Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Dnes jsem se, po včerejší brutální oslavě ,vydal střízlivět na domácí hřiště (Roudnička)
Vyzbrojil jsem se Magnézií a práškem proti bolení hlavy. Bylo pod mrakem, tak že se to dalo. Hřiště v super stavu.
Nejvíc jsem si užíval ferveje, kde je tráva tak hustá, že se nedá prošlápnout
na zem.
20200815_102944.jpg

Bezva pocit. Kupodivu můj stav na hru
neměl žádný negativní vliv. Padlo pár
parů, na 8ce i berdý. Neuvěřitelné 😜
 
naposledy? Tak teda na driving range jsem si řekl že by nebylo od věci potrénovat se sedmičkou, šestkou. Nu a dopadlo to tak, že při nejlepším 115m 7 iron a 6 železo jsem byl max 125 s doběhem. Létá to krásně vysoko až někam k měsíci, ale ne do dálky. V půlce jsem si myslel že ty hole zlámu RAGEY. :( . Mě je to jedno chcete cílený slice, nebo hook či fade a co takhle draw? klííídně není problema. ALE proč to musí lítat tak vysoko :( přikládám umělecké dílo znázornující moji frustraci XD
 

Přílohy

  • Bez názvu.png
    Bez názvu.png
    102,5 KB · Zobrazení: 196
naposledy? Tak teda na driving range jsem si řekl že by nebylo od věci potrénovat se sedmičkou, šestkou. Nu a dopadlo to tak, že při nejlepším 115m 7 iron a 6 železo jsem byl max 125 s doběhem. Létá to krásně vysoko až někam k měsíci, ale ne do dálky. V půlce jsem si myslel že ty hole zlámu RAGEY. :( . Mě je to jedno chcete cílený slice, nebo hook či fade a co takhle draw? klííídně není problema. ALE proč to musí lítat tak vysoko :( přikládám umělecké dílo znázornující moji frustraci XD
Hlavním důvodem je velký dynamický loft.
Důvodů jeho vzniku je mnoho a většinou je to i kombinace více chyb, takže nelze takto jednoznačně říct bez „vizuální kontroly”.
Nicméně - musíš míč trefovat „shora dolů”, ne ho podebírat a „pomáhat” mu do vzduchu.
 
Lítá ti to směrově správně( rovně), jestli ano, tak stojíš správně. Míč máš kde, uprostřed postoje , vlevo nebo vpravo. Jestli ti to lítá , tak to je dobře, podívej se kolik lidí hrající golf s tímto mají problém a míč Posílají po zemi ( topinky). Je to jak říkal Sepper, hlava je dříve než ruce, tento úder je vhodný jako poslední na grýn, už ho umíš. Teď se neučit ten druhý , kdy ti dojdou dříve ruce do polohy impaktu než hlava hole. Tady je motivační video.

 
Tipnul bych si, ze se ti hlava hole v impaktu dostane pred ruce, tim padem pridavas loft a neni tam zadna komprese. Driver ti lita?
taky víc do výšky než do dálky :) třeba jsem jenom moc slabý 😆
 
Jak psal Mirek, tvůj dynamický loft bude vysoký zkus se mrknout na youtube, případně až budu doma, tak ti sem hodím pár videí.
 
👍😉
Jak psal Mirek, tvůj dynamický loft bude vysoký zkus se mrknout na youtube, případně až budu doma, tak ti sem hodím pár videí.
Doma jsem :) na 18 jdu do procesu ale tak to nevadi klidně poslite. Jinak všem co tu píší moc děkuji za rady a tipy.
 
Jaký byl trénink? Krátký, rychlý. Rozhodl jsem se, že je potřeba se podívat osudu do tváře a začít si svá tréninková čísla psát, aby člověk viděl nějaký progres a čas trávený na drivingu měl alespoň trochu smysl. Takže dnes ráno Hodko, od 7:00 - 8:20. 50 míčů na Multisport a takto:

Krátké čipování
1) 9i - na délku wedge od fangle 7 z celkem 15 míčů: 46%
2) 7i - 8 / 18: 44%
3) 5i - 4 / 17: 24%
Pozn. pokud bude chvilka a volno, tak zkusit ty "trefene" dopatovat.

Pitch SW56 - cca 15 metrů
2 x 25 míčů - většinou skončily na grýnu +- docela fajn, neměřil jsem, soustředil jsem se na přelétnutí překážky :-D

Trénování švihu na rohožce - zaměřuju se především na zbavení zatahování
1) 9i - 10 z 15 rovně :), tzn. 66%
2) 5i - 3 z 10 rovně: 30%
3) 7i - 4 z 10 rovně: 40%

Zbytek míčků nějaké rozehrání a trocha i toho experimentování na konec.
Je potřeba se podívat realitě do tváře. Tak uvidím, jestli se to časem trochu zlepší.
A pak hurá do práce.
 
Upraveno:
@requo hm, a jak si to zapisuješ, kam? Nějakej notýsek? Není na to nějaká apka? Zaujalo mě to, ale s papírem jsem marnej, co nejvíc věcí se snažím řešit elektronicky.
Proč zrovna je ok na délku wedge, jak jsi to stanovil?
 
@requo hm, a jak si to zapisuješ, kam? Nějakej notýsek? Není na to nějaká apka? Zaujalo mě to, ale s papírem jsem marnej, co nejvíc věcí se snažím řešit elektronicky.
Proč zrovna je ok na délku wedge, jak jsi to stanovil?

Notýsek. Zatím, uvidím, jak dlouho mě to bude bavit. Určitě nějaká app bude na to existovat, ale papír je nejvíc flexibilní. Nemusím nic nikam tukat, nic nebliká, prostě notýsek, tužka, po jedné sérii rychle zapíšu dosažené skore a dám do kapsy. Nechci se v průběhu soustředit na nic jiného - notifikace na mobilu, blikající emaily, rovnou grafy a statistiky zapsaného a tak. Přepsat mohu v práci/doma pak do excelu. Přijde mi to nejflexibilnější a nejméně frustrující, že musím plnit něco, co aktuálně netrénuju a zbytečně se stresovat. Třeba ale někdo něco neodolatelného doporučí...

Ad wedge: Áaaale, sofistikovaný postup, původně jsem si říkal, že to budu měřit tou holí, kterou čipuju - mno, ale jsem línej, tak sem si vzal jen jednu a to wedge, která z nich je nejkratší, plus minus to něco k metru bude - stejně tak dobře poslouží cokoli jiného. Chtěl bych se těmi krátkými čipy dostávat na metr k jamce. Stačí mi pro mé aktuální potřeby jedna stabilní míra něčeho, co mám na drivingu vlastně furt.

Už jsem to tohle zkoušel takhle cca 3x. Baví mě to víc, než jít bez cíle na driving. Má to nějaký řád, odsejpá to a pocitově mě to nenutí, když mi něco nejde, se tím trápit, dokud to netrefím pořádně. Vím, že za pár minut budu zkoušet a soustředit se na něco jiného.
 
Upraveno:
Naposledy jsem na chipingu potrénoval tak že asi 90% šlo po zemi na drivingu s dogou šly všechny rány do slicu. No zdá se mi jako bych byl stále na začátku. :) edit ale putting mi teda jako jde to mi jde asi nejlíp
 
Včera odpoledne na Cindě hodina s trenérem. Pilování švihu. Vzal jsem s sebou Fandu a vypadá to, že to půjde. Mám z toho radost. Já se už nějaký čas pod odborným dohledem snažím usilovně a dost trpitelsky zbavit všech svých špatných mnoholet pečlivě budovaných a milovaných zlozvyků. A protože jsem tvrdohlavej, tak když to nejde silou - půjde to ještě větší silou. A co kdyby to mé kolo bylo kulatější, než to už objevené... no, takže to trvá. Zatímco Fanda, kterej to tak nějak klidně plácá, tzn. v klidu, po pár radách kompletně mění švih a nejenom že u toho dobře vypadá, ale ještě mu to zatraceně dobře šlo. Já chci bejt taky mladej a tvárnej! 🙃

A dodělal mě pak v autě poznámkou: že nechápe, co na tom furt řeším, vždyť je to jednoduchý a jasný. Já mu dám! Asi mu hodím pavouka do rukavice.
 
Upraveno:
Dnes opět zábavný trénink v Radíkově s trenérem Jirkou. Postoupil jsem s "mistra cvičného švihu" na "mistra odpaliště". Ale na hřišti ... Dnes mě to stálo jen dva míčky. Škoda, že se tak rychle blíží zima...
 
Notýsek. Zatím, uvidím, jak dlouho mě to bude bavit. Určitě nějaká app bude na to existovat, ale papír je nejvíc flexibilní. ...


Az najdes nejakou vhodnou aplikaci dej vedet.
Trenovani mne moc nebavi, ted ale kdyz je brzo tma, tak vic chodim na driving ale trenuju hru s wedgemi. Veznu 50 a trenuju rany od 2m do 40m ( z jednoho mista nikdy nehraju vic micu).
Vzdy si dam zavazek, ze az se dostane mic do jamky nebo na vzdalenost gripu od vlajky muzu jit odpalit par micu driverem a domu
 
Dnes ráno při noční obloze plné hvězd ( vstávám ke psu v 6.00 ) po ranní protahovací rozcvicče na čerstvém vzduchu jsem si dal intenzivní trénink nácviku zkráceného švihu s koštětem, zametal jsem plac cca 300m2 od spadlého listí z ořešáku.
Důraz jsem kladl na prošvihy v impaktu, docela to šlo , rozdělené do tří sekvencí po 100m2.
D nes na hřišti ověřím jestli to mělo a jaký vliv na výkonnost a přesnost.
Jen pro zajímavost sklízení uhlí je oproti zametání listí jiný level takové vysekávání míče z vysokého šťavnatého rafu. Potom o citu a přesnosti nelze mluvit, ale zato za týden až únava odezněla , se to projevilo na dělce cca o jednu hůl.
 
Dnes ráno při noční obloze plné hvězd ( vstávám ke psu v 6.00 ) po ranní protahovací rozcvicče na čerstvém vzduchu jsem si dal intenzivní trénink nácviku zkráceného švihu s koštětem, zametal jsem plac cca 300m2 od spadlého listí z ořešáku.
Důraz jsem kladl na prošvihy v impaktu, docela to šlo , rozdělené do tří sekvencí po 100m2.
D nes na hřišti ověřím jestli to mělo a jaký vliv na výkonnost a přesnost.
Jen pro zajímavost sklízení uhlí je oproti zametání listí jiný level takové vysekávání míče z vysokého šťavnatého rafu. Potom o citu a přesnosti nelze mluvit, ale zato za týden až únava odezněla , se to projevilo na dělce cca o jednu hůl.
začnu se zametáním.
 
já začnu s pěstováním uhlí, vypadá to dobrý byznys plán !!!! Jen nevím kdy se sklízí, nebo jak poznám že je zralý :oops::oops::oops:
Někde jsem četl, že uhlí je celoroční ovoce, ale největší poptávka je po něm v zimě. Ale pozor, aby ti nezkřehlo - to víš, modul pružnosti je sviňa 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom