Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Článek Storno poplatky na turnajích?

Tak víme jak to je. Já v kanclu taky terminal nemám, beru qr. Ale zatímco hřiště má management, tak pořadatelé turnajů jsou kluby, nebo "promotéri" různé úrovně.
Terminál v mobilu je stejný oser jako hardware, jen levnější. V době qr a okamžitých plateb nahraditelna vec
 
Terminál v mobilu je stejný oser jako hardware, jen levnější. V době qr a okamžitých plateb nahraditelna vec
Pokud jsi zvyklý platit bezkontaktně (mobil, hodinky), tak je naopak „oser” QR kód 😉
 
Nemám problém k jakémukoli turnaji přistupovat jako k jakékoli jiné objednávce, kterou činím při nákupu služby nebo zboží - včetně vynaložených prostředků. Pro mě turnaj ale ani běžné fee není žádné "nezávazné projevení zájmu", ale prostě pevný blok, se kterým za sebe počítám. Tzn. pokud někam říkám, že přijdu, tak přijdu a jsem ochoten to v daný okamžik i zaplatit dopředu zpravidla v plné výši. Ale očekávám za to danou službu - že mi bude poskytnuta. Tzn. mluvím nejenom o startovném, ale klidně i fee. A když nedorazím - holt moje smůla, buď to vím dostatečně dopředu, nebo si to pojistím. A nebo budu hledat na blind jinde, kde je volno i pár hodin před danou akcí. Moje riziko.

Odstupňované storno by mi nijak nevadilo, klidně podobně jak u zájezdů... x dní předem víc dostanu zpátky, méně dní předem, nedostanu nic. Podle mě by to ke zkulturnění prostředí vedlo.

Občas mi přijde, že si obecně někteří účastníci pletou přihlášky s lajkama (netýká se tedy jenom golfu).
 
Jako organizátor turnajů s tím mám nemalé zkušenosti, většinou nemilé.
Bohužel golf jako jedna z mála služeb nezavedl platbu předem, která je víceméně zcela běžná u všech dalších služeb. (lístky na koncerty, hotely, jídlo, dovolené, letenky atd. atd). Hráč přihlášený do turnaje, nebo jen na hru si to může klidně hoďku před turnajem neb hrou rozmyslet, třeba jen proto, že se blbě vyspal, nebo že mu náhle zavolal kamarád, aby šli jinam. Nenese žádnou odpovědnost. To že mu hřiště blokuje termín, který by jinak třeba prodalo, to že organizátor má s jeho registrací nějaké náklady ( třeba jen bagertu, oběd, atd) nemluvě o tom, že je publikována startovka a ostatním hráčům tak většinou zajistil delší, "čekací hru". Zažil jsem i jednu chuťovku kdy si tři hráči zamluvili poslední flajt a bez informace nedorazili. Toho slušného, který stál na odpališti jedničky sám, jsem pak musel po velkém vysvětlování zařadit do předposledního rozděleného flajtu, který již byl na odpališti dvojky. V době mobilních telefonů a hlavně zcela běžných požadavcích nejenom na složení, ale i čas startu, považuji toto za sprosťárnu a neúctu k ostatním.
Často tyto hráče obcovávám, nebo jinak oslovuji a odpovědi typu: proč mě s tím vůbec otravujete, jsou důležitější věci, neprožívejte to tak atd. jsou zcela běžné. Ne že by následovala omluva, nebo aspoň snaha to nějak urovnat a vysvětlit. Prostě já, já, já jenom já......
Na svých akcích to řeším tak, že pokud mám na hráče kontakt, informuji ho že z důvodu nedostavení se na turnaj bez důvěryhodné omluvy ( stát se může cokoli ) bude do příští startovky zařazen až po uhrazení startovného, tzv Black list. Také o tom informuji resort.
Asi nemusím zdůrazňovat, jak jsem oblíbený :( , ale moc jinou cestu nevidím. Tedy aspoň do té doby, než bude platba předem zavedena. Jak jsem se často ptal, velmi by to uvítaly i resorty, ale zatím nikdo nemá ty kou...., to zavést. Obava, že by lidi chodili tam, kde to nepožadují je silnější, proč asi ?
Zkoušel jsem i zvýhodnit platbu předem, ale stokoruna kterou jsem si někde mohl dovolit, nikoho nezajímala.

No nic, začínáme další sezónu, třeba to letos bude lepší.....
 
proč mě s tím vůbec otravujete, jsou důležitější věci, neprožívejte to tak atd. jsou zcela běžné. Ne že by následovala omluva, nebo aspoň snaha to nějak urovnat a vysvětlit. Prostě já, já, já jenom já......
Na svých akcích to řeším tak, že pokud mám na hráče kontakt, informuji ho že z důvodu nedostavení se na turnaj bez důvěryhodné omluvy ( stát se může cokoli ) bude do příští startovky zařazen až po uhrazení startovného, tzv Black list. Také o tom informuji resort.

Mám obdobnou zkušenost, především od těch "náhodných" účastníků mimo konkrétní bublinu, se kterou se funguje déle, kde se to už nijak dramaticky neděje. Golf se může hrát jen na hřištích - kterých je omezený počet, využívá se centrální systém pro správu turnajů... který má spoustu možností a je to skvělé. Ale prostě principy fungování slušnosti jsou jiné, pokud mám aktivních golfistů 2000 a pokus minus se všichni znají a nebo pokud jich je plus minus 50.000, každý rok se částečně měnící... a žádná takováto standardní pravidla nefungují.

U těch zmíněných zájezdů se taky už nikdo podle mého nediví, že má jít nějaká platba předem. A cestuje se míň? Kupují se kvůli tomu zájezdy (zážitky) méně? Nekupují. Vždy, když má něco fungovat dlouhodobě, je platba (alespoň částečná) předem.

Naopak se domnívám, že interní blacklisty jsou ta administrativa navíc. A podle mého názoru méně šťastné řešení mnohem víc vyvolávající emoce, zpravidla ty negativní. A na co vytvářet jiný systém... když na tohle jeden systém už prověřený historií existuje - peníze: nákup, prodej, záloha. A v dnešní době velmi snadno řešitelný i poměrně snadno softwarem, který to řeší v podstatě sám, s nějakým dohledem.
 
Přiznám se že z pohledu hráče a člena ČGK (mám kredity) mě tohle ani moc netrápí.
Už nyní mám v pravidlech problém s rušením rezervace viz https://www.cgk.cz/cs/rezervace-hracich-mist-v-rezervacnim-systemu-cgk/ část 4 a 5.
Takže si sakra rozmyslím kam se rezervuju.
Pokud bych se registroval bez kreditů, tak k tomu přistupuju podobně. Možná je to tím, že už jsem to zaplatil a stržení kreditu je stejné jako bych platil feečko předem.
Proto je podle mě cesta jít formou placení feečka online přes kartu pomocí rezervace. Resorty by měli žádat tuto funkci od rezervačních systémů. Částka by se pak strhla automaticky třeba ty tři dny předem a pak už by storno nebylo možné jinak než kontaktovat hřiště a dohodnout se, třeba individuální rezervací v jiný den. Storno před limitem by prostředky na kartě jen odblokovalo.
To samé se týká i startovného na turnajích. I když tam už budu, tak to asi zaplatím, když nebudu chtít fee nechat propadnout a přijedu.
 
Upraveno:
Jediná tour kde platí dopředu je podle mě Mid & Senior Tour, jinak jsem s tím nikdy nesetkal.
 
Mne tohle třeba osobně docela jednak jako občasného promotéra trápí - ale uznávám, že jsem prd promotér, které na zvyklosti resortů má díky minimálnímu významu a malém počtu turnajů/hráčů poměrně malou páku, abych je donutil k tomu změnit jim zaběhnutý systém. Protože odbavování a služby recepce poskytují oni, přes centrální systém. Nicméně, mám pocit, že alespoň z těch, co tu reagují, na to máme z většiny obdobný názor. A nebo alespoň to máme jako myšlenku v hlavě. A každá věc, má někde na začátku nějakou myšlenku, která časem vyroste v řešení. :-D

Štve mě to i hodně z pohledu hráče. Svůj čas doopravdy dost plánuju, kdy, kam můžu. Někdy dopředu, někdy operativně pár dní předem, někdy i den předem. A hodně se řídím tím, jestli prostě je turnaj plný - tak už pak na to nekoukám, jestli se místo náhodou před koncem neuvolnilo - resp. zablokuju si místo už někde jinde. To mrzení, že pak byl, na který jsem původně chtěl, a nakonec nebyl, mě zlobí. Ale nevede to u mě k tomu, abych si kontroloval každý den, jestli se náhodou neuvolnilo nějaké místečko... nebo abych se cpal mezi případné náhradníky a pak trapně 10 hodin před akcí na zavolání vysvětloval - že hele sorry, už jsem si našel něco jiného. Když je prostě v rezervačním systému plno, tak jdu jinam. A neřeším, jestli se tam na poslední chvíli náhobou místo neuvolní.

A jak psal @sucháč výše - tím, že na turnaje lidi nedorazí, pak vede k tomu, že v turnaji musí dojít k nějakým změnám a tu radost, když 2flajt jde za předchozími plnými flajty 5 hodin, a čekají na každou ránu... protože x lidí a zrovna jejich dvojice nedorazila (jasně, dá se přeskládat, ale tím ovlivním ještě víc lidí, kteří udělali všechno tak, jak měli). To stačí řešit, když se stane nějaká holt smutná událost nebo něco, kdy fakt přijet lidi na poslední chvíli nemohli (život někdy dělá hnusný nečekaný věci), ale to, že to x lidí má na háku, protože se to prostě neřeší a přenáší se to pak na tu slušnou většinu, to mě mrzí.
 
Jediná tour kde platí dopředu je podle mě Mid & Senior Tour, jinak jsem s tím nikdy nesetkal.
A to také zavedli až cca 2 nebo 3 roky zpátky.
Jinak jejich letošní zdražení 16% 👎
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom