Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Roční aktualizace 19.jamky (2.2) - 2021 Novinky & změny III.: Homepage + typografie

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Roční aktualizace 19.jamky (2.2) - 2021 Novinky & změny III.: Homepage + typografie

Dnes jsem aktivoval částečné modifikace šablon, které odstranily některé původní "dodělávky". Tzn. co se prakticky změnilo:
  • jiné rozvržení titulní stránky - ve výsledku spíše evoluce, ale řešení je výrazně předělané: Důraz na ovládání pomocí mobilního telefonu a pokud možno, eliminace klikání "navíc". Tzn:
    • titulní stránka v horní části - odebrána doporučená vlákna s obrázky, na hlavní viditelné místo "povýšeno" přehled posledních aktivních diskusí, tak, aby to bylo co nejvíc a nejrychleji po ruce
    • hned pod nimi aktuálně fotogalerie (opticky vizuální rozčlenění), ale přímo pod tím jsou nově umístěna "kategorie fóra", tak, aby se nemuselo chodit "jinam", když hledám kategorii Pravidel golfu, nebo vybavení... nově mohu rolovat dolů na titulce
    • postranní sloupec na titulce - přeuspořádáno. Nahoře viditelné funkce podporující "komunitu", tzn. s cílem vidět, kdo je online... toto bude mít větší význam ještě v budoucnu při posílení "možnosti rychlejších komunikačních funkcí mezi přihlášenými uživateli"
    • viditelnější ovládací tlačítka typu: Nové téma apod...
  • Zvětšeno písmo na 19.jamce - zvětšeno běžné písmo na 19.jamce. Víceméně je to věc zvyku, ale větší (standardní formát) zpřístupňuje text na jamce v defaultním nastavením lidem, kteří blechy hůře vidí... a zároveň používají Jamku především na mobilních zařízeních. Někde to ještě trochu zlobí (různé šablony se překrývají), postupně opravím...
  • Odebráno x nepoužívaných odkazů v navigaci i v horní liště - tato redukce bude pokračovat
  • No a mírně změněno logo (doplněna vlaječka) a obrázek na pozadí v hlavičce (neplatí pro mobil na výšku). Proč nově "město"? Protože je to takové PC-digitálně-moderně-komunitní. Nová doba. :) Je možné, že se to ještě změní. Ale to na ovládání nic měnit nebude. Tak jen aby se nikdo nelekl, že to má rozbitý. Nemá (komu se to nenačítá, tak refrech paměti prohlížeče, nebo za čas, cca dva dny se vám to načte samo).
Toto se bude postupně ještě vyvíjet a postupně mírně upravovat. Změny jsou spíše v detailech, ale věřím, že pár kliknutí navíc ušetří a zároveň umožní hned na titulce rychlý přístup do částí fóra, které byly původně neviditelné pro mnohé méně zběhlé uživatele. A tím podporovat vznik nových diskusí, případně reagování na již existující. A zároveň čím dál větší důraz bude kladen pro co nejvíce nativní ovládání na mobilních telefonech.

K tomu často směřuje na mě i dotaz, jestli existuje aplikace pro 19.jamku. Odpověď je už ano, ale ještě ne bezchybně. Existuje v podobě PWA, tzv. progresivní webové aplikace, kdy si uložíte konkrétní stránku "jako aplikaci", ona má na telefonu svoji ikonku, která vás odkáže na webové rozhraní v "obalu" té aplikace (ale je to vlastně zjednodušený internetový prohlížeč). Na androidu to plus minus už funguje, bohužel iphone mají s tím větší problém (s ohledem na uzavřenost služeb) - nefungují zatím dobře do této "uložené aplikace" notifikace (tzv. push). Ale snad již brzy to bude plnohodnotné. Toto řešení je výhodné především z toho důvodu, že není nutné psát samostatnou aplikaci, ale vlastně využije se proto webu, s tím, že některé pasivní prvky se budou na mobilu chovat obdobně, jako známe z jiných kecálků. Samozřejmě, jen pro ty, co budou chtít. Až to bude funkční plně pro všechna zařízení, dám vědět, platforma, na které běží 19.jamka a současná aktualizovaná verze, kde běžíme teď, to už sama o sobě umí. A současné přeuspořádání je vyjma jiného součástí přípravných prací na to, aby to fungovalo jako celek právě i jako PWA. A blabla... to by asi zatím k tomuto stačilo. Dám vědět, jak bude.

A s tím souvisí trochu změna kurzu, resp. ujasnění si (především já), co se týče 19.jamky. Po nekolikaletých ve výsledku poměrně neúspěšných snahách nabídnout 19.jamku jako určitý prostor spolupráce pro všechny další golfové subjekty (kluby, hřiště, eshopy... atp) je na čase si přiznat, co je Jamka. Je to diskusní fórum a možná je na čase, aby se maximálně snažilo být především kvalitním, komunitním prostorem, který umožňuje v prvé řadě dobrou a pohodlnou komunikaci svým současným členům - nám, současným golfistům, jednotlivcům. A nabízet si vzájemně služby, informace a doporučení, které mohou především alespoň pro některé z nás uživatelsky užitečné. A "ne hrát si s platformou fóra" na něco jiného, co 19.jamka být asi ani nemůže a složitě to k tomu neustále přiohýbat a pracně udržovat. Krátce řečeno - nebudu nadále blokovat ten funkční prostor přísliby budoucí spolupráce, ke které vlastně prakticky pořádně nikdy nedošlo. Takže současnými kroky se vrací fórum zpět ke svým kořenům, tedy k tomu že 19.jamka je především "Společenský golfový infoportál. Golfisti sobě." S důrazem na komunikaci a spojování různých zájmových skupin na 19.jamce.

Je to diskusní fórum. Zůstaňte na příjmu... další novinky v příštích týdnech přibudou. ;)

PS: různé drobnosti, kde ještě nesedí fonty, něco se mírně překrývá, nebo jsou divné rozestupy - postupně budou opravovány.
Významné funkční chyby pls. hlašte tu nebo mi pošlete SZ. Je možné, že něco nefunguje, tak jak má (kombinace oprávnění, některá zapomenutá šablona... atd).
 
Upraveno:
Kontrolní otázka : V soukromejch zprávách mám smajlíci dostupný až na "Další možnosti". Dělám něco špatně?
 
Kontrolní otázka : V soukromejch zprávách mám smajlíci dostupný až na "Další možnosti". Dělám něco špatně?

Problém je spíše v zařízení (resp. v šířce zobrazené plochy) - než v místě. Tzn. pokud máš plné "velké" rozlišení, tak ikonu pro smajlíky v zadávacím boxu vidíš všude. Jak se okno prohlížeče zmenšuje, tak se pro ikonky v zadávacím formuláři zmenšuje, resp. aplikuje se verze pro menší monitor. No a v té malé verzi ta ikonka pro smajlíky v základním zobrazení nebyla. Tak jsem to přeuspořádal a ikonku pro smajlíky jsem tam přidal. Vyhodil jsem z malého zobrazení ikonku pro kursivu (I) (která se používá mnohem méně) - vyhodil znamená, že je schovaná ve "více". Jinak editor není učící se - tzn. nepředsazují se nejpoužívanější ikonky každému uživateli individuálně.

Nyní by to mělo být vyřešeno, ikona pro smajly se zobrazuje defaultně ve všech verzích toolbaru. Viz příloha.
 

Přílohy

  • 97BDB86E-423F-4D56-A803-1467EAD1A452.jpeg
    97BDB86E-423F-4D56-A803-1467EAD1A452.jpeg
    31,5 KB · Zobrazení: 219
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom