Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2020 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Ok. O den později to samé hřiště a... Našeho Honzíka trénoval včera v rámci dětských tréninků @mkopcak. A moc dobře, tzn ze to občas tím dětským dřevem nebo železem to i trefí a letí mu to i někam 30-50 metrů. No akorát ta dětská skoro už šestiletá radost z nově získané dovednosti znamená, že se naprosto nekontrolovatelně za tím míčkem pak rozběhne jak na louce plné motýlů. Kamkoli za míčkem, hlava nehlava. Mám nervy po dnešku úplně nadranc (btw, když píšete nadranc, taky vám t9 nabídne na mobilu ňadra? zkuste :)) a netrefil jsem nic. Budu v rodině za chvilku za golfového blbečka. Super. :(

První Honzíkův životní odpal driverem na hřišti, Hořehledy jamka č 1., 3 PAR 30.5.2020. 5 ran. Martine, díky!

Zobrazit přílohu 11932

Co ti budu povídat, to dítě má talent. Včera v soutěži získal jako jediný z 13ti dětí plný počet 10 bodů. Asi ho zdědil po @kristyna , protože nikoho jiného pohybově nadaného ve vaší rodině neznám...
 
Co ti budu povídat, to dítě má talent. Včera v soutěži získal jako jediný z 13ti dětí plný počet 10 bodů. Asi ho zdědil po @kristyna , protože nikoho jiného pohybově nadaného ve vaší rodině neznám...
Třeba má talent po otci (ne po tatínkovi) 🤭😂
 
Ona je taky ta první 9ka výrazně delší, ta kombinace jamek 1, 2, 3 je až smrtící...
Délkou jamek to fakt nebylo, to mi věř.
 
Dnes jsem si užil Mnich...přestože ho hraju minimálně jednou ročně, nikdy se nepřestanu kochat zasazením hřiště do nádherné přírody České Kanady. Hřiště ve velmi dobrém stavu, zejména grýny.
S dětmi jsme dali i Novou Bystřici, kde mě - na v podstatě akademickou devítku - mile překvapila kvalita hracích ploch 👍
20200530_101006.jpg 20200530_115357.jpg 20200530_114644.jpg 20200530_115009.jpg
 

Přílohy

  • 20200530_115049.jpg
    20200530_115049.jpg
    95,6 KB · Zobrazení: 169
Včera odpoledne jamkovka s @Marklar na Slapech (výsledek jsem už hlásil). Hra mi celkem šla (vlastně určitě mohu říct nám oběma), klasika sinusoida, jedna rána se povede druhá ne. Ale celkově za 95 jsem spokojený (v rámci kdyby golfu jsem zahrál tak 89 :D :D :D ) Hřiště dle mého názoru v kondici, zaznamenal jsem jedno podmáčené místo (malé), greeny pomalejší (teda aspoň mi to tak přišlo, spousta puttů krátkých), jedný green 13 byl nějaký rychlejší. Roughy hodně vysoké, najít míček bylo sakra těžké, natož pak se vyhrát.
A fakt výborný mix grill k obědu, nicméně nemsylím, že je to dobrý nápad, na drivingu jsem se nemohl pohnout :D:D:D
 
Dnes Grabstejn. Už včera byl náznak, dnes se to potvrdilo. Poprvé v životě jsem našel rovné rány driverem! A banán doprava jen když jsem chtěl a potřeboval.
Na první devítce jsem hrál hodně hlavou a nepamatuju si vyslovenou chybu v poli, vše jsem nechal na greenech, měl jsem i čtyř putt.
Na druhé jsem párkrát zahrál hloupě nebo se mi rána nepovedla. Hybrid zlobil. Ale zase padlo i birdie, což na první nevyšlo i když šance byly.
V číslech je to 44+51, na můj HI ok.
Tenhle víkend se povedl 😀
 
Já sem si dnes dal od loňské září první soutěžní kolo a docela mi to sedlo :)


Nebýt dvou posledních drivů na 17. a 18. trefených na spičku a letících do hegeše, mohlo to konečně začínat 7.
Jinak opět 29 patů, jeden chip in do birdie z cca. 15m, ve větru a dešti.

Včera na tom samém místě klubová jamkovka, ve skupině druhý ale v rozstřelu jen bogey a konec, mimochodem @ati se dostal až do finále!
 
Dnes turnaj v Běřovicích. Začnu potitivně - hrište v super stavu, fw parádní, grýny rychlé. Za námi ve flajtu @Seppper - doufám, že jsme vás moc nebrzdili.
1x birdie, 4xpar jinak většinou šrot :( . První devítka sice vítr, ale jinak ok, druhá devítka v dešti.
Občas špatně přečtené grýny a spousta trojpatů. Kromě jedné rány super driver.
Co mě nepřestává fascinovat je můj course managemet. Za řešení některých situací by se nemusel stydět ani chovanec Jedličkova ústavu po lobotomii:mad:. Asi si najmu někoho kdo mě bude wedží mlátit do kotníku, případně špičatou botou kopat do ....
Byl to turnaj pro charitu, takže dobře investované peníze;).
 
Upraveno:
Včera odpoledne jamkovka s @Marklar na Slapech (výsledek jsem už hlásil). Hra mi celkem šla (vlastně určitě mohu říct nám oběma), klasika sinusoida, jedna rána se povede druhá ne. Ale celkově za 95 jsem spokojený (v rámci kdyby golfu jsem zahrál tak 89 :D :D :D ) Hřiště dle mého názoru v kondici, zaznamenal jsem jedno podmáčené místo (malé), greeny pomalejší (teda aspoň mi to tak přišlo, spousta puttů krátkých), jedný green 13 byl nějaký rychlejší. Roughy hodně vysoké, najít míček bylo sakra těžké, natož pak se vyhrát.
A fakt výborný mix grill k obědu, nicméně nemsylím, že je to dobrý nápad, na drivingu jsem se nemohl pohnout :D:D:D
Jak jen to říct. Skvělá prochazka to byla. Prima parťák. Musím dat ruce do hanbakoutu. Jinak bych tam měl asi všechny železa a hybrid. Když jsem se utrhl, tak berdik. Jinak jsem byl asi na všech okolních polích a loukách. Musím se do čtvrtka nějak srovnat ;-)
 
Dnes turnaj v Prosečné. Hřiště v dobrém stavu. Krásné šťavnaté ferveje. Počasí vyšlo také na jedničku, jen sobě bych si za hru dal 4ku. 3x par a jinak totální šrot. Vždy, když už to začínalo vypadat jako golf, tak jsem to na další jamce totálně pos... ☹ Určitě se tam letos ještě podívám. Nerad prohrávám.
20200601_114832.jpg

Ten kopec za vlajkou je Žalí nad Herlíkovicema, kdo tam jezdíte⛷
nebo 🏂.
 
Já střídal PAR/ BIRDIE s totálním šrotem. Mnohem větší zážitek však byla hra syna Kryštofa. Který nejen že na 2. zahrál cikánský Hole In One (1. voda, 2. trestná, 3. jamka), ale uhrál si i zelenou kartu!
 

Přílohy

  • D801AA50-CF9B-49E5-B596-362B0F370F66.jpeg
    D801AA50-CF9B-49E5-B596-362B0F370F66.jpeg
    162 KB · Zobrazení: 199
Já sem si dnes dal od loňské září první soutěžní kolo a docela mi to sedlo :)


Nebýt dvou posledních drivů na 17. a 18. trefených na spičku a letících do hegeše, mohlo to konečně začínat 7.
Jinak opět 29 patů, jeden chip in do birdie z cca. 15m, ve větru a dešti.

Včera na tom samém místě klubová jamkovka, ve skupině druhý ale v rozstřelu jen bogey a konec, mimochodem @ati se dostal až do finále!
No skoro.... sedmička👍
 
Chybělo málo ale věřím, že letos to dám, driver je od posledních dvou lekcí u tebe skoro ta nejjistější hůl v bagu a ty rady ohledně patovani taky výrazně pomohli.

Brzy se zastavím, ještě je co zlepšovat.
 
Ten pocit, když si v Terezíně stoupneš na první jamku, a zjistíš, že máš v bagu dva míčky.
Ten pocit, když první ránou hodíš šlajzem do příhodně umístěné vody.
Ta mimořádně opatrná hra až na 5 jamku, kde se v outu vždycky nějaký míče najdou .......

Jsem já to ale kokot drevený štvormotorový, takhle si přidělat další stress ....

🤪
 
Já včera hrál první devítku na Zbraslavi. Hrál jsem moc pěkně, alespoň výsledkově na sebe. 21 stb, 48 ran. Nečekaně potěšila relativně dobrá krátká hra. Pár pěkných přiher na grýn podpořených slušným patováním - tzn 2 či 1 pat. Asi jednou se přemluvým i k driveru, třeba to už bude občas i na lepší než jen bogey golf.

Hrál jsem s @macdav a naším Františkem, 14 let, který šel mimoturnaj, 54. Aby nasál trochu že turnajové atmosféry a zkušeností a odvahy pro někdy příště.

PS: hledat bílý míček v těch bílých chuchvalcích je zážitek, jamka č. 5. :)

46A084D9-5A59-492E-9AF4-AD66DAC9ADDA.jpeg A5BF7F01-664D-4A47-92A1-7683E6907E89.jpeg 36A85C31-63DE-4332-BDD3-1C44E7DD1484.jpeg
 
Upraveno:
Včera sice dva pary ale jinak šrot, aspoň že bylo krásně a spoluhráči taky - náčelník @requo a mladý golfista, který dostal několik životních rad. Jen se to celkem vleklo
IMG_20200601_190820[1].jpg
IMG_20200601_174224[1].jpg
 
Sice to nebylo ve skoroparu, ale já su spokojen. Koneckonců za to může caddy (syn), kterej po 6 jamce prohlásil, že ho to už nebaví a jde domů...na 3. místo a 4 Plzně to stačilo:).

79C5980C-8FE9-4BF2-886A-D8DF113B5CEC.png
 
Dnes dopoledne poprvé hra na Oaksu.
Hraje se zatím 13-18 a 1-3, celá osmnáctka od srpna.
Hřistě v neskutečně dobrém stavu. Greeny rychlost přes deset a jako beton. Drží stopu a nemají žádné záludné minibreaky. Pokud hledáte stopu po dopadu míčku, hledáte marně, míček tam prostě stopu nenechá a to ani při hře dlouhým železem, ani wedge :) Překvapivě mě ta rychlost tak moc nevadila (bez trojpatu, ale minimálně 3 rány jsem na greenu nechal)
Fairwaye krásné, bunkry jsou stavěné tak, že míčky "stečou" doprostřed a dobře se z nich hraje (zkusil jsem 1x fairway bunker a 1x green bunker).
Rough trestá, hůl zbrzdí dokonale
Heavy rough - pokud míček vůbec najdete, tak to z něj stejně nevyhrajete :) Svého času něco podobného měla Kuňka, ale tenhle salát po kolena, asi nikde jinde nenajdete. Byl jsem v něm jednou (cca metr hluboko) a ikdyž jsem se vyhrál do roughu, double bogie bylo na světě. Ale birdie také padlo (na 14)
Pětipary nejsou nesmyslně dlouhé, ale vyžadují dobrou strategii (i já krátký hráč jsem hrál třetí na green krátké železo/wedge), greeny chráněny velkým množstvím bunkerů.
Musím říct, že kvalita hřiště opravdu nemá konkurenci, zahraje si tu jak singlista, tak bogie golfista a při správné strategii i začínající hráč.
Jen ta cesta tam nyní v červnu je za trest (opravuje se hlavní příjezdová cesta).
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom