Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2019 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Tak dnes asi poslední venkovní devítka.

S @requo jsme si prošli Hostivař. Sluníčko svítilo, trávník hezký. A 6. prosince jsem hrál venku golf.

Tomu jsem v srpnu, kdy jsem držel hůl poprvé v ruce, fakt nevěřil.

Teda štve mě, že jsem s @requo prohrál (ale těsně a snad naposledy), ale zakončit venkovní sezónu (pravděpodobně) PARem mi udělalo radost.

A info
- hřiště super
- počasí super
- já se zlepším 😉
 
Tak doufám že ne poslední venkovní devítka.. :). Druhá Radecký, chodí se z dětských modrých a někde i červených(@ati by byl rád..;)), výsledkem se chlubit nebudu, ale tak jo +2... Hřiště celkem tvrdý, i greeny, asi je válcovali..:).Přestože jsem nikdy nehrál na linksu tak si myslím že na promrzlým hřišti je to dost podobný, míčky se nezastavují, téměř absence rafu, docela mě to bavilo, co chybělo drivu kvůli zimě tak doběhlo jak v parném létě.. Za co se chválím je rychlost, devítku jsem za 1:25 na velkým hřišti snad ještě nešel.. Teplota ve 14:00 2°, při odchodu 15:30 1°, asi by to potřebovali na PGA, myslím že by rapidně zrychlili..:D:D:D

12 tka
IMG_20191206_141001[1].jpg


Green 13
IMG_20191206_143230[1].jpg
 
ani nevím... asi to patří do rubriky:" jak jste dnes trénovali" :cool:
a tu jsem nenašla
tak dneska jsem si trénovala krásně, míčky cvakaly, prostě mi to šlo :up:
ha-ha-ha
pán, co mě zaučoval na simulátoru, se ke mě před svým odchodem nachomýtl:
začal diplomaticky, že když se člověk hodně věnuje tréninku, je škoda, když si fixuje chyby... (to už jsem zpozorněla)
a že se chyby odstraňují hůř, čím déle se fixují (to už jsem tušila, že to bude zlý)
a že když vidí,co úsilí do toho denně dávam, tak by bylo škoda...
zkrátím to:
zkrátka mám na hov*o švih :cool:
takže mě čeká zase další začátek :cool:
jo, jsem "lehce" na dně
ale na druhou stranu se těším, protože trenér, ke kterému jdu, má snímač švihu a konečně budu mít možnost analyzovat švih s ním (vidět se).
Jsem typ, kterému jde všechno, co si zamane. Kromě golfu :cool:
to je, vážení, fakt výzva
a na to já říkám, že nevylučuji, že to budu hrát na hov*no už pořad
ale vylučuji, že se někdy přestanu snažit to změnit
přinutit mě k tomu mohou jen okolnosti, které nezávisí na mě

takže v pondělí...
začínám pod odborným vedením zase nanovo :up:
 
ani nevím... asi to patří do rubriky:" jak jste dnes trénovali" :cool:
a tu jsem nenašla
tak dneska jsem si trénovala krásně, míčky cvakaly, prostě mi to šlo :up:
ha-ha-ha
pán, co mě zaučoval na simulátoru, se ke mě před svým odchodem nachomýtl:
začal diplomaticky, že když se člověk hodně věnuje tréninku, je škoda, když si fixuje chyby... (to už jsem zpozorněla)
a že se chyby odstraňují hůř, čím déle se fixují (to už jsem tušila, že to bude zlý)
a že když vidí,co úsilí do toho denně dávam, tak by bylo škoda...
zkrátím to:
zkrátka mám na hov*o švih :cool:
takže mě čeká zase další začátek :cool:
jo, jsem "lehce" na dně
ale na druhou stranu se těším, protože trenér, ke kterému jdu, má snímač švihu a konečně budu mít možnost analyzovat švih s ním (vidět se).
Jsem typ, kterému jde všechno, co si zamane. Kromě golfu :cool:
to je, vážení, fakt výzva
a na to já říkám, že nevylučuji, že to budu hrát na hov*no už pořad
ale vylučuji, že se někdy přestanu snažit to změnit
přinutit mě k tomu mohou jen okolnosti, které nezávisí na mě

takže v pondělí...
začínám pod odborným vedením zase nanovo :up:
Sice jsem tvůj švih neviděl, ale ve většině případů není třeba měnit celý švih, většinou postačí pár korekcí. Hlavně si dej pozor, aby se ti trenér nesnažil naroubovat něco, co ti nebude sedět jen proto, že se to píše v příručkách. Nevím, co myslíš snímačem švihu a analýza švihu u začátečníka? Pokud máš nekonzistentní švih, tak je analýza jen tahání peněz z klienta.
A hlavně - dobrý trenér bude vycházet z tvých přirozených pohybových schopností. Trenérovi, který ti řekne, že je všechno špatně a musíš to předělat od začátku a začít „nanovo” poděkuj a najdi si nějakého jiného - skutečně dobrého.
 
Nesmíš si to tak brát, já mám švih na ho.no taky ale je mi to jedno..u trenéra jsem nikdy nebyl protože po sedmi letech nechci začínat znova.. baví mě to pořád a HCP 10 mi o jednu desetinu nestačí,tak budu na sobě makat dál..;)
 
Sice jsem tvůj švih neviděl, ale ve většině případů není třeba měnit celý švih, většinou postačí pár korekcí. Hlavně si dej pozor, aby se ti trenér nesnažil naroubovat něco, co ti nebude sedět jen proto, že se to píše v příručkách. Nevím, co myslíš snímačem švihu a analýza švihu u začátečníka? Pokud máš nekonzistentní švih, tak je analýza jen tahání peněz z klienta.
A hlavně - dobrý trenér bude vycházet z tvých přirozených pohybových schopností. Trenérovi, který ti řekne, že je všechno špatně a musíš to předělat od začátku a začít „nanovo” poděkuj a najdi si nějakého jiného - skutečně dobrého.
díky, Mirku, za podporu.
Já si říkám, že důležité je, že tělo konečně po 10 měsících pochopilo, co je švih. Tak jsem mohla začít myslet i na protahování rukou a tím pádem i dráhu hole.
Faktem ale je, že "něco je špatně", protože mě z golfu nic nebolí soustavně (jinak furt něco 😁 ale to je při tom zápřahu jasný - rotoped, posilování každý den, trénink téměř každý den) krom dlouhého svalu na pravé noze, co vede od kyčle vzadu v noze ke kolenu. Byla jsem na několika vyšetřeních, je to "jen" sval, není to kloub. Každopádně to je fakt bolestivý a špatně se u toho spí. Některé důvody (špatné shýbání se k jamce, špatné přenášení váhy, nerovnoměrné zatížení nohou) jsem upravila a je to o fous lepší. Ale po tréninku je to problém.
Na jednu stranu jsem ráda, že zkusím něco nového, co třeba pomůže.
Ad přístroj: jmenuje se golf live nebo něco na ten způsob (zjistím).
Zachycuje na obrazovku live obraz a tak se člověk vidí a pak umožňuje analyzovat postoj a pohyb.
Já to mám tak (a bylo to i při studiu), že vizualizace mi usnadňuje pochopení a zapamatování. Proto často koukám na švih na internetu apod.
A nakonec si říkám, že i kdyby to bylo vytažení peněz z kapsy, tak případná jedna sejšn i když nepomůže, neuškodí.
Cením si, že ses k tomu vyjádřil věcně a nápomocně. :up:
 
Upraveno:
Nesmíš si to tak brát, já mám švih na ho.no taky ale je mi to jedno..u trenéra jsem nikdy nebyl protože po sedmi letech nechci začínat znova.. baví mě to pořád a HCP 10 mi o jednu desetinu nestačí,tak budu na sobě makat dál..;)
Díky Karlosi, za příspěvek. A je super, že jsme se viděli a já vím, kdo to psal :up:. Mě na golfu od prvního momentu fascinovala krása pohybu při švihu. Kdybych byla chlap, jedu jako ty. Na výsledek, na HCP . :up:A klobouk dolů! Super HCP 💪.
Já bych u toho potřebovala ještě trochu vypadat 😁 (každý čtenář ať si jízlivosti jen myslí a nepíše mi je, jo?).
Tak kromě toho svalu mi jde i o to, aby mi to "slušelo" :rolleyes:😁
 
Nesmíš si to tak brát, já mám švih na ho.no taky ale je mi to jedno..u trenéra jsem nikdy nebyl protože po sedmi letech nechci začínat znova.. baví mě to pořád a HCP 10 mi o jednu desetinu nestačí,tak budu na sobě makat dál..;)
tedy tím jsem nechtěla říct, že by ti to při golfu neslušelo 😁 silový golf (ranaři) jsou sexy:up:
 
díky, Mirku, za podporu.
Já si říkám, že důležité je, že tělo konečně po 10 měsících pochopilo, co je švih. Tak jsem mohla začít myslet i na protahování rukou a tím pádem i dráhu hole.
Faktem ale je, že "něco je špatně", protože mě z golfu nic nebolí soustavně (jinak furt něco 😁 ale to je při tom zápřahu jasný - rotoped, posilování každý den, trénink téměř každý den) krom dlouhého svalu na pravé noze, co vede od kyčle vzadu v noze ke kolenu. Byla jsem na několika vyšetřeních, je to "jen" sval, není to kloub. Každopádně to je fakt bolestivý a špatně se u toho spí. Některé důvody (špatné shýbání se k jamce, špatné přenášení váhy, nerovnoměrné zatížení nohou) jsem upravila a je to o fous lepší. Ale po tréninku je to problém.
Na jednu stranu jsem ráda, že zkusím něco nového, co třeba pomůže.
Ad přístroj: jmenuje se golf live nebo něco na ten způsob (zjistím).
Zachycuje na obrazovku live obraz a tak se člověk vidí a pak umožňuje analyzovat postoj a pohyb.
Já to mám tak (a bylo to i při studiu), že vizualizace mi usnadňuje pochopení a zapamatování. Proto často koukám na švih na internetu apod.
A nakonec si říkám, že i kdyby to bylo vytažení peněz z kapsy, tak případná jedna sejšn i když nepomůže, neuškodí.
Cením si, že ses k tomu vyjádřil věcně a nápomocně. :up:

Ahoj souhlasím s @Mirek_62 určitě trenér není na škodu, nicméně jako zásadní vidím pohybové možnosti každého jedince. A z mé zkušenosti ne každý trenér z tohoto vychází. Proto i já jsem takový samouk :D nicméně když člověk pochopí určité zákonitosti švihu a má trochu analytické a pozorovací buňky, dá se dost naučit sám :) Někdy je to systém pokus omyl, ale zase mne toto velmi baví. A nutno říct, že jsou i výsledky. I když vím, že s dobrým trenérem by to zabralo určitě méně času :D
 
Sice jsem tvůj švih neviděl, ale ve většině případů není třeba měnit celý švih, většinou postačí pár korekcí. Hlavně si dej pozor, aby se ti trenér nesnažil naroubovat něco, co ti nebude sedět jen proto, že se to píše v příručkách. Nevím, co myslíš snímačem švihu a analýza švihu u začátečníka? Pokud máš nekonzistentní švih, tak je analýza jen tahání peněz z klienta.
A hlavně - dobrý trenér bude vycházet z tvých přirozených pohybových schopností. Trenérovi, který ti řekne, že je všechno špatně a musíš to předělat od začátku a začít „nanovo” poděkuj a najdi si nějakého jiného - skutečně dobrého.
Mám osobní zkušenost s tím, co píše Mirek. Trenér se mě snažil naučit švih "dle příručky"...a výsledky se nedostavily.
Tak jsem změnil trenera (ve stylu "na mé straně přece chyba nikdy není"😉), který respektoval moje "jedinečnosti a hle...výsledky se výrazně zlepšily a pocit taky! I proto, mi často říkal, ať to hraju tak, ať se při tom cítím dobře...
 
díky, Mirku, za podporu.
Já si říkám, že důležité je, že tělo konečně po 10 měsících pochopilo, co je švih. Tak jsem mohla začít myslet i na protahování rukou a tím pádem i dráhu hole.
Faktem ale je, že "něco je špatně", protože mě z golfu nic nebolí soustavně (jinak furt něco 😁 ale to je při tom zápřahu jasný - rotoped, posilování každý den, trénink téměř každý den) krom dlouhého svalu na pravé noze, co vede od kyčle vzadu v noze ke kolenu. Byla jsem na několika vyšetřeních, je to "jen" sval, není to kloub. Každopádně to je fakt bolestivý a špatně se u toho spí. Některé důvody (špatné shýbání se k jamce, špatné přenášení váhy, nerovnoměrné zatížení nohou) jsem upravila a je to o fous lepší. Ale po tréninku je to problém.
Na jednu stranu jsem ráda, že zkusím něco nového, co třeba pomůže.
Ad přístroj: jmenuje se golf live nebo něco na ten způsob (zjistím).
Zachycuje na obrazovku live obraz a tak se člověk vidí a pak umožňuje analyzovat postoj a pohyb.
Já to mám tak (a bylo to i při studiu), že vizualizace mi usnadňuje pochopení a zapamatování. Proto často koukám na švih na internetu apod.
A nakonec si říkám, že i kdyby to bylo vytažení peněz z kapsy, tak případná jedna sejšn i když nepomůže, neuškodí.
Cením si, že ses k tomu vyjádřil věcně a nápomocně. :up:
No tak zkusit se má všechno.
Ten sval na noze samozřejmě může být způsoben špatnou technikou švihu (od základního postavení, přes nápřah, přenos váhy, prošvih, finiš), ale taky nemusí ;)
Je pravda, že při golfovém švihu jsou hodně zatěžovány svaly hlubokého stabilizačního systému , které se běžným cvičením neposilují a jejich funkci pak přebírají svaly povrchové, čímž dojde k jejích přetěžování (zejména v oblasti úponů). U golfu to pak je většinou v oblasti kyčelního kloubu nebo bederní páteře. Pokud tedy cíleně tyto “hluboké svaly” neposiluješ, tak s tím začni. Pomůže ti to i ve švihu - budeš lépe držet rovnováhu.
Já měl obdobný problém s levou nohou. Pomohla návštěva chiropraktika, který který zjistil nesprávné postavení kyčelního kloubu v kyčelní jamce. Problém napravil a doporučil cviky pro „kyčelní hygienu”. Od té doby je vše ok.
Jinak jsem zvědav na tu video analýzu. Hlavně, jestli tě natočí při více pokusech a rozebere je, nebo tě „sejme” jen jednou.
Tak pak poreferuj;)
 
Pročetl jsem příspěvky @NaBednu,kde popisuje určité "obtíže",které Ji provázejí v Jejím golfovém vývoji.A musím velmi kvitovat odpovědi pánú @Mirek_62 ,@Romano a @Zdeněk,kde naprosto věcně a správně popsali směr kudy se ubírat,aby se to zlepšilo.Je to i mé poznaní z poslední dekády,kdy se golfová výuka a problematika
obrovsky posunula,nejen z pohledu materiálního(vybavení,pomůcky,oblečení),ale především tím,že se posoudí dané individuální schopnosti jedince a "nafituje" se mechanický proces švihu na jeho možnosti.Přidá se mentální koučing a podpora a pokud je na straně nového golfisty určitá míra motivace a snahy,tak se poměrně snadno dospěje k progresivnímu zlepšení jeho výkonosti.
 
No tak zkusit se má všechno.
Ten sval na noze samozřejmě může být způsoben špatnou technikou švihu (od základního postavení, přes nápřah, přenos váhy, prošvih, finiš), ale taky nemusí ;)
Je pravda, že při golfovém švihu jsou hodně zatěžovány svaly hlubokého stabilizačního systému , které se běžným cvičením neposilují a jejich funkci pak přebírají svaly povrchové, čímž dojde k jejích přetěžování (zejména v oblasti úponů). U golfu to pak je většinou v oblasti kyčelního kloubu nebo bederní páteře. Pokud tedy cíleně tyto “hluboké svaly” neposiluješ, tak s tím začni. Pomůže ti to i ve švihu - budeš lépe držet rovnováhu.
Já měl obdobný problém s levou nohou. Pomohla návštěva chiropraktika, který který zjistil nesprávné postavení kyčelního kloubu v kyčelní jamce. Problém napravil a doporučil cviky pro „kyčelní hygienu”. Od té doby je vše ok.
Jinak jsem zvědav na tu video analýzu. Hlavně, jestli tě natočí při více pokusech a rozebere je, nebo tě „sejme” jen jednou.
Tak pak poreferuj;)
ad posilováni: na hluboký stabilizační systém a rovnováhu se naštěstí zaměřuji už pár (dost) let. Napřed jsem chodila na kruhové tréninky pod vedením fyzioterapeutů. Pak jsem si vybrala cviky, pořídila minimální výbavu a udělala svoje sestavy. Ty obměňuji. Jednu přikládám, Bez této přípravy by pro mě asi byl golf devastační masakr. :confused:
o přístroji poreferuji, protože mě nadchnul už na pokuk :)
 

Přílohy

  • 9AACAE18-1DE0-4520-B8DA-60F94C5E0D60.jpeg
    9AACAE18-1DE0-4520-B8DA-60F94C5E0D60.jpeg
    87,3 KB · Zobrazení: 271
  • 42B65771-7F20-4B25-BBC6-FA49E550C453.jpeg
    42B65771-7F20-4B25-BBC6-FA49E550C453.jpeg
    103,2 KB · Zobrazení: 279
o přístroji poreferuji, protože mě nadchnul už na pokuk :)
Tak si kup toto a můžeš se analyzovat „do aleluja” ;) 🤭
 
Tak si kup toto a můžeš se analyzovat „do aleluja” ;) 🤭

A nebo to pak můžeš rovnou streamovat a my ti dáme vlastní analýzu :D
 
Mám osobní zkušenost s tím, co píše Mirek. Trenér se mě snažil naučit švih "dle příručky"...a výsledky se nedostavily.
Tak jsem změnil trenera (ve stylu "na mé straně přece chyba nikdy není"😉), který respektoval moje "jedinečnosti a hle...výsledky se výrazně zlepšily a pocit taky! I proto, mi často říkal, ať to hraju tak, ať se při tom cítím dobře...
Na to jsi nepotřeboval trenéra, stačilo se postavit před zrcadlo... ;-)
 
Tak si kup toto a můžeš se analyzovat „do aleluja” ;) 🤭
díky za tip, Mirku, ale přejdeme raději do vlákna vybavení, ne?
 
Ještě dodám, že ten první trenér měl podobný komunikační styl jako "náš" @Trenér 🤔
Chtěl jsem si rýpnout, to je fakt, jen bych dodal, že už na základní škole naučili jenom ti učitelé, co byli přísní, zbytek jakoby ani nebyl. Nicméně se zamysli nad tvým komentářem, měl si trenéra co tě chtěl něco naučit a individum, co ti řeklo: "hraj ať se dobře cítíš". To je fakt myšlenkový marast!

Nechci být jízlivý, ale jsem na tyto názory dost háklivý, bohužel jsem se setkal také s lidmi, kteří v podstatě nic slyšet nechtěli... Lidé jsou různí! Do plného poháru už nic nenaliješ!
 
Nicméně se zamysli nad tvým komentářem, měl si trenéra co tě chtěl něco naučit a individum, co ti řeklo: "hraj ať se dobře cítíš". To je fakt myšlenkový marast!
A to je přesně to, o čem @Romano psal. Tvoje komunikační schopnosti musí dříve či později odradit většinu klientů.
Takže trenér, který učil jen podle příručky a nepřihlížel k pohybovým schopnostem a jeho nadání „naučit tělo” pro ně nepřirozenému pohybu byl „přísný” a jedině on byl schopen něco naučit?
Zatímco trenér, který zhodnotil jeho fyzické možnosti a tomu přizpůsobil švih i když to prezentoval slovy „hraj tak, aby ses cítil dobře” je individum (čti blbec), co nic nenaučí, protože je hodný?
Možná ti to uniklo, ale přísný neznamená na žáka řvát, nadávat mu do neumětelů (nebo hůř), nutit ho k něčemu, co jeho tělo není schopno zvládat či akceptovat a nutit mu svou pravdu, která je ta jediná na světě.
Dobrý trenér musí i umět učit, čili podat své požadavky a poznatky žákovi pro něj (rozuměj pro žáka) srozumitelnou a pochopitelnou formou.
Na někoho platí „vojenský dril” a na někoho přesný opak.

Kurňa to jsem se po ránu zase rozčílil 🤭
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom