Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Neoznačený míč

jin69

Člen fóra
Klub
Terasy Ústí n/L
Máte zkušenosti s lidmi co neoznačují své míče a 90% nalezených jsou samozřejmě jejich a jak to případně řešíte?
 
Máte zkušenosti s lidmi co neoznačují své míče a 90% nalezených jsou samozřejmě jejich a jak to případně řešíte?
Hře s takovými lidmi s snažím vyhnout.
U podvodníka je jedno, jestli svůj míč označí nebo ne, protože vždy "najde" i označený :mad:
 
Míče mají značky a čísla, takže označování, myslím, není vždy nezbytné, hlavně během nesoutěžní hry.
Podvodníci jsou chudáci, kteří nepochopili principy golfu. Korigovat/hlídat je mě "baví" jenom velmi krátkou dobu ;), takže se společné hře s nimi také vyhýbám.
 
Jak to probíhá, když takový člověk "najde" svůj míč? To prostě vyhodí z kapsy druhý míč? Nebo najde cizí a prohlásí ho za svůj nalezený?
 
Jak to probíhá, když takový člověk "najde" svůj míč? To prostě vyhodí z kapsy druhý míč? Nebo najde cizí a prohlásí ho za svůj nalezený?
V podstatě jsi popsal 2 hlavní varianty, každá má své úskalí.

Ta první je náročná na orientaci v prostoru, aby tě u toho někdo neviděl. Ale trochou praxe se to dá vymakat k dokonalosti. Jednou z možností je využít prostoru a schovat se u toho za stromy tak, abys byl mimo pohledy spoluhráčů. Rovněž ve vyšší trávě se to dělá dobře - ohneš se a jakože hledáš a přitom do podrostu položíš svůj balón. Popojdeš kousek dál a pak jakoby náhodou ho dál od sebe uvidíš.

Ta druhá je blbá v tom, že můžeš mít někoho pozornějšího ve flightu. Takže pokud jsi v tom už praktik, musíš hned od začátku začít šibovat s balonama, neurčitě popisovat čím hraješ a používat šitové značky. Protože šance že vedle FW najdeš supersoft nebo PROV1x je prostě malá:).
 
Povídalo se o jednom starším hráči ze severu Moravy (dnes už možná nežije), že hrál vždy ve volnějších kalhotách, ve kterých měl v kapse s míčky udělaný otvor v její horní části, kterým v příhodné chvíli protlačil míček stejného označení dovnitř kalhot a nohavicí ho "spustil" na zem. Nikdo ho prý u toho nepřistihl, jen to tušili a nechtěli s ním hrát. Často totiž "nacházel" svůj míč v příhodném a hratelném místě, když by ho všichni hledali v džihádu nebo křoví o pěkných pár metrů jinde.
 
Myslím, že to úplně nesouvisí s tím, jestli člověk označuje svůj míč nebo ne, takže bych nespojoval skupinu těch, kteří neoznačují míč se skupinou podvodníků. Tím spíš, že já jsem v posledních letech také i na turnajích (hraju jich málo) přestal svůj míč označovat :)
Ale při tréninku na zelenou kartu mě trenér učil, že si máme na prvním odpališti při přání hezké hry vzájemně říct, kdo s jakým míčem hraje - to dodržuji (nevím, jestli je to povinnost) - a když někdo chce hrát stejným míčem, tak ho hned na začátku při tom oznamování ještě vyměním (ten míč, ne toho spoluhráče), tím spíš při turnaji, protože netrvám na tom, že musím hrát s konkrétní značkou - a mít stejnou značku a jen rozdílné číslo mi přijde jako riziko, že se někde spleteme. Je samozřejmě i tak lepší míč označit, protože hrozí, že někde najdu přesně ten míč, se kterým hraji - a pak se obávám, že nedokážu určit, který je můj a následuje trest (zatím se mi tohle v reálné situaci nestalo). Ale stalo se mi, že mi spoluhráč při turnaji potvrdil, že míč se kterým jsem se na fairwayi chystal hrát, určitě není jeho a že je tedy můj - odehrál jsem (byla v tom lenost se jít podívat na ten druhý míč dopředu a ověřit si to) - on šel k míči, který byl o 20m dál a zjistil, že to jeho míč byl a ten míč, který se domníval, že je jeho, byl tedy můj - trestné rány jsem dostal samozřejmě já - myslím, že je správně, že jsem si měl zkontrolovat s čím hraji a nespoléhat se na potvrzení spoluhráče (aneb jak si zkazit turnaj hned na druhé jamce na Albatrossu a testovat mentální odolnost z toho naštvání - tedy u hry na stable body se toho zase až tak moc neděje, prostě jedna nula nebo škrt, ale po ráně do středu fairwaye a šanci na ránu na green v regulaci to zamrzí). Pár lidí, co "vždycky najdou" znám a je to o nich známo a je to hrozná ostuda - navíc si už z nich i ostatní dělají legraci a šíří se to jako zábavné historky, takže té ostudě se pak nelze vyhnout a je to tak dobře.
 
Občas mám nutkání, když nemohu míč po krásné ráně najít si ho tam prostě položit, ale vždy zvítězí pocit ostudy sám před sebou a chovám se dle pravidel. Přeci jen bych ublížil sám sobě, že bych si pak musel řikat, že jsem sice měl pěkný výsledek, ale s vědomím podvádění. Na tohle já prostě nemám morál.
Proto nechápu ty co to dělají.

Jinak svoje míčky mám označené potiskem se svou přezdívkou, takže pokud někdy najdete někde míčemk s mým nickem, tak víte kam ho vrátit. Ne nedělám si naděje, že ho někdo vrátí. Ale ve Štěpánově, kde jsem kdysy začínal bylo pravidlem, že se nalazenci dávali na recepci do bedny. Každý kdo šel hrát si bednu prohledal, jestli se nenašly jeho míčky. Byla to pak velká ostuda, když někdo hrál ve flightu s někým kdo byl vlastníkem míčku, s kterým dotyčná hrál.

Bohužel mi ty míčky už docházeji a budu se muset kouknout po firmě co dělá potisky. Fixou totiž označuju jen ty míčky (nalezence), které používám v turnaji na jamce, kde je vysoká pravděpodobnost ztráty.

Ale k otázce. Většinou lidem věřím, že to jejich míček je. Nestíhám totiž přemýšlet o své hře, počítat rány soupeři, kontrolovat ostatní pravidla. Ještě sledovat kdo z flightu s čím zrovna hraje, je už mimo mojí kapacitu. Spoléhám na jejich slušnost, i když někdy asi bláhově.
 
Ne nedělám si naděje, že ho někdo vrátí.
Na svatbu s mojí ženou svatebčané mimo jiné dostali jako dárek míček s našimi jmény, datem a obrázkem - viz příloha. Před asi 4mi lety jsme se ženou vyhrabali z skříně krabici, kde bylo asi 20 těhle míčků, co nám zbyly. Tak jsem je postupně po hřištích v ČR poztrácel. Už se mi jeden vrátil ze Semil a jeden z Písku:-D.

IMG_2342.jpeg
IMG_2341.jpeg
 
Na svatbu s mojí ženou svatebčané mimo jiné dostali jako dárek míček s našimi jmény, datem a obrázkem - viz příloha. Před asi 4mi lety jsme se ženou vyhrabali z skříně krabici, kde bylo asi 20 těhle míčků, co nám zbyly. Tak jsem je postupně po hřištích v ČR poztrácel. Už se mi jeden vrátil ze Semil a jeden z Písku:-D.

Zobrazit přílohu 37029Zobrazit přílohu 37030
Proč se na tom obrázku mračíš? A neříkej, že je to knírek 😂
 
Lidi se kterými hraju často a měli k tomu malinko sklony jsem to naučil rychle. Nemáš ho označený a nevíš čím jsi hrál? Tak nemůže bejt tvůj. Pár jsem jich takhle sebral a je klid. Spíš jsem to myslel při hře s cizími, hlavně při turnajích, kdy se člověk nechce dohadovat a bejt nasranej už třeba na třetí jamce. Já to dělám tak, že když pojmu podezření, tak už se dopředu ptám co jdeme hledat, to funguje.
 
Na svatbu s mojí ženou svatebčané mimo jiné dostali jako dárek míček s našimi jmény, datem a obrázkem - viz příloha. Před asi 4mi lety jsme se ženou vyhrabali z skříně krabici, kde bylo asi 20 těhle míčků, co nám zbyly. Tak jsem je postupně po hřištích v ČR poztrácel. Už se mi jeden vrátil ze Semil a jeden z Písku:-D.

Zobrazit přílohu 37029Zobrazit přílohu 37030
Mne si na svatbu nepozval, páč jsme se ještě neznali :D
Ale tento míček mám také, pěkně schovaný na památku ;)
Už si ani nepamatuji, od koho jsem ho dostal. Myslím, že od @Ferrry :)
 
Mne si na svatbu nepozval, páč jsme se ještě neznali :D
Ale tento míček mám také, pěkně schovaný na památku ;)
Už si ani nepamatuji, od koho jsem ho dostal. Myslím, že od @Ferrry :)
Nene, ode mě ne. Ten bych ti nedal. 😉 Já bych ho Martinovi vrátil. Jejich štěstí bych si napálit do rybníka nedovolil... 😂
 
Nene, ode mě ne. Ten bych ti nedal. 😉 Já bych ho Martinovi vrátil. Jejich štěstí bych si napálit do rybníka nedovolil... 😂
A já myslel, že jsem ho dostal od tebe na turnaji v Č. Lípě. Dostal, spíš jsem ho vyžebral, když jsem ho uviděl u někoho. Mám ho doma v poháru co jsem vyhrál na 19 jamce .
 
Ale ve Štěpánově, kde jsem kdysy začínal bylo pravidlem, že se nalazenci dávali na recepci do bedny. Každý kdo šel hrát si bednu prohledal, jestli se nenašly jeho míčky.
To mi prijde jako super zpusob. Sice asi zamrzi kdyz najdes v bordelu nablejskany provecko a otocis a je tam napsano ze je treba Franty, ale zas se ti treba par tvejch vrati. Kdyby podepsany micky kapacitne zvladala recepce vracet jako zapomenuty hole a headcovery, to by se mi v malym klubu libilo.
 
To mi prijde jako super zpusob. Sice asi zamrzi kdyz najdes v bordelu nablejskany provecko a otocis a je tam napsano ze je treba Franty, ale zas se ti treba par tvejch vrati. Kdyby podepsany micky kapacitne zvladala recepce vracet jako zapomenuty hole a headcovery, to by se mi v malym klubu libilo.
Jo tohle by asi fungovalo někde kde hraješ často. Navíc nevím jak by někdo prohledával bednu s tisíci míčky třeba na Kácově. I když zrovna tam bych jich měl v té bedně dost. Na druhou stranu kdyby se tam dávali jen ty označené, tak by jich zase tolik nebylo.
 
Zkoušel ste někdo někdy hrát s něčím podobným?Zobrazit přílohu 37044

Přesně tohle můj míček ze sebe udělá ve vzduchu! To je jediné možné vysvětlení, proč mi to lítá, kam to lítá!
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom