Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2021) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Tak mé severomoravské dobrodružství skončilo:D.......a jak se říká, bylo to krásné, ale bylo toho dost (za 9 dní odehráno 7 hřišť a ujeto necelých 170 km na kole).
Poslední dvě hřiště které jsem tu ještě nezmiňoval byly Ropice a Čeladná - Old course
Ropici jsem hrál jako poslední, možná že už jsem byl trochu "přegolfovanej" a utahanej, ale to hřiště mě vůbec ničím neoslovilo. Na první devítce spousta dlouhých a kopcovitých přechodů, část jamek je vedle staveniště budoucí třetí devítky a je tam dost hluk a prach......a taky jsem dost často bloudil, neb cedulky "next tee" tam jaksi asi neznají..........no prostě jedním slovem zklamání. Jo...a taky jsem ještě nepochopil, proč 150 m kolíky mají červený!?!:(
A co říci o Čeladné? No už když jsem minul ceduli začátek obce, tak mě ovanula vůně peněz ( vše zde začína na Pros- ....hotel, penzion, resort :D) a když jsem vjel do resortu, tak se vůně ještě znásobila - jediné auto pod milion bylo to moje:). Já tohle úplně nemusím, ale v rámci objektivity je nutno přiznat, že hřiště i cvičné plochy byly ve skvělém stavu obklopeny nádhernou přírodou (podobně jako na sousední Ostravici) a i klubovna s restaurací u jezera se jako stavba hodně povedla.
 
Dnes Beřovice 17 jamek v průměru bogey. Tři pary, tři dabláče, zbytek bogey. A na poslední jamce 10, přitom čtvrtá byla do greenu, jsem prostě jelito🙈. Takže 94.
 
Dnes MB, opět z bílých a vzhledem k nevyzpytatelnému driveru skoro vše na bogey...krásná frustrace a srážení ega, kámoš také z bílých, kromě dvou případů, kdy zkazil, vždy o 20 m dál a kamarádka z červených pravidelně tak o 50 m 🙈 ale nadstandardně do greenu a krátká hra, to lepilo...jelito na dvojce, z 50 cm jsem nedal do paru a poté u krátkých patů jsem to měl stále v hlavě, takže jsem si to ještě 2x zopakoval...ale zase mi tam spadly 3 dlouhé paty...celkem 3 trojpaty to kazí...celkem 88, 36stb. oproti žlutým jen 3 rány (na MB mi to přijde málo)...hřiště v kondici, rafy až na výjimky hratelné, vím o čem mluvím 🤫 greeny velmi rychlé, naprostá spokojenost, faiwaye krása..v restauraci thajský jídelníček, výborné nudle ;) celkově mohu jen doporučit 👍
 
27.6.2021 • 9j. Semily: 31 ran, 15 patů (by mGolf)
27.6.2021 9j. Harrachov: 31 ran, 13 patů (by mGolf)


Začátek “severočeského švihu” s @requo a @roman007 nemohl být líbeznější = poprvé v životě v Semilech i Harrachově, poprvé v životě pod PAR hřiště! Jasně, jsou to kratší hřiště, ale když ležíte na 190m dlouhém PARu 3 první ranou na pidigreenu nebo na 9ce dáte drive 250m na 2m od tyče, je vám prostě hezky po těle!

Navíc to vypadalo jak výjezdní zasedání 19. jamky - zcela bez domluvy jsme se tu sešli i s @honza62 , @HonzaS a @Mirda 😀😀.

Zobrazit přílohu 25054Zobrazit přílohu 25055Zobrazit přílohu 25056Zobrazit přílohu 25057Zobrazit přílohu 25058Zobrazit přílohu 25059
tak to ti gratuluji Martine ;):up: škoda že jsi mi to neukázal u tebe v Hořehledech když jsem tam byl....:cry::cry:...snad v září na víkendu s 19 jamkou :cool::cool:
 
Ahoj vespolek,
někteří z vás si na mě možná ještě pamatují (ne že by to bylo nějak důležité). Chci se jen podělit o to, jak jsem po více než roce vytáhl bag ze skříně. Paradoxně za tím byla práce, neboť jsem byl vyslán na turnájek pro VIP (nechápu proč já) na privátní hřiště do Berouna. Upřímně se mi moc nechtělo. K VIP a celebritám mám vztah přinejmenším odměřený a stav mé hry se mi po roce zrovna nechtělo zjišťovat na turnaji a ještě k tomu na hřišti, kde se minulý týden hrála LET... Jak se dalo očekávat, hřiště bylo v perfektním stavu, řekl bych televizním, a to i s rafem, který v určitých místech sahal ke kolenům a s greeny, které jezdily jak kulečníkový stůl. Na drivingu jsem ke svému potěšení zjistil, že si pořád pamatuju, jak se to drží. I vzmužil jsem se a přihlásil se do turnaje. Měl jsem štěstí na flajt složený z otce novináře a jeho syna, takže jsme si to mohli v klidu a plebejsky užít. Hřiště bylo těžké a krásné. Hra po roce mě vlastně moc nepotrápila, hrál jsem možná líp než, když jsem trénoval každý týden :) Akorát patování bylo peklo. Na dvou pětiparech jsem zapsal 8 a 7 a to s trojpatem. Jinak jsemale samozřejmě poztrácel kýbl míčků ve vodě a trávě, která si s úspěchem hrála na The Open. Nicméně spokojenost veliká, jen kdybych teď nepřipomínal grilované sele a nemusel se mazat panthenolem, bylo by všechno ideální.
Zdravím všechny a přeji hezkou hru :)
PS: na fotografii leží můj míč na ferveji, krásná to chvíle. The Open tráva má i tu správnou barvu.
Zobrazit přílohu 25129
já si tě pamatuji moc dobře Jirko.....když jsi v tvých začátcích přijel s kamarádem z Prahy vlakem a busem do Libouchce...obešli jsme spolu hřiště....retro bag a oblečení jako v roce 1920....pro mne neskutečný zážitek....rád jsem tě tenkrát poznal ;););)
 
Po měsíci bez holí v ruce jsem zkusil na zahradě lehounký chip wedgí… Prokrupalo mi to všechny zapestni kůstky, by člověk nevěřil kolik jich tam je 🙄🤦🏻‍♂️. Tak jsem hul odložil, nasadil ortezu a budu s naději vyhlížet srpen 🥺😅.
Btw, mate někdo zkušenost s léčením zapestniho TFCC komplexu a následným návratem ke golfu? 🤷🏻‍♂️
 
Tak dnes podobný výsledek jako včera, jen jinak dosažený. Včera 94, dnes 93. Včera 33 patů, dnes 40. Včera na poslední jamce (pětiparu) 10, dnes 4:) A zase jsme viseli za korejcema, jen včera to bolelo míň, protože jsme byli 4, dnes jen 2. Kromě berdíka na osmnáctce potěšil na druhé devítce driver, na několika jamkách jsem byl tak daleko na fw, jak jsem si myslel že nejsem schopen.
 
4.7.2021 • 9j. Hořehledy: 56 ran (by mGolf)

No fuj, to je ale ošklivé skóre - mraky outů a vod. Ale to je taková moje klasika. Když se vrátím z golfového vyletu, kde mi to jde... Pak tři dny pauza a pak první hra: tak jsou vždy dva zážitky: Hrozně mě bolí tělo a druhý - má hra je naprosto tragická. Doufám, že jsem si to tímto vyčerpal a příště budu už zase v golfové formě.

Horehledy jsou v naprosto skvělé kondici. Díky @mkopcak - pochvala greenkeeperům. Místy v rafech trochu voda, ale to se holt nedá nic dělat - lepší než sucho nebo tornádo. Celé hřiště vzorně vysekané... A grýny jsou paráda. Přirovnal bych je Benátkám, kde jsme hráli ve středu. Snad to dlouho vydrží. :) Příští neděli jdu sem starším do Hoře na Texas, tak mu to snad nebudu moc kazit... Dneska Fanda hrál po fervejích furt. Se slovy - že se mu nechce řešit různé pravidlové situace, tak raději bude hrát rovně na střed ferveje a vždy na výhled. Já blbec... Zkusím si to příště říct taky :)

Musíme přes týden dovolené to teď spolu natrénovat! Asi si pustíme nějaký golfový film, a nakoupíme brambůrky. To půjde!

18D6A3A7-9EA5-495E-B8AA-50E3760E216C.jpeg 72CE1140-A312-4100-BC31-376CE178885A.jpeg 03557DFD-0D4A-4180-B654-380C362ED163.jpeg
 
Upraveno:
Dnes je poprvé prošel celé hřiště na Čerňáku, doposud jsem měl zkušenost pouze s jejich zimní devítkou. Označil bych to i za super kauf, jelikož tam jsou časy i pod 1000 Kč v odpoledních hodinách za celou 18ku. Hřiště je v top stavu, dneska na fairwayích 200°C a na greenech 230°C, ideální stav pro sebemrskače :-D :-D Hřiště jsme šli na pohodu, a bral jsem si i několik mulliganů z teeboxu (když to bylo vyloženě špatný, dálnice/rybník/apod), a podařilo se mi tam poslat i dva cikánský berdíky! 🎉

1625597600767.png
1625597853384.png
 
Shrnu dva turnaje z posledních dní. Minulou sobotu jsem měl turnaj na Karlštejně. První téměř po roce, už jsem si odvykl. Až tak, že až po třetí jamce jsem si uvědomil, že bych měl zapisovat skóre spoluhráče do skórkarty :) Nicméně turnajový prostředí mi prospělo, protože jsem zahrál 83 ran, což je můj nejlepší výsledek za dlouhou dobu. Vážím si ho o to víc, že to bylo na celkem těžkým hřišti, který jsem hrál po druhý v životě, takže ho moc neznám. Hodně mě pomáhala dobrá krátká hra, což je pro mě dost netypický. 29 puttů je můj bezpečně nejnižší počet.

Proč jsem to sem nenapsal dřív, když to je už víc než týden? Protože jsem se nechtěl chlubit jedním "úletem". Jenže dneska jsem byl na turnaji v Pyšelích, No a já zahrál 78! Po prvý na turnaji pod 80. Vyrovnaný devítky za 39, double bogey free kolo, bohužel teda i birdie free :/ Takže jen pary a bogey. Musim říct, že jak ubývaly jamky a já pořád nic nekazil, jsem byl víc a víc nervózní a říkal si, že to prostě někde pokazit ještě musim. No, kupodivu nepokazil.

Dneska jsem měl snad po prvý pocit, že jsem hrál sport, kterému se říká golf. Nebyla to totiž žádná haluz, fakt konzistentní rány, kterým jsem věřil. Jsem zvědavý, jak dlouho tohle vydrží. No, uvidim hned v neděli, kdy jdu do Pyšel na další turnaj a po třech letech plácání se kolem HCP 13, jsem konečně prolomil hranici 12, takže to vypadá, že budu hrát z bílých. Takže bude aspoň sranda :)

1625600722056.png
 
Dnes zase po dlouhé době na golfu a nemohl jsem s kamarádem vybrat lepší hřiště než Čertovo břemeno.
Bohužel jsem tři dny předtím strávil prací na chatě a lehce i do práce a bylo to poznat.
Celkově 109 ran, osobně se domnívám, že jsem měl tak 10 ran dobrých. Jsem o myslím čtyři až pět míčků lehčí, z toho dva na 18ce, kdy jsem to ukázkově poslal na driving.
Sice jsem se rozčílil několikrát, ale hole se neprolítly, emoce jsem zkrotil :D
Co mě fakt potěšilo, že jsem se na 16ce dostal první těsně před bunker před greenem a nebýt trestné, tak bych měl birdíka 😢.
Spadlo mi tam pár delších puttů, takže taky dobré. A i nějaký ten par byl.
 
Využili jsme volných dní a dali děti, aby hlídaly babičku a dědu - a vyrazili jsme s manželkou na Panoramu Kácov. Pobyt Stay and Play, neomezený golf. Byl jsem tam poprvé a musím, říci - prostě paráda. Kvalita hracích ploch naprostá špička, fairwaye mech, rafy krása, greeny velké, členité (ano, trojpaty byly) a rychlé - prostě skvělé...ubytování na klubovně luxus, výhled z balkónu na jezírko a 18té greeny - prostě paráda....layout hřiště výborné - Rivers kratší, techničtější - hodně překážek, Forrest krása nahoru dolů - vizuálně asi nejzajímavější, Meadows delší...jelikož byl golf unlimited, daly jsme s manželkou Rivers a Forrest pěšky, poté Forrest a Meadows na buggy - pak statečná manželka po 36 jamkách odpadla (komu čest tomu čest - držela se opravdu statečně) a já jel ještě Rivers a Forrest jedničku a tam jsem narazil na zavřenou bránu - no bylo již 20:30, ale slečna na recepci mi pak říkala, že jsem si mohl otevřít a jet :) (holt jsem měkej)...takže první den 46 nádherných jamek, pro mě v nejlepším resortu, co jsem zatím byl - samozřejmě cenově to není na 2 víkendy v měsíci - ale nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci...druhý den ještě Forrest a Meadows již opět pěšky (buggyně jsem nepřišel na chuť - měl jsem jí jen jednou na Čeladné, když byla manželka těhotná a jednou v MB, když šly s námi děti, aby měly zábavu - golf v buggy mi přijde jako jiný sport, nic pro mě, ale chápu v pozdějším věku, třeba přijdu na chuť)...první den ideální golfové počasí, 23°C, lehce pod mrakem, občas lehký vítr - prostě paráda...včera od 8:50 již teplo, ale nevadilo...golfové hřiště, ubytování (druhý den nám slečna z recepce umožnila vyklidit pokoj až odpoledne :up:) i restauraci (všichni velmi ochotní, jídlo výborné, ikdyž omezený výběr a lokální pivo Hubertus mňamka) mohu jen doporučit!:up::up::up:
 

Přílohy

  • 20210705_091116.jpg
    20210705_091116.jpg
    177,8 KB · Zobrazení: 155
  • 20210705_115859.jpg
    20210705_115859.jpg
    162,5 KB · Zobrazení: 148
  • 20210705_121739.jpg
    20210705_121739.jpg
    231,2 KB · Zobrazení: 141
  • 20210705_122742.jpg
    20210705_122742.jpg
    174 KB · Zobrazení: 143
  • 20210705_123103.jpg
    20210705_123103.jpg
    218,9 KB · Zobrazení: 147
  • 20210705_131334.jpg
    20210705_131334.jpg
    162 KB · Zobrazení: 145
  • 20210705_152914.jpg
    20210705_152914.jpg
    134,6 KB · Zobrazení: 142
  • 20210705_200459.jpg
    20210705_200459.jpg
    160,4 KB · Zobrazení: 137
  • 20210706_073935.jpg
    20210706_073935.jpg
    158,3 KB · Zobrazení: 149
Dnes zase po dlouhé době na golfu a nemohl jsem s kamarádem vybrat lepší hřiště než Čertovo břemeno.
Bohužel jsem tři dny předtím strávil prací na chatě a lehce i do práce a bylo to poznat.
Celkově 109 ran, osobně se domnívám, že jsem měl tak 10 ran dobrých. Jsem o myslím čtyři až pět míčků lehčí, z toho dva na 18ce, kdy jsem to ukázkově poslal na driving.
Sice jsem se rozčílil několikrát, ale hole se neprolítly, emoce jsem zkrotil :D
Co mě fakt potěšilo, že jsem se na 16ce dostal první těsně před bunker před greenem a nebýt trestné, tak bych měl birdíka 😢.
Spadlo mi tam pár delších puttů, takže taky dobré. A i nějaký ten par byl.
Myslím, že Ben Hogan říkal, že za kolo zahraje jednu dobrou ránu!:D:D:D
 
7.7.2021 • 9j. Hořehledy: 54 ran (by mGolf)

Tak zase nic. Zlepšení o dvě rány oproti minulé návštěvě. Tři pary potěšily... Těch pět autů už méně. Do háje, proč jako domovské hřiště nemám letiště? Ale i tak, kde jsem první hrál takticky, tam z toho byl pohodový par. 4ka železem z týčka, šestka to samé a na osmičce vyšel drive parádně (bohužel jediný) druhá do grýnu. Pak bohužel tři paty. Ale par to byl. Nakonec tedy někde hurá!

Poprvé jsme s rodinou hráli o prachy (z dostihů a sázek) a malej je pěknej nervák. :)

Hřiště mokré, ale pořád výborné. Sekat bych to ale co dva dny nechtěl. Roste to vše před očima. 👍

8FCF6B74-8485-452E-9DBD-E369A7C560CC.jpeg 96BCF5D1-7908-423D-8CC9-A0971ED65495.jpeg A2274B00-14B9-4D02-8A26-A9829857DE5E.jpeg
 
Upraveno:
Tak po 6-ti denní pauze od golfu po náročném severomoravském golfovém tripu dnes seniorka v Benátkách.......a vida, konečně to kilo letos padlo (97 ran, 39 Stb.):D. A to jsem zaznamenal jen 3 x FIR:(.....a měl i dost smůly při patování (asi 4x chyběly do paru jen centimetry). Ale i tak spokojenost..........
Jinak Benátky stále ve výborném stavu, jen startérem avizovaná rychlost greenů 10,8 - zřejmě po dešti - nebyla ani náhodou......
 
Tak v Benátkách jsem taky byl včera odpoledne. Mám je v posledních letech docela rád, protože už jsou hratelný. Greeny byly na místní poměry opravdu pomalý. Putting byl rozhodně rychlejší, třeba to měřili tam!😀
 
EF472BBE-6673-4715-B904-DBE5BE34EAFA.jpeg

52E5ED22-D3B9-4EB7-88FA-16BBD35DFC34.jpeg

A5452459-0849-42D0-93EB-4A71756E2437.jpeg

Par fotek z dalsi senior tour NÖ na GC Brunn, super pocasi, lehky vetrik, fairwaje tvrde, greeny super rychle nebot maji noveho greenkeepera z Schloss Schönborn. Nahral jsem 36 stb.
Ted mam brulal problem s driverem. Sobota a nedele driver parada rovne dlouhe rany, pondeli jen driving range - vsecko v poradku, kosik pred turnajem - v poradku. Dojdu na prvni tee - brutalni slice pres krovi na druhou fairwaje. zahraju provizi - kratka doleva do out. Druha jamka radeji jen petkou - easy par. Dalsi 5par predemnou tak zkusim driver a opet kratka rana doleva do vody … tak to byla posledni rana s driverem na turnaji. Ale v podstate jsem zjistil, ze skutecne nepotrebuju driver
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom