Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Máte rádi hřiště Kořenec?

Máte rádi hřiště Kořenec?


  • Hlasovalo
    42

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
korenec.png


Máte rádi hřiště Kořenec? Jak se vám líbí, jak hrajete, osobní dojmy a spokojenost a zážitky vítány. V čem byste doporučili ostatním Kořenec, na co třeba si dát dle vás pozor, resp. s čím počítat, aby zážitek byl co nejlepší. :)
 
Jezdíval jsem každý rok, kdysi. Slušný hotel, restaurace. Hřiště mě bavilo, jediné co mě štvalo byly kvalitní a rychlé greeny, které byly jak z betonu, zastavit na tom něco vlastně nešlo.
Ale kvalita se začala horšit, restaurace klidně v 7 večer zavřela a co tam pak jako má člověk dělat. Tak jsem přestal jezdit v roce 2017. Ještě jednu šanci jsem tomu dal na 3 dny na konci května 2019 a bylo to zoufalé. Fairwaie neposekané že se na nich míček hledal jako v roughu, hospoda mizerná. Tak dokud mě někdo nepřesvědčí, že je to teď jinak, nikdo mě tam nedostane......
 
Kdysi jsem vyhrál na gofcourses.cz voucher na Kořenec, ale nikdy jsem ho nevyužil ;)
 
Do Kořence jsem občas zajel i na více dní (naposledy 2018) - kvalitní ubytování i restaurace, velmi dobré grýny, vstřícný personál, přátelská atmosféra. Nedostatky hřiště jsem proto odpouštěl. To to tam ještě vedl Vlastík Štefl. Pak se změnil nájemce restaurace, přišla suchá léta (na hřišti není celoplošná závlaha) a vše šlo k horšímu (informace od mých kolegů a známých). Ale: v létě suché a hrbolaté ferveje, skloněné na stranu. Zahrajete k lesu vlevo, míč vám doskáče do rafu vpravo (j. 4, 5 i jiné). Hrozně dlouhé některé přechody (10-11, 12-13, 13-14). Nedostatek bugin ve standardní kvalitě. Ty slušné grýny zůstaly. Takže jednou za delší čas stačí.
 
Aktuálně je Kořenec ve velmi dobrém, až bych řekl výborném, stavu (na Kořenec) – je jaro, hodně prší a údržba se za posledních pár let hodně zlepšila.

Ke kvalitě hřiště je potřeba si uvědomit dvě věci. To hřiště není (kromě grýnů a odpališť) založeno. Je to vlastně jen „posekaná louka“. Některé jamky sice byly už rekonstruovány (naposledy 8-ka), ale většina je v původním stavu. Takže občasné odskoky „do pravého úhlu“, kdy je dobrá nána po zásluze potrestána, nebo špatná odměněna, se stávají. Ale zas tak hrozné to není. A druhá věc je, že závlahy jsou jen na grýnech a odpalištích. Takže v parném létě, kdy neprší (což bylo před těmi pár roky dvě léta po sobě) jsou férveje totálně suché. Ale zase to hodně dobíhá.;) Kaskádu nebo Ostravici prostě nečekejte.

Ty přechody 10 – 14, to je pravda, jsou trochu delší a občas tam někdo, kdo je tam poprvé a nesleduje šipky, i bloudí. Jsou tam ty jamky tak nějak zamotané. Hlavně je potřeba dávat pozor na přechod 10-11, protože se jde kolem odpaliště 13-ky a mnozí si nevšimnou a začnou hrát tu 13-ku.

S restaurací tam byly před časem dost velké problémy. Teď je tam ale jiný nájemce a je to výrazně lepší. Ale je to už taková standardní „golfová restaurace“ – kostka ve skluzu - 250,-. Doby, kdy se tam vařila domácí kuchyně (třeba domácí ovocné kynuté knedlíky a tak) za lidové ceny, je bohužel pryč. Ostatně na stránkách je jídelák. A taky nečekejte, že by tam s vámi někdo seděl do půlnoci. Recepce zavírá myslím v 19:00 a restaurace ve 20:00, pátek a sobota ve 21:00 (kuchyně o hodinu míň). Alespoň tak to píšou na stránkách. Já jsem tam nikdy tak dlouho nebyl. :)

Ale příroda je tam okolo pěkná a i výlety (třeba Moravský kras - jeskyně, propast Macocha - kdyby se někdo potřeboval zbavit manželky) se dají naplánovat. A loni na podzim se z lesů nosily tuny hříbků.:D

A ještě bych doplnil jednu věc - svatby. Ty tam bývají docela často a je lepší se Kořenci v ten den vyhnout. To se tam ani nenajíte. Na druhou stranu bych doporučil klubové turnaje. Startovné je sice trochu vyšší, ale hladem a žízní trpět nebudete:up:.
 
Upraveno:
A ještě bych doplnil jednu věc - svatby. Ty tam bývají docela často a je lepší se Kořenci v ten den vyhnout. To se tam ani nenajíte.
Už je to lepší, upravili startovací srub a když je v restauraci svatba dá se tam sehnat něco k jídlu, ale venku. Dokonce to má výhodu, že po 9-ce si můžeš dát, kafe nebo pivo a pak pokračovat dál. Myslím, že to využije téměř každý. Když jsem to říkal provoznímu restaurace, že by bylo fajn aspoň o víkendu srub otevřít ikdyž není svadba tak, prý se jim to nevyplatí ???:p Další věc je cena fíčka v týdnu o 10,- Kč levnější než Austerlitz a o výkendu o 140,- Kč dražší, ovšem kvalita Slavkova je někde úplně jinde. Nechápu!!:p
 
Jednoduché to asi mít nebudou. Kořenec je daleko od Brna i Olomouce. Poblíž jsou akorát z trochu větších měst Boskovice a Prostějov a i ten je skoro 40 km, což není úplně málo. Celkově je to tam dost zašité. Mě se to hřiště vždy moc líbilo, ale je pravda že jsem tam dlouho nebyl. Zažil jsem tam i úplně natřískaný turnaj a výbornou organizaci.
Já mám golfová hřiště spojena výhradně s golfem a proto mě restaurace až tak nezajímá. Stavit na jídlo se můžu po cestě kdekoliv. Za poslední roky zaniklo (nebo omezilo) své působení tolik restaurací, že se ani nedivím, že můžou mít problémy.
Vždy si jen říkám: hlavně ať alespoň hřiště nějak rozumně funguje a i vyschlé ferveje po dobu 1 - 2 měsíců se nějak přežít dají. Zavlažovat kompletně celou 18-tku taky není nic jednoduchého z hlediska investice.
Teď je zrovna vody až moc. Zlín dokonce zavírá na 2 dny kvůli silnému podmáčení. Příroda holt často vstupuje do hry. O to víc úcty ke greenkeeperům a pracovníkům údržby.
 
Dobrý servis byl ještě za Vlastíka Štefla, teď je to podle mě trochu "loterie". A hřiště? Kořenecké odskoky do všech stran jsou celkem pověstné - prostě příroda se vším všudy! :)
 
V loňském roce jsem zde strávil 6 dní dovolené a i letos tam jedu na 4 dny.
Kuchyně v době mého pobytu dobrá(velké porce a chutné).
Vadila mi sice nemožnost posedět si večer (po 20 hodině) u pivka.
Hřiště jako takové mě bavilo.Při první hře na hřišti jsem opravdu někdy tápal kde je jaká jamka- hlavně 10 - 14.
Za mně :up:
 
Začínal jsem tam s golfem, takže nejsem objektivní. Hřiště není moc dlouhé, to může být pro vyšší HCP příjemné. Některé greeny a fairwaye jsou víc nakloněné, takže je potřeba si to zapamatovat. Rychlost greenů nebývá stejná, některé jsou u lesa, některé na slunci.... Ty přechody mezi jamkami nejsou až tak dramatické. Když je sucho a greeny tvrdé, těžko se na nich zastavují míčky. Současnou kvalitu restaurace nemůžu hodnotit, pohostinnost na turnajích a snídaně bývaly vyhlášené.Není to žádná Kaskáda ale ze hřiště jsou krásné rozhledy a stromy na hřišti a v jeho okolí tvoří přirozenou součást hřiště a hezky zapadají. Bohužel absence závlah na fervejích je v období sucha minus. Nečekejte zázraky a hrajte opatrně. Je zde několik kratších čtyřparů, kde driver není potřeba a přesnost je víc než délka. Jamky jako 9, 10 nebo 18 zase nabízí vyžití pro ranaře. Voda na jamkách 10, 12, 13 a 17 trestá jen hodně špatné rány. Pozor na auty na 2,4,5,6,10,14. Greeny na 13, 14 a 17 jsou těžké a někdy záludně navrtané, tak zachovejte klid :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom