Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Recenze [VOZÍK] Sun Mountain Reflex Golf Push Cart (4 kola)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Zhruba před rokem jsem řešil problém nákupu nových vozíků do domácnosti. Hledal jsem něco co nejvíce kompaktního, lehkého a cenově dostupného. Proč? Protože jsem potřeboval dva do rodiny na střídačku pro sebe, ženu, dospívajícího puberťáka a vejít se do auta včetně vercajku a dalších krámů. Bohužel to má tu negativní vlastnost, že zaplatíte dvakrát tolik a peněz není úplně nazbyt, tak jsem po nějakém to přemítání šáhl do nových (myšleno ne bazar) s ohledem na konkurenci i poměrně levných vozíků Sun Mountain Reflex Golf Push Cart s cílem výdrže alespoň dva roky a pak se uvidí, jak se to vyvine a jestli i všechny další v rodině bude golf pořád bavit. Pokusím se s vámi podělit o osobní skororoční poznatky.

E91769F2-EFEE-4F5E-BDC0-BEA9D41D5D81.jpeg


Vozíky jsem nakonec zvolil ve dvou barevných variantách, jeden černo-zelený, druhý bílo-oranžový. Tehdejší nákupní cena je podobná té dnešní, tzn. v obchodech se dá sehnat do ceny 4.000 Kč/ks. Dostupný byl chvilku i na Golfových slevách, za stejnou cenu,, tzn 4k Kč co vím. Vozík se začal vyrábět (našel jsem videa) už v roce 2014, takže už i před tím rokem to byl spíše doprodej mimo hlavní záběr mého okolí. Pravda, tento vozík moc často nevídám. Jeho hlavní výhodou vyjma ceny a vcelku kompaktního vzhledu jsou především rozměry složeného vozíku - kdy se na webu dá dohledat info 63.5 x 38 x 28 cm a hmotnost 7,2 kg. Vcelku to sedí. V prodejních propozicích prodejců najdete tyto benefity:
  • Stabilní po rozložení a velice malý a skladný složený
  • Rozložení a složení je velice jednoduché a rychlé. Bez nejmenších problému je zvládnou i děti.
  • V rozloženém stavu má široký rozchod a je velmi stabilní
  • Manipulační madla mají škálu nastavitelnosti 180 stupňů pro vaše pohodlí, komfort a možnost volby
  • Jednoduché nastavení výšky ovládacích madel
  • Precizní kuličková ložiska v kolech
  • Lehce a rychle dostupná ruční brzda namontovaná u rukojeti
  • Dva boxy na drobnosti, držák na skore kartu, úchyt míčků
  • Držák na pití a deštník součástí

Praktické poznatky po roce pravidelného provozu, jeden z nich průměru cca jednou týdně na hřišti
  • Doporučuji, podívejte se na video výše, ať víte, o čem mluvím. Vozíky jsou doopravdy parádně kompaktní, jsou pocitově velmi lehké. Není problém je do auta vložit a vyložit i pro dámu, zvládne to i větší dítě. Skládání chce trochu cviku, není to obtížné, v podstatě video to velmi dobře ukazuje. Funguje to dobře. Rozkládání je v pohodě, skládání vyjma zmáčknutí dvou páček je potřeba do naprosto kompaktního stavu složit i držáky bagu a zabrzdit brzdu, jinak se nevejde konstrukce mezi kola. A potom ještě složit rukojeti. Jde to, je to docela rychlé. Po roce by to chtělo trochu poladit, páčky jdou už znatelně více ztuha, ale vše zatím drží (i když jeden spoj už vypadá vykloktaně a ostatní se blíží, ale zatím spolehlivě slouží).
E7706DCC-6D26-4DFA-BDE2-4EBDB70628E5.jpeg 6EFF451D-A3F9-41CC-8523-B6BFAC26D810.jpeg AECAF16E-8A72-4FD9-9C2A-40BF9F25D3AC.jpeg 37644F66-CF78-4F78-86D0-EFE9B3ACD716.jpeg
  • Velká výhody je nastavitelná výška držáku vozíku, tzn. může ho velmi pohodlně ovládat různě vysoká osoba. Pro malé děti to ale není, i když vozík utlačí a rukojeť se nastaví na vhodnou výšku, nevidí pořádně přes něj na terén, po kterém jede. Co naopak mě nijak neoslovilo, jsou proklamované ergonomické rukojeti - na každé straně vozíku jsou dvě, které můžete vyklopit do libovolného úhlu. Nastavuje se to takovým povytažením držadla, a pak přes zoubky nastavení do potřebného úhlu. No, na jednom vozíku už se tento mechanismus porouchal, tzn. velmi těžko se s jedním madle manipuluje. Druhá nevýhoda je v kopcovitých hřištích... pokud jedete z prudšího kopce, tak madla, jak je držíte, z toho ozubnicového mechanismu sami vyskakují. Nevypadnou, ale pocitově je to nepříjemné. Jo, občas využiju, když chci machrovat, dám madlo kolmo k zemi a ovládá se celý vozík s bagem dobře i jednou rukou.
  • Stabilita - nemůžu si stěžovat. I když je vozík malý, tak všude drží dobře, na normálních terénech se nepřeklápí. Brzda brzdí spolehlivě, její páčka je pod ovládacími madly. Chod je hladký a jistý, ale stejně vozík přirozeně začnete časem nastavovat pro jistotu do neutrální polohy. Rozchod předních kol je menší - daň za rozměry složeného prcka, ale alespoň se velmi dobře ovládá. Je to prostě pohodlné, Musím říct, že jsme si na čtyřkolák hodně navykl. Velmi příjemné. Jak kdysi poznamenal jeden můj kamarád - čím víc kol, tím lepší. Nevěřil jsem, za sebe už věřím. I když je to takovýto kompromisní prcek, funguje to dobře. Několik různých bagů drží na vozíku vcelku dobře, ale některé druhy mají tendenci se mírně přetáčet, chce to vyzkoušet. Ale vozík si nakonec poradil dobře i s menším cartbagem, standbagy ok, stejně jako malé bagy na půlset. Upínání na klipsy. Nastavitelné popruhy.
2F0B3DA7-BF3A-4356-A80E-30F268CF1CC4.jpeg 379FF076-1559-4208-9AF1-F023A4E783E4.jpeg 5C729FF2-E02E-4FA0-8B39-D011540AB17C.jpeg 415398AB-FA10-4038-881E-C1AC77776ADB.jpeg

  • Úložné prostory na drobnosti, držák a deštník a držák na pití - nic moc. Ne že bych si vozík pořizoval kvůli úložným prostorám, ale tak nějak ty velké kapsy vybrané konkurence jsou prima a hodí se. Tady si s tím konstruktéři poradili tak nějak na půl. Úložné prostory jsou dva, oba plastové, plus dvě vybouleniny na náhradní míčky. Dostupnost prostor dobrá, hole bagu nepřekáží. Někde v propozicích k vozíkům se mluví i o polstrování boxů - tak tím je myšleno nalepený měkký plast na dně obou boxů. O strany obsah bouchá dál, na ty polstrování nezbylo (ne že by to vadilo, stejně se to už odlepuje i ze dna). Uvítal bych ale alespoň tři díry na týčka plus třeba prolis na načmárání rovné čáry na míček, ale ta týčka by se hodila více. Místo na to tam je. Btw. tady si neodpustím rýpnutí - vše při nákupu bylo vzorně zabalené ve foliích, krása. No, akorát kdyby ti montéři ty jednotlivé díly nesešroubovali přes ty obaly. Doteď po roce v některých záhybech u šroubků máme kousky igelitu. Ale zpět k úložným prostorům a příslušenství. Součástí vozíku je držák na pití a držák na deštník. Pokud je chcete mít zabalené ve vozíku při převážení, tak zapomeňte, že do boxů dáte cokoli jiného. Musí být uvnitř v boxech a skoro nic jiného se tam nevejde, je to napasované fakt těsně. Resp. do držáku na pití můžete dát kompaktní dálkoměr, ale do tuby od deštníku se nevejde nic - a držák samotný se tam vejde jen na úhlopříčku. Bohužel, nikde není možnost uchycení držáku na deštník vně tohoto boxu, takže buď ho můžete našroubovat do pohotovostní polohy na vozík, nebo si zablokovat jednu kapsu na vozíky, případně ho dát do bagu... a pak hledat, kam že jste ho dali. Ještě jsem si vzpomněl - k vozíku je gumička na horní uložný prostor, za kterou se dává skorka (v dešti tedy zmokne). No, jedna gumička se nám do vozíku i přes mnohahodinovou snahu dát nepodařilo. Byla moc krátká. Resp. nešel udělat uzlík, aby to nevyjíždělo, vcelku výzva. Takže pidigumička letěla do koše a delší guma z nenošeného pyžama holt padla za vlast a golf svého majitele!
DE87C781-E215-4AAC-A278-CD41A1449178.jpeg 6279E5E6-0B16-4C1A-A6BD-C20BC6B09436.jpeg E16EF93F-1E08-490D-9A85-409FE6EB223E.jpeg
  • Držák na pití a držák na deštník - darovanému koni zdarma na zuby nekoukej, obojí je - to jsou kladné body. Konstrukčně uchycení - určitě to šlo vyřešit lépe, ale budiž. Použitelnost - jak se to vezme. Držák na pití: je to pevný plast, který zahákáváte vzadu za vozík do plastového držadla. A na jednom z vozíků se ten držák mi už ulomil (ok, skoro po devíti měsících). Ale žádná škoda. Plechovka piva se v tom vozit sice dá, ale pokud nejedete jen po rovných vymazlených fervejích, spolehlivě vše vylejete. A plechovka piva, stejně jako půllitrová petka vody, termoláhev apod vám stejně tak spolehlivě celá vyskočí. Stačí menší drcání. Litr a půl bez šance, nevejde se. Některé sedmičky ano, vypadávají ještě ochotněji. Držák na deštník - šroubujete ho na rám vozíku do díry mezi madly na středu (tady by klidně mohly být ty díry na týčka). V jedné pozici. Na jakékoli polohování při individuálním nastavení výšky (rozuměj, výšku nastavuješ sklonem) madla zapomeňte. Často je deštník nakřivo. A nízko, ale to i ve vodorovné "standardní poloze". Já měřím cca 185 cm. Pod deštník se za chůze nevejdu, takže při chůzi v dešti zpravidla řídím jednou rukou, deštník v ruce. Deštník dávám do držáku, když stojím a nebo když jdu hrát. I když abych byl spravedlivý - to je problém i jiných vozíků, které jsem měl tu čest zkoušet/půjčenou. Žena ale tento problém nemá. K obojímu ještě poznamenám - dost blbě se hledá i místo na namontování držáku od nějaké praktičtější konkurence či OEM, není díky řešení a plného místa na trubkách moc kam to dát. Časem jsem to ale přestal řešit. Deštník nakonec funguje i bez toho a do držáku se vložit dá a pití dávám do kapsy u bagu. Problém solved.
8B7E1F3E-67D9-4095-9AB0-51160A480DD4.jpeg 52B904C1-262D-4097-88F6-987F6B88253C.jpeg 21DBC073-D8CA-445A-B23A-B9268C6F1164.jpeg 3A56C12D-DADF-42BC-BC4F-9A9378441811.jpeg 88B1B62D-F66C-4EEA-85BA-E5EC665B96C7.jpeg
  • Obal na vozík - není (nebo jsem ho nedostal - stejně bych ho tam nedával). Jo a návod jsem nečetl, ani nevím, jestli v krabici byl.
Závěrem shrnutí

Skoro roční zápřah - malí pracanti, kteří dělají, to co mají. Kompaktnost ukázková, to těší. Bagy přepravuje po hřišti zatím spolehlivě. Úložné prostory jsou debilní, ale pokud si vozíky půjčujete v rodině mezi jednotlivými členy domácnosti včetně dětí tak často jako my, případně sem tam přátelům, tak to pak už neřešíte. Prostě vše, co potřebujete, si vozíte ve svém bagu. Vozíky i po roce funkční, hlavní konstrukce pevná. Jednou či dvakrát jsem je oba promazával. Výhoda stejného vozíku a rozměrů pro balení do auta: super, hezky to k sobě vedle sebe pasuje. :) Fakt jsou složené "roztomile" malé a dobře se i s nimi díky nízké hmotnosti manipuluje i pro děti nebo důchodce. Cena do 4000 Kč za kus před rokem za nové ok, dobrý poměr cena výkon. Jestli bych si je koupil znovu? Těžké rozhodování, spíše ne, i když jsem za danou cenu nečekal žádné zázraky - takže jsem spíše pozitivně překvapen. Rozhodující byla přepravní skladnost, to je to hlavní a to je ok. Ale bojím se, že především rukojeti nevydrží další rok, nebo se někde něco nenávratně s ozubnicovo-nastavovacího mechanismu zasekne a oprava bude komplikovaná, tzn. na vyhození. A pak ty provozně neklíčové drobnosti - štve mě to debilní řešení držáku na pití a na deštník, to určitě šlo vymyslet lépe. Při případné koupi staršího přes bazar doporučuju osobní předání a kontrolu. Minimálně si zkontrolujte plynulost a snadnost skládání a rozkládání, vyzkoušejte páčky a snadnost nastavení madel. Na rok, dva nebo na občasné použití - ok, ale pětiletý bezúdržbový držák pro pravidelného golfistu cestovatele to nejspíš nebude. Rád se budu mýlit.


Pár fotek, co se jinam nevešlo, vozíky slouží celé rodině a sem tam je využijí i přátelé:

358BE55F-4492-4ABA-809E-F14F52AE40A2.jpeg AA01DADD-DD94-4312-8714-9BF78044825C.jpeg D8E17CEA-E0E5-4F23-B8FF-50625F1EF74C.jpeg 7DB3A366-049C-4958-92BA-9CB8A85644B8.jpeg
62A7554E-08DF-461C-AF9E-F8707814D502.jpeg 8055D0B8-995D-4EA2-A548-3C8390EF56C5.jpeg 68464D0F-3C87-4119-9981-54DF8EC42881.jpeg F4B48850-8308-4498-9A78-7DC7F2CD85AD.jpeg
 
Upraveno:
Zhruba před rokem jsem řešil problém nákupu nových vozíků do domácnosti. Hledal jsem něco co nejvíce kompaktního, lehkého a cenově dostupného. Proč? Protože jsem potřeboval dva do rodiny na střídačku pro sebe, ženu, dospívajícího puberťáka a vejít se do auta včetně vercajku a dalších krámů. Bohužel to má tu negativní vlastnost, že zaplatíte dvakrát tolik a peněz není úplně nazbyt, tak jsem po nějakém to přemítání šáhl do nových (myšleno ne bazar) levných vozíků od společnosti Sun Mountain Reflex Golf Push Cart s cílem alespoň na dva roky a pak se uvidí, jak se to vyvine a jestli i všechny další v rodině bude golf pořád bavit. Pokusím se s vámi podělit o osobní skororoční poznatky.

Zobrazit přílohu 12589

Vozíky jsem nakonec zvolil ve dvou barevných variantách, jeden černo-zelený, druhý bílo-oranžový. Tehdejší nákupní cena je podobná té dnešní, tzn. v obchodech se dá sehnat do ceny 4.000 Kč/ks. Dostupný byl chvilku i na Golfových slevách, za stejnou cenu,, tzn 4k Kč co vím. Vozík se začal vyrábět (našel jsem videa) už v roce 2014, takže už i před tím rokem to byl spíše doprodej mimo hlavní záběr mého okolí. Pravda, tento vozík moc často nevídám. Jeho hlavní výhodou vyjma ceny a vcelku kompaktního vzhledu jsou především rozměry složeného vozíku - kdy se na webu dá dohledat info 63.5 x 38 x 28 cm a hmotnost 7,2 kg. Vcelku to sedí. V prodejních propozicích prodejců najdete tyto benefity:
  • Stabilní po rozložení a velice malý a skladný složený
  • Rozložení a složení je velice jednoduché a rychlé. Bez nejmenších problému je zvládnou i děti.
  • V rozloženém stavu má široký rozchod a je velmi stabilní
  • Manipulační madla mají škálu nastavitelnosti 180 stupňů pro vaše pohodlí, komfort a možnost volby
  • Jednoduché nastavení výšky ovládacích madel
  • Precizní kuličková ložiska v kolech
  • Lehce a rychle dostupná ruční brzda namontovaná u rukojeti
  • Dva boxy na drobnosti, držák na skore kartu, úchyt míčků
  • Držák na pití a deštník součástí

Praktické poznatky po roce pravidelného provozu, jeden z nich průměru cca jednou týdně na hřišti
  • Doporučuji, podívejte se na video výše, ať víte, o čem mluvím. Vozíky jsou doopravdy parádně kompaktní, jsou pocitově velmi lehké. Není problém je do auta vložit a vyložit i pro dámu, zvládne to i větší dítě. Skládání chce trochu cviku, není to obtížné, v podstatě video to velmi dobře ukazuje. Funguje to dobře. Rozkládání je v pohodě, skládání vyjma zmáčknutí dvou páček je potřeba do naprosto kompaktního stavu složit i držáky bagu a zabrzdit brzdu, jinak se nevejde konstrukce mezi kola. A potom ještě složit rukojeti. Jde to, je to docela rychlé. Po roce by to chtělo trochu poladit, páčky jdou už znatelně více ztuha, ale vše zatím drží (i když jeden spoj už vypadá vykloktaně a ostatní se blíží, ale zatím spolehlivě slouží).
Zobrazit přílohu 12580 Zobrazit přílohu 12571 Zobrazit přílohu 12575 Zobrazit přílohu 12574
  • Velká výhody je nastavitelná výška držáku vozíku, tzn. může ho velmi pohodlně ovládat různě vysoká osoba. Pro malé děti to ale není, i když vozík utlačí a rukojeť se nastaví na vhodnou výšku, nevidí pořádně přes něj na terén, po kterém jede. Co naopak mě nijak neoslovilo, jsou proklamované ergonomické rukojeti - na každé straně vozíku jsou dvě, které můžete vyklopit do libovolného úhlu. Nastavuje se to takovým povytažením držadla, a pak přes zoubky nastavení do potřebného úhlu. No, na jednom vozíku už se tento mechanismus porouchal, tzn. velmi těžko se s jedním madle manipuluje. Druhá nevýhoda je v kopcovitých hřištích... pokud jedete z prudšího kopce, tak madla, jak je držíte, z toho ozubnicového mechanismu sami vyskakují. Nevypadnou, ale pocitově je to nepříjemné. Jo, občas využiju, když chci machrovat, dám madlo kolmo k zemi a ovládá se celý vozík s bagem dobře i jednou rukou.
  • Stabilita - nemůžu si stěžovat. I když je vozík malý, tak všude drží dobře, na normálních terénech se nepřeklápí. Brzda brzdí spolehlivě, její páčka je pod ovládacími madly. Chod je hladký a jistý, ale stejně vozík přirozeně začnete časem nastavovat pro jistotu do neutrální polohy. Rozchod předních kol je menší - daň za rozměry složeného prcka, ale alespoň se velmi dobře ovládá. Je to prostě pohodlné, Musím říct, že jsme si na čtyřkolák hodně navykl. Velmi příjemné. Jak kdysi poznamenal jeden můj kamarád - čím víc kol, tím lepší. Nevěřil jsem, za sebe už věřím. I když je to takovýto kompromisní prcek, funguje to dobře. Několik různých bagů drží na vozíku vcelku dobře, ale některé druhy mají tendenci se mírně přetáčet, chce to vyzkoušet. Ale vozík si nakonec poradil dobře i s menším cartbagem, standbagy ok, stejně jako malé bagy na půlset. Upínání na klipsy. Nastavitelné popruhy.
Zobrazit přílohu 12566 Zobrazit přílohu 12568 Zobrazit přílohu 12569 Zobrazit přílohu 12570

  • Úložné prostory na drobnosti, držák a deštník a držák na pití - nic moc. Ne že bych si vozík pořizoval kvůli úložným prostorům, ale tak nějak ty velké kapsy vybrané konkurence jsou prima a hodí se. Tady si s tím konstruktéři poradily tak nějak na půl. Úložné prostory jsou dva, oba plastové, plus dvě vybouleniny na náhradní míčky. Dostupnost prostor dobrá, hole bagu nepřekáží. Někde v propozicích k vozíkům se mluví i o polstrování boxů - tak tím je myšleno nalepený měkký plast na dně. O strany obsah bouchá dál, na ty polstrování nezbylo (ne že by to vadilo, stejně se to už odlepuje i ze dna). Uvítal bych ale alespoň tři díry na týčka plus třeba prolis na načmárání rovné čáry na míček, ale ta týčka by se hodila více. Místo na to tam je. Btw. tady si neodpustím rýpnutí - vše při nákupu bylo vzorně zabalené ve foliích, krása. No, akorát kdyby ti montéři tou nešroubovali přes ty obaly. Doteď po roce v některých záhybech u šroubků máme kousky igelitu. Ale zpět k úložným prostorům a příslušenství. Součástí vozíku je držák na pití a držák na deštník. Pokud je chcete mít zabalené ve vozíku při převážení, tak zapomeňte, že do boxů dáte cokoli jiného. Musí být uvnitř v boxech a skoro nic jiného se tam nevejde, je to napasované fakt těsně. Resp. do držáku na pití můžete dát kompaktní dálkoměr, ale do tuby od deštníku se nevejde nic - a držák samotný se tam vejde jen na úhlopříčku. Bohužel, nikde není možnost uchycení držáku na deštník vně tohoto boxu, takže buď ho můžete našroubovat na vozík, nebo si zablokovat jednu kapsu na vozíky, případně ho dát do bagu... a pak hledat, kam že jste ho dali. Ještě jsem si vzpomněl - k vozíku je gumička na horní uložný prostor, za kterou se dává skorka (v dešti tedy zmokne). No, jedna gumička se nám do vozíku i přes mnohahodinovou snahu dát nepodařilo. Byla moc krátká. Resp. nešel udělat uzlík, aby to nevyjíždělo, vcelku výzva. Takže pidigumička letěla do koše a delší guma z nenošeného pyžama holt padla za vlast a golf svého majitele!
Zobrazit přílohu 12600 Zobrazit přílohu 12601 Zobrazit přílohu 12602
  • Držák na pití a držák na deštník - darovanému koni zdarma na zuby nekoukej, no, obojí je - to jsou kladné body. Konstrukčně uchycení - určitě to šlo vyřešit lépe, ale budiž. Použitelnost - jak se to vezme. Držák na pití: je to pevný plast, který zahákáváte vzadu za vozík do plastového držadla. No, na jednom z vozíků se ten držák mi už ulomil (ok, skoro po devíti měsících). Ale žádná škoda. Plechovka piva se v tom vozit sice dá, ale pokud nejedete jen po rovných vymazlených fervejích, spolehlivě vše vylejete. A plechovka piva, stejně jako půllitrová petka, termoláhev apod vám spolehlivě celá vyskočí. Stačí menší drcání. Litr a půl bez šance, nevejde se. Držák na deštník - šroubujete ho na rám do díry mezi madly na středu (tady by klidně mohly být ty díry na týčka). V jedné pozici. Na jakékoli polohování při individuálním nastavení výšky (rozuměj, výšku nastavuješ sklonem) madla zapomeňte. Často je deštník nakřivo. A nízko, ale to i ve vodorovné "standardní poloze". Já měřím cca 185 cm. Pod deštník se za chůze nevejdu, takže při chůzi v dešti zpravidla řídím jednou rukou, deštník dávám do držáku, když stojím a nebo když jdu hrát. I když abych byl spravedlivý - to je problém mnoha vozíků, které jsem měl. Žena ale tento problém nemá. K obojímu ještě poznamenám - dost blbě se hledá i místo na namontování držáku od nějaké konkurence či OEM, není díky řešení a plného místa na trubkách moc kam. Časem jsem to ale přestal řešit. Deštník nakonec funguje i bez toho a do držáku se vložit dá a pití dávám do kapsy u bagu. Problém solved.
Zobrazit přílohu 12604 Zobrazit přílohu 12606 Zobrazit přílohu 12608 Zobrazit přílohu 12591 Zobrazit přílohu 12585
  • Obal na vozík - není (nebo jsem ho nedostal - stejně bych ho tam nedával). Jo a návod jsem nečetl, ani nevím, jestli v krabici byl.
Závěrem shrnutí

Skoro roční zápřah - malí pracanti, kteří dělají, to co mají. Kompaktnost ukázková, to těší. Bagy přepravuje po hřišti zatím spolehlivě. Úložné prostory jsou debilní, ale pokud si vozíky půjčujete v rodině mezi jednotlivými členy domácnosti včetně dětí tak často jako my, případně sem tam přátelům, tak to pak už neřešíte. Prostě vše, co potřebujete, si vozíte ve svém bagu. Vozíky i po roce funkční, hlavní konstrukce pevná. Jednou či dvakrát jsem je oba promazával. Výhoda stejného vozíku a rozměrů pro balení do auta: super, hezky to k sobě vedle sebe pasuje. :) Fakt jsou složené "roztomile" malé a dobře se i s nimi díky nízké hmotnosti manipuluje i pro děti nebo důchodce. Cena do 4000 za kus před rokem za nové ok, dobrý poměr cena výkon. Jestli bych si je koupil znovu? Těžké rozhodování, spíše ne, i když jsem za danou cenu nečekal žádné zázraky - takže jsem spíše pozitivně překvapen. Rozhodující byla přepravní skladnost, to je ok. Ale bojím se, že především rukojeti nevydrží další rok, nebo se někde něco nenávratně s ozubnicovo-nastavovacího mechanismu zasekne a oprava bude komplikovaná, tzn. na vyhození. A pak ty provozně neklíčové drobnosti - štve mě to debilní řešení držáku na pití a na deštník, to určitě šlo vymyslet lépe. Při případné koupi staršího přes bazar doporučuju osobní předání a kontrolu. Minimálně si zkontrolujte plynulost a snadnost skládání a rozkládání, vyzkoušejte páčky a snadnost nastavení madel. Na rok, dva nebo na občasné použití - ok, ale pětiletý bezúdržbový držák pro pravidelného golfistu cestovatele to nejspíš nebude.


Pár fotek, co se jinam nevešlo, vozíky slouží celé rodině a sem tam je využijí i přátelé:

Zobrazit přílohu 12590 Zobrazit přílohu 12592 Zobrazit přílohu 12593 Zobrazit přílohu 12596
Zobrazit přílohu 12612 Zobrazit přílohu 12609 Zobrazit přílohu 12582 Zobrazit přílohu 12597
Máme v rodině 4 ks a vše co jsi napsal sedí do puntíku, koupil jsem ho právě kvůli geniálním skládání a velikosti ve složeném stavu.
 
@mojeheslogolf: to jsem rád, že máš podobné zkušenosti. No rád... Jak se to vezme. :) Co s těmi madly, taky ti pro cestě z kopce vyskakují? A všechny jdou pořád plynule polohovat? Nám se jeden uz začal sekat. A vyžaduje to docela sílu ho odtahnout pro změnu polohy.
 
@mojeheslogolf: to jsem rád, že máš podobné zkušenosti. No rád... Jak se to vezme. :) Co s těmi madly, taky ti pro cestě z kopce vyskakují? A všechny jdou pořád plynule polohovat? Nám se jeden uz začal sekat. A vyžaduje to docela sílu ho odtahnout pro změnu polohy.

Ty madla mě že začátku sr..., ale už mi to nevadí a pořád fungují skvělé. Mám starost co koupit potom až odejde. Ta skladnost je úžasná a já stále nevím co koupit příště. Zatím jsem nic co by mne zaujalo nenašel.
 
Jj, úplně stejný problém. Funkční a cenově rozumná kompaktnost a skladnost. Tak když něco objevíme, dáme se vědět.
 
Včera 13.5.2022 - tak zelený dosloužil. Mnoho her (stovky) úspěšně jsme brázdili společně mnoha česká hřiště... Budiš mu země lehká. Byl si dobrým parťákem!

Úplně by mě tedy nenapadlo, že nejnamáhavejší spoj bude z plastu... Viz dokumentační foto (bohužel nic předtím tomu nenasvědčovalo). Je pravda, že mám poslední rok dost těžký bag, tak to s tím drncáním a tak bylo už prostě moc. Tak kdyztak pozor na to, v případě bazarových kousků!

388264D6-484D-45E1-A2F3-B0E09B23FF3A.jpeg 892F67D2-1429-475B-B0F5-401B6C17EAB5.jpeg BB25C944-4F27-47A7-8C15-E7D61569522A.jpeg 4AC32350-8A54-4CFD-9D8F-CCB4D23F6650.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom