Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
druhá zprava je podle popisu žena parťáka Míly. Ale je nejvyšší. :up:
Kdo se v tom dneska vyzná, jestli muž, žena či něco jinýho.......mě stačilo teď v Americe, když jsem musel dávat bacha, abych nevlez do ALL GENDER RESTROOM:D.......a že jich tam bylo.
 
18.4.2023 • Beřovice: 100 ran, 33 patů (by mGolf)

Včera, když už jsem jel do Beřek na to vyhlášené kafe, tak jsem se domluvil s Tomem Grycem, u kterého sem tam trénuju a který minulý rok měl zatraceně práce mě odnaučit tu miliardu špatných návyků, co jsme si za léta vypěstoval... ale já jsem tvrdohlavej, tak se jen tak nedám! No, přes letošní zimu jsem se na trénování vyflákl, ale alespoň bude mít zase párkrát co dělat (i když teď už ne na Cindě, ale nově na Vinoři). No, k včerejší hře - až na tři pokažené jamky 6,7 a 15 jsem vlastně docela spokojený. Skóre mě tolik tentokrát netrápí. Hřiště bylo fajn, měli jsme ho včera odpoledne sami pro sebe. Dost tedy foukalo, studeně, ale byla klika, že nesprchlo - kolem směrem k Praze prý jo. V podstatě jsem herně spokojený s hrou z týčka a na mě i docela slušným patováním, průměr 1,83 nemám moc často. A i když ten driver poměrně šel, tak bohužel se rozhodl připomenout, že to s ním nebude tak jednoduchý vždy a že ho málo chválím, ještě (a hlavně, je to tady většinou milosrdně široký a zatím žádný humus kolem!)... takže na jamkách 5, 6 i 15 se mi připomněl. S Tomem jsme hráli jamkovku, ale jen tak, kamarádskou, na každé jamce jsem měl ránu k dobru, ale zase šel se mnou ze žlutejch (on PRO, ja nezaslouženě HI 17,6, ale herně teď tak na 25). Hezké bylo, že vyhrál až na poslední jamce 1/0. Naštěstí si ty své birdíky vyplácal především tam, kde jsem já pokazil a hrál jamku dvakrát. :)

Prima to bylo, díky Tome za hru!

Beřovice.jpg

IMG_3303.jpeg IMG_3305.jpeg IMG_3308.jpeg IMG_3307.jpeg IMG_3311.jpeg IMG_3313.jpeg
 
Upraveno:
Já jsem veskrze zmatený. Z popisu je zřejmé, že na fotce je 1 žena, přesto prsa mají minimálně 2 osoby. Mají tam být 4 golfisté, vidím jednoho bezdomovce a jednoho italského veksláka. Mate mne i to, že ten co má největší bradavky má zároveň plnovous...místo odpovědí jen samé otázky...
To je vidět, jaký máš nenaplněný touhy. Freude, Freude, vždy na tebe dojde ...
 
Já jsem veskrze zmatený. Z popisu je zřejmé, že na fotce je 1 žena, přesto prsa mají minimálně 2 osoby. Mají tam být 4 golfisté, vidím jednoho bezdomovce a jednoho italského veksláka. Mate mne i to, že ten co má největší bradavky má zároveň plnovous...místo odpovědí jen samé otázky...
To je ta výhoda dnešní doby, každičký ráno se můžeš zcela samostatně rozhodnout, co ten den budeš za pohlaví, a dokonce, jestli vůbec nějaký budeš, nebo si to spíš hodíš například jako koš na odpadky... ať nám bída vylíže... :D
 
V neděli poprvé letos Ypsilonka - kvalita hřiště odpovídá klimatickým podmínkám a ročnímu období. Greeny pískované/propíchané, ale proti loňskému začátku sezóny markantní zlepšení, jedou pomalu, ale neskáčou, za mě velmi pozitivní, na rychlost, v tomto případě pomalost si normální člověk/golfista zvykne...FW řídké, rafy také, některé FW po pátečním celodenním dešti podmáčené...celkově hřiště odpovídá stavu zahájení sezóny v této oblasti - pozitivní kvalita greenů (samozřejmě takto v plné sezóně ne)...přijel jsem, jak říkáme u nás na vsi, nabalenej jak pumpa, čekaje vítr, přeháňky apod. na odpališti 2jky jsem byl tak zpocený (a to se jde z 1čky furt z kopce), že jsem musel přehodnotit oblečení a šel jsem ve vestě a mikině...první devítka polojasno, větřík, poté přišly mraky, ochlazení, ale nepršelo...k mojí hře - čekal jsem na kamaráda (driving mě nebaví, raději trpím na hřišti), tak jsem začal sám a hrál víc míčů (ono tedy na 1čce jsem dal dvakrát FW5 doleva před cestu, takže tam to byla spíš nutnost)...od trojky jamkovka, kterou jsem projel...novým driverem jsem na 2ce a 3jce dal první krásný banán/šlajz...pak už poměrně OK...železa jsem netrefoval, takové ty tupé údery, ono to letí, to ano, ale loket vibruje ještě 30 s...zoufalost na greenech - na 1čce jsem přejel o metr a od té doby jsem nedojíždel (problém mezi ušima nelze jednoduše odstranit)...jsem 14 dní po Covidu, kdy jsem si pár dní horeček opravdu užil a posledních 5 jamek byl porod, potil jsem se jak v srpnu přes poledne a fyzicky jsem úplně odešel...celkem 90 ran..unavenej ještě teď, ale bylo to krásné...ve čtvrtek se urvu z práce a jedu zase :up: letošní sezóna bude prostě skvělá, neb falešná forma se nedostavila, z toho vyvozuji, že od příště přijde prostě ta opravdová forma, co vydrží celou sezónu (já vím, jdu si vzít prášek)....
 
Upraveno:
Nijak :D
Na neděli jsem se přihlásil hned z ostra na turnaj, tak jsem si nes říkal "Štěpí, pojď si dát dneska jednou Hodkovičky, ať to v neděli nedržíš v ruce poprvé po půl roce".
Tak jsem vyrazil po práci směr Hodkovičky a měl jsem do rezervovaného času na hřiště ještě 20 minut čas, tak jsem si vzal jeden koš míčků a šel se rozcvičit na krátkou hru. No, po dvaceti míčích který se místo krásného pitche k jamce rozletěly v úhlu 45 stupňů doprava po zemi, jsem si hřiště rozmyslel. V podobném duchu jsem pokračoval i na drivingu s železy a dřevy.. takže... uvidíme v neděli :D
 
Nijak :D
Na neděli jsem se přihlásil hned z ostra na turnaj, tak jsem si nes říkal "Štěpí, pojď si dát dneska jednou Hodkovičky, ať to v neděli nedržíš v ruce poprvé po půl roce".
Tak jsem vyrazil po práci směr Hodkovičky a měl jsem do rezervovaného času na hřiště ještě 20 minut čas, tak jsem si vzal jeden koš míčků a šel se rozcvičit na krátkou hru. No, po dvaceti míčích který se místo krásného pitche k jamce rozletěly v úhlu 45 stupňů doprava po zemi, jsem si hřiště rozmyslel. V podobném duchu jsem pokračoval i na drivingu s železy a dřevy.. takže... uvidíme v neděli :D
Připomíná mi to blahé paměti pana Blažka, bude to tak 6 let, měl jsem zrovna směnu na recepci.

Přišel, pokecal, dal si kafe a šel na 1ku. První ranou zaryl hůl před míčem tak hluboko, že v odpališti zůstala stát. Druhým pokusem zahrál socket takového rozměru, že konkuroval pravému úhlu. Třetí ranou zopakoval to samé, jen na opačnou stranu.

Beze slova zbalil zase hole do bagu, zamával mi a odešel k autu…
 
Dnes jsem netrefil naprosto nic. Na 5ti jamkách se mi povedlo ztratit 10 míčů. Tak jsem aspoň fotil děti…

IMG_9788.jpeg
IMG_9789.jpeg
IMG_9791.jpeg
IMG_9793.jpeg
IMG_9792.jpeg
 
20.4.2023 • Hostivař: 86 ran, 37 patů (by mGolf)

IMG_3323.jpeg

Slušný, výsledkově fajn, ale ještě že bylo na hřišti v podvečer skoro prázdno. Málokdy jsem hrál z vlastní ferveje. Druhé rány však šly, patování jak kdy - bylo to rychlý, blbě jsem to četl. Nejvíc mě dneska potěšil můj první letošní birdík na předposlední Jamce, potvrzeny párkem na poslední. Takže celkově spokojenost. O desítce pomlčím - přesně jsem si na odpališti říkal, že dneska mi to docela jde. Takže voda, bankr... Pecka. Ale zase z jedné jamky dva pary, vlastně! Hřiště prima, posekáno, grýny parádní, odpaliště ještě nesou známky po nedávné verifikaci. Ale úplně v poho. Líbilo. :up:

IMG_3318.jpeg B0077062-D57F-419C-9289-77E66637DBB8.jpeg IMG_3322.jpeg IMG_3317.jpeg
 
22.4.2023 • 9j. Hořehledy: 49 ran, 19 patů (by mGolf)

Devět jamek, tři pary - super. Ale pak taky 7,8,9... Já vlastně hrál žolíky! A mám postupku! Tak to jo, to je v pořádku. :) S @kristyna a Honzíkem, Týnka nové hole - a nové trajektorie působnosti. Já byl ale spokojen, konečně začíná období golfových sukýnek...🥰😇 Honzík, ten se těšil moc. Začátek slabší, pořád hraje ještě ze zelených, hlavně mu ale nešlo patování. To má po tatínkovi. Je škoda opouštět grýny zbytečné brzo, když jsou tak krásné! Ale ne, dneska měl nakonec velkou radost. Na první přestřelil vodu na dvojce. A na pětce drive až na grýn, dva paty a PAR! To bylo radosti! Hned jsme si udělali foto do golfového deníčku. K tomu bogey na 8 a 9... No myslím, že potřebuje už nové hole, abych si udržel v rodině ještě nějaký ten týden vedení!:p

IMG_3334.jpeg IMG_3337.jpeg IMG_3336.jpeg

Hřiště prima. :up: Až tedy na ty bunkry, jejich umístění tedy, písek je ok... Hlavně ten na osmičce mě štve. Když už jednou zahraju tam normální drive... Proč musím dopadnout takhle! :down::rolleyes:

IMG_3340.jpeg
 
Upraveno:
Tragicky je slabý slovo :/, nejhorší hra letos, asi proto že turnaj :D. Zamířím doleva, jde to doprava, tak tedy při další ráně mířím doprava... No, a jde to doleva :D. I když jsem míč trefil pocitově dobře, neletělo to. O mnohém vypovídající ubohý 2x FIR, 2x GIR, ale takový SIR, tedy všechny bunkery, co jsou na hřišti, tam jsem byl tak okolo 80% :mad:. K tomu 31puttů sice vypadá jak světlo na konci tunelu, ale on je to jen vlak, protože jsem dost často puttoval z mimo green.
1682179234170.png

Jdu blejt :vomit:. Chtěl jsem dát zítra šanci turnaji v Bolce, tedy jinde než na domácím hřišti, ale mám já zapotřebí vypláznout 2k, abych se nasr*l a k tomu zmoknul? Ne, díky pěkně...
Jo, a k tomu tématu házení holemi, dneska letěly wedge 4x, jednou už jsem měl tendenci zamířit do rybníka :eek:
 
Tragicky je slabý slovo :/, nejhorší hra letos, asi proto že turnaj :D. Zamířím doleva, jde to doprava, tak tedy při další ráně mířím doprava... No, a jde to doleva :D. I když jsem míč trefil pocitově dobře, neletělo to. O mnohém vypovídající ubohý 2x FIR, 2x GIR, ale takový SIR, tedy všechny bunkery, co jsou na hřišti, tam jsem byl tak okolo 80% :mad:. K tomu 31puttů sice vypadá jak světlo na konci tunelu, ale on je to jen vlak, protože jsem dost často puttoval z mimo green.
Zobrazit přílohu 35620
Jdu blejt :vomit:. Chtěl jsem dát zítra šanci turnaji v Bolce, tedy jinde než na domácím hřišti, ale mám já zapotřebí vypláznout 2k, abych se nasr*l a k tomu zmoknul? Ne, díky pěkně...
Jo, a k tomu tématu házení holemi, dneska letěly wedge 4x, jednou už jsem měl tendenci zamířit do rybníka :eek:
A teď se nabízí otázka: jak se to asi líbilo spoluhráčům?😀
 
96 na Ypsilonce při HCP 23,8 mi celkem chutná. Super den s @PFP a @RomanL . Včetně vtipné příhody na 13. jamce, kdy Pavel nadával na kvalitu svého třetího čipu tak intenzivně, že rozštěkal místního psa. Zdálky pak nebylo po zvuku poznat, kterej je kterej :p, štěkali oba stejně

342694977_529595392479406_8612749254149004664_n.jpg
 
Tragicky je slabý slovo :/, nejhorší hra letos, asi proto že turnaj :D. Zamířím doleva, jde to doprava, tak tedy při další ráně mířím doprava... No, a jde to doleva :D. I když jsem míč trefil pocitově dobře, neletělo to. O mnohém vypovídající ubohý 2x FIR, 2x GIR, ale takový SIR, tedy všechny bunkery, co jsou na hřišti, tam jsem byl tak okolo 80% :mad:. K tomu 31puttů sice vypadá jak světlo na konci tunelu, ale on je to jen vlak, protože jsem dost často puttoval z mimo green.
Zobrazit přílohu 35620
Jdu blejt :vomit:. Chtěl jsem dát zítra šanci turnaji v Bolce, tedy jinde než na domácím hřišti, ale mám já zapotřebí vypláznout 2k, abych se nasr*l a k tomu zmoknul? Ne, díky pěkně...
Jo, a k tomu tématu házení holemi, dneska letěly wedge 4x, jednou už jsem měl tendenci zamířit do rybníka :eek:
Dneska s tebou soucitim, ja hraju vždycky po lekci srot, diky bohu, ze jsem sel dnes na Darovansky dvur pred zítřejším turnajem u nas.

Netrefil jediny drive, prvni devitku ani zelezo, druha lepsi ale bez drivu taky. Nekolik dablacu, sem tam par, k birdie jsem necuchnul ani náznakem.

Hřiště celkem ok, greeny jeste potřebuji cas ale jeli pekne rychle.
 
Včera bylo krásné počasí a já měl dopoledne čas obejít jednu devítku v Prosečném. Nakonec z toho byl krásný zážitek. Vynechal jsem driver a začal zase po dlouhé době používat 5i na odpališti.

Na první jamce jsem začal trefenou ferveji a parem, když se mi povedl putt z kopce a ze strany na 3m. Na druhé neoblíbené jamce jsem zapsal +6 a byla to jediná jamka, kde se mi nevydařila krátká hra. Na třetí jamce opět par, po dlouhém puttu. Na čtvrté a páté jamce jsem se trápil železy. Dobrá krátka hra a puttování z toho udělali nakonec double a triple. Na šesté jamce jsem se připojil k dvěma důchodcům, které jsem došel a chtěli mě pustit před sebe. Řekl jsem jim, že mi bude potěšením, když budu moc devítku dojít s nima. Jeden byl začátečník( ale hrál rozhodně líp než já na začátku), druhý hrál déle a říkal, že má HCP 20-25. Strašně mě potěšilo, že jsem s ním v pohodě držel krok. Od šesté jamky jsem měl bogey, double, double, par.

Celkově se mi nikdy nepodařilo zahrát 3 pary za jednu devítku, také jsem měl jen jednou víc jak triple. Z týčka to celkem šlo, železy na mě slušný, občas nějaká nepovedená rána po zemi, ale celkově bylo víc povedených ve smyslu, že to letí aspoň 80 metrů vzduchem a víceméně rovně :D. Krátká hra byla velmi slušná a puttování výborné. Do 4 metrů jsem vše trefil napoprvé, když jsem byl dál, tak jsem si vždy dokázal přihrát na doklepnutí.

Vyšlo mi to na pro mě krásných 51 ran (doposavadní rekord byl 58 ran) a 14 puttů. Akorát si nejsem jistý počítáním stable. Hrací HCP bych měl 43.2. Tedy na jednu devítku by to mělo být 21.6, tedy 22 ran. Je tento výpočet správný, nebo se to dělá jinak? Pokud to mám správně tak mi to vyšlo na krásných 26 stable.
 
Stably ti spočítá TeeTime.
Můj golf - Vlastní hra - zadáš výsledky, uložíš a můžeš se podívat na počet stbl
 
Akorát si nejsem jistý počítáním stable. Hrací HCP bych měl 43.2. Tedy na jednu devítku by to mělo být 21.6, tedy 22 ran. Je tento výpočet správný, nebo se to dělá jinak? Pokud to mám správně tak mi to vyšlo na krásných 26 stable.
Ten hrací HCP 22 máš správně.......a teď těch 22 ran jen elegantně rozmístíš na 9 jamek.....tzn 2 x 9 = 18, a ty čtyři co zbydou máš k dobru na čtyřech nejtěžších jamkách dle jejich HCP (viz skórka). Jinak řečeno tvůj osobní par (za který získáváš 2 Stb) je na čtyřech nejtěžších jamkách triplebogey a na zbylých pěti dabláč..........Takto si můžeš ihned po dohrání jamky do skórky zapsat příslušný počet Stb:)
 
...Hrací HCP bych měl 43.2. Tedy na jednu devítku by to mělo být 21.6, tedy 22 ran. Je tento výpočet správný, nebo se to dělá jinak? Pokud to mám správně tak mi to vyšlo na krásných 26 stable.
Jak jsi přišel na hrací HI 43.2? Ten je vždy celé číslo, neboť určuje počet ran, které máš k dobru (u některých hráčů už pak naopak rány ubírá).
Navíc nelze vzít jednoduše hrací HI pro 18 jamek a podělit dvěmi. Ani TT se nedá úplně spoléhat, občas je ve výpočtu chyba (stalo se mi to už několikrát, že hrací HI nebyl dobře - byť o ránu).

Jediný správný způsob, jak zjistit správné hrací HI, je server ČGF a příslušná tabulka pro dané hřiště a kombinaci jamek.

Pokud tedy máš HI 41,2, tak pro 9 jamek Prosečné (PAR35) máš ze žlutých hrací HI 21 ran k dobru

Ty použiješ tak, že si vezmeš skórku a koukneš se na index jamky (nejtěžší má index 1, nejlehčí 18 (případně 9 při hře jen na 9 jamek).
Pak postupně budeš si budeš přidávat jednotlivé rány, dokud ti ty dle hracího HI "nedojdou".
Takže konkrétně v případě Prosečné PAR35, budeš mít na 6 nejlehčích jamkách (dle indexu označeny 4-9) 2 rány k dobru a na nejtěžších jamkách (s indexem 1-3) pak 3 rány k dobru (součet pro kontrolu 6x2 + 3x3 = 21).

Ty svoje rány k dobru přičteš k PAR jamky a dostaneš osobní PAR.
Pokud na jamce uhraješ osobní PAR, máš 2 STB. Pokud o ránu hůře, máš 1STB. Za 2 rány nad osobní PAR už nemáš žádný STB.
A pokud se ti povede zahrát pod osobní PAR, tak se ti počet STB zvyšuje o ty získané rány. Tj. pokud např. na jamce s osobním PAR 6 zahraješ 4 rány, máš 4STB, pokud bys zahrál 3 rány, tak máš 5 STB.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom