Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

Letos jsem prvně zkusil měkké gripy. Vzhledem k rychlosti opotřebení je asi vyměním ještě v průběhu sezóny. 😟 typově budu mít asi opět vše shodné
 
Ano mám stejné GT na všech gripech holí bez rozdílu.
Dotaz byl na gripy, ne na pravidlům nevyhovující omotávky.
 
Chtěl jsem se zeptat, máte na wedge stejné gripy, jako na železech? Případně u dřev atd? Nejde mi ani tak o značku, spíše jestli a jak vybíráte gripy pro konkrétní druhy holí rozdílné. A příp. proč a jak.
Na železech mám Golf Pride MCC 4+ Align. Na wedžích, driveru, fw a hybridu Golf Pride MCC 4+ (bez „Align” technologie). Důvod je ten, že wedge je třeba občas otevřít a pak by „Align stripe” nebyl ve správné poloze. Stejně tak u driveru, fw a hybridu (které jsou nastavitelné) by při změně nastavení také „Align stripe” nebyl v korektní poloze.
Jinak jsou oba typy gripů stejné (tvrdost, rozměr).
 
Upraveno:
Ano - na všech holích stejný GP MCC a i stejná barva a páska navíc.
 
Přeji dobrý den, ať nezakládám nové téma, napíšu s dovolením dotaz sem. Jsem začínající golfista s klasickým začátečnický setem od Wilson. Zajímá mě, zda-li je normální, že rysky/vodítka na gripu nejsou zcela přesně vycentrovány s hlavou hole. Pokud bych totiž držel hůl podle "návodu" na gripu, měl bych hlavu hole příliš zavřenou. Rovněž mi u některých holí přijde že rysky na začátku a na konci gripu také nejsou přesně vycentrované. Děkuji za reakci.
 
vcera jsem videl u jednoho vyrobce gripu pasku na grip, tak tise predpokladam ze neporusuji pravidla timto :)

0A6B8F41-1D79-49B4-9D82-94B1C6C4A7C5.png
 
Dobrý den, opravuji hole více než 15 let a měním gripy velmi často. Zákazníci mívají na holích gripy lesklé jako zrcadlo a diví se, že s takovým gripem
nelze hrát. Takto opotřebený grip je nutí k silnému úchopu ,což je velmi špatně. Taky zastávám názor, že gripy by se měly měnit max po 3 letech ale
lepší je za dva roky. Grip se nejen opotřebovává-ohlazuje, ale materiál oxiduje a mění svoje vlastnosti. Já říkám, po výměně gripů , hrajete s "novými"
holemi. Ještě jedna věc , výkon hole železa je 70% správný shaft/délka,flex,hmotnost a klickpoint/ 20% dělá hlava a 10 % grip s špatnými gripy o těch
10 % přícházíte
 
To je otázka na krále omotávek Bohouše
Ten má „domácí vězení” 🤭

Z nápisu na krabičce je zřejmě, že tloušťka pásky je 0,75mm a protože pravidla pro gripy povolují rozdíl povrchu 1mm, tak by to zřejmě mělo být OK.
 
Dobrý den, opravuji hole více než 15 let a měním gripy velmi často. Zákazníci mívají na holích gripy lesklé jako zrcadlo a diví se, že s takovým gripem
nelze hrát. Takto opotřebený grip je nutí k silnému úchopu ,což je velmi špatně. Taky zastávám názor, že gripy by se měly měnit max po 3 letech ale
lepší je za dva roky. Grip se nejen opotřebovává-ohlazuje, ale materiál oxiduje a mění svoje vlastnosti. Já říkám, po výměně gripů , hrajete s "novými"
holemi. Ještě jedna věc , výkon hole železa je 70% správný shaft/délka,flex,hmotnost a klickpoint/ 20% dělá hlava a 10 % grip s špatnými gripy o těch
10 % přícházíte
a ta hlava je mysleno hlava hole nebo hlava hrace :)
 
Letos jsem chtel komplet pregripovat, ale diky corone nemeli skoro nic skladem.
Takze jsem nasel 250ku smirgl a hraju s novymi holemi tez.. :)
 
a mate nekdo zkusenosti a doporuceni kde nechat pregripovat? (Pha a okoli)

pripadne tipy a zkusenosti s gripy? (MC4? MC4 Align? nebo klasik Tour Velvet?)
 
a mate nekdo zkusenosti a doporuceni kde nechat pregripovat? (Pha a okoli)

pripadne tipy a zkusenosti s gripy? (MC4? MC4 Align? nebo klasik Tour Velvet?)
Nechal jsem si přegripovat v Golf House gripy MC4+ Align a vše OK. Gripy nasazeny zcela přesně 👍
 
Nechal jsem si přegripovat v Golf House gripy MC4+ Align a vše OK. Gripy nasazeny zcela přesně 👍
cena prace a gripu? na jejich webu se neda nic najit :-/
 
a mate nekdo zkusenosti a doporuceni kde nechat pregripovat? (Pha a okoli)

pripadne tipy a zkusenosti s gripy? (MC4? MC4 Align? nebo klasik Tour Velvet?)
Před časem jsem si nechal přegripovat v GOLFGEARU, práce OK, mne vyhovovaly GP Pride CP2 Wrap (rád hraji bez rukavice).
A úsměvná historka při placení. Cena za gripy a práci, kterou mi řekli a napsali při objednání, byla myšlena bez DPH (zmínka, že to tak je, žádná).
 
cena prace a gripu? na jejich webu se neda nic najit :-/
Já to měl v akci za 450,- vč. montáže. Zavolej si tam, cenu ti řeknou po telefonu.
 
Já to měl v akci za 450,- vč. montáže. Zavolej si tam, cenu ti řeknou po telefonu.
Tak tos dostal super cenu, doufám, že jsi toho využil a opatřil všech 13 holí novým měkkým , za akční cenu 450Kč/ ks , a doufám, že měníš jako já dva krát ročně.
 
Tak tos dostal super cenu, doufám, že jsi toho využil a opatřil všech 13 holí novým měkkým , za akční cenu 450Kč/ ks , a doufám, že měníš jako já dva krát ročně.
Měním 1xročně.

A proč vlastně měníš gripy 2x ročně. Omotávky nefungují? 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom