Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Rukavice

Jaké používáte rukavice

  • Neřeším, je mi jedno. Hlavně vybrat správnou ruku

    Hlasy: 10 34,5%
  • Jen kožené

    Hlasy: 8 27,6%
  • Jen syntetické

    Hlasy: 0 0,0%
  • Zásadně bílé

    Hlasy: 4 13,8%
  • Hraji bez rukavic

    Hlasy: 4 13,8%
  • Mix kůže a syntetika

    Hlasy: 7 24,1%

  • Hlasovalo
    29

macdav

Guru fóra
Jméno
David
Přijmení
Machač
Klub
Black Bridge, ČGK
HI (HCP)
16,6
Inzeráty
2
Řešíte při koupi rukavice materiál a značku?
Jestli kožené nebo syntetické a jaký je v tom vlastně rozdíl?
Preferujete jen bílé, nebo máte barevné?
A co hra v dešti a zimě? Používáte rukavice do deště?

Já osobně kupuju co mi sedí na ruce a líbí se mi a nijak neřeším, materiál ani barvu nebo značku.
 
Řešíte při koupi rukavice materiál a značku?
Jestli kožené nebo syntetické a jaký je v tom vlastně rozdíl?
Preferujete jen bílé, nebo máte barevné?
A co hra v dešti a zimě? Používáte rukavice do deště?

Já osobně kupuju co mi sedí na ruce a líbí se mi a nijak neřeším, materiál ani barvu nebo značku.
Stejně jako ty, primárně musí sedět, tím se většinou zmenší výběr a jednu nebo žádnou u mě :(
 
Třetím rokem si kupuji pro sebe i kamarády celo kožené rukavice z Anglie , nejsou sice made by , trochu se o ně starám , mažu krémem na ruce, byli pouze bíle celo i kombinace se síťovinou, letos celobarevné,celokožené, byl trochu problém s barvením rukou , při nesundáváni rukavice při hře, letos mám proto opálenou i levou ruku, jinak jsem měl načervenalý palec. Cena i s dopravou cca 150,- Kč cena/výkon za mne 9,9/10.
 
Řešíte při koupi rukavice materiál a značku?
Jestli kožené nebo syntetické a jaký je v tom vlastně rozdíl?
Preferujete jen bílé, nebo máte barevné?
A co hra v dešti a zimě? Používáte rukavice do deště?

Já osobně kupuju co mi sedí na ruce a líbí se mi a nijak neřeším, materiál ani barvu nebo značku.
Řeším jak mi sedí, jestli je bílá a jestli nestojí nesmysl:)
Loni jsem pořídil FJ Stacool a zatím drží přes rok, to se mi zatím u žádné jiné nestalo.
 
Řešil jste někdy někdo i rukavice na druhou rukou? Mám problém, že se mi na druhé ruce, na prsteníčku, dělá z gripu dost pravidelně a vcelku bolestivý mozol.
 
Řešil jste někdy někdo i rukavice na druhou rukou? Mám problém, že se mi na druhé ruce, na prsteníčku, dělá z gripu dost pravidelně a vcelku bolestivý mozol.
Řešil. Primárně jsem myslel, že ulevím pravému zápěstí, měl jsem s ním potíže.
Snesl jsem tu rukavici dvě rány na drivingu, vadila mi, hroznej nezvyk.
Takže jen na levou.
 
Chybí tam v anketě možnost hraju raději bez rukavice :) a to je můj případ, jednu nesnesu psychicky - symetrické věci mám rád symetrické a párové věci sladěné. To by bylo jak mít každou botu jinou:) a než obě radši žádnou, vezmu si je leda až mi bude zima...
Ps. Přitom na kole bez rukavic ani pro rohlíky...
 
Chybi zde moznost hybridni: tedy kuze kombinovana se syntetikou, coz je vec co osobne preferuji.

Jako asi kazdy, vyzkousel jsem mnoho rukavic. Nektere sedely vice, jine mene. Zejmena na zacatku, kdy clovek si casto hrou delal mozoly (a nosil kvuli tomu v bagu i naplasti)... nevhodny sev na rukavici byl casto peklo. Ne vzdy se mi to podarilo zjistit u nakupu, nedej b-h u nakupu pres net.

Aktualni poznatky mam tyto:
- rukavice musi byt opravdu tesna, protoze se opravdu vzdy hodne vytahne
- kozene rukavice se potem a vodou rychle nici a neuveritelne smrdi, takze je dobre je vetrat a nenechavat hozene v tesne kapse bagu
- neni od veci mit vzdy s sebou v zaloze rukavici vhodnou do deste. Mnoho rukavic je ve velkem desti peklo, pripadne kozenou dost nicite
- pokud nejaka rukavice sedi, pak je dobre se toho drzet a nedelat moc volovin. Idealne si koupit do zasaoby, neb casto je vyrobce prestane delat ci neco zmeni.
- @requo v bagu mam i pravou rukavici, pouzivam v extremne chladnem obdobi... kdyz je venku 3 stupne a vse fakt zebe (shafty), tak tenka prava rukavicka je k nezaplaceni. Ale hraje se mi s tim hure. Neni to na to stavene. Uzivam to 1x rocne a realne ji v bagu mam proto, ze jsem ji proste dostal k vanocum :)
- aktualni favourit rukavice: Puma, Hugo Boss a Mizuno. U pumy mi sedi temer kazdy strih, jen je problem, ze delaji milion barevnych variant a nelibi se mi mvetsina z nich. :) Hugo Boss rukavice jsou ty nej kozene rukavice, co jsem kdy mel (kupodivu nestaly ani raketu), ale uz je neni kde sehnat (meli to 1x v Golf arts). Mizuno dela jak uplne pitome (mam doma mnoho kusu syntetik, co fakt nesnasim) az po skvele hybridy a kozene. Osobne hraji nejradeji Mizuno Elite, co se da v anglii poridit za par korun a je naprosto super (pro me). Musim prikoupit, az bude zase zasilka z uk. Historicky mam jeste FJ a Ping. Ping dle meho dela nejlepsi syntetiky a jejich Sensor Tech mam prave jako onu do deste, a celkove to je super vec, na to ze je ciste plastova. Nicmene neni u nas vubec levna. A mj. je to jedina rukavice, u ktere se mi rozpadla jedna cast sucheho zipu... nutno tedy rici, ze po sezon a pul, ale jinde jsem to nevidel. :)

Jako jeden ze zasadnich pokroku v me golfove hre povazuji prave to, ze jsem prestal nicit rukavice... tzn. nejsou prodrene, nemam uz zadne mozoly. Uz pri hre netece krev :D

Kapitola sama o sobe jsou rukavice damske... neb slecny mnohem vice resi to, aby nemeli opalenou jednu rucku :)

Mozna jeste k velikostem... mam malou ruku a nezridka se koukam na damske, protoze je mi proste panske S velke.
 
Upraveno:
pouzivam 4 typy rukavic:
-celokozene na turnaje a lepsi hry
-zhora syntetika, zdola kuze, na beznou treninkovou hru
-synteticke s kousky kuze na palci a dlani na driving
-palcaky na zimu :D
obcas pouziju za hru i vsechny 4 rukavice :) :D
v bagu mam vzdy alespon 4 rukavice, kozenou, polokozenou, syntetiku a jednu nahradni kozenou :) V zime palcaky navic
 
Řešíte při koupi rukavice materiál a značku?
Jestli kožené nebo syntetické a jaký je v tom vlastně rozdíl?
Preferujete jen bílé, nebo máte barevné?
A co hra v dešti a zimě? Používáte rukavice do deště?

Já osobně kupuju co mi sedí na ruce a líbí se mi a nijak neřeším, materiál ani barvu nebo značku.
Hej, přidej mi tam možnost "hraju zásadně bez rukavic" :D
 
No, ale abych nebyla tak striktní - běžně bez rukavic, ano, překáží mi. Ale v bagu mám celokožené rukavice ( cabretta), na obě ruce,i pravou pro vyjímečné situace- pro mokro, chlad. A zimní rukavice na řídítka Motocaddy na zimu jako Zimu. :DAle kdy jsem naposledy měla aspoň levou rukavici na ruce si už ani pomalu nepamatuju.
 
na driving rukavici nepotřebuji, při hře (100-120 her ročně včetně tréninkových) mi stačí 2 rukavice a používám už asi 8 let stejnou značku i typ ... se zlepšujícím se osobním HCP klesá počet zničených rukavic za rok :D
 
se zlepšujícím se hcp se prý tolik neničí.....;)
joooo?? jsem si nevsiml.
ja mam turnajovou na cca 10 kol. pak prechazi na treninkovou, kde vydrzi dalsich 10-15, obas az 20 kol, takze mesic a kousek. Je to i zpusobene gripy, ktere mam na vsech holich. Drivingovou mam na cca 2 mesice.
 
joooo?? jsem si nevsiml.
ja mam turnajovou na cca 10 kol. pak prechazi na treninkovou, kde vydrzi dalsich 10-15, obas az 20 kol, takze mesic a kousek. Je to i zpusobene gripy, ktere mam na vsech holich. Drivingovou mam na cca 2 mesice.

možná to bude gripy, možná to bude počasím, možná to bude silovým pojetím hry, možná to bude pocením ruky, možná to bude nekvalitní rukavicí ... :D
 
možná to bude gripy, možná to bude počasím, možná to bude silovým pojetím hry, možná to bude pocením ruky, možná to bude nekvalitní rukavicí ... :D
nekvalitni rukavici to nebude, pocenim taky ne, sundavam po kazde rane, na 99% je to gripy a drzenim :)
 
Rukavici používám, bez rukavice jsem nesvá. Mám jí na ruce po celou dobu hry i na patování. Požadavky na rukavici mám takové - musí skvěle sedět, MUSÍ skvěle vypadat (a teď mám jednu krááásnou od Dany). To, že mám rukavici na jedné ruce mi divné nepřijde, z dob kdy jsem hrávala softbal, jsem nosila rovněž na levé ruce rukavici (bavlněnou), aby se mi nepotila ruka v kožené lapačce a nosila jsem jí i na pálku, ze stejného důvodu jako na golfu - aby se mi nepotila ruka, neklouzala pálka v ruce. Zimní nemám, hrát v takovém počasí, kdy už je potřeba mít rukavice na rukou, to není žádná radost. Rukavici nedávám do bagu, ale "lípnu" jí na sucháč co je na to navrchu bagu, rukavice tak má šanci vyvětrat.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom