Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Článek Storno poplatky na turnajích?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Právě jsem publikoval článek: Storno poplatky na turnajích?

Storno poplatky na turnajích?

Článek  Storno poplatky na turnajích?

Nedávno se mi stala taková nemilá věc, mohl jsem konečně na turnaj na svém domovském hřišti, ale bohužel bylo dlouho před turnajem plno, tak jsme nakonec vyrazili jinam. A pak se dozvím, že nakonec na turnaji plno nebylo, pravděpodobně díky počasí mnoho lidí na poslední chvíli svoji účast...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Žena chodí na fitness lekce a mají tam systém, kdy se nahlásíš jako náhradník a nastavíš si, jaký čas před startem to ještě budeš akceptovat.
Tak možná dát recepci vědět, že kdyby se uvolnilo místo, zavolají mi. Samozřejmě ráno před startem už to asi smysl moc nemá.
Ale těžko trestat lidi za to, že je odradí počasí, je to venkovní sport a ten pořadatel by měl i s takovou variantou počítat.
 
Není to jednoduché. Kdysi jsem byl jedním z provozovatelů sportovní haly, kde se v zimě hrál tenis. Když hráči v objednaném termínu a čase bez včasné předchozí omluvy nepřišli, museli ho zaplatit. Nebo si mohli sehnat a nahlásit náhradníky. Jinak si už nezahráli.

Na golfovém turnaji se účastní mnohem více hráčů, vybírat poplatky předem a řešit storna je neúměrnou administrativní zátěží. Samotná neúčast několika přihlášených žádný velký finanční problém neznamená, i těch pár připravených jídel se nakonec spíše podaří udat. Když se očekává špatné počasí, buď organizátor turnaj dopředu zruší nebo počítá s nižší účastí a tomu přizpůsobí vše okolo včetně stravování.

Pravda, když je kapacita naplněna a na uvolněná místa v turnaji čekají náhradníci, je každá taková neúčast škoda ze sportovního a společenského hlediska.

Větší problém vidím v rozhození složení flajtů na rozdíl od předem vytvořené startovní listiny a vliv toho na plynulost hry. Dvojice "pozůstalých" bude neustále čekat, když před ní budou flajty po čtyřech. S časy se pak moc hýbat nedá, když je start postupný a hráči přijíždějí jen s nezbytným předstihem na registraci, snídani a rozcvičení. O něco později můžete hráče poslat na start, dříve ale ne. Proto přeskládat flajty zpravidla moc nelze.

U nás na Ostravici soutěžní výbory s vedením při turnajích pořádaných rezortem nebo klubem hráče, kteří se bez předchozí včasné omluvy nedostaví, dodatečně poprvé upozorní, podruhé důrazně napomenou a potřetí vyřadí jejich přihlášku do dalšího turnaje (takový je ročně tak jeden). To funguje u těch, kteří se takových turnajů účastní pravidelně či často. U jednorázových neúčastí se toho moc dělat nedá. Ale všichni by měli vědět, že si to pamatujeme a ode mne takový člověk (ať je kdo je) při příštím setkání uslyší slušnou ale důraznou výtku. Většina se pak zastydí a i omluví. Ale jsou i tací, kteří to nepochopí a neuznají. Takových je naštěstí naprostá menšina.
 
Asi bych to řešil nějakou kombinací.
Každý by měl být schopen třeba 2 dny před turnajem se podívat na předpověď, když by hrozilo, že se mu na turnaj nebude chtít, tak se bez problémů s omluvou odhlásit. Pak je čas, aby se uvolněné místo zaplnilo.
Pro ty, kteří to mají na praku, ráno se až rozhodnou jestli se jim chce, jestli se den předem moc neožrali atd. ať klidně poplatek je. Klidně hrazený předem jako záloha na startovné. Ať každý nese následky svého rozhodnutí, proč je má nést pořadatel? Pravidelní hříšníci by nejspíš měli mít smůlu, tedy pokud je o turnaje zájem a zaplní se i bez nich.
 
...
Každý by měl být schopen třeba 2 dny před turnajem se podívat na předpověď, když by hrozilo, že se mu na turnaj nebude chtít, tak se bez problémů s omluvou odhlásit. Pak je čas, aby se uvolněné místo zaplnilo. ...
Souhlasím, ale má to háček. Třeba já zrovna teď koukám na radar ČHMÚ a přemýšlím, zda vyrazit na driving či nikoliv.
Radar mi už dvě hodiny ukazuje, jak mi jde nad hlavou jedna přeháňka za druhou (screenshot) - ale ve skutečnosti vidím jasnou oblohu a od rána ani nekáplo. Déšť mi současně ukazuje i Windy a Yr. Dva dny dopředu bývá spolehlivost o to menší.

Bez ohledu na počasí se ale přimlouvám za to, aby pořadatelé umožnili platit startovné hráčům předem, samozřejmě elektronicky, a v případech, kdy předpokládají převis zájemců nebo nechtějí řešit problémy se skladbou flajtů, o kterých psal @Henry, tak platbu předem přímo vyžadovali s tím, že v případech včas neomluvené absence platba propadne.
 

Přílohy

  • IMG_0924.png
    IMG_0924.png
    181,6 KB · Zobrazení: 13
Souhlasím, ale má to háček. Třeba já zrovna teď koukám na radar ČHMÚ a přemýšlím, zda vyrazit na driving či nikoliv.
Radar mi už dvě hodiny ukazuje, jak mi jde nad hlavou jedna přeháňka za druhou (screenshot) - ale ve skutečnosti vidím jasnou oblohu a od rána ani nekáplo. Déšť mi současně ukazuje i Windy a Yr. Dva dny dopředu bývá spolehlivost o to menší.
No tak jasně že to není 100% jistota. Ale tak existujou deštníky, nepromoky atd.
Pokud je někdo rozpustnej a nechce zmoknout za žádnou cenu, asi nebude golf úplně pro něj, minimálně by nemusel komplikovat život pořadateli turnaje…
 
Ale startovné je často pouze v hotovosti.
Tak tohle je zase na uvážení pořadatele turnaje, jestli se mu vyplatí přijít o třeba 5x1000 za hráče, kteří nepřišli, nebo o cca 2% poplatek z třeba 40x250 zálohy na startovné při platbě elektronicky kartou. To že se platí hotově není dogma, ale přání toho pořadatele. Nechci spekulovat o důvodech platby v hotovosti, ale kdo turnaj pořádá, tyhle jednoduché počty určitě zvládne..
 
... cca 2% poplatek ...
Nechci nikomu sahat do svědomí, ale obávám se, že tak úplně o ty 2% nejde 🤔
 
Nechci nikomu sahat do svědomí, ale obávám se, že tak úplně o ty 2% nejde 🤔
Tak nesahej😁
Pokud jde o něco jiného, tak nějak…, přesně o tom spekulovat nechci. Jestli má pak takový pořadatel problém s hráči, kteří nedorazí, jeho boj, sám si to nastavil a zahnal se do kouta..
 
Bez ohledu na počasí se ale přimlouvám za to, aby pořadatelé umožnili platit startovné hráčům předem, samozřejmě elektronicky, a v případech, kdy předpokládají převis zájemců nebo nechtějí řešit problémy se skladbou flajtů, o kterých psal @Henry, tak platbu předem přímo vyžadovali s tím, že v případech včas neomluvené absence platba propadne.
Přesně!
Pokud nezrušíš přihlášku do 18:00 den před turnajem, startovné žbluňk.
Hotely, penziony, zájezdy, letenky, rezervace v restauracích v době vánočních večírků, koneckonců i eshopy, který za dobírku chtějí příplatek atd... tihle všichni se sichrujou, že jim neproděláš peníze. A pokud nezrušíš do XY, máš smolíka.
Ale startovné je často pouze v hotovosti.
Tohle už je naprostej nesmysl! Bohužel je to absolutní standard a nemám možnost, jako u restaurací a dalších podniků, které karty neberou, turnaj vynechat a jít na jinej.
Takže se skřípěním zubů cestou na turnaj zastavím u bankomatu a to startovný tam vyberu. To je úplně na palici.
 
Za pořadatele a velmi občasného hráče turnajů jinde než v Hořehledech:

1. Rád bych uplatnil logiku, že přihláška do cca 10 dní před startem bude levnější, než poté. Tím motivovat ty, kteří jsou ochotni se ke hře zavázat při každém počasí.
2. Naopak těm, co se odhlásí po termínu, startovné nevracet = stornopoplatek.
3. Sám mám občas problém se na turnaj přihlásit se zárukou, ale jsem zcela bez problémů ochoten akceptovat riziko, že si prostě nezahraju.
 
Bohužel. Párkrát už jsem hledal ATM jen kvůli golfu, protože jinak platím prakticky všude jen hodinkami.
Naposled na turnaji všudehrálů. Info o turnaji emailem, přihlašování taky, kdyby aspoň upozornili na platbu jen v hotovosti. Nemít sebou parťáka staromilce s hotovostí, normálně bych odjel.
 
U hodně hřišť pořádajících turnaje je v zadání napsáno. Startovné platba v hotovosti. Je pravdou, že nějaký trest by za opakované nepříchody měl být. Párkrát se mi stalo na Kotlině, že bylo na turnaj plno ještě než jsem se stačil přihlásit. No a když jsem se díval na výsledky, chyběli tam třeba dva tři lidi. Někteří to provozují opakovaně. Bohužel to nikdo neřeší.
Je to jenom o lidech. Pokud ho zajímá jen on sám, je neohleduplný k ostatním a podobně, je to lidsky špatné, bohužel je to běžná realita v našich životech.
Nějaký trest, by měl být. Ať už black list na turnaje nebo finanční postih. Bohužel se také stává, že si zabukují teetimy a také nedorazí. Podle teetimu je hřiště plné, ale v reálu poloprázdné. Zde by bylo na místě také nějaké potrestání.
Peníze, nemožnost rezervace, bičovaní na pranýři, pár ran holí přes prdel a pod
 
Když už zazněla (velmi častá) absence možnosti platit kartou, rád bych se zeptal zkušenějších, co je vlastně hlavní příčinou toho, že přijedu na turnaj, fee mohu uhradit bezhotovostně, ale startovné jen cash, a stravné (oběd po hře), které je čím dál častěji oddělené, také jen hotově.
Různí koneční příjemci? Šedá ekonomika? Nějaký jiný důvod?
 
Když už zazněla (velmi častá) absence možnosti platit kartou, rád bych se zeptal zkušenějších, co je vlastně hlavní příčinou toho, že přijedu na turnaj, fee mohu uhradit bezhotovostně, ale startovné jen cash, a stravné (oběd po hře), které je čím dál častěji oddělené, také jen hotově.
Různí koneční příjemci? Šedá ekonomika? Nějaký jiný důvod?
Ano, kombinace různých příjemců a neochoty takové příjmy složitě přeposílat a především danit...
 
Na doplnění k Matesovi:
Většinou má terminál jen provozovatel hřiště a pořadatelem turnaje je klub, nebo někdo úplně jiný.
Nechtějí se s tím administrovat.
Nakolik jsou v tom drobné chmátky a střední přikrádání na daních, netuším.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom