Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz LIV Golf 2023 – první turnaj Mayakoba

Jenže princip LIV bude v tom být nominován do těch 48 hráčů a navíc už jen podpis smlouvy s LIV značí že máte nějakou kvalitu a přeci jen jsou nejlépe honorované turnaje.
Ale to je zcela subjektivní parametr. Pokud se někam nemohu kvalifikovat a zároveň mám i při totálně průserovém výsledku zaručené body, nelze to objektivně srovnávat.

Ať do každého turnaje dají pár volných míst a dělají kvalifikace a alespoň nějaký pseudocut.
 
Ale to je zcela subjektivní parametr. Pokud se někam nemohu kvalifikovat a zároveň mám i při totálně průserovém výsledku zaručené body, nelze to objektivně srovnávat.

Ať do každého turnaje dají pár volných míst a dělají kvalifikace a alespoň nějaký pseudocut.
Price money neni subjektivni, a pokud PGA vytahne hlavu z p.... a začne se chovat normalne tak si myslim ze účast v LiV turnaji bude rvacka a tim se nastavi cut ale samozrejme turnaj se 150 hraci by mel mit nejaky násobici koeficient pro pozice mimo top20 turnaje.
 
Problém je v tom, že není žádná možnost dostat se do LIV jinak než podepsat "kontrakt", prostě žádná kvalifikační kritéria. Takže těch 48 hráčů v LIV by mělo body zajištěné automaticky.
Ano...to mělo. Ale zase by těch bodů - jak už jsem psal výše - bylo méně z důvodů méně početného startovního pole. S tím by se hráči LIV museli smířit.....
 
Upřímně souhlasim ze by se to mělo počítat, ale pořád nechápu to nove počítání s tim kolik hráčů porazil jelikoz je těžší porazit 10 hráčů z top 20 nez 150 z top 500 ale to je na jinou debatu, prostě jsem na strane Rahma.
Asi je těžší porazit 10 top hráčů než 500 no name lidí......ale to by mělo být matematicky vyjádřeno tou kvalitou startovního pole. Příklad:.......finále FedexCupu, jen 30 hráčů, ale jakých....takže tam určitě je přidělováno bodů fůra........
 
Price money neni subjektivni, a pokud PGA vytahne hlavu z p.... a začne se chovat normalne tak si myslim ze účast v LiV turnaji bude rvacka a tim se nastavi cut ale samozrejme turnaj se 150 hraci by mel mit nejaky násobici koeficient pro pozice mimo top20 turnaje.
Body do světového žebříčku nejsou Prize money. Nemotej dohromady různé věci - pokud se tedy bavíme o hodnocení pro světový žebříček.
 
Ano...to mělo. Ale zase by těch bodů - jak už jsem psal výše - bylo méně z důvodů méně početného startovního pole. S tím by se hráči LIV museli smířit.....
Jenže to by se pak nedostali nikam nahoru a průměr startovního pole by byl nižší a v podstatě (při stejném hráčském obsazení) by osciloval okolo nějaké hodnoty.
 
Body do světového žebříčku nejsou Prize money. Nemotej dohromady různé věci - pokud se tedy bavíme o hodnocení pro světový žebříček.
Hele ja to namícham jen rikam ze jsou to nejlepe honorovane turnaje a to je objektivni holy fakt. A navic price money tu bylo pred zebrickem a bylo dost objektivni hodnoceni hrace a stale je... a LiV byl suverénně nejkvalitnější turnaj tenhle tyden a to je taky fakt...
 
Asi je těžší porazit 10 top hráčů než 500 no name lidí......ale to by mělo být matematicky vyjádřeno tou kvalitou startovního pole. Příklad:.......finále FedexCupu, jen 30 hráčů, ale jakých....takže tam určitě je přidělováno bodů fůra........
Mam pocit ze 100 bodu (5 major) a ostatní kvalitní turnaje 80 ale těch ostatnich se to uz jen sčítá cili cim vic hráčů tim vic bodu, treba finale DP ma min budu nez podprumerny turnaj PGA jelikoz je tam vice hracu.
 
Price money neni subjektivni
Je zcela subjektivní tvrdit, že podpis s LIV zaručuje nějakou kvalitu. Kvalitu, stabilitu, koncepčnost a tradici je potřeba si "vyčekat". Přeběhlíci šli do něčeho nového, vznikajícího. Musí počítat s tím, že to bude mít porodní bolesti. Když vydrží, dozajista budou odměněni...
 
Je zcela subjektivní tvrdit, že podpis s LIV zaručuje nějakou kvalitu. Kvalitu, stabilitu, koncepčnost a tradici je potřeba si "vyčekat". Přeběhlíci šli do něčeho nového, vznikajícího. Musí počítat s tím, že to bude mít porodní bolesti. Když vydrží, dozajista budou odměněni...
Ano asi ano, ale jsou tu fakta jedna se o výběrovou organizaci která nejlépe platí čili už to samo o sobě zaručí kvalitu. A označení přeběhlíci je hodně dehonestující jelikož udělali jen obyčejný přestup. Jinak tradice, koncepčnost či stabilita kvalitu vůbec nezajišťuje. Já prostě ten přístup nechápu LIV přináší inovace a peníze což je pro golf dobře a přitom se na ni mnohdy pohlíží jako na něco prašivého.
 
… nejlépe platí čili už to samo o sobě zaručí kvalitu.
Tak toto, dle mých celoživotních (a dlouhých) zkušeností zcela jednoznačně není obecná pravda.
 
Tak toto, dle mých celoživotních (a dlouhých) zkušeností zcela jednoznačně není obecná pravda.
Ano není to pravda jelikož nic na tomhle světě není 100% pravda ale ve většině případů peníze generují kvalitu a obzvláště ve sportovním prostředí ale ano jsou tu vyjímky které potvrzují pravidlo, ale čas ukáže třeba ten souboj PGA vyhraje ač si myslím že pro golf by to nebylo dobře.
 
Když už se tu řeší LIV, během té asi hodiny kdy jsem vydržel na to koukat, jsem zaznamenal od komentátora:
Říkal cosi o tom, že mají taky jakýsi žebříček kam sbírají nejspíš peníze, aby měli kontrakt i na další sezónu jistý. Což je přesně to samé, co se děje na PGA Tour. Víc jsem toho nezaslechl ani nehledal, ví někdo víc?
 
Když už se tu řeší LIV, během té asi hodiny kdy jsem vydržel na to koukat, jsem zaznamenal od komentátora:
Říkal cosi o tom, že mají taky jakýsi žebříček kam sbírají nejspíš peníze, aby měli kontrakt i na další sezónu jistý. Což je přesně to samé, co se děje na PGA Tour. Víc jsem toho nezaslechl ani nehledal, ví někdo víc?
já slyšel že kontract si zajistí jen 24 nejlepších https://www.livgolf.com/standings-2023
 
Když už se tu řeší LIV, během té asi hodiny kdy jsem vydržel na to koukat, jsem zaznamenal od komentátora:
Říkal cosi o tom, že mají taky jakýsi žebříček kam sbírají nejspíš peníze, aby měli kontrakt i na další sezónu jistý. Což je přesně to samé, co se děje na PGA Tour. Víc jsem toho nezaslechl ani nehledal, ví někdo víc?
 
Podle toho co tam čtu, od příští sezóny se kvalifikovat půjde. Kritéria mi přijdou dost tvrdá na to, aby zmlkli lidi tvrdící že to je trafika pro ty za zenitem. Uvidí se, jak tohle dopadne...
Jinak jsem na to včera nějakou dobu koukal, hudba mě ruší, chlápky v kraťasech vidět nepotřebuju ale nevadí mi, ten pruh alá F1 mě nějak neuchvacuje. Naopak (i když je to trochu chaos) oceňuji, že vlastně pořád vidím hrát golf a ne nějaké reklamy nebo žánrové obrázky během reklamy v USA. Někdo tu psal, jak byl hezkej závěr Honda classic, pustil jsem si poslední dvě jamky a play-off zpětně. Nebejt možnosti to furt posouvat asi bych vyrostl. On nakonec ten Canon start má něco do sebe...
 
Já si myslím že ten formát LIV má něco do sebe a samotná režie se musí naučit s tím pracovat jelikož včera byly souboje o nižší postavení zajímavější než rozhodnutý top3 a souboj týmu taky přináší další spoustu příběhů co jde sledovat. Hudba mne vyloženě se.e a kraťasi nevadí to mi víc vadí mikiny s kapucí a to včetně ryder cupu. V těch týmech vidím do budoucna tu nejzajímavější část včetně týmové strategie na posledních jamkách kdy se jeden třeba obětuje pro tým riskantní hrou apod...
 
... On nakonec ten Canon start má něco do sebe...
Jako finálové kolo by to určitě bylo zajímavé i na PGA.
Jak už jsem psal - první dvě kola standard s cutem a pak víkend ve formátu LIV.
Případně druhý cut po sobotě a neděle ve formátu LIV.
Myslím, že by to finálové kolo bylo ještě více sledované.
 
V těch týmech vidím do budoucna tu nejzajímavější část včetně týmové strategie na posledních jamkách kdy se jeden třeba obětuje pro tým riskantní hrou apod...
jde o to, jak by se dozvěděli výsledky. Když vlastně všichni, včetě kapitána týmu, jsou ve hře.
 
Dobrá úvaha ale to jde myslím taky řešit domluvená strategie před hrou a sledování leaderboardu či nehrající člen týmu. Nebo komunikace caddies mezi sebou atd...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom