Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz LIV Golf 2023 – první turnaj Mayakoba

Teda za mě je postupný start (a tím postupný konec ) mnohem lepší ze všech hledisek, kromě délky TV přenosu, ale nikdo nás nenutí na to koukat od první jamky prvního flightu. Dobře to shrnul mkopcak + přidal bych i potřebu course managementu podle toho, jak hraje flight před hráči - podle toho je to pak nutí riskovat nebo naopak hrát hlavou třeba na posledním petiparu až třetí do greenu (a někdy třeba i železem z odpaliště atd.) - a tuhle výhodu posledního flightu si ty hráči vybojovali ve 3.kole - pominu tradici, ale to jak je to teď má prostě svoji logiku. A to, že by se na konci mohly sejít třeba 3 flighty na třech různých greenech a všichni bojovat o vítězství je podle mě noční můra nejen diváků na místě, ale hlavně nás diváků u TV a i TV společností (ideální šance, jak ten rozhodující okamžik "live" prošvihnout (jde rozdělit obrazovka na víc menších, to už dělají občas i teď, ale to prostě není ono). Za mě je super hlavně ta taktika, kterou třeba poslední flight může přizpůsobit (kdo viděl minulý týden Siema v Thajsku, jak šel druhou na layup a přesto to dal do roughu a pak měl štěstí při třetí na green ... a nakonec vyhrál - tak to je přesně to, o čem mluvím - nejen náboj v závěru, ale hlavně taktika a nervy díky tomu, jak zahráli golfisti před ním a on to věděl, přizpůsobil taktiku a stejně to nebylo jednoduché - kdyby se šlo canonem, nejpíš by rvali všichni z fairwaye druhou na green.... už máme pár sportů, kde vypadá jeden zápas jako druhý a všichni hráči jsou skoro stejní - třeba hokej - až na výjimky samozřejmě) - to golf je úplně o něčem jiném - a je to lepší :)
 
Ještě ke změnám PGA 2014 - no podle mě se to pořád nedá s LIV srovnávat - ano, bude asi postupně víc turnajů, které budou nějak rozděleny do kategorií a budou na ně kvalifikováni jen "top hráči" (jako je to třeba v tenise), cíl je atraktivní a menší pole hráčů zejména pro TV. Pak celkem logicky není cut. Ale to těch top turnajů jsou až na pár výjimek (pozvánek) jasná kvalifikační pravidla a hráči si to musí nejdřív uhrát na jiných turnajích (a pak jsou různé cesty, jak se tam dostat přes vítězství v turnaji, WR, topX na nějakém turnaji atd.). To vždy platilo i na invitational turnajích (kromě jednoho na Bahamách, který se ale nepočítal do pořadí právě z toho důvodu). Podle mě jediná nepřijatelná výjimka, kterou PGA Tour udělala byla karta na letošek pro R. Fowlera, myslím, že mu nějakou divnou výjimkou dali kartu na 2023 a tím si ho "udrželi" před LIV. Ale pořád to není tak, že např. Phil jako kapitán týmu rozhodne, kdo tento týdne bude hrát a kdo ne :) Ale prostě beru LIV jako pokus o to udělat z golfu týmový sport - a za mě je to prostě sport převážně individuální s pár výjimkami za rok (Ryder Cup, Pres. cup, sem tam turnaj dvojic atd.). Nějak nevím, jestli bych chtěl na PGA tour fandit třeba Florida Aligators a řešit, co tam mají za hráče a kdo kam přestupuje. Ta debata o cestovních nákladech na LIV ukazuje, že to taky nebudou mít jednoduché... některým hráčům se nebude líbit, že nejsou prioritou (na PGA to vždy byla jejich odpovědnost, buď si to uhráli a na živobytí si vydělali nebo ne .... i třeba Reed prý musel spát v autě a jet autem přes skoro celé USA těsně před jeho prvním velkým vítězstvím... to jsou pak příběhy a tradice a americký sen ... ne dostat jako top amatér, který v profi golfu nic neuhrál rovnou smlouvu od LIV)
 
Pokud se dneska díváte na finálové kolo Arnold Palmer Invitational v Bay Hill, tak postupný start/finiš nemůže nic nahradit!!!!
6-8 hráčů ve hře o vítězství, drama jako blázen, pro diváka čistá radost:up:
Je to super, to máš pravdu. Sice spíš až ta druhá devítka, ale budiž.
Kdyby byly první tři kola canonem, na tom finále by se to nijak nepodepsalo. Čtvrteční ani páteční kolo jsem dokoukat stejně nezvládl, kdo má 20 hodin na koukání na jeden turnaj? Tím spíš, když jsem chtěl vidět i LPGA a taky jít sám hrát…
 
Tak jsem mrknul na výsledky z turnaje a vcelku mě zaujal náskok průběžně prvního Goocha před nejbližším pronásledovatelem. Nepamatuji si podobný po 2. kole. Opravdu hrál famózně...

1682195088128.png

1682195195675.png
 
Dnes myslím není apríl, že. Nebo že by nastalo zatmění vesmíru? :D:D:D

 
Dnes myslím není apríl, že. Nebo že by nastalo zatmění vesmíru? :D:D:D

Petrodolary se zasnoubily s dolary 🤭

Teď jde o to, zda to bude jen kapitálové spojení, nebo se nějak změní i herní systém (byť jen u některých) turnajů. 🤔
 
To musi bejt super pocit, dozvedet se jako hrac pga z twitteru ze tva tour se spojuje s rivalskou tour s kterou nechtela mit nic spolecnyho a od ktery si treba nedavno odmitnul zivotni nabidku z jakyhosi “moralniho” principu a tradici atd:D Jestli si tohle hraci od Mohanana nechaj libit, tak uz cokoliv.
 
Já bych zase nechtěl být v kůži McIllroye, který proti nim brojil až neskutečně, posílal je skoro do pryč a teď se zase sejdou.
A najednou ty peníze zase tak úplně špatné nejsou :D:D:D njn, všechno je to jen o nich, což jako materialista chápu
Ale tuším, že nezanedbatelným důvodem bude RyderCup 🤷‍♂️🤷‍♂️
 
Jo, to bylo všude nablito morálky, lidskejch práv apod. Rory ze sebe udělal užitečnýho idiota. A pak dostane koryto šmed vrchní bafuňář Monahan a najednou vše jde sluníčkově😁😁😁😁😁😁😁
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom