebo v minulých týdnech dokonce vyhrát amatéra - to jsou přece krásný příběhy. Ti hráči rostou před očima a za pár měsíců/ let z nich budou stejné hvězdy jako z těch, co odešli. Tohle nám LIV při stávajícím formátu nikdy nenabídne, tam nikdy nedojde k takovémuto překvapení.
Ale jo.....příběh amatera supr, že z mnoha nových tváří budou za pár let hvězdy taky souhlas. ALE......pokud by trval tento rozdělený golfový svět nějakou delší dobu (já doufám že ne), tak se může stát, že příští rok odejde třeba Hovland, další rok Aberg.....a takto to s těmi novými hvězdami může pokračovat. Z PGA se stane jen prachsprostá líheň pro LIV (mimochodem v něco podobného se teď stává evropská túra směrem k PGA) .......a jednoho krásného dne se McIlroy, Scheffler nebo Thomas rozhodnou, že se na to můžou vy.rat aby se tohodle účastnili a odejdou do LIV taky.
 
Ale jo.....příběh amatera supr, že z mnoha nových tváří budou za pár let hvězdy taky souhlas. ALE......pokud by trval tento rozdělený golfový svět nějakou delší dobu (já doufám že ne), tak se může stát, že příští rok odejde třeba Hovland, další rok Aberg.....a takto to s těmi novými hvězdami může pokračovat. Z PGA se stane jen prachsprostá líheň pro LIV (mimochodem v něco podobného se teď stává evropská túra směrem k PGA) .......a jednoho krásného dne se McIlroy, Scheffler nebo Thomas rozhodnou, že se na to můžou vy.rat aby se tohodle účastnili a odejdou do LIV taky.
A to necemu vadi?
 
A to necemu vadi?

Myslím si, že vadí. Resp. mne osobně je to jedno, ale z pohledu toho, na co koukáš - aby si měl na co koukat. Těžko někoho bude vyrábět za vysokých nákladů trvale pořad pro pár intelektuálních nadšenců sledující životní příběh a úspěch bez komerčních lákadel dlouhodobě - rozuměj, proflákaných megahvězd. Jednou, dvakrát... možná. Trvale? Těžko.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom