Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

Jak by řekla “Máňa”, to že si to myslíš není “směroplatné”. Stejně jako míče, tak pro turnajovou hru musí být použity vyhovující, tj. schválené gripy. Jak mají gripy, resp. co mají splňovat, je dáno předpisy pro vybavení.
To, že to “nikdo” neřeší je jiná věc, nicméně porušení pravidel to je a já bych to na turnaji řešil.

A že to neovlivňuje charakteristiku hole? Vždyť sám naznačuješ, že by se ti s tím mohlo (zejména v mokru) hrát lépe.
Tím, že všichni hrajeme v PGA, tak po omotání budou vypadat identicky s gripy LAMKIN, myslíš si a nebo víš a máš k tvým gripům atest, že jsou způsobilé pro tvé hole a prošli atestem ? Jaké tam mají být značky? A vůbec mohou být na holých různé gripy a počet pásek pod různými gripy , nezměňují charakter gripu?
Jen jsem tady pro širokou amatérku nabídl lidovku v řešení gripu a za cenu jednoho máme všechny. Promiň , ale řešíšme tady to co nikdo nikdy u amatérsky ani neuvidí , protože gripy jsou v bagu??
 
Tím, že všichni hrajeme v PGA, tak po omotání budou vypadat identicky s gripy LAMKIN, myslíš si a nebo víš a máš k tvým gripům atest, že jsou způsobilé pro tvé hole a prošli atestem ? Jaké tam mají být značky? A vůbec mohou být na holých různé gripy a počet pásek pod různými gripy , nezměňují charakter gripu?
Jen jsem tady pro širokou amatérku nabídl lidovku v řešení gripu a za cenu jednoho máme všechny. Promiň , ale řešíšme tady to co nikdo nikdy u amatérsky ani neuvidí , protože gripy jsou v bagu??
Jen jsem upozornil, že tím porušíš pravidla. Dělej si co chceš, vykopávej si míčky z rafu, ušlapávej trávu kolem míče, upisuj rány, hrát s tebou nechodím, tak mi to je jedno.
Buďto pravidla ctíš (i ty, které se týkají vybavení) nebo ne. Je to tvůj přístup ke golfu ... toť vše z mé strany k tématu “omotávek”.
 
Tady jsem si zkušebně namotal , oproti jiným, kteří mají pásky pod , mám pásku na, abych zvětšil grip. Zatím zkušebně na Pw, abych mohl otestovat větší grip, když mi nebude vyhovovat , jednoduše odmotám.
Na omak je to velice příjemné , žádná guma jen příjemný materiál, vprostřed je pěnová páska,tvořící šroubovitý reliéf , už se těším, pocitově, pro ty co hrají i tenis , top omotávka od wilsonu.
Míče neposunuji, neupisuji nenapovídám, jen kamarádům, golf s prudičema nehraji, na turnaje nechodím a nevím jak taková omotávka změní charakter hole, držák má pořád stejný tvar. Páska pod nebo nad??
Už se těší, až potkám pravidlové gentelmany cítící nejen etiku, ale i tempo.
 

Přílohy

  • F41AEBA8-55BD-4FF2-B011-45350354E7BA.jpeg
    F41AEBA8-55BD-4FF2-B011-45350354E7BA.jpeg
    67,3 KB · Zobrazení: 305
Tak mohu zodpovědně říci, hraje se báječně , pro ty co nehrají v rukavicích a nebo mají velkou spotřebu doporučuji, pocit je neskutečný , nic se nesmýká jako v bavlnce. Charakter hry je neměnný s hrou se super velvet gripy akorát máte ruce obě opálené , pro ženy navíc nemusí řešit délku nehtů a prstýnky, vím existují speciální rukavičky od oakley , bez špiček ne dlouhé nehty , ale mají pouze jeden otvor na prsteničku na prstýnky.
Odehrál jsem s Pw sice jen 5 ran , neshledal jsem rozdíl v charakteristice hole s gripem a gripem s omotávkou, protože ta plně nehradila rukavici a takto jako byste je měli na obou, super alternativa na pohodovou hru bez rukavic, v dešti jsem neskoušel, ale bude to shodné s rukavicemi, obdobný materiál tenká jemná alcantra.
 
@bohumil.koval jak je to odolné? Docela bych to i zkusil, ale mám pocit, že to v bagu nevydrží ani jednu hru. Když si vzpomenu, jak blbě se někdy zandavají a vyndavají hole v motocaddy bagu...
 
Trochu mě zarazila poznámka "staré gripy šly na bazarové hole pro manželku". To hraje manželka líp než ty a tímto jí chceš dostat na svojí úroveň?:) To si snad nezaslouží ani ta nejzlobivější manželka.
Já jsem sundaval nový grip ze zlomené hole pouze jednou v životě a už bych to nikdy neudělal. Zkoušel jsem všechny fígle, které jsem kde na internetu našel a byl to očistec. Jaký máte kdo fígl, jak to relativně jednoduše sundat?

Injekční stříčka, naočkovat pod grip nějaké rozpouštědlo (toluen), ruce proti sobě doleva-doprava a je dole... Dýl trvá shaft očistit, ale je to také hned.
 
@bohumil.koval jak je to odolné? Docela bych to i zkusil, ale mám pocit, že to v bagu nevydrží ani jednu hru. Když si vzpomenu, jak blbě se někdy zandavají a vyndavají hole v motocaddy bagu...
Taky mám lehký malý bag, zatím mám omotanou pouze jednu hůl, omotám všechny železa , uvidím kolik místa to zabere, do jednotlivého otvoru to jde snadno, nevím jestli máš oddělené komory holí až dolů, asi to bude chtít trpělivost.
Je to skutečně neskutečný kontakt obou ruk na holi, nic se nesmýká, měkoučké.
Možná by to stálo za to vyzkoušet omotávky na tenis, tam vím, že jsou lepivé savec a neutrální a dokonce i různá tloušťka, systém omotání je shodný, rozdíl je pouze v té pěkně co mám já, jinak shodné, jinak objemově budou tenisové menší.
Pojeduli do Prahy za synem, vezmu ti jednu na vyzkoušení, rybářská tenisová., taky to zkusím, dám vědět.
 
Jen jsem upozornil, že tím porušíš pravidla. Dělej si co chceš, vykopávej si míčky z rafu, ušlapávej trávu kolem míče, upisuj rány, hrát s tebou nechodím, tak mi to je jedno.
Buďto pravidla ctíš (i ty, které se týkají vybavení) nebo ne. Je to tvůj přístup ke golfu ... toť vše z mé strany k tématu “omotávek”.
Kde je napsano, ze tenisova paska je zakazana jako grip?
 
Kde je napsano, ze tenisova paska je zakazana jako grip?

Víc k tomu nemám co dodat.
 

Víc k tomu nemám co dodat.
No psal si neco o pravidlech, tak se ptam. Neni mi nic takoveho znamo..
 
No psal si neco o pravidlech, tak se ptam. Neni mi nic takoveho znamo..
Jak smí grip vypadat a co musí splňovat (ostatně jako jiné části hole) určují předpisy pro vybavení.

O tom, že lze hrát jen holemi (držadlo čili grip je součástí hole), které splňují požadavky uvedené v Pravidlech pro výstroj
viz pravidlo 4.1
9A496FFC-9B98-4D0F-BDEF-7B53AB6AFC1B.jpeg
 
Jak smí grip vypadat a co musí splňovat (ostatně jako jiné části hole) určují předpisy pro vybavení.

O tom, že lze hrát jen holemi (držadlo čili grip je součástí hole), které splňují požadavky uvedené v Pravidlech pro výstroj
viz pravidlo 4.1
Zobrazit přílohu 7401
A citovat přímo tu část pravidel pro výstroj, která říká jak má či nemá vypadat grip bys nemohl?
 
Nevidím tam nic, čemu by omotání gripu páskou odporovalo. Ty jo?
Tvar nezměníš, délku ani kruhový průřez taky ne, vytvarování pro nějakou část ruky taky ne. Primární funkci zachováš.
V části o gripu jsem nenašel ani zmínku o tom, že by měl být schválený. Jen že by měl odpovídat tomu, co tam píšou. Pokud tedy něco o schválení a seznamu schválených nepisou jinde, teď se mi to na mobilu celé nechce louskat?
 
Nevidím tam nic, čemu by omotání gripu páskou odporovalo. Ty jo?
Tvar nezměníš, délku ani kruhový průřez taky ne, vytvarování pro nějakou část ruky taky ne. Primární funkci zachováš.
V části o gripu jsem nenašel ani zmínku o tom, že by měl být schválený. Jen že by měl odpovídat tomu, co tam píšou. Pokud tedy něco o schválení a seznamu schválených nepisou jinde, teď se mi to na mobilu celé nechce louskat?
Circular Cross-section for Woods and Irons
Grips on woods and iron clubs are allowed to deviate from circular by having a slightly raised rib running along the full length of the grip (often called a “reminder rib”).
“Slightly raised” is interpreted to mean that the maximum and minimum diameters of the cross-section at any point must not differ by more than 0.040 inches (1.016 mm). While this measurement can be taken using
a pair of callipers, due to the nature of gripping materials, the results
of these measurements should be interpreted with caution in the field.
An additional requirement, mainly for the benefit of manufacturers, is that the dimension of the rib width, from edge to edge, should not exceed 50% of the grip’s internal diameter.

Mimimálně v tomto ta omotávka (jak je vidět na fotce od @bohumil.koval ) požadavek nespňuje.
Sice jsem to neměřil, ale i na té fotce je odhadem poznat, že rozdíl průměrů, je více než povolených 1.016mm.
Další otázkou je jakou šířku má páska, navíc takto provedená omotávka zřejmě umožňuje “pohodlné zapadnutí prstů mezi spirály nebo zářezy (i Bohouš v tom smyslu “úpravu” chválil), což je také zakázané.
Prostě můj názor je, že je to úprava nevyhovující pravidlům.
 
Circular Cross-section for Woods and Irons
Grips on woods and iron clubs are allowed to deviate from circular by having a slightly raised rib running along the full length of the grip (often called a “reminder rib”).
“Slightly raised” is interpreted to mean that the maximum and minimum diameters of the cross-section at any point must not differ by more than 0.040 inches (1.016 mm). While this measurement can be taken using
a pair of callipers, due to the nature of gripping materials, the results
of these measurements should be interpreted with caution in the field.
An additional requirement, mainly for the benefit of manufacturers, is that the dimension of the rib width, from edge to edge, should not exceed 50% of the grip’s internal diameter.

Mimimálně v tomto ta omotávka (jak je vidět na fotce od @bohumil.koval ) požadavek nespňuje.
Sice jsem to neměřil, ale i na té fotce je odhadem poznat, že rozdíl průměrů, je více než povolených 1.016mm.
Další otázkou je jakou šířku má páska, navíc takto provedená omotávka zřejmě umožňuje “pohodlné zapadnutí prstů mezi spirály nebo zářezy (i Bohouš v tom smyslu “úpravu” chválil), což je také zakázané.
Prostě můj názor je, že je to úprava nevyhovující pravidlům.
Pásky, nejtlustší mají 0,5mm a ty tzv zářezy nejsou zářezy ale pouze komfortní molitánek, jež je lehce stlačitelný, tudíž nedrží nenapomáhá nefixuje prsty na stabilním místě . Omotávka pouze nahrazuje již ztvrdlou a nefunkční část gripu a komfortně nahrazuje rukavici/ce.
To co tady uvádí Mirek je myšleno na tvar gripu při výrobě !!
RIBBET/ROUND , kde u ribbetu podélný výstupek napomáhá držení hole, o šroubovitém nikde není zmínka.
 

Přílohy

  • CFD2883A-2C6C-4009-AEE3-DD70FD9BBD6E.jpeg
    CFD2883A-2C6C-4009-AEE3-DD70FD9BBD6E.jpeg
    67,3 KB · Zobrazení: 239
  • F0014D09-DFDD-40F0-B0DA-67F495CA826F.jpeg
    F0014D09-DFDD-40F0-B0DA-67F495CA826F.jpeg
    10,5 KB · Zobrazení: 248
Pásky, nejtlustší mají 0,5mm a ty tzv zářezy nejsou zářezy ale pouze komfortní molitánek, jež je lehce stlačitelný, tudíž nedrží nenapomáhá nefixuje prsty na stabilním místě . Omotávka pouze nahrazuje již ztvrdlou a nefunkční část gripu a komfortně nahrazuje rukavici/ce.
To co tady uvádí Mirek je myšleno na tvar gripu při výrobě !!
RIBBET/ROUND , kde u ribbetu podélný výstupek napomáhá držení hole, o šroubovitém nikde není zmínka.
Asi jsi úplně nepochopil, co se v tom dokumentu píše. A o výrobě se už vůbec nikde nic nepíše ani to není myšleno. Samozřejmě je tam přímo i zmíně případ “šroubovice”. Přečti si originální znění - jedná se i o ÚPRAVY.
Jak už jsem psal, dělej si co chceš, hraj si s čím chceš, nedodržuj pravidla jakkoliv chceš - je to TVŮJ přístup ke golfu.
Pro mne je tato úprava neobhajitelná a porušující pravidla. Toť vše z mé strany.
 
Upraveno:
Ja jsem tu fotku prvne nevidel... ten vzor by mel byt “hladky”, tzn. ten drat tam je opravdu spatne.
Pochopil jsem to puvodne tak, ze mam @Mirek_62 problem obecne s tenisovou paskou... coz zrejme neni nas case. Hladka paska na tenis je imho naprosto ok. Konec koncu prvni gripy na hole se dle meho i presne tou paskou delaly..

Ale na hobby golf proc ne...
 
Omotávkou není grip upraven,šroubovice je stlačitelný polstr , o podélném výstupku jsem čerpal z materiálů golfsmith, kde je podélny výstupek , který zabezpečuje stále stejný úchop, protože tento stlačitelný polstr toto nezabezpečuje a ani neusnadní stále stejné uchopení dřeva či klubu, takto jsem to vyčetl, tak nic nebrání nám hobíkům, nic nemám proti reprezentantům, ti mění gripy max po turnaji nejpozději měsíčně nebo pocitu, viz Voráčk na MS v hokeji jedny brusle na dvě utkání hokejka na třetinu. Tito ať si mění , nabídl jsem nám normálním alternativu za hubičku, my všichni touto omotávkou nezískáme žádnou výhodu jen dobrý počet při hře a ulehčíme náklady na hru, už tak veliké , ne všichni si kupujeme nové fitované top hole a cena starších po nagripování je krát dvě.
“Gripy na dřevech a železných klubech se mohou odchýlit od kruhového oblouku tím, že mají mírně zvýšené žebro běžící podél celé délky rukojeti (často nazývané „upomínkové žebro“).“
Tady je zmínka o těch “žebrech”a o tom, jak to napomáhá.
 
Ja jsem tu fotku prvne nevidel... ten vzor by mel byt “hladky”, tzn. ten drat tam je opravdu spatne.
Pochopil jsem to puvodne tak, ze mam @Mirek_62 problem obecne s tenisovou paskou... coz zrejme neni nas case. Hladka paska na tenis je imho naprosto ok. Konec koncu prvni gripy na hole se dle meho i presne tou paskou delaly..

Ale na hobby golf proc ne...
ano, ty “hrby” jsou jaksi mimo pravidla ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom