Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Sázky na golfu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Vsadili jste se v golfu někdy o něco jiného, než o kafe? jak to dopadlo? Sazíte na PGA? Vše o sázkách a golfu.

---

Myslím, že jsem se vsadil už vícekrát a zpravidla prohrál, naštěstí vždy jen o nějakou blbost. Naposledy s @mkopcak, že na deset pokusů netrefí budku. Hm. Prohrál jsem flašku. :(
 
Upraveno:
Tak nad tebou jsem ono kafe a jinak se k tomuto tematu asi nebudu vyjadrovat, nechci sem tahat praci :D
 
Na ČGF vyšel tento dobrý článek:
http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=529483608&IDMenu=74700507
Vyjímám nejpodstatnější část ohledně sázek:
"Přátelskou hru mohou ještě více okořenit i různé sázky. Někomu stačí hrát o kávu, někdo přitlačí a do banku vloží oběd po hře, někdo hraje o peníze. Hrát by se ale mělo o rozumné částky. I když… Co je rozumná částka?
„Nemám problém s tím, aby se hrálo o peníze. Rozhodně se tím nijak neohrožuje status amatéra. Za sebe to ale nevyhledávám. Sám sebe řadím do kategorie hráčů, jejichž sázky jsou typu kafe plus buchta. Třeba v Británii se hraje tradičně co jamka, to libra. Prostě i finanční sázky by měly mít své mantinely. Když začnou při hře lítat tisícovky, to už mi je proti srsti. To už není hra na pohodu. Hraji pro radost, ne abych se na hřišti stresoval,“ poznamenal Aleš Libecajt s dodatkem, že i v tomto případě platí nepsané pravidlo, že vyhrané peníze by se měly utratit hned po hře v klubovně. A samozřejmě se nesmí zapomenout na další nepsané pravidlo, pokud některý z pánů nepřestřelí při svém odpalu dámská odpaliště…"
 
Narazil jsem na tématický podcast (Čenda a Tonda) - český golf a sázení, spousta zákulisních informací:


---
Hlavní bookmaker sázkové společnosti Tipsport/Chance vypráví o sázení na golf. Kolik se v něm protočí peněz, jak se čeští sázkaři staví ke golfu, kolik bookmakerů se věnuje vypisování kurzů a jak vlastně sázková kancelář funguje? Pavol BOŠKO vystudoval matematiku na Univerzitě Karlově a od roku 2012 pracuje v Tipsportu: od analýzy dat a risk managementu se dostal až k vedení týmu prematch, tedy předzápasových sázek. Nevěnuje se ale jen sportu, nýbrž i politickým sázkám. Spolehlivě určil vítěze amerických prezidentských voleb a tipne si i na to, jestli Tiger Woods ještě vyhraje velký turnaj či zda se vítězství na majoru někdy povede i českému golfistovi či golfistce.
---


Velmi příjemně se to poslouchá. Hoďka v autě uteče jako voda.
 
Vsadil jsem se párkrát vždy tak o 10-20 dolarů, třeba kdo odpálí dál z týčka na fairway nebo samozřejmě puttování na greenu. Ale já mám prostě smůlu téměř pokaždý, tak už jsem vychladl a už se radši nesázím :p
 
Pravidelně hraji s kamarády o to, kdo zaplatí pití po hře a je to vždy velká bitva! A samozřejmě nejlepší je to při objednávce :) při běžné hře, když jsme všichni autem, tak je to pohoda, člověk popř. zaplatí 200-300 Kč...problém nastává, když jsme na výjezdu, např. vloni na Mnichu, to už se vyplatí vyhrát a neplatit, tam už to bolí...to už pak i jedeme, že vítěz neplatí, 30% platí druhej a třetí 70%...v těchto případech je to veká licitace na odpališti jedničky, jaký formát a kolik ran k dobru s ohledem na HI, tam se kolikrát i rozhodne 😂
 
Myslím, že hra bez rozumných sázek postrádá šávu. Je to něco jako hrát marijáš jen tak a nebo o desetníky :cool: . Na golfu s kamrády hrajeme o pivo (poslední platí prvnímu) + další vložená soutěž tzv. dvaciáši. Kdo na tříparu trefí green a uhraje par ostatní mu po hře vyplatí 20,- Kč v případě birdie 40,- Kč Pokud green trefí více hráčů, platí se tomu kdo je nejblíže jamce. Už se mi stalo, že jsem hrál celou 18-ku naprosto příšerně, ale na posledním tříparu zahrlál birdie a odcházel chuší o pivo, ale v kapse 6 dvacetikorun :cool:
Nepřehrané červené odpaliště trestáme po hře už ne panákem, ale zákuskem ke kávě pro ostatní hráče. Jeden kámoš pracuje v Singapuru a tam druhou ránu před červenými kameny hrají se spuštěnými kalhotami :)
 
O zadny sazky jsem zatim nehral ale hned me napadla tahle scena z the office :D


“poznamenal Aleš Libecajt s dodatkem, že i v tomto případě platí nepsané pravidlo, že vyhrané peníze by se měly utratit hned po hře v klubovně”

Ehm, kdyz me na Zbraslavi pribrali tri hraci z Asie do bugyny a hrali o litr na jamku, ten co se snim jel bral na konci cca 15000. Co si za to pak maj kluci v klubovne koupit?:D
 
Vůbec si nedokážu představit, že bych hrál každou Jamku o litr. Na druhou stranu to hezky popisuje - proč pak resorty, kam tahle klientela chodí, je nebude nijak dramaticky napominat za cokoli.
 
Golf už hraju zásadně bez sázek. Důvod: dvakrát jsem to zkusil a když jsem zjistil, že soupeř podvádí (kopnutý míč z autu, řešení, zda jsem netýčkoval před kameny), tak mě to přešlo.
Na druhou stranu se ukázalo, jací tito golfisté jsou a už jsem s nimi nikdy nehrál (z vlastní vůle).
Golf je pro mě relax a pokud chci pořádný soutěžní adrenalin, jdu si zahrát Sunset Jamky 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom