Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli 2018 - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Dnes Parkgolf Hradec. Oproti UNO, jiná liga. Hřiště sice taky na placce ale hezky tvarované. Fairwaye krásně zelené, grýny zdravé a nezáludné. Zkrátka, když pojedu kolem, rád se na devítku zastavím znova.:up:;)
 
Upraveno:
Zrovna na jamce č. 8 na Janově je napsáno něco úplně jiného než se skutečně hraje. Jamka byla drasticky zkrácená když vedle postavili rozhlednu a návštěvníci chodili pár metrů před dámským odpalistem. Dnes se hraje, podle mého odhadu, z odpaliste, které je o 40 metrů blíže jamce než bylo dříve červené. A nové odpaliste pro dámy i pány je posunuto napravo a tak už ani ten les není tolik ve hře. Jak to je znomormované nevím, ale například v teetime je ze žlutých 212 metrů a to moc s těmi současnými odpalisti nekoresponduje. Ostatně kolik má jamka dnes může říci přesněji @Mirek_62
Ten posun odpslišť je opravdu kvůli přístupové cestě k rozhledně. Ten posun je cca 10m oproti původním červeným (oproti žlutým je to cca těch 40m). A je pravda, že je teď lepší úhel vůči lesu za kterým je grýn umístěn.
Co se týče nové délky, tak ta je po ose ferveje 170m, nicméně vzdušnou čarou (levý dogleg) je to cca 150m. Takže kdo si troufne přes stromy (25-30m výška) nebo těsně kolem nich na draw, tak má šanci první na grýn, ale jsou tam 3 bankry a grýn má tak 8-10m v průměru.
Pro info, hřiště bylo pro sezónu 2017 přenormováno se zahrnutím změněných odpališt (jamky č.3, 5, 6, 8 a 9). A protože není na grýn 8. přímý výhled ani nelze vidět vlajku, tak dle norem je to 4PAR. Ale nové znormování je tvrdší a celkově přidává méně ran, než dříve. A single HCP už rány bere.
 
9). A protože není na grýn 8. přímý výhled ani nelze vidět vlajku, tak dle norem je to 4PAR.

No tak to by mela byt PAR 4 i jamka c.2:)
 
No tak to by mela byt PAR 4 i jamka c.2:)
Jenže na č.2 je vidět vlajka, takže 3PAR
 
Jenže na č.2 je vidět vlajka, takže 3PAR

My co mame nizko teziste ji zeda nevidime!
 
Ten posun odpslišť je opravdu kvůli přístupové cestě k rozhledně. Ten posun je cca 10m oproti původním červeným (oproti žlutým je to cca těch 40m). A je pravda, že je teď lepší úhel vůči lesu za kterým je grýn umístěn.
Co se týče nové délky, tak ta je po ose ferveje 170m, nicméně vzdušnou čarou (levý dogleg) je to cca 150m. Takže kdo si troufne přes stromy (25-30m výška) nebo těsně kolem nich na draw, tak má šanci první na grýn, ale jsou tam 3 bankry a grýn má tak 8-10m v průměru.
Pro info, hřiště bylo pro sezónu 2017 přenormováno se zahrnutím změněných odpališt (jamky č.3, 5, 6, 8 a 9). A protože není na grýn 8. přímý výhled ani nelze vidět vlajku, tak dle norem je to 4PAR. Ale nové znormování je tvrdší a celkově přidává méně ran, než dříve. A single HCP už rány bere.
Tak ti nevím, ale u jamky c.8 je podle výsledkové listiny z minulé soboty uvedeno 212m, pro HCP 8,3 je osobní par 4 což mi rozhodně pro singlisty nepřijde tvrdé. To nové znormování nechápu a o to více, že jsou tam společné žluté a červené na nějakých 170 metrech, jak sám říkáš a ne 212m na žlutých a 185m na dámských
 
Tak ti nevím, ale u jamky c.8 je podle výsledkové listiny z minulé soboty uvedeno 212m, pro HCP 8,3 je osobní par 4 což mi rozhodně pro singlisty nepřijde tvrdé. To nové znormování nechápu a o to více, že jsou tam společné žluté a červené na nějakých 170 metrech, jak sám říkáš a ne 212m na žlutých a 185m na dámských
A jaký by tam měl být osobní par? Pro HCP 8,3 je hrací HCP 7, takže jednu ránu “ubírá”. Před novým normováním byl hrací HCP 9, takže jednu ránu “přidával”. Rozdíl je teď 2 rány, tudíž “tvrdší” norma ;-)
 
A jaký by tam měl být osobní par? Pro HCP 8,3 je hrací HCP 7, takže jednu ránu “ubírá”. Před novým normováním byl hrací HCP 9, takže jednu ránu “přidával”. Rozdíl je teď 2 rány, tudíž “tvrdší” norma ;-)
Sice mluvím pouze o jamce č. 8, ale dobrá. Myslím, že ta tvrdší norma je především kvůli zkrácení jamek číslo 3, 5, 6 a také 8. Nemám po ruce starou skorkartu abych spočítal o kolik je dnes hřiště kratší, ale pár desítek metrů to bude. Pořád jsi mi ale nevysvětlil proč je u osmičky uvedeno těch 212 metrů. Mluvíš o novém znormování, ale na cgf vidím výše uvedené jamky zkrácené s výjimkou jamky č. 8
 
Sice mluvím pouze o jamce č. 8, ale dobrá. Myslím, že ta tvrdší norma je především kvůli zkrácení jamek číslo 3, 5, 6 a také 8. Nemám po ruce starou skorkartu abych spočítal o kolik je dnes hřiště kratší, ale pár desítek metrů to bude. Pořád jsi mi ale nevysvětlil proč je u osmičky uvedeno těch 212 metrů. Mluvíš o novém znormování, ale na cgf vidím výše uvedené jamky zkrácené s výjimkou jamky č. 8
Omlouvám se, ale nějak mi to v čase splynulo. Normováno bylo na podzim 2015 a nové odpaliště na č.8 bylo zprovozněno na jaře 2017. Nicméně na normu by to stejně nemělo zásadní vliv, neboť stále by to byl 4PAR a č.8 má HCP index jako nejlehčí jamka.
P.S. Ale i tak není problém na ní zahrát triple nebo quadruple bogey :)
 
Omlouvám se, ale nějak mi to v čase splynulo. Normováno bylo na podzim 2015 a nové odpaliště na č.8 bylo zprovozněno na jaře 2017. Nicméně na normu by to stejně nemělo zásadní vliv, neboť stále by to byl 4PAR a č.8 má HCP index jako nejlehčí jamka.
P.S. Ale i tak není problém na ní zahrát triple nebo quadruple bogey :)
Diky za vysvětlení, teď už to chápu a bude lepší do toho víc nerejpat. Přeji ti hezkou hru :)
 
Včera Dýšina. S občasným deštěm. Velkým. To bylo ale to nejmenší co mi vadilo. Povinné buggy, protože prý mokro a rychlejší hra, co vás nepustí na fairway, je fakt za trest. Na druhé jamce jsem chytl nerva a svůj cart bag jsem od té doby převážně nosil přes rameno. Můj psycho stav měl na hru značný vliv.

Druhá věc co mě překvapila byl stav hřiště. Jak hřiště u nás přes ta vedra měla problém, tak byl převážně na fw. Grýny udržovaly ve velmi slušném stavu, tak tady byly naopak fw super, ale grýny stály za starou bačkoru. Letos už bych tam nejel. Ani zadarmo.
 
Včera Casa Serena. Nikde nikdo. Téměř. Na druhé 9 nás minuli 2 hráči na buggy. Tady jakoby nedávná vedra a sucho vůbec nebyly. Vše zelené a šťavnaté. Hřiště v super stavu. Jen ty grýny. Jak je obecně neumím moc číst, tak tady jsem úplně ztracený. Dobré rány střídaly skvělé. Ale abych zůstal nohama na zemi, tak mě občas navštívila i rána poslaná do míst, kam jsem úplně nechtěl. Nicméně záchrany byly taky v pořádku. Určitě to není hřiště na kterém bych chtěl vrátit víkendy, ale takhle jednou za čas je to ok.

A večer na birell [emoji966][emoji1086][emoji148][emoji469]
3f7188d9f47de007091e9ff060b57114.jpg
90807724d383a549d9b5ddf87c332c05.jpg
2b0d8222bde0dd509c6a81f4119a0e58.jpg
ff71f0f37fd634f4e4dbf893754aa968.jpg
e3dcc2822d7297b1cb9c2b40fb3a73a2.jpg
46fcbb9b9851fc7f05f9ceebc8f0855c.jpg
 
Upraveno:
Omlouvám se, ale nějak mi to v čase splynulo. Normováno bylo na podzim 2015 a nové odpaliště na č.8 bylo zprovozněno na jaře 2017. Nicméně na normu by to stejně nemělo zásadní vliv, neboť stále by to byl 4PAR a č.8 má HCP index jako nejlehčí jamka.
P.S. Ale i tak není problém na ní zahrát triple nebo quadruple bogey :)
Nic osobního, jen zvědavost. Diskuse. Jen jestli to vnímám správně.

"By nemělo zásadní vliv..." znamená přesně co? Podle CR / SR / PAR se vypočítává hrací hcp. Podle kterého se dle zahraného výsledku upravuje hcp hráče.

Pokud se tyto údaje změní, může to přidat nebo ubrat rány k dobru na jamce / jamkách. V tomto případě spíše ubralo ránu na jedné jamce. Dokážu si představit situaci, kdy rána k dobru může být zcela zásadní.

Na druhou stranu při hře na úpravu tam budou mít všichni stejné podmínky.
 
Nic osobního, jen zvědavost. Diskuse. Jen jestli to vnímám správně.

"By nemělo zásadní vliv..." znamená přesně co? Podle CR / SR / PAR se vypočítává hrací hcp. Podle kterého se dle zahraného výsledku upravuje hcp hráče.

Pokud se tyto údaje změní, může to přidat nebo ubrat rány k dobru na jamce / jamkách. V tomto případě spíše ubralo ránu na jedné jamce. Dokážu si představit situaci, kdy rána k dobru může být zcela zásadní.

Na druhou stranu při hře na úpravu tam budou mít všichni stejné podmínky.
Hrajme golf na rány a nebudeme řešit znormováni ;-)
 
Hrajme golf na rány a nebudeme řešit znormováni ;-)
Tomu říkám konstruktivní přístup! Jsem pro. Od příštího roku? Kolik myslíš, že pak potkáš na turnaji hráčů? [emoji848]
 
Tomu říkám konstruktivní přístup! Jsem pro. Od příštího roku? Kolik myslíš, že pak potkáš na turnaji hráčů? [emoji848]
Ročně odehraju cca 45 turnajů a min. 30 jich hraju na rány s účastí cca 30 hráčů v kategorii, takže "no problema" :)
Vzhledem k tomu, že většina "komerčních" turnajů má velice široké kategorie hrané na STB, tak je ani moc nevyhledávám (pokud je např. vypsaná kategorie na STB v rozsahu 0-20HCP, tak jaká je pravděpodobnost, že HCP 20 zahraje 36 a více STB? Rozhodně větší, než pro HCP např. 8).
Ale chápu, že hendikepový systém je hlavně pro začínající či vyšší HCP přínosný a motivační :)
Takže já poslední dva roky už hraju golf hlavně na rány bez vyrovnání. Aspoň mám motivaci :)
 
Takže odpověď - 30. Pecka. Zbytek to hrát nebude, protože to prostě nedá. Anebo budou na hřišti 8 hodin. A to teprve budou mít všichni radost! [emoji106] nějak ti mi přijde, že vidíš jen sebe.
 
Takže odpověď - 30. Pecka. Zbytek to hrát nebude, protože to prostě nedá. Anebo budou na hřišti 8 hodin. A to teprve budou mít všichni radost! [emoji106] nějak ti mi přijde, že vidíš jen sebe.
No mě zase přijde, že jsme odbočili od tématu vlákna, tak přeji hezkou hru a co nejvíce “stejblů” :)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom