Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2020 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Tak dnes letošní čtvrtá hra venku, v Beřovicích. Zima asi největší, kolem nuly. Celkově tužka, ale na devítce útok na birdie (nakonec par, pro me asi jedina šance být druhou za vodou je využít led :)), a birdie přišlo na sedmnactce. Dobrý, takhle bych tu zimu i snesl...
 
B38CC729-37F5-4616-AFD6-482BF5001733.jpeg
F43BAB62-9DE7-4FC3-B175-51A1DE12D8A3.jpeg

fotodokumentace posmourne nedele s 21 jamkami :)
Kolem 0, Mlhavo a opet ti sami blazni co vyrazili na golf.

trochu jsem si opravil sebevedomi po navsteve simulatoru, kdy jsem Chtel zahodit hole
 
Po cca měsíci se u nás v Hořehledech zase dalo jít na hřiště. Vánoční frustrace z bezvýsledného trénování vyčpěla a já s radostí sázel tu PAR, tu BOGIE. No a když to zakončíte berdíkem, tak je celej svět zase na chvilku v pořádku!

IMG_9185.JPG
 
Tak dnes opět Beřovice. Hra nestála za moc, krome pár parů a bogey bída, od šesté jamky čekárna.
Ale zase jsem poprvé v životě viděl, jak někdo loví vozík s bagem z rybníka. A vzhledem k tomu, že tam neměl nic, co by mohlo přijít k úhoně, bylo to neuvěřitelně zábavné [emoji16][emoji16][emoji16]
 
Tak dnes opět Beřovice. Hra nestála za moc, krome pár parů a bogey bída, od šesté jamky čekárna.
Ale zase jsem poprvé v životě viděl, jak někdo loví vozík s bagem z rybníka. A vzhledem k tomu, že tam neměl nic, co by mohlo přijít k úhoně, bylo to neuvěřitelně zábavné [emoji16][emoji16][emoji16]
Škoda, že není foto/video.
 
Dnes o5 na domácím hřišti. Nejdřív 2 košíky na Dv. Pak mě počasí
( + 17 )vytáhlo na hřiště. Šel jsem
2x 6 jamek dvěma míčky. Po týdenním marodění to pro mě
byla docela slušná porce. Hřiště se
stále hraje ze zimních na zimní
a tak jsou jamky o dost kratší . Asi
díky tomu mi to docela šlo. A to i včetně trojky dřeva.
Až do předposlední jamky. Tam jsem
z odpaliště dřevem poslal jeden míček do rybníka. 😒 Trochu jsem si
vynadal , ale dobrou náladu mi to
nezkazilo. Bezva odpoledne prvního února jen tak nalehko.👕👖🧢👟
 
Patřím mezi golfisty, kteří hrají i v zimě, tak dnešních zimních 16 stupňů plus mi udělalo vážně radost...

Vyrazil jsem na hřiště golf klubu Molitorov, po objednání tee time na 11:40 jsem měl dost času na dobrou kávu v klubovně, kde v zimě vítá golfisty zapálený krb. U dveří hned potkám místní duši hřiště prezidenta, manažera a golfistu v jedné osobě Vladislava Davídka. Tento pracovitý sympaťák dokázal za dva roky udělat na hřišti opravdu kus práce! Vždy mě vítá s úsměvem a pozdravem, a já se tu vždy rád vracím...

Po pár větách se dozvídám, že letos budou pracovat na závlahách, ano, Molitorov bude mít zavlažované ferveje, což je pro hřiště, členy klubu a zákazníky skvělá zpráva. Pro mne samozřejmě též, poněvadž hřiště je velmi příjemné pro nováčky, které sem často přivádím. Po posledním doušku výborné kávy jsem šel vyzkoušet grýny.

Fotky míče Molitorov Srixon.JPG

Grýny byly naprosto v pořádku, některé hřiště této kvality nedosáhnou ani v létě...

Strávil jsem patováním asi 45 minut (dokud mne nebolely záda) a vydal se na první odpaliště, sice se odpalovalo ze zimních, ale letní byly krásně přeseté a už i zelené. To samozřejmě není všechno, na hřišti jde vidět u odpališť stojan na reklamy zřejmě ve stylu PGA Tour, vypadá to fakt dobře, co je ještě lepší okolo všech grýnu nalezneme pár tatrovek křemičitého písku, který dokáže s trávou udělat divy! Za mně opravdu velká pochvala, jak se tu přes zimu pracuje. Jako snad jediné minus jsem vyhodnotil přehršel výtrusů od žížal, chce to chemii!

Nešlo mi tu vložit video, tak tady to jde vidět.
https://www.facebook.com/trener.golf/videos/2558251684498688/

Jo a jak jsem vlastně hrál, +7 a byl jsem spokojený, grýny držely jak přibité a pětimetrový backspin se mi občas vymstil, nu což, lepší než desetimetrový odskok za grýn. neztratil jsem ani jeden míč, nebylo kde a na hřišti bylo fakt dost hráčů, tak se občas i čekalo.


Myslím si že hřiště stojí za návštěvu a velmi příjemné "fee" za hru nikoho neurazí.

Vřele doporučuji všem, jo a po hře jsem si dal výbornou zelňačku.
 
Jdu tam zítra ráno, tak něco nafotím, mělo by to být bez deště.
Jako že vyfotíš tu vodu, kam Franta poslal vozejk? [emoji16]
Tak prosím na jedničce u bunkeru...
 
Patřím mezi golfisty, kteří hrají i v zimě, tak dnešních zimních 16 stupňů plus mi udělalo vážně radost...

Vyrazil jsem na hřiště golf klubu Molitorov, po objednání tee time na 11:40 jsem měl dost času na dobrou kávu v klubovně, kde v zimě vítá golfisty zapálený krb. U dveří hned potkám místní duši hřiště prezidenta, manažera a golfistu v jedné osobě Vladislava Davídka. Tento pracovitý sympaťák dokázal za dva roky udělat na hřišti opravdu kus práce! Vždy mě vítá s úsměvem a pozdravem, a já se tu vždy rád vracím...

Po pár větách se dozvídám, že letos budou pracovat na závlahách, ano, Molitorov bude mít zavlažované ferveje, což je pro hřiště, členy klubu a zákazníky skvělá zpráva. Pro mne samozřejmě též, poněvadž hřiště je velmi příjemné pro nováčky, které sem často přivádím. Po posledním doušku výborné kávy jsem šel vyzkoušet grýny.

Zobrazit přílohu 9863
Grýny byly naprosto v pořádku, některé hřiště této kvality nedosáhnou ani v létě...

Strávil jsem patováním asi 45 minut (dokud mne nebolely záda) a vydal se na první odpaliště, sice se odpalovalo ze zimních, ale letní byly krásně přeseté a už i zelené. To samozřejmě není všechno, na hřišti jde vidět u odpališť stojan na reklamy zřejmě ve stylu PGA Tour, vypadá to fakt dobře, co je ještě lepší okolo všech grýnu nalezneme pár tatrovek křemičitého písku, který dokáže s trávou udělat divy! Za mně opravdu velká pochvala, jak se tu přes zimu pracuje. Jako snad jediné minus jsem vyhodnotil přehršel výtrusů od žížal, chce to chemii!

Nešlo mi tu vložit video, tak tady to jde vidět.

Jo a jak jsem vlastně hrál, +7 a byl jsem spokojený, grýny držely jak přibité a pětimetrový backspin se mi občas vymstil, nu což, lepší než desetimetrový odskok za grýn. neztratil jsem ani jeden míč, nebylo kde a na hřišti bylo fakt dost hráčů, tak se občas i čekalo.


Myslím si že hřiště stojí za návštěvu a velmi příjemné "fee" za hru nikoho neurazí.

Vřele doporučuji všem, jo a po hře jsem si dal výbornou zelňačku.

Doporučil bych tuhle reklamu napsat spíš k Molitorovu, tam jim poslouží víc.

A stejně tak bych doporučil něco nastudovat k žížalám a greenkeepingu v našich podmínkách, než to vytáhnu jako negativum provozu. Zvířata jsou logicky mnohem citlivější na změny teplot a tak i její drobné zvýšení vede k jejich aktivitě. Letošní zima je v tomhle extrémní a těžko se dalo předvídat, že nebude sníh, nebude mrznout a žížaly budou fungovat. Na rozdíl od nich ale nefunguje tráva, protože přestože je teplo, tráva neroste. A tak to může působit, že hromádek po žížalách je více, přestože jich je vlastně pořád stejně, jen je holt nepřikryje tráva. Bojovat se žížalami chemií je obdobné jako s plevelem rundapem. Žížala je jasným indikátorem kvalitní půdy a je pro ni neocenitelným pomocníkem, je pouze potřeba ji udržet pod zemí. Což se dělá relativně dobře 2 způsoby:

- pískováním hracích povrchů, protože v horní vrstvě písku se žížalám nedaří a nelíbí (všimněte si, že na greenu hromádky najdete málokdy)
- udržováním světelnosti hracích ploch, protože žížala nemá ráda světlo
 
Přidám také další kamínek do mozaiky,včera po poledni a dnes ráno jsme rovněž využily "nezimního"počasí a absolvovali společně
s @JanKostalCZE ,@Jirka75 a @Lefty (byl jen v pátek) dvě "rundy" na hřišti v Hodkovičkách.A jelikož to jsou samí super hráči,hrálo se
agersivně po tyči a padali i eagly a docela dost berdíků.Prostě parádní spolhra,která se v našich končinách v únoru málokdy vidí.Díky:):up:
 

Přílohy

  • IMG_20200202_110200[1].jpg
    IMG_20200202_110200[1].jpg
    125,8 KB · Zobrazení: 208
Aby si někdo nemyslel že jsem zaváhal, tak po týdenní pauze kde jsem mával lyžařskými holemi (samozřejmě výborně.. :) ), tak včera kontrola druhé devítky Radecký. Někam mi odešel driver, zato se zbláznil starý TM rescue hybrid.. Bylo nádherně, na hřišti se taky maká, roztahaný krtince a převláčeno..

Naše krásná osmnáctka Radecký..

R18.jpg
 
Dnes 3 hodinová akce na Čechii (z toho hodina s trenérem)
benefit: pochopili jsme se a já jsem získala absolutní důvěru, že ví, o co mi jde
průběh: předvedla jsem, co jsem považovala za luxus, opravil techniku
natočil mě se třemi drilly, které mám pilovat do dalšího setkání

Emoce: cítím se naprosto komfortně, drill mi vyhovuje a vede k technice, kterou si chci osvojit
Jak to létalo: jinak - neumím to popsat ale bylo to prostě jinak
Celkový dojem: posun :up: mentální (vysvětlil mi, že mám ještě šanci - čas) a fyzický - zírám, co s tělem ještě dokážu (myslím v golfu:rolleyes:):D
 
Už se nedalo to horko vydržet :D , tak jsem vyrazil, dnes změna, první devítečku Este..Driver se vrátil celkem do původních kolejí (dobrých..:)), takže to celkem šlo, na devítce odměna na závěr, birdie.. A jelikož nejsem žádný ořezávátko, a Bohumil říkal že zastavuje na pohodu na greenu dlouhý železa, tak já sice od přední nohy a z týčka, ale na pohodu jsem zastavil drive na ferveji..;):D





Spin.jpg


9 dEste

9E.jpg
 
Už se nedalo to horko vydržet :D , tak jsem vyrazil, dnes změna, první devítečku Este..Driver se vrátil celkem do původních kolejí (dobrých..:)), takže to celkem šlo, na devítce odměna na závěr, birdie.. A jelikož nejsem žádný ořezávátko, a Bohumil říkal že zastavuje na pohodu na greenu dlouhý železa, tak já sice od přední nohy a z týčka, ale na pohodu jsem zastavil drive na ferveji..;):D





Zobrazit přílohu 9936

9 dEste

Zobrazit přílohu 9937
Hezké ferveje, nu což Konopiště... ;-)
 
Tak mě to zase vyhnalo, druhá devítka Radecký, skóre +2, tři bogie, 1 birdie (11tka pětipar). Z garáže jsem vytáhl starší trojku dřevo Cally, celkem funguje, na obrázku rány z cca 190 m..:)
IMG_20200208_114258.jpg


třípar 16, 5i lehce proti větru..

IMG_20200208_115113.jpg



Takže já jsem dneska spokojený..:D
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom