Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

ja myslim, ze se objevi nejaky rozumny argument opet
už, to tu bylo , jako ranní kávička a times, někteří možná doutníček před hrou, na hnědavý mok s ledem , je pro některé brzo, jiní takto snídají.
Jak to máte vy, když jdete ráno na očekávaný turnaj, nebo jen tak přátelská hra.
Ráno pře hrou mám nejraději omeletu s šery rajčaty , paprikou,chvíli papričky a maďarská okořeněná klobáska k tomu opečemý celozrný toustový chléb zapíjím zázvorovým čajem s medem a citronem.
Ps: o stavu grip tape budu v pravidelných intervalech informovat, zatím OK.
Na patr jsem objevil frote grip tape, vyzkouším.
 
Když už tu všude píšu jak jsem unešený z nového patru a Bohumil narazil na forte grip tape, tak se musím přiznat, že když jsem si zkoušel různé patry, tak nakonec mám neplánovanou modelovou řadu (samozřejmě dražší, jak jinak) jen kvůli tomu, že na ni je originál Odysey grip. Super Stroke je všude braný jako král mezi patr gripy, ale v tuhle chvíli byl až druhý :) .... o parník :devil:
 
Super Stroke je všude braný jako král mezi patr gripy, ale v tuhle chvíli byl až druhý :) .... o parník :devil:
Kepka B grip SC, TIGER W grip ping , Rory M grip TM, Phill M grip Odyssey, ten parník je ...jelikož patuji bez rukavic, rukavice nepoužívám, mám svůj gripSC neměněn.
 
Když je řeč o gripech. Nějak doporučení gripů na železa + kde nechat přegripovat ?
Nechával jsem přegripovat v Golf House Chodov, když měli akci 250,- za přegripování vč. práce :up:
Jinak používám Golf Pride MCC +4 a jsem s nimi naprosto spokojený. Pro někoho mohou být dost hrubé, ale já s nimi mám jistotu úchopu i v dešti.
 
Můžu se zeptat kde hraješ že u vás prší? :)
Letos uz jsem si užil celkem dost deště při hře 🤭
Ale teď zrovna je sucho ;)
 
@Mirek_62

“Jen aby to pak nebylo nákladnější, než klasický grip”
Když to vezmu z čeho se vyrábí grip a ani jeden nemá značku od výrobců pneumatik jako boty Babolat Michelin, kde je zaručená výdrž 4 roky, tak tvé tvrzení až tři roky je těžce zavádějící, protože ruku na srdce, grip aby byl gripem je optimum rok a to musí být středně tvrdý, soft a extra soft max rok při zachováni svých vlastností.
A k grip tape , jsem ve skušebním provozu a testu. Hraji denně pokud to čas dovolí.
Nejvíce trpí na driveru, tam jsem nezvolil vhodnou povrchovou úpravu, protože jsem to nevěděl, dosud drží a je hratelný , počítám ještě cca měsíc až dva.
Jsem cca v polovině hracího období, takže resumé:
Na sezónu počítám 14 grip tape, tj 2x driver., žádné rukavice, takže rukavice mi zaplatí všechny GT za jeden rok na dva roky provozu GT. S cenou dvou polokožených nebo jedněch kožených a to každý denně hrající spotřebuje daleko více je to docela dobré.
Jak jsi tady uváděl , že ve slevě GH to bylo před sezonou za 13x250= 3250,-Kč a to se vyplatí, a k tomu připočítat cenu za rukavice !!
Přínos: souměrně opálené ruce, žádné mozoly, snadná instalace a nemusím kupovat rukavice.
 
@Mirek_62
... takže rukavice mi zaplatí všechny GT za jeden rok na dva roky provozu GT.
Ne všichni hrají s rukavičkou, znám spoustu golfistů (vč. mého syna), kteří hrají bez ;)
 
Hraji bez rukavic. Mívám z nich půchýř na palci, dýl mi trvá než jsem spokojený s úchopem a vůbec mi vadí na ruce.
Moje "nová" železa mi bohužel přišla s úzkými gripy (-1/64'') Potřebuji MIDsize.
Tak jsem se inspirován debatou rozhodl pro omotávku přes Grip.Omotal jsem tři hole na zkoušku. Po omotání jsem se dostal na správný průměr,povrch příjemný na dotek, nekloužou. Jenže jsem si na to nezvykl. Při hře na hřišti je to na mě moc měkké, okraje závitu pásky mě rozptylují při úchopu a pokaždé to trochu drhne při vytahování z bagu s přihrádkami.
Využil jsem proto letní množstevní akce, koupil deset gripů(10ks za 1400) a trénuji citlivou práci s kompresorem.
 
Dotaz na měniče gripů. Také jste po sundání starého gripu našli konec shaftu pod pásku lehce Zkorodovaný ?
 
Dotaz na měniče gripů. Také jste po sundání starého gripu našli konec shaftu pod pásku lehce Zkorodovaný ?
Ne, vše čisté, bez koroze
 
Jen krátká informace pro další případné kutily jako jsem já:

- Na Muzikeru jsem koupil 10 kusů midsize Golf Pride gripů za 140/ks včetně dopravy
- Označil jsem si na shaftu pozici gripu
- Původní Gripy jsem sundal kompresorem
- Původní páska od výrobce byla v dobrém stavu tak jsem ji přelepil klasickou maskovací páskou pro malíře
- Lehce jsem navlhčil okraj Gripu gelem na ruce a na sucho jsem ho tam s pomocí kompresoru nasadil

Už jsem byl 3x na hřišti a nepozoruji žádné problémy ani pohyb gripů.

Poznámka: Při sundavání kompresorem doporučuji citlivě regulovat tlak a pokud se v nějakém místě dělá boule tak grip něčím omotat,nebo použít vhodnou trubku.
 
Jen krátká informace pro další případné kutily jako jsem já:

- Na Muzikeru jsem koupil 10 kusů midsize Golf Pride gripů za 140/ks včetně dopravy
- Označil jsem si na shaftu pozici gripu
- Původní Gripy jsem sundal kompresorem
- Původní páska od výrobce byla v dobrém stavu tak jsem ji přelepil klasickou maskovací páskou pro malíře
- Lehce jsem navlhčil okraj Gripu gelem na ruce a na sucho jsem ho tam s pomocí kompresoru nasadil

Už jsem byl 3x na hřišti a nepozoruji žádné problémy ani pohyb gripů.

Poznámka: Při sundavání kompresorem doporučuji citlivě regulovat tlak a pokud se v nějakém místě dělá boule tak grip něčím omotat,nebo použít vhodnou trubku.
máš evidentně příhodný nick :):up: mě to letos čeká prvně a pravděpodobně skončím někde v proshopu.....

když už se to vlákno jmenuje "jak často měníte" přidám i svou zkušenost. První hole mi vydržely cca 6 let s původními Calla gripy. Nyní po dovu sezonách je na řadě výměna. Vzhledem k tomu co tu píšou častejší frekventanti hřišť, tak to asi odpovídá průměru.
 
Zprávy o stavu GT, hraji denně , mnohdy si hole půjčují spoluhráči na test, jaké je to hrát bez a jejich reakce jsou máš nové gripy a když vidí, že nepoužívám rukavice( ano někteří hrají taky bez a někteří se dvěma rukavicemi) jak se s tím hraje a zkouší a nejvíce slyším , že je jiný kontakt a větší cit při úderu a nejvíce při hře driverem.
Foto opotřebení: nafotil jsem GT holí, které používám nejvíce zleva:
SW, 8i,D, FW5, ano všechnyGT jsou ještě plně hratelné jen v místě palce u D je vidět místo / otisk. Ty světlejší jsou povrchová úprava alcantra ty žluté hladké, oboje jsou na omak příjemné, jen se mi jeví, že alcantra bude mít kratší životnost. To může být dané intenzitou hraníD a i tím, že je to nejvíce hraná hůl v bagu, mimo patru. Nic není zničené strkáním a vytahováním z bagu a to mám malý bag , sice 14 komor , ale ty nejsou oddělené po celé délce.
 

Přílohy

  • 136A9E53-F032-4C47-81E4-E119C36DE78E.jpeg
    136A9E53-F032-4C47-81E4-E119C36DE78E.jpeg
    117,2 KB · Zobrazení: 362
Opět opakuji - už naposledy, třeba to už pochopíš - rozdíl nejmenšího a největšího průměru nesmí být větší než 1mm, což omotávka na tvých fotkách evidentně nesplňuje. Pro svoji hobby hru si tam dej co chceš, ale neoblbuj s tím lidi, co chodí na turnaje. Je to na DQ.

K tomu bych měl drobnou technickou poznámku. Průměr válce se měří v rovině kolmé k jeho ose, polopatě "napříč", a vzhledem k tomu, že spoj pásky je šikmý, tak to měření jeho průměru nebude zase tak bezproblémové.

Ohledně motaných gripů jsem našel dodatek II k Pravidlům, http://www.golfportal.cz/o-golfu/pravidla-golfu-tvar-a-provedeni-holi.html

"3. Držadlo (viz obr. VII)

Držadlo je tvořeno materiálem přidaným k násadě tak, aby byl umožněn pevný úchop. Držadlo musí být přímé a hladké, musí sahat až na konec násady a nesmí být pro uchopení žádnou částí ruky nijak vybouleno. Pokud není k násadě přidán žádný materiál, považuje se za držadlo ta část násady, jež je zamýšlena pro uchopení hráčem.

  1. držadla všech holí kromě patrů musí mít kruhový průřez, avšak mohou obsahovat spojité, rovné, jemné žebrování podél celé své délky a také je u motaných držadel nebo jejich replik povolen jemný spirálovitý zářez."

Je to z roku 2007, nic novějšího jsem nenašel ani na ČGF.

No a u "kováře" R&A v pravidlech z 2016 (novější verzi jsem narychlo nenašel a předpokládám, že jako nasměrování pro zájemce je to dostatečné) je tohle:

"Simulated leather wrapped grips moulded out of a rubber-like material with an indented spiral or other similar indentations are considered to be circular in cross-section and are permitted, as long as the fingers cannot comfortably fit in between the spirals or indentations.

Google překladač to přeložil jako:
Simulované kožené rukojeti obalené z pryže podobného materiálu se zahloubenou spirálou nebo jinými podobnými prohloubeními jsou považovány za kruhové v průřezu a jsou přípustné, pokud se prsty nemohou pohodlně vejít mezi spirály nebo prohloubení.

Takže jestli se od roku 2016 nic nezměnilo, není (a nikdy nebyl) se spirálovou drážkou problém a není považována za "zúžení průměru gripu", jen se do ní nesmí vejít prsty.
 
Zprávy o stavu GT, hraji denně , mnohdy si hole půjčují spoluhráči na test, jaké je to hrát bez a jejich reakce jsou máš nové gripy a když vidí, že nepoužívám rukavice( ano někteří hrají taky bez a někteří se dvěma rukavicemi) jak se s tím hraje a zkouší a nejvíce slyším , že je jiný kontakt a větší cit při úderu a nejvíce při hře driverem.
Foto opotřebení: nafotil jsem GT holí, které používám nejvíce zleva:
SW, 8i,D, FW5, ano všechnyGT jsou ještě plně hratelné jen v místě palce u D je vidět místo / otisk. Ty světlejší jsou povrchová úprava alcantra ty žluté hladké, oboje jsou na omak příjemné, jen se mi jeví, že alcantra bude mít kratší životnost. To může být dané intenzitou hraníD a i tím, že je to nejvíce hraná hůl v bagu, mimo patru. Nic není zničené strkáním a vytahováním z bagu a to mám malý bag , sice 14 komor , ale ty nejsou oddělené po celé délce.

Máš to pěkné ..
Zkoušel jsem pásku na wedgy a bylo to jak kdych vyměnil celou hůl :-D
Akorát má to nevýhodu, že jak se hole dávaj do bagu gripem napřed, tak se omotávka rychle sedře a pak je to naprd ..

Jinak jsem se bavil o tomhle s mezinárodním rozhodčím Davidem Forbelským .. omotávka sama o sobě není porušení pravidel, pokud splnuje technické parametry pro grip (průměr apod).
Co je ale nedovolené tak jakékoliv navádění prstů do kterého se počítá i pěna. Lépe řečeno, při zmáčknutí ti ten grip nesmí vytvořit důlek pro prst .. to je v pravidlech zmíněno jako "moulded for .."
On sám by to ale nechtěl na hřišti řešit .. nejlepší by bylo to poslat na R&A a za 1000€ si nechat tu hůl zcertifikovat :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom