Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Startuje LIV Golf 2024: noví hráči, nový tým, spousta přestupů a dvě divoké karty

Nemám pocit, že by aktuálně PGA hrála druhou ligu nebo to k tomu jakkoli směřovalo. To, že odešlo pár zvučných jmen v základu nic nemění na desetiletích budování vztahů, získávání renomé nebo existenci postupových, tréninkových či vzdělávacích schémat. Kdyby PGA hvězdy nevytvořila, nemá LIV co kupovat.

Vztaženo na naše podmínky - ČGF pracuje na tréninkovém a rozvojovém schématu mládeže, protože i v našem malém golfovém rybníku se řeší přetahování a uplácení hráčů. Osobně nemám problém být líhní např. Dýšiné, když za to budu odpovídajícím způsobem odměněn. Uvědomuji si, že kvalitu Dýšiné finančně nepřetlačím, dává mi větší smysl vytvořit systém, kde bude moje role výrobce potenciálních talentů ukotvena.
 
Tak vzhledem k novému partnerství a masivnímu přílivu $ by molhy odchody do LIV ustat.
IMG_9486.jpeg
 
Nemám pocit, že by aktuálně PGA hrála druhou ligu nebo to k tomu jakkoli směřovalo. To, že odešlo pár zvučných jmen v základu nic nemění na desetiletích budování vztahů, získávání renomé nebo existenci postupových, tréninkových či vzdělávacích schémat. Kdyby PGA hvězdy nevytvořila, nemá LIV co kupovat.

Já ale nemluvím o PGA jako celku. Mluvím o TV přenosu jejích turnajů a tom, jak je atraktivní pro diváky - tzn. dostává se tomu vysílací prostor. A z něho plynoucí příjmy přímo úměrné tomu, kolik lidí na to kouká.
 
Podle mne ale nemůžeš vytrhnout je jednu část celku, ta má zcela určitě přesah právě do všech dalších oblastí, které jsem zmínil. Navíc bez znalosti alespoň orientačních čísel se to dá těžko posuzovat. Vezmu-li to divácky na místě, tak PGA dává LIV pořád na frak ne o parník, ale o oceán:)
 
Uvidíme kolik lidí dorazí na ty dva turnaje v Evropě, podle mě tady bude mezi diváky větší hlad, přece jenom spoustu těch hráčů bylo možné vidět jen při Open.
 
@mkopcak: to úplně klidně můžu vytrhnout část celku, pokud se na to dívám z pozice - na co mě baví se koukat z gauče s popcornem v ruce a čím budu trávit čas absorbcí potravy pro svůj vyhořelý mozek po celém dni/týdnu/měsíci (dosaď dle libosti) napravování světa. Pro mě PGA v televize jsou turnaje, známá jména - se kterými se mohu identifikovat, právě proto že je znám, hezká hřiště, alespoň někdy, ano, i určitá kultivovanost, ale budiž. Tím neříkám, že ostatní bych neoceňoval, ale jako divák se chci především dívat na ty své oblíbené gladiátory a ideálně nepřemýšlet o tom, co vše je za tím a jak hrozná dřina to všechno je, a jaké jsou nižší soutěže atp...

To je jako diskuse o tom, kdo je celkově kvalitnější, přehnáním... jestli ČT nebo Nova (cíleně narážka a nemusí to už dávno být platné). Jedno žije z koncesionářských poplatků, druhé z líbivosti a schopnosti zaujmout masy - tzn. komerčně. A ve vši úctě k odbornému obsahu a obrovské mravenčí práci všech... nedomnívám se, že medium televize/přenosy atp může dlouhodobě samo o sobě plnohodnotně žít z "intelektuální kvality" oproti "zábavě pro masy".
 
Podle mne ale nemůžeš vytrhnout je jednu část celku, ta má zcela určitě přesah právě do všech dalších oblastí, které jsem zmínil. Navíc bez znalosti alespoň orientačních čísel se to dá těžko posuzovat. Vezmu-li to divácky na místě, tak PGA dává LIV pořád na frak ne o parník, ale o oceán:)
Ano....nějaká čísla by to chtělo, ideálně z hlediska televizního trhu.....např.sledovanost PGA kontra LIV v sobotu, samotnýho by mě to zajímalo. Protože srovnávat počet diváků na místě na průměrném hřišti v Mexiku s jedním z nejkrásnějších hřišť na světě (a navíc v USA) asi není úplně objektivní.
No nic, uvidíme teď o víkendu.........LIV v Las Vegas proti PGA Phoenix Open.
 
Překvapilo mne, ze vlastne nebyl zasadni rozdil v prizemoney v těchto dvou turnajích.
Ale rozdil je v posunu na žebříčku u vítěze
Screenshot_20240205_171312_X.jpg
 
Nemám pocit, že by aktuálně PGA hrála druhou ligu nebo to k tomu jakkoli směřovalo. To, že odešlo pár zvučných jmen v základu nic nemění na desetiletích budování vztahů, získávání renomé nebo existenci postupových, tréninkových či vzdělávacích schémat. Kdyby PGA hvězdy nevytvořila, nemá LIV co kupovat.

Vztaženo na naše podmínky - ČGF pracuje na tréninkovém a rozvojovém schématu mládeže, protože i v našem malém golfovém rybníku se řeší přetahování a uplácení hráčů. Osobně nemám problém být líhní např. Dýšiné, když za to budu odpovídajícím způsobem odměněn. Uvědomuji si, že kvalitu Dýšiné finančně nepřetlačím, dává mi větší smysl vytvořit systém, kde bude moje role výrobce potenciálních talentů ukotvena.
Ale jo, to je naprosto v pořádku, tak to ve sportu chodí, prostě chudší vychovávají talenty pro bohatší......v hokeji, fotbalu.....všude. PGA zatím druhou ligu sice nehraje (kvalitou golfu určitě ne), ale divácky by se tomu mohla brzy přiblížit......
 
No nic, uvidíme teď o víkendu.........LIV v Las Vegas proti PGA Phoenix Open.
A do toho Super Bowl 🤭
 
A do toho Super Bowl 🤭
Jj....vím. Ale já těm americkejm sportům baseballu a americkýmu fotbalu nikdy nepřišel na chuť:(.....takže to jde mimo mě
 
Jj....vím. Ale já těm americkejm sportům baseballu a americkýmu fotbalu nikdy nepřišel na chuť:(.....takže to jde mimo mě
Tak já se rád kouknu na oba, jen teď jaksi není kde.
Od nové sezóny by NFL měla být k dispozici na NOVA Sport.
Takže NOVA bude vysílat F1, GP Moto, NBA, NHL, NFL ... tak doufejme, že i komentátoři budou dostatečně kompetentní.
 
Tak se spekuluje, že Hovland už je potvrzený.
No, nevím, nechám se u něho překvapit. Důvod, proč nyní nehraje, je jeho frustrace ze hry na Pebble beach

1707211260310.png
 
No, nevím, nechám se u něho překvapit. Důvod, proč nyní nehraje, je jeho frustrace ze hry na Pebble beach

Zobrazit přílohu 40436
No ja nevim, ale me to prijde jako fake.

Jednak to logo PGA tour vypada jinak, druhak je tam napsany PGA TUOR a tretak by si nikdo z profesionalnich sportovcu nedovolil rict neco dehonestujiciho o jine profi lize, coz Women´s NBA je.

Nemluve o tom, ze by takove vyjadreni jiste vyvovalo bourlivou gender diskusi.
 
Upraveno:
Ano....nějaká čísla by to chtělo, ideálně z hlediska televizního trhu.....např.sledovanost PGA kontra LIV v sobotu, samotnýho by mě to zajímalo. Protože srovnávat počet diváků na místě na průměrném hřišti v Mexiku s jedním z nejkrásnějších hřišť na světě (a navíc v USA) asi není úplně objektivní.
No nic, uvidíme teď o víkendu.........LIV v Las Vegas proti PGA Phoenix Open.
Zde čísla z víkendu

IMG_9494.jpeg
 
Zde čísla z víkendu

Zobrazit přílohu 40463
A to lze předpokládat, že řada lidí zapla LIV v neděli jen proto, že nemohla zapnout PGA...

EDIT: Navíc jak si psal výše, tak přenos z LIV bude vždy méně atraktivní pro případné sponzory, protože hráči jsou brandováni zcela minimálně.

Poznámka pod čarou - zajímavě udělaná grafika, kde LIV, ač ziskem na cca 20% vůči PGA, má v grafu jen poloviční ztrátu...
 
A to lze předpokládat, že řada lidí zapla LIV v neděli jen proto, že nemohla zapnout PGA...

EDIT: Navíc jak si psal výše, tak přenos z LIV bude vždy méně atraktivní pro případné sponzory, protože hráči jsou brandováni zcela minimálně.

Poznámka pod čarou - zajímavě udělaná grafika, kde LIV, ač ziskem na cca 20% vůči PGA, má v grafu jen poloviční ztrátu...
Tady je to jasneji
 
Fíha, jestli je to pravda
2D19DABE-1552-44DB-B8F2-FF546276F3C1.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom