Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz LIV Golf 2023 – první turnaj Mayakoba

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
LIV Golf 2023 – první turnaj Mayakoba (Golf.cz)

LIV Golf – Mayakoba, Mexico
(24. – 26.2.2023, -6 hodin)


Začíná druhá sezóna saudského LIV Golf. Bude mít 14 zastavení se startem v Mexiku až závěrečným turnajem v Džiddě. První turnaj sezóny se uskuteční v mexické Mayakobě.

Formát 14tidílné série je 12 týmů po čtyřech hráčích, hrají se tři kola s canon startem bez cutu. Sestavy týmů zde. Ve stejném složení v jakém loni skončily, zůstávají pouze tři týmy: Fireballs, Crushers, a Majesticks.
Loni byl dominantní tým 4Aces Dustina Johnsona.
V týmech hrají např. Dustin Johnson, Patrick Reed, Bryson De Chambeau, Ancer, Garcia, Mickelson, Poulter, Stenson, Watson, Pieters, Smith, Wantson, Koepka, Wolff, Niemann. Hráči LIV Golf jsou rozhodnutím vedení vyloučeni z turnajů PGA Tour.

Série LIV Golf je zaplavena mořem peněz. Celkový objem odměn pro hráče se letos navýšil z 255 na 405 milionů dolarů.
Každý turnaj má Prize money 25 milionů dolarů. Z toho je pro soutěž jednotlivců určeno 20 milionů, 4 miliony pro vítěze až 120.000 pro posledního hráče. Dále 5 milionů pro týmy: 3, 1,5 a 0,5 milionu pro první tři.
Vítěz týmového šampionátu si odnese 16 milionů dolarů, 4 miliony na hráče.
Pro nejlepší hráče je na koci roku připraveno dalších 30 milionů dolarů. První obdrží 18 milionů, druhý 8 a třetí 4 miliony.

První turnaj se hraje na hřišti El Camaleon s parem 71 a délkou 6.436 metrů.​

Turnaj vysílá Golfchannel.

Odkazy: El Camaleon Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje

The post LIV Golf 2023 – první turnaj Mayakoba appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Tak kdo se budete dívat?........Já jsem na to docela zvědavej. Navíc jde proti na E2 hodně slabě obsazené Honda Classic..... to se ale dalo čekat po dvou hráčsky nabitých turnajích.
 
Já uvidím, co mě bude bavit a na co budu mít náladu.
 
Vypadá to, že jak na The Open, tak i na PGA Championship se budou moci nektěří hráči z LIV účastnit.
:up:
Na Masters taky......minimálně vítězové, kterých je v LIV víc než dost (DJ, Phil, Garcia, Reed, Schrwartzel, Watson) + určitě C.Smith jako vítěz Open
 
Tak jsme včera koukal. Je fajn, že je (zatím) minimum reklam. Trošku mě tam vadí ten "Indy Car" výsledkový pruh vlevo, celkem mne to rušilo. Možná by to chtělo trošku graficky "umravnit". Dobré je, že všichni končí téměř stejně díky "canon" startu, zase na druhou stranu se trošku ztrácí přehled, kolik vlastně zbývá jamek do konce. Ale výhodou je zase, že není třeba na výsledky kola čekat celý den.

Kdyby se se spojil formát "klasických" profi turnajů a LIV v jeden čtyřkolový a to tak, že první dva dny by nastupoval standardní počet hráčů a poté byl CUT pro 48 best a ti pokračovali o víkendu canonem, tak by to mohlo být docela zajímavé, navíc by odpadly námitky ohledně světového žebříčku. A tu "týmovou" soutěž bych klidně oželel.

A ještě jedna věc mi přišla zvláštní, a to možnost hrát v kraťasech. Nevím zda to byla výjimka kvůli počasí, nebo je to na LIV hráčům povoleno standardně.
Asi je to o zvyk, ale přišlo mi to jako, že jsou na tréninku 🙈

A hlavně - je lepší když mají chlapi ty ošklivý nohy schovaný v nohavicích 🤭
 
Taky jsem včera koukal....a souhlasím se vším ohledně reklam (+), výsledkového pruhu (-) a canon startu (+-) co píše nade mnou @Mirek_62.
Přidal bych jen jedno (+).......Startovní pole je opravdu atraktivní a je na co koukat. Ti hráči jsou - až na úplné vyjímky - buď současné či bývalé hvězdy a nebo alespoň velmi dobře známí hráči, což je dáno jejich přechodem z PGA, kde se proslavili. Na PGA to teď táhne - alespoň z mého pohledu - víceméně jenom šestka Scheffler, Rahm, McIlroy, JT, Spieth, Morikawa (Woods je zváštní kategorie)......a hráči kteří určitě teď taky hrajou skvěle (namátkou např. Homa, Kim.....atd) si teprve svoje jméno musí vydobýt. Proto ta atraktivnost pro diváka bude asi nyní mírně ve prospěch LIV.
A pak jedno (-)........na některých jamkách byla slyšet ta hlasitá hudba a dost mi to vadilo. Zřejmě to bylo na jamkách v blízkosti klubovny....podrobně jsem to nezkoumal
 
Nevím jestli na to nejsem už starý, ale za mně graficky hrůza. Ty loga teamů, ty jejich spoty... 🤦 Jako bych koukal na Instagram nebo TikTok. Asi to míří na mladší publikum.

Nemůžu se dočkat Masters nebo Ryder cupu... Je to prostě jiné, když z toho dýchá tradice.
 
Tak jsme včera koukal. Je fajn, že je (zatím) minimum reklam. Trošku mě tam vadí ten "Indy Car" výsledkový pruh vlevo, celkem mne to rušilo. Možná by to chtělo trošku graficky "umravnit". Dobré je, že všichni končí téměř stejně díky "canon" startu, zase na druhou stranu se trošku ztrácí přehled, kolik vlastně zbývá jamek do konce. Ale výhodou je zase, že není třeba na výsledky kola čekat celý den.

Kdyby se se spojil formát "klasických" profi turnajů a LIV v jeden čtyřkolový a to tak, že první dva dny by nastupoval standardní počet hráčů a poté byl CUT pro 48 best a ti pokračovali o víkendu canonem, tak by to mohlo být docela zajímavé, navíc by odpadly námitky ohledně světového žebříčku. A tu "týmovou" soutěž bych klidně oželel.

A ještě jedna věc mi přišla zvláštní, a to možnost hrát v kraťasech. Nevím zda to byla výjimka kvůli počasí, nebo je to na LIV hráčům povoleno standardně.
Asi je to o zvyk, ale přišlo mi to jako, že jsou na tréninku 🙈

A hlavně - je lepší když mají chlapi ty ošklivý nohy schovaný v nohavicích 🤭
Kratasy zacali pouzivat oni uz v lonskem roce. Na to zareagoval DP a povolil i zde kratasy. Takze najednou to jde.
A souhlasim, ze ta grafika je i pro mne rusici.
 
... buď současné či bývalé hvězdy a nebo alespoň velmi dobře známí hráči, což je dáno jejich přechodem z PGA, kde se proslavili. Na PGA to teď táhne - alespoň z mého pohledu - víceméně jenom šestka Scheffler, Rahm, McIlroy, JT, Spieth, Morikawa (Woods je zváštní kategorie)......a hráči kteří určitě teď taky hrajou skvěle (namátkou např. Homa, Kim.....atd) si teprve svoje jméno musí vydobýt. Proto ta atraktivnost pro diváka bude asi nyní mírně ve prospěch LIV ...
Myslím, že to s tou atraktivitou LIV zase tak horké nebude, bude min. fifty - fifty. Uvidíme jaká návštěvnost bude, až bude LIV hrát turnaje v USA, pak lze teprve porovnávat.
PGA tím, že rozdělovala "top" flajty do dopolední a odpolední vlny, měl možnost divák na místě vidět více těch "TOP" hráčů, takže pro "pravověrné" golfisty určitě atraktivnější.
 
Zkoušel jsem se chvíli dívat, ale zatím mě LIV nebaví.
Kraťasy mi nevadí, DPWT to taky povolila, asi jen na vybraných turnajích a přijde mi to v pohodě.
Ten canon start je hodně divnej, je z toho zmatek, kdo je kde a kamera přeskakuje až moc sem tam, prostě jako první dvě kola na PGA nebo ET, ale 3-4. kolo na PGA a ET mi přijde přehlednější.
Samozřejmě se tomu snažili dát nějaký formát tím, že nejhorší flighty mají start na 18.jamce a tak dál, ale i tak je to prostě divný.
Opticky mi přišlo, že se hráči snaží hrát rychleji, to je asi tím canonem, i když flighty před nimi a za nimi by je měly tlačit i při postupném startu.
Ty týmové soutěže mě nebaví vůbec, schválně kdo z vás řekne bez přípravy nějaký název týmu (kromě jednoduchého ACE).... CRS, FBL, RPR.... no asi je to zvyk, ale třeba v jiných sportech ty názvy alespoň něco vyjadřují (města, státy), tady je to o tom, že někteří hráči dostali svojí franšízu (poprvé tenhle týden jsem slyšel, že to snad fakt funguje jak franšíza třeba v NHL, tak nevím, jestli si budou postupně při přestupech přeplácet hráče).
Fakt to asi míří na mladší ročníky, ale mně to přijde ještě zmatenější než standardní formát.
A pořád si myslím, že výsledky se započítávat do WR nemají, další důvod kromě uzavřenosti, počtu kol, cutu a dalších jsou i to propojení s týmovým systémem (nevím tedy, jestli je to jen součet nebo je tam nějaký systém, který by třeba nutil dokonce některé hráče od nějaké fáze turnaje víc nebo méně riskovat jako je to třeba v jamkovce).

Už delší dobu čekám, až začnou TV víc protestovat proti pomalosti a délce těch standardních turnajů na 18 jamek a 4 kola - zatím je ale drží asi vysoká sledovanost hlavně PGA - ale myslím, že "po americku" je budoucnost golfu v TV spíš v jamkovce a to třeba i jen na 9 jamek nebo v nějakém postupném vypadávání hráčů po jamkách .... protože koukat na golf 7-12 hodin prostě většina lidí nevydrží a televize to určitě trápí, jak to zatraktivnit , (první kola dvojitá dopo-odpo, další kola postupný start, všechno na 18 jamek - a považuju se za golfového nadšence, ale i já mám problém vydržet u TV přenosu v 1. a ve 2. kole a někdy i ve třetím kole na PGA/DPWT - ale teda LIV mě nebavilo ani 10 minut, stejně tak nevydržím ani 10 minut u turnaje dvojic na PGA nebo u smíšeného mužského a ženského turnaje - a samostatný ženský turnaj klidně sleduju půl dne).
 
Me se zase ten format LIV dost libi a hlavne ta tymova soutez, ktere by se mela dat vetsi vaha podle mne. Jako posledni 9 na masters je asi vic ale jako radovy turnaj je LIV zajimavejsi a zvláště na PC kde jde sledovat spoustu pribehu v TV je to takove pasivni. Za mne dobre a posun asi spravnym smerem ke generaci milenianu.
 
......A pořád si myslím, že výsledky se započítávat do WR nemají, další důvod kromě uzavřenosti, počtu kol, cutu a dalších.......
A to já zase nevidím důvod proč ne.........vždyť je to jen prachsprostá matematika založená na tom, kolikátý se umístím (tzn.kolik hráčů jsem porazil) a jak kvalitní bylo startovní pole. Samozřejmě souhlasím s tím, že porazit cca 125 hráčů na PGA nebo jen cca 50 hráčů na LIV je rozdíl.......ale opět to přece není problém vyřešit matematicky......body se můžou podělit 2,5 a nikdo nemůže říct ani slovo.......
 
A to já zase nevidím důvod proč ne.........vždyť je to jen prachsprostá matematika založená na tom, kolikátý se umístím (tzn.kolik hráčů jsem porazil) a jak kvalitní bylo startovní pole. Samozřejmě souhlasím s tím, že porazit cca 125 hráčů na PGA nebo jen cca 50 hráčů na LIV je rozdíl.......ale opět to přece není problém vyřešit matematicky......body se můžou podělit 2,5 a nikdo nemůže říct ani slovo.......
Upřímně souhlasim ze by se to mělo počítat, ale pořád nechápu to nove počítání s tim kolik hráčů porazil jelikoz je těžší porazit 10 hráčů z top 20 nez 150 z top 500 ale to je na jinou debatu, prostě jsem na strane Rahma.
 
A to já zase nevidím důvod proč ne.........vždyť je to jen prachsprostá matematika založená na tom, kolikátý se umístím (tzn.kolik hráčů jsem porazil) a jak kvalitní bylo startovní pole. Samozřejmě souhlasím s tím, že porazit cca 125 hráčů na PGA nebo jen cca 50 hráčů na LIV je rozdíl.......ale opět to přece není problém vyřešit matematicky......body se můžou podělit 2,5 a nikdo nemůže říct ani slovo.......
Souhlasím s tebou, matematicky lze vyjádřit skoro všechno. Bohužel si ale myslím, že by nejdříve muselo dojít ke kompletnímu překopání systému OWGR, který bude skutečně celosvětový a nebude zatížen jakýmkoli vlivem ať už PGA Tour, DPWT, LIV atd.
Přiznávám, že jsem to úplně nezkoumal, ale z toho, co jsem četl či slyšel, je výrazně "nadržováno" PGA. Asi to dokážu pochopit, ale není to správné.
 
A to já zase nevidím důvod proč ne.........vždyť je to jen prachsprostá matematika založená na tom, kolikátý se umístím (tzn.kolik hráčů jsem porazil) a jak kvalitní bylo startovní pole. Samozřejmě souhlasím s tím, že porazit cca 125 hráčů na PGA nebo jen cca 50 hráčů na LIV je rozdíl.......ale opět to přece není problém vyřešit matematicky......body se můžou podělit 2,5 a nikdo nemůže říct ani slovo.......
Problém je v tom, že není žádná možnost dostat se do LIV jinak než podepsat "kontrakt", prostě žádná kvalifikační kritéria. Takže těch 48 hráčů v LIV by mělo body zajištěné automaticky.
 
Problém je v tom, že není žádná možnost dostat se do LIV jinak než podepsat "kontrakt", prostě žádná kvalifikační kritéria. Takže těch 48 hráčů v LIV by mělo body zajištěné automaticky.
Jenže princip LIV bude v tom být nominován do těch 48 hráčů a navíc už jen podpis smlouvy s LIV značí že máte nějakou kvalitu a přeci jen jsou nejlépe honorované turnaje.
 
Mimochodem, Honda Classic ted skvela koncovka.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom