Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Putter

Neni problem, vezmu jich klidne vsech 5 co mam :))

Prvni dojmy: tvrde jak beton, pocitove tvrdsi nez mizunardi c-series. To mi moc hlava nebere, neb jsem mel za to, ze to je stejna ocel i shaft. Dneska jsem ho mel venku na Zbraslavi a na putting greenu jsem dal za sebou 9 puttu z cca 5m+, kazdy s jinym breakem. Vedle byl typicky navstevnik Zbraslavi (Honma Beres / Miura), ktery nevericne kroutil hlavou a gratuloval mi. :)) Pak jsem sel hrat, kde uz to tak slavne nebylo: 20 puttu na 9 jam, ale 3x jsem se dostal z 10+m jednou ranou pod 1m. To se pocita. Trosku si na to zvykam, ale v bagu zustava.

Jak te tak posloucham, tak BB serie pro tebe nebude. Spise SS nebo neco s FIT. Camerona jsem naposled zkousel pul roku dozadu v obchode, takze nemuzu moc srovnavat. Uprimne nejlepsi pocitovka pro me byl zatim betti mizuo a-series, ktere byly z leteckeho hliniku. Ale jsou to malety, se kterymi netrefim ani svetovou stranu...

Morgan by me zajimal tez, jeste bych to doplnil o Piretti. Nicmene ted jsem spokojen, to provedeni je neskutecne krasne. 
 
Par fotek na srovnani. Shora C-01h, BB1 a C-02.

Co me zarazi je shoda tvaru C-01 a BB1, neb vsude na zahranicnich forech se tvrdi, ze C-02 = BB1. To je od pohledu nemysl. 
Ohledne vyvazeni, BB1 neni vzdy vyvazena stejne. Lisilo se to dle modeloveho roku, stejne tak i vaha. 

Jinak vaha bezneho Mizunardi byvala D5, resp. 334g. Varianty "h" jsou o cca 10g tezsi. 
Ale udajne se ta vaha lisila i dle delky shaftu, coz dava smysl..

Jeste jedna zajimavost. Bezny Bettinardi putter na sobe nema zadne seriove cislo, naproti tomu Mizuno verze je maji (vyjimka jsou nektere verze rady BC). 
 

Přílohy

  • image.jpeg
    image.jpeg
    772,7 KB · Zobrazení: 1.213
  • image.jpeg
    image.jpeg
    116 KB · Zobrazení: 1.262
  • image.jpeg
    image.jpeg
    673,4 KB · Zobrazení: 1.223
  • image.jpeg
    image.jpeg
    765,1 KB · Zobrazení: 1.252
jan řekl:
Jak te tak posloucham, tak BB serie pro tebe nebude. Spise SS nebo neco s FIT. Camerona jsem naposled zkousel pul roku dozadu v obchode, takze nemuzu moc srovnavat. Uprimne nejlepsi pocitovka pro me byl zatim betti mizuo a-series, ktere byly z leteckeho hliniku. Ale jsou to malety, se kterymi netrefim ani svetovou stranu...

Morgan by me zajimal tez, jeste bych to doplnil o Piretti. Nicmene ted jsem spokojen, to provedeni je neskutecne krasne. 
Tak dnesny update, kedze som po prvotnych pokusoch s patrami uplne zavrhol mallety, po par rokoch "blejdov" som si zase chcel vyskusat ako sa patuje s malletmi, vo face ballanced vyvazeni. Par tyzdnov dozadu prisiel starsi Odyssey Metal-X #7, (35", 343g) po par patoch WTF, ten kus zeleza fakt funguje (new stick effect :)), konzistencia a smer vyborna, takze je v bagu (do nedele, to idem na dalsi turnaj a uvidim ho v akcii).
Ale co cert nechcel, narazil som na "jemne jeteho" Bettiho, BC5, mallet s centreshaftom (34", 343g). Sice len v obyvaku na koberci, ale ten FIT face je este makksi, nez kovo/plastovy insert od Odyssey, prekvapko cislo dva :idea: takze uvidime, ktory sa nakoniec ustali v bagu ... bracho by tiez potreboval lepsi pater, nez ten zo sady za 3 tisicky.
 
Dotaz pro vás znalce putteru:
Chci se podívat po nějakém malletu s center shaftem (jako ta BC5), ale aby shaft nebyl rovný ale pár cm kolmo nahoru a až pak ohnutý. Snad jde pochopit co myslím. Když bude hlava větší a těžší jen dobře.
Víte o něčem takovém? Koupit chci jetý, mam jen pocit, že by mi tahle konfigurace mohla dobře sedět. ..
 
JardaK řekl:
Dotaz pro vás znalce putteru:
Chci se podívat po nějakém malletu s center shaftem (jako ta BC5), ale aby shaft nebyl rovný ale pár cm kolmo nahoru a až pak ohnutý. Snad jde pochopit co myslím. Když bude hlava větší a těžší jen dobře.
Víte o něčem takovém? Koupit chci jetý, mam jen pocit, že by mi tahle konfigurace mohla dobře sedět. ..
Nejsem znalec putterů, ale myslím, že nikdo nic takového nevyrábí, nebo jsem alespoň nikdy takový putter neviděl.
Nejlépe to je vidět asi na tomto obrázku (zejména prostřední a pravý):
shaft_axis.jpg

V případě center shaftu i klasického uchycení směřuje shaft cca do středu líce, případně mírně směrem k patce (samozřejmě v závislosti na požadavek vyvážení putteru), rozdíl je "jen" v zalomení / protažení shaftu směrem ke středu hlavy.
Zatím jsem se setkal pouze s puttery vyváženými na střed, nebo do špičky. Varianta, kterou popisuješ by znamenala vyvážení do patky putteru a nejsem si moc jistý, jak by takový putter byl ovladatelný.
 
No vidíš, na to jsem nepomyslel. Ale nějak jsem žil v přesvědčení, že jsem to u někoho viděl.
 
Jardo, dle meho tvemu popisu skoro sedi BC3 ... neni to center, ale vyvazeny je square.

Jinak me BC3 na koberci jede jak vino, ale v realu jsem s tim neuhral nic. Takze doma lapac prachu. FIT je pro me mozna az too soft. Takze stale happy missputting with BB1 :)

Tomas: metal x #7 je dle meho skvely mallet. V podstate jakakoliv 7cka je super. Dle meho ideal, kdyz chce nekdo zkusit mallet.
 
Lukas: vyvazeni ciste na patku byl hit minule pga show, tusim odyssey tam mel celou radu. Vypadala strasne :)
 
JardaK řekl:
Dotaz pro vás znalce putteru:
Chci se podívat po nějakém malletu s center shaftem (jako ta BC5), ale aby shaft nebyl rovný ale pár cm kolmo nahoru a až pak ohnutý. Snad jde pochopit co myslím. Když bude hlava větší a těžší jen dobře.
Víte o něčem takovém? Koupit chci jetý, mam jen pocit, že by mi tahle konfigurace mohla dobře sedět. ..
Nieco take som videl, ale uz nepamatam, kde, ale skor to bola nejaka americka garazovka s "najnovsimi" technologiami za +300$ ala http://www.independentgolfreviews.com/mxv1-putter.html
Ping robil nieco podobne, ale nebol shaftovany presne na stred, takze vyvazenim bol ako klasicky centreshafted putter (Ping Doc). Vpodstate co sa tyka fyziky, myslis asi nieco, ako robi Jandl (shaft na horny stred), http://www.jagputters.com/cs/produkty/puttery/red-plus/
Ako ale tento system funguje, netusim (Odyssey som skusal a bez toho, aby som naklonil putter dopredu, som nevedel zalozit square za loptu). Inak s Toe Up vyvazenim prisiel, myslim, Edel a Odyssey to potom okopcilo (ak nepocitam storocne patenty, kde je tento system hojny ... na papieri :)), https://edelgolf.com/pages/torque-balanced
 
Toams : no fuj :)
Fakt je to hnusný :)
 
Takze vylecen z divne nashaftovanych putteru ... dalsi prosim ;-)

P.S. Tak na ceste dalsi klacek, z 2002, retrodizajn z "Kamerunu" ... do vitrinky nebo mlademu na znechuceni golfu, dle stavu :)
 
Toams: no to je ale hnusny, s tim nekdo hraje? Jsem si myslel, ze to je sablona na vruty do zeme. :)

To uz musis mit krasnou sbirku, urcite se novym ulovkem pochlub.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Toams: vyléčen ne, pořád chci zkusit center shaft...
 
Requo: Jo, hral s tim Aaron Baddeley. Vypada fakt hnusne a ta kladivkova barva tomu taky moc neprida :D
A krasnou zbirku nemam, jen par (7 + 1 na poste). Pak je vyfotim, ale nejsou to zadne vystavni kusy za tisice dolaru (kezby aspon jeden :)), par Cameronu, Millsu, Machine, Betti a v bagu Odyssey, krom patru Tp Mills a Machine vsechno tzv. OTR kusy z regalu obchodu

JardaK: centrsaft je fajn, tamta hruza ne. Jeste jsem mel v ruce od Camerona centrshaft z rady Newport, prodaval ho jeden kluk tady, bylo to uz docela davno a hralo se s nim taky fajn. Idealne vyzkouset si na krame alespon pocitove (jestli mallet nebo by stacil i blade), co by ti mohlo sedet a pak to zacit hledat, moznosti je milion
 
Dobry center mallet je Ping Craz-E 5i C. Designove strasidlo, ale velmi prijemna zalezitost. Obcas se tu objevil za velmi rozumne penize. 
 
Toams: Já hraju mallet Odyssey, pocitově má krátkou úderovou plochu a blbě se mi s tím míří. Celkově by ta hlava mohla být větší. Jaký typ přesně mám nevím z hlavy.
A když už řeším, tak bych zkusil i ten center shaft.
Blade se mi líbí víc, ale co jsem si občas půjčil a zkusil, kamarádi ještě nebudeme.
Jan: ten ping je opravdu hnusný ale fungovat by mohl..
 
Vsechny mozne verze #7 od Odyssey jsou fajn (klasicka sedmicka je ale mala ... mne se libi o to vic :)), pak kopie sedmicek od ovce kamerunske atd.
Nebo by ti docela pak mohl sedet TM Spider (Jason D. a po novem i Dustin J., ktory opustil svetem zboznovaneho Scottyho), je to hovado, staci zamirit, naprahnout a smer uz si pak drzi sam
Delal se i ve verzi CS http://sport.hyperinzerce.cz/golfove-ho ... a-nabidka/
 
Já mám toto:
0568470ef984da6649ee0885c57fa0ff.jpg

Ten tm vypadá jako něco co bych rád zkusil. ..
 
Takze tu to je, Michal, z prava do lava (za vyrobcom a modelom dlzka/vaha):
SC Bulls Eye Heavy Flange 33/350g
SC Studio Select Laguna 2 34/350g (podpis John Daly na headcoveri)
TP Mills Softail 34/348g
Mizuno Bettinardi BC5 34/343g
Machine M2A Steampunk 34/350g
SC Newport TeI2 35/330g
TP Mills Professional Klassic 34/350g - v bagu
Odyssey Metal-X #7 35/343g - v bagu
v druhej rade HC s podpisom Jamie Donaldson
 

Přílohy

  • IMG_1911_rs.jpg
    IMG_1911_rs.jpg
    427,8 KB · Zobrazení: 527
  • IMG_1912_rs.jpg
    IMG_1912_rs.jpg
    423,3 KB · Zobrazení: 518
  • IMG_1913_rs.jpg
    IMG_1913_rs.jpg
    450,2 KB · Zobrazení: 514
  • IMG_1914_rs.jpg
    IMG_1914_rs.jpg
    431,3 KB · Zobrazení: 565
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom