Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2022) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
26.7.2022 • 9j. Zlín: 41 ran, 18 patů (by mGolf)

Docela dneska deštík, tady ve Zlínském kraji, kde trávíme rodinou dovolenou. Přímo v Lázních Kostelec - Zlín. Takže dopoledne jsme šli do zoo Zlín a to byl naprosto famózní zážitek. Vím, že je to tady o golfu, ale místní zoo je dobré nevynechat. Moc se mi líbila, díky dešti bylo prázdno, některá zvířata si tu padající vodu užívala... Parádní zážitek. A můžete si tu pohladit i rejnoky! A je tam prťavej slon! Moc hezká procházka. Chyba vynechat. Tak. A zpět ke golfu.

Dali jsme s @kristyna, Fandou a Honzíkem odpoledne resortní devítku Lázně Kostelec - Zlín. Hned první jamka - Honza par. Má to asi 120 metrů, dolů panelák, hraje se z terasy 19.jamky (nechal jsem ji přejmenovat, když už tu jsem 😉). Ten náš špunt to kopnul před sebe driverem na 40 metrů... a dokutálo se to dalších 80 metrů až na grýn. A on zahraje takový nudný par! K čemu mi byla trefená wedge, která skončila těsně u grýnu po ukázkové trajektorii. Bogie! A pak že se hraje na krásu. Hřiště poměrně zajímavé, ale asi by mě každý den nebavilo. Za chvíli (zítra nebo pozítří, až to trošku uzraje, možná půjdeme ještě jednou) sepíšu recenzi, tak jen krátce: velká převýšení, suché ferveje, ale díky bohatému dopo dešti aktuálně hratelné. Zklamaly mě trochu grýny, chlupatější, než v Komárně. Trochu zvláštní je kombinace dvou dlouhých pětiparů za sebou, dohromady skoro kilák (jamky 4 a 5). Mé vysledné skóre plus šest na devět jamek je pro mě super, ne vždy dobře umístěné první rány zachránily skoro vždy prihry do grýnu. A pak ty pomalý grýny - prostě to neodjelo nikdy dopryč. Moc mě potěšil na konci zahraný par na místně ikonické horolezecké devitce. Takovou jamku, pravda, jsem ještě neviděl. To je krpál! První rána mírně vyhozená trojka pěkně na výhled na placku pod kopec (jestli se tomu tak dá říkat tady), druhá rána železem vychovaně přes strom v půlce kopce až na grýn - to se tady počítá. Škoda že z toho nebylo birdie, ale jen par. :p Jasně, náhoda, ale potěší to. :)

BEEB6054-0FA4-44A7-A1F0-047F42BF6846.jpeg FA713B25-C8F1-479F-BD27-EAA9EA72A47D.jpeg 2E24840B-CD60-462D-8F5D-B1A21BBA73A4.jpeg 7EC229E4-E864-4352-BAE3-406F0CFB3B4E.jpeg 4F2BBE43-FE6E-470A-8FDE-72BDEC55ED22.jpeg

Všechny moc zdravíme! 👍
 
Upraveno:
26.7.2022 • 9j. Zlín: 41 ran, 18 patů (by mGolf)

Docela dneska deštík, tady ve Zlínském kraji, kde trávíme rodinou dovolenou. Přímo v Lázních Kostelec - Zlín. Takže dopoledne jsme šli do zoo Zlín a to byl naprosto famózní zážitek. Vím, že je to tady o golfu, ale místní zoo je dobré nevynechat. Moc se mi líbila, díky dešti bylo prázdno, některá zvířata si tu padající vodu užívala... Parádní zážitek. A můžete si tu pohladit i rejnoky! A je tam prťavej slon! Moc hezká procházka. Chyba vynechat. Tak. A zpět ke golfu.

Dali jsme s @kristyna, Fandou a Honzíkem odpoledne resortní devítku Lázně Kostelec - Zlín. Hned první jamka - Honza par. Má to asi 120 metrů, dolů panelák, hraje se z terasy 19.jamky (nechal jsem ji přejmenovat, když už tu jsem 😉). Ten náš špunt to kopnul před sebe driverem na 40 metrů... a dokutálo se to dalších 80 metrů až na grýn. A on zahraje takový nudný par! K čemu mi byla trefená wedge, která skončila těsně u grýnu po ukázkové trajektorii. Bogie! A pak že se hraje na krásu. Hřiště poměrně zajímavé, ale asi by mě každý den nebavilo. Za chvíli (zítra nebo pozítří, až to trošku uzraje, možná půjdeme ještě jednou) sepíšu recenzi, tak jen krátce: velká převýšení, suché ferveje, ale díky bohatému dopo dešti aktuálně hratelné. Zklamaly mě trochu grýny, chlupatější, než v Komárně. Trochu zvláštní je kombinace dvou dlouhých pětiparů za sebou, dohromady skoro kilák (jamky 4 a 5). Mé vysledné skóre plus šest na devět jamek je pro mě super, ne vždy dobře umístěné první rány zachránily skoro vždy prihry do grýnu. A pak ty pomalý grýny - prostě to neodjelo nikdy dopryč. Moc mě potěšil na konci zahraný par na místně ikonické horolezecké devitce. Takovou jamku, pravda, jsem ještě neviděl. To je krpál! První rána mírně vyhozená trojka pěkně na výhled na placku pod kopec (jestli se tomu tak dá říkat tady), druhá rána železem vychovaně přes strom v půlce kopce až na grýn - to se tady počítá. Škoda že z toho nebylo birdie, ale jen par. :p Jasně, náhoda, ale potěší to. :)

Zobrazit přílohu 31806Zobrazit přílohu 31807Zobrazit přílohu 31808Zobrazit přílohu 31809Zobrazit přílohu 31810

Všechny moc zdravíme! 👍
koukám, že ty zvířata se vám dost podobají ;)
 
26.7.2022 • 9j. Loreta Pyšely: 47 ran, 21 patů (by mGolf)

Včera opět večerní devítka na Loretě. Hřiště jako vždy super, jen byly propíchané a lehce zapískované greeny... Opět jsem šel se ségrou, kterou potěšila paní na recepci, že kvůli údržbě hřiště má 20% slevu na fee.

Hrál jsem na svůj hcp (18 stb), 2x par, 4x bogey, 2x double a 1x triple. FW jen 2/7 a GIR na mě OK 3/9. Opět s jedním míčkem a bez trestné:) Bohužel jsem měl problémy s rychlostí greenů, byly (logicky) mnohem pomalejší, než jsem na Loretě zvyklý, takže 3x 3putt a jinak samé 2putty...

Jeden zážitek z hřiště: na devítce jsem špatně trefil drive, takže druhá jen polozáchranná rána směrem k vodě a teď co s třetí? Pokud si to pamatuju dobře, tak mi hodinky ukazovaly kolem 120 m na green, což pro mě znamená buď 6kov přes vodu (s tím, že to podvědomě stejně narvu, špatně trefím a skončím ve vodě), nebo PW kolem vody. Navíc míček neležel úplně dobře. Vyhrála opatrná varianta, takže PW vlevo od vody. Mimo hru jsem zkusil tu 6železo a samozřejmě jsem tu vodu lehkým švihem v pohodě přestřelil:) Asi mě to trochu mrzelo, takže jsem přihrávku na green s míčem ve hře ukázkově topnul do zadního bunkeru a triple bogey bylo na světě...

A ještě jeden moc milý zážitek. Cca 20 minut před námi šel pán s dcerkou, došli jsme je na 5. jamce, pán říkal, že dcera dnes hraje poprvé na hřišti a že nás na 6 pustí. Oni odpálili, my ještě puttovali na 5 a pak ustoupili k rybníku a ukázali, že máme hrát. Skončil jsem driverem v tom rafu vpravo (naštěstí vysekáno), takže nakonec se pouštění nekonalo. Za námi nikdo nebyl a nikam jsme nespěchali, tak jsme zvolnili, ať nemají pocit, že je ženeme. Když pán s dcerkou odcházeli z greenu 7, tak jsem za nimi po našich drivech doběhnul, že zvolníme, ať nemají pocit, že jsme jim v zádech, že nikam nespěcháme. Pán říkal, že OK, že dcera navíc hraje dobře a že je to tak OK. Tak jsme to v klidu došli, na parkovišti jsme se s nimi zase potkali, pán balil věci do auta a dcerka na mě koukla, tak jsem jí ukázal :up: a přál bych vám vidět ten její úsměv!!! Super zakončení dne!!!
 
27.7.2022 • Horal - Velké Karl.: 79 ran, 33 patů (by mGolf)

Horská devítka, par hřiště 31/62. To jen aby se těch 79 zbytečně nepřecenilo. 😉 Jsem rád, že jsem dal na místní rady, a že jsme Horal navštívili. Je to tedy ze Zlína štreka, ale zase úplně jiné hřiště. Pro rodinné poznávání golfových krás naší nádherné české země jako dělané. Jen třípary a čtyřpary, ale docela výzva. Moc jednoduché mi některé jamky nepřišly, při útočném golfu. Jsem trouba, machrovat, kde to neznám. Ale nakonec sedm párků, celkově bogie golf, jak výšitý. Takže spokojený. Zase krátce k hřišti, recenzi později: kopcovité, překvapivě dobrý stav především grýnů, zábavné jamky, zvlášť když jdete už podruhé. Zítra už asi golfpauza a čeká mě zámek Kroměříž a zahrady... Ale třeba to ještě projde, někam! :p


B3240EEC-7F63-4F35-964D-8D27EA996015.jpeg 52401A03-378E-4114-8BEE-7E449F9D766E.jpeg 829D2F19-77F3-4D05-A37F-9CA1016FEA5D.jpeg A551D177-A3C3-4794-9E3A-EC4D4AA18C89.jpeg 9D0E9358-FB7A-45B8-AB51-AB0252134E2A.jpeg
 
Upraveno:
Dnes turnaj v České Lípě, naspal jsem něco přes 3 hodiny a byl jsem rád, že jsem tam vůbec dojel. Přesvědčení, že netrefím míček a bude po třech jamkách vymalováno se nenaplnilo, zuby nehty jsem se držel a zachraňoval hlavně na druhé devítce mizernou hru železy a wedgemi skvělým patováním.
Pak přišla 16 a rituální sebevražda, škrt a vymalováno. Nasranej jsem to došel důstojně par a bogey. I přes škrt jamky slušné stb a potěšilo snížení HI. A taky že parťák i přes piskování jak mu to nejde posbíral 45 stb a svoji kategorii vyhrál.
Hřiště v parádním stavu, lehce pršelo a pofukovalo, 14 stupňů nepotěšilo, řízek s brsalátem ano.
 

Přílohy

  • 4134C228-23FD-4862-BE5D-D0656364EEEC.png
    4134C228-23FD-4862-BE5D-D0656364EEEC.png
    27 KB · Zobrazení: 82
  • 5FFAD70B-30FA-481E-8DFF-5D93EAB8AFF1.png
    5FFAD70B-30FA-481E-8DFF-5D93EAB8AFF1.png
    26,7 KB · Zobrazení: 82

Pak přišla 16 a rituální sebevražda, škrt a vymalováno. …
Zrovna 16. je krátký skórovatelný PAR5 😔
Aut neno problém se stromy?
 
Zrovna 16. je krátký skórovatelný PAR5 😔
Aut neno problém se stromy?
Drive nízký šlajz do stromu vedle mostku, míček vypadl na cestu. Drop mimo cestu. Druhá lehký šlajz vpravo do rafu asi 130 od začátku greenu. Třetí mrdka z rafu do rafu asi 50m. Čtvrtá topina wedží půl metru nad zemí vlevo za green do vody. Pátá trestná. Šestá mrdka wedží metr před sebe. Sedmá další mrdka dva metry na začátek greenu. Osmá moc krátký dlouhý pat. Devátá třímetrák mimo. Škrt.
Můj klasickej kolaps kdy netrefím míč na celé jamce ničím.
 
Dnes turnaj v České Lípě, naspal jsem něco přes 3 hodiny a byl jsem rád, že jsem tam vůbec dojel. Přesvědčení, že netrefím míček a bude po třech jamkách vymalováno se nenaplnilo, zuby nehty jsem se držel a zachraňoval hlavně na druhé devítce mizernou hru železy a wedgemi skvělým patováním.
Pak přišla 16 a rituální sebevražda, škrt a vymalováno. Nasranej jsem to došel důstojně par a bogey. I přes škrt jamky slušné stb a potěšilo snížení HI. A taky že parťák i přes piskování jak mu to nejde posbíral 45 stb a svoji kategorii vyhrál.
Hřiště v parádním stavu, lehce pršelo a pofukovalo, 14 stupňů nepotěšilo, řízek s brsalátem ano.
To maj lidi z toho, že nepřijedou večer předem, aby u nás přespali a ráno v pohodě ty 3 km na hřiště dojeli. 😛
 
To maj lidi z toho, že nepřijedou večer předem, aby u nás přespali a ráno v pohodě ty 3 km na hřiště dojeli. 😛
Večer předem maj lidi úplně jiný starosti😁
Hrál jsem tam počtvrté a míček s logem jsem zase zapomněl koupit. Ještě tam budu muset. Ale ta cesta je otravná, pitomejch 120km a 1:45h..
 
27.7.2022 Mstětice
Slušná hra a dva škrty. Začal jsem bogey, par, dabl, bogey, dabl. Tak jsem si říkal, že to bude dobry. Rituální sebevraždu jsem spáchal na 10-11, dva škrty.

10: zátah do bio, 3. menší zátah, raf, 4. do ohybu dolů, 5. krátká kvůli návrtu hned u kraje, žlutá voda, 7. dlouhý čip, 8. pat z kopce přejeto, 9 zvedám

11: kratší drive, 2. socket do outu /tyhle rány přijdou vždycky, když je z toho prů.ser/, 4. zátah, 5. slušně trefená rána na foregreen, 6. topnutý čip do rafu, 7. zpět, 8 putt který jel do Rokycan, 9. se.u na to kurva to jsou nervy :D

nakonec 34 STB a 3. místo v kategorii.
 
27.7.2022 Mstětice
Slušná hra a dva škrty. Začal jsem bogey, par, dabl, bogey, dabl. Tak jsem si říkal, že to bude dobry. Rituální sebevraždu jsem spáchal na 10-11, dva škrty.

10: zátah do bio, 3. menší zátah, raf, 4. do ohybu dolů, 5. krátká kvůli návrtu hned u kraje, žlutá voda, 7. dlouhý čip, 8. pat z kopce přejeto, 9 zvedám

11: kratší drive, 2. socket do outu /tyhle rány přijdou vždycky, když je z toho prů.ser/, 4. zátah, 5. slušně trefená rána na foregreen, 6. topnutý čip do rafu, 7. zpět, 8 putt který jel do Rokycan, 9. se.u na to kurva to jsou nervy :D

nakonec 34 STB a 3. místo v kategorii.
Hezkej popis, kdes to viděl?😁
Jinak za 34 stb bedna? To máš dobrý, já za 37 bral usmolené 10.místo, na bednu bylo potřeba 40..
 
Dnes jsem se zachoval poprvé jako pravý golfista.Před hrou jsem navštívil bar...káva a pivko... potom driving...1 plný koš....čipink....20 min...patink...10 min....cigáro a hurá na hřiště....Kotlina- 92 ran,35 stb,29 patů,3 pary,10 bogí a 5 dablů...2 krát voda a - 2 míčky.Nebyl jsem spokojen se svou hrou v poli a tak jsem po dohrání na drajvinku vypálil plný košík.Až potom jsem uklidil klacky do auta a spokojeně se posadil na terásku a pěkně se najedl a napil.Bylo to poprvé a doufám,že ne naposled :D:D

1659023071904.png
 
Rozehraně.
Během rodinné dovolené, která trvá čtvrtý den, jsem byla počtvrté na hřišti. Opět jsme si zahráli Kostelec, tentokrát jen s @requo. Po dnešní procházce po Kroměříži jsem si nebyla jistá zda to zvládnu. Vždyť včera jsem hráli dvakrát Horal a ten byl s vozíkem poměrně náročný. Ale hra se vydařila! Počasí krásné, nikdo nespěchal a hlavně to lítalo. První rána z terasy na grýn, skvělé. Na 6. jamce vedl Michal 2:0. Mám ještě šanci? Sedmičku jsem zahrála v paru. Na osmé jamce, tří paru, první nešla na grýn, ale druhá a třetí rána skvělá. Takže par. Rozhodovala poslední jamka, která při minule hře byla mým velkým trávením. Tentokrát to bylo lepší, ale na Michalovu hru to nestačilo. 😉
Mám krásný zážitek z podvečerní hry a tak to má být.
E04FDF86-28A3-4F57-B08B-8CB35206C0D9.png
765ED5D1-382F-4392-8567-F5568E694D24.jpeg
AF00AAEA-C49C-436B-A464-819A7600C2CC.jpeg
 
Dnes seniorka na Albatrossu.....a já jako muž dvou tváří:D. Jamka 1 - 8 převážně šrot (pro ilustraci pouhých 8 Stb, což je v průměru upocený bod na jamku:down:), od 9 jamky až do konce se pak najednou dostavil pohodový bogygolf (znovu pro ilustraci 24 Stb!:up:). A pak se v tom vyznejte:D.
Jinak hřiště už se připravuje na Czech open, staví se tribuny....a některé ferveje jsou vyspravovány fleky nové trávy (půda v opravě). Greeny zatím nebyly přehnaně rychlé - dle maršála rychlost 9,5. A mile překvapily dost suché a tím pádem nečekaně dobře hledatelné roughy.:)
 
28.7.2022 • 9j. Molitorov: 49 ran, 17 patů (by mGolf)

Včera večerní první devítka na Molitorově se ženou a se ségrou.

Bylo to moc fajn, čekal jsem hřiště mnohem sušší, i když je pravda, že FW byly tvrdé (ale většinou zelené) a když to bylo z kopce, tak byly doběhy míčku po drivu jako na letošním The Open... Čehož jsem využil na osmičce ke svému životnímu longestu 258 m, abych jej na devítce (menší kopec, ale mnohem lépe trefený drive) posunul na 281 m:)

Jinak mi včera moc nešla železa, takže nakonec 1x par, 4x bogey, 3x double a bohužel 1x za devět... FW 5/7, GIR NIC a 17 stb. Jo, a po tom dlouhém drivu jsem další drbnul a třetí poslal do vody:mad:

Když si myslíte, že jste na hřišti úplně sami, připravujete se na odpališti šestky a najednou se poblíž ozve FÓÓÓR, tak si buďte jistí, že je to na vás. Tentokrát jsme nikdo nekoukali kolem, co se děje, hned se přikrčili a schovali hlavy a míček prosvištěl přímo nad námi, naštěstí dost nad. Vůbec jsme o těch lidech nevěděli...
 
Rozehraně.
Během rodinné dovolené, která trvá čtvrtý den, jsem byla počtvrté na hřišti. Opět jsme si zahráli Kostelec, tentokrát jen s @requo. Po dnešní procházce po Kroměříži jsem si nebyla jistá zda to zvládnu. Vždyť včera jsem hráli dvakrát Horal a ten byl s vozíkem poměrně náročný. Ale hra se vydařila! Počasí krásné, nikdo nespěchal a hlavně to lítalo. První rána z terasy na grýn, skvělé. Na 6. jamce vedl Michal 2:0. Mám ještě šanci? Sedmičku jsem zahrála v paru. Na osmé jamce, tří paru, první nešla na grýn, ale druhá a třetí rána skvělá. Takže par. Rozhodovala poslední jamka, která při minule hře byla mým velkým trávením. Tentokrát to bylo lepší, ale na Michalovu hru to nestačilo. 😉
Mám krásný zážitek z podvečerní hry a tak to má být. Zobrazit přílohu 31858Zobrazit přílohu 31859Zobrazit přílohu 31860
ty šaty ti moc sluší ;)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom