Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Oznámení: Nové registrace na 19.jamce - schvalování nováčků adminem (od 7.9.2022)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Oznámení: Nové registrace na 19.jamce - schvalování nováčků adminem (od 7.9.2022)

Během uplynulých 72 hodin se 19.jamka bohužel dostala do aktivního hledáčků různých spam robotů a dalších nekalých existencí. Děje se tak sice dlouhodobě průběžně (cca 10 spam registrací týdně, které jsou zpravidla bezpečnostním firewallem odchyceny a včas zablokovány), ale v posledních dnech toto číslo řádově vzrostlo a tím pádem i něco tzv. "prošlo". Někteří z vás si toho všimli, nestíhal jsem včas průběžně při hledání "díry" všechna škodlivá vlákna ručně odstraňovat.

Proto na určité následující období jsem vyjma jiného posílení obrany fóra aktivoval ruční schvalování nově registrovaných uživatelů. V případě, že se uživatel nově registruje na 19.jamce, potvrdí email, vyplní bezpečnostní otázku a nově volitelně píše důvod registrace na Jamce (zajímá mě golf, chci najít parťáka atp). Každá registrace pak čeká na ruční schválení adminem/moderátory fóra (do 24 hodin od okamžiku registrace). Při schvalování se neposuzuje, kdo je hoden atp, Jamka je tu pro všechny zájemce o golf. Prozatím toto opatření dočasně, s cílem zabránit současnému nechtěnému návalu spameru, uvidíme, jak se to osvědčí.

Dokud nový účet nebude schválen, není možné reagovat na příspěvky ani zakládat nová vlákna - zpravidla nežádoucího reklamního charakteru. Většina fóra zůstavá nadále veřejně dostupná pro čtení i bez nutnosti registrace (a tím pádem i atraktivní pro různé naštěstí zatím zpravidla jen zahraniční, dobře odhalitelné spamery).

---
Dvě prosby k nám všem:
  • Pokud někdo z Vašich známých se registruje a nebude se mu to dařit, případně neprojde automatickým sítem (nemělo by se stát, ale může) - prosím, dejte mi vědět, kouknu se na to
  • Pokud přeci jen něco projde a objeví se škodlivý obsah, klikněte vždy na odkaz "Nahlásit" dostupný pod každým příspěvkem. PROSÍM, nepište a nereagujte (ani nijak nelajkujte) na takovéto příspěvky a to ani vtipem ani vážně. Akorát je tím zviditelníte a zvyšujete jejich škodlivost.
:up:
 
Upraveno:
Prodlouženo na neurčito. Tzn. na trvalo. :)

Toto opatření se osvědčilo, nováčci (pokud nejdou přes identitu z FB, Google atp) píší při registraci alespoň jednoduchý krátký golfový důvod, proč chtějí být součástí naši komunity - poměrně spolehlivě to odrazuje cizojazyčné spammery. Žádné komplikace jsem nezaznamenal. Kdyby přeci jen něco někomu nešlo, nebo jste věděli o někom z Vašeho okolí, komu se registrace nepodařila, dejte mi prosím pomocí SZ vědět.
 
Upraveno:
Aktualizace stavu: k dnešnímu dni jsem musel nainstalovat další "vrstvy obrany", které vyhodnocují potencionálně škodlivé registrace. Bohužel od začátku roku jich je denně tak 30 - 100 a nestíhám je už denně dostatečně rychle ručně validovat - resp. posílat do věčných lovišť, takže je nově nainstalovaná určitá automatizace. Bude se muset chvíli hledat správné nastavení přísnosti (funguje to na počítání bodů a inteligentním vyhodnocováním škodlivosti, podobně jako spam filtry v emailech) a vhodných automatizovaných následných kroků.

Vše by mělo fungovat jako doposud. Pro registrované by se toho už moc měnit nemělo - zas tolik nás tady není. :) Nicméně, kdyby náhodou se chovalo něco pro vás nestandardně, případně pro někoho z Vašich známých, dejte mi prosím pomocí SZ vědět (případně na email/tel...).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom