Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

Tak hlavně, že ty máš ve svých příspevcích vše podložené.
Pochopil jsi celkem přesně, koho jsem měl na mysli, když jsem zmínil dogmatika. Gratuluji. Tak já vrátím nastavení zpět.
 
Admin note: @Mirek_62, @Ott ale i další - prosím zpět k tématické diskusi. Osobní případné antipatie si řešte prosím soukromě a ne tak, aby to ty, co téma zajímá nenutilo rozkliknout vlákno s novými příspěvky kvůli souboji o poslední větu, slovo. Ať se nám to nerozjede někam, kam to už nepatří. Dík. :up:
 
Upraveno:
Pochopil jsi celkem přesně, koho jsem měl na mysli, když jsem zmínil dogmatika. Gratuluji. Tak já vrátím nastavení zpět.
Můj odhad vycházel z mých zkušeností z návštěv českých golfových rezortů. A z diskuze vyplývá, že nejsem sám, kfo má takové zkušenosti.

Přeji hezký večer.

@Admin toto je snad k tématu
 
Možná může být trochu problém, co je ta správná norma. Docela by mě zajímalo, jak bych měl správně reagovat, když mi z automatu vypadne směs něčeho, co prostě jsem si podle mého názoru nezaplatil. Reklamovat to? Jít na recepci a říct - těchto 15 míčků z 30ti je hnus, mohu dostat prosím jiné? Nebo to prostě překousnout a držet pusu a krok a příště tam jenom nepřijít?

Nevím, možná kdybych na automatu měl cedulku, vypadavají pouze míče kategorie C - tak by mě to tak občas nemile nepřekvapilo.
 
Upraveno:
Je to stejné nekvalitní míče z automatu , nerovná/ nekvalitní odpaliště / zapískované děravá grýny/ návrt jamky s vyraženým okraji/ nepostříhané ferveje/ hrůzostrašně postříhané grýny/ nehratelné bunkry a ještě nevím co .
Ale na recepci ti prodají za plnou cenu s úsměvem toto co nevíš v jakém to je stavu.
Když jdeš reklamovat tak se buď usměje nebo kysele odkáže na nepřítomného manažera, dovolání je v nedohlednu.
Pouze drivingové míče můžeš před upotřebením reklamovat a chtít co jsi zaplatil.
Dovolání ? Můžeš to sice napsat tady na jamku, popřípadě na fb , ale nic víc . Možná solidní resort ti dá voucher jako odškodnění.
 
Nikdo nechce, aby resorty byly charita, ale drivingáče (v podání většiny českých resortů) pro trénink čipování prostě nejsou vhodné.
Já taky nejsem charita, takže takový resort ode mne žádnou korunu neuvidí i kdybys do příspěvku nacpal milion palců nahoru.
myslím že resorty nejsou závislé na tom, co si myslíš o vhodnosti drivingáčů pro čipování, ani na tom kolik dám palců nahoru. Jde jim jim v první řádě o to, aby vydělávaly. To je prostě fakt :up::up::up::up::up::up:. A pokud nevěříš, klidně se poptej třeba @mkopcak, nebo Piskače z Cindy případně Švehly z Čerňáku, co si o tom myslí... Podlě mě se s chutí zasmějou !!!!! :D:D:D:D:D
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
myslím že resorty nejsou závislé na tom, co si myslíš o vhodnosti drivingáčů pro čipování, ani na tom kolik dám palců nahoru. Jde jim jim v první řádě o to, aby vydělávaly. To je prostě fakt :up::up::up::up::up::up:. A pokud nevěříš, klidně se poptej třeba @mkopcak, nebo Piskače z Cindy případně Švehly z Čerňáku, co si o tom myslí... Podlě mě se s chutí zasmějou !!!!! :D:D:D:D:D
Obecně - pokud služby nepodpovídají ceně, tak se to dříve nebo později projeví na návštěvnosti a tržbách - bohužel zejména v Praze chybí konkurence, takže v této oblasti ke zlepšení služeb ještě dlouho nedojde.

Nicméně smích pánů z Cindy či Čerňáku můj názor ohledně vhodnosti drivingáčů k tréninku čipování nezmění. A je mi úplně jedno, co si o tom myslíš ty, trénuj si třeba s bramborama.

Přeji hezký večer.
 
Já jsem teda drivingovým míčkem na hřišti nikdy nehrál, ale tohle vyhrožování mně teda vůbec nemotivuje, abych se v Těšeticích zase někdy stavil. Přitom se dá řícct totéž docela hezky.
Když ono "hezky" evidentně nezabralo. A kdyby ses ráčil před vytvořením si "názoru" na základě jednoho jediného oznámení, seznámit se s jeho autory, mluvil bys naprosto jistě jinak. Mírnější osoby, než jsou Jiřina a Standa Jelínkovi bys mezi majiteli golfových hřišť hledal jen velmi těžko. A to není žádná výtka k těm desítkám dalších, kteří jsou v mnoha případech taktéž skvělými golfovými nadšenci.
 
Když ono "hezky" evidentně nezabralo. A kdyby ses ráčil před vytvořením si "názoru" na základě jednoho jediného oznámení, seznámit se s jeho autory, mluvil bys naprosto jistě jinak. Mírnější osoby, než jsou Jiřina a Standa Jelínkovi bys mezi majiteli golfových hřišť hledal jen velmi těžko. A to není žádná výtka k těm desítkám dalších, kteří jsou v mnoha případech taktéž skvělými golfovými nadšenci.
Jelínkovi jsem poznat "ráčil". Ono je poměrně těžké je je nepoznat pro kohokoli, kdo v Těšeticích někdy hrál.

Snažil jsem se poukázat na to, že mnohem raději budu hrát na hřišti (chodit do hospody, do divadla, cokoli), kde se s problémem vypořádají s noblesou. Z mého pohledu je mnohem lepší cedule "Prosíme neotvírejte okno" než "Zákaz otvírání okna".
 
Jelínkovi jsem poznat "ráčil". Ono je poměrně těžké je je nepoznat pro kohokoli, kdo v Těšeticích někdy hrál.

Snažil jsem se poukázat na to, že mnohem raději budu hrát na hřišti (chodit do hospody, do divadla, cokoli), kde se s problémem vypořádají s noblesou. Z mého pohledu je mnohem lepší cedule "Prosíme neotvírejte okno" než "Zákaz otvírání okna".
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Dozajista je mnohem lepší udržet noblesu, úsměv, empatii a asertivitu. A to nejen v golfu, ale ve službách obecně. A upřímně obdivuji každého, kdo to trvale dokáže, pokud někdo takový vůbec existuje.

A možná se tím vracíme zpět na začátek a máme alespoň částečnou odpověď na to, proč jsou některé drivingové míče mizerné. Třeba je to rezignace provozovatelů po letech snahy...
 
prekvapuje te to? kdybys prosel bagy zacatecniku, najdes hromady DR micu
Jde o to jestli to jsou míče nalezené na hřišti a nebo ponecháné z drivingu, protože nemají odhad kolik toho odehrají na drivingu před hrou a dohrají je potom nebo jindy na drivingu.
Taky najdu spousty drivingových míčů na našem hřišti a nejsou to jen naše a vrátím je driving.
Někdy si říkám, proč mám některé zipy na bagu v jiné pozici než jsem odešel, už vím : “ kontrola drivingových míčů”.
 
Jde o to jestli to jsou míče nalezené na hřišti a nebo ponecháné z drivingu, protože nemají odhad kolik toho odehrají na drivingu před hrou a dohrají je potom nebo jindy na drivingu.
Taky najdu spousty drivingových míčů na našem hřišti a nejsou to jen naše a vrátím je driving.
Někdy si říkám, proč mám některé zipy na bagu v jiné pozici než jsem odešel, už vím : “ kontrola drivingových míčů”.
za me i odnaseni micu z DR, ‘’protoze jsem je nestihl vypalit a vypalim je priste’’ je velky spatny, mozna proto pak behem roku najdu cca 100 micu z hostivare, 100 ze mstetic atd, co si o tom mysli @mkopcak ?
 
Já bych to shrnul tak, že investice do DR míčů přijde často majitelům/manažerům zbytečná. Ať už z toho důvodu, že už tak jim driving nic nevydělá, tak proč do toho ještě investovat další peníze a nebo z důvodu, že jsou sami negolfisti a nedokáží určit standard. Bohužel mi přijde, že je to z většiny ta první možnost, kdy se prostě dává přednost investovat do jiných, naprosto nepodstatných věcí - například nových cedulek "next tee" :) atd...

Samozřejmě záleží na lokalitě drivingu, jestli má potenciál vůbec něco zlepšovat, když mi tam ty lidi stejně chodit nebudou, ale tak je to se vším. První věc je investice a teprve potom můžu očekávat nějakou návratnost. Když lidi ví, že ty míče/rohožky a celkově tréninkové plochy stojí za vyliž, tak proč by tam chodili, když o pár km vedle mají naprostý opak? Viz jak jsem zmínil Hostík 50míčů/130kč - luxusní podmínky k tréninku, že by jim tam lidi chodili klidně i za 200Kč/košík. Pak je o to smutnější, když si koupím někde košík za 100 a dostanu 10 hratelných míčů, 30 brambor a 10 seklejch na okamžité vyhození...
 
za me i odnaseni micu z DR, ‘’protoze jsem je nestihl vypalit a vypalim je priste’’ je velky spatny, mozna proto pak behem roku najdu cca 100 micu z hostivare, 100 ze mstetic atd, co si o tom mysli @mkopcak ?
Za me takto - zkusenost me naucila, ze lidi lzou. Takze principielne cloveku, co si sype mice do kufru auta (ano, zazil jsem nekolikrat), protoze musi rychle nekam jet, neverim. A bohuzel to sebou splachne i toho, co rika pravdu. Coz je spatne...

A je pravda (vyzkouseno nescetnekrat), ze jakykoli kosik nechany stat na drivingu, nekdo behem hodiny vypali. Prestoze neni jeho a nezaplatil za nej a stoji uprostred trenerske rohozky.

Ale je pravda, ze kdyz za mnou nekdo prijde a rekne, ze se vyndal 2 kosiky na drivingu a pak musel nahle odjet a mezitim mu je nekdo vystrilel, tak mu bez vahani ty 2 zetony dam.

A v neposledni rade - budu to kvuli 40 Kc resit?
 
U nás letos došlo k „obnově” míčků na DR, bohužel nový manager hřiště nakoupil „second hand”. Sice se v tom dají najít i míčky řekněme kat. „B”, ale většina jich je v kategorii „F” (čili FUJ). Takže vlastně došlo jen k doplnění počtu bez změny kvality.

Ale aspoň máme míčky s různých DR z Německa či Rakouska (tedy pokud kvůli opotřebení jde vůbec nápis přečíst).

Nevím, kolik za ně zaplatil, ale i zadarmo jsou drahé 👎
 
Včera jsem narazil na letošní zápis z jednání výboru GC Brno (Kaskády). A mj. tam schvalovali investici do nákupu nových rohožek a dr míčů. 250tis. Kč.
Podle mého i pro tak bohatý klub celkem raketa.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom