Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

FlightScope Mevo

to alda: neřekl bych vniveč, na začátku se musíš od něčeho odpíchnout

to jan:
statistiky PGA jsou užitečné, proto taky existují
f:vzdálenost = kinetická energie předaná míčku 1/2mv^2
zanedbejme míček, dejme tomu, že je to konstanta (hmotnost, velikost, pružnost, dimple...)
zanedbejme povětrnostní podmínky, dejme tomu, že je to konstanta
zanedbejme hmotnost hlavy hole (či hole nebo šaftu, stejně smash factor, stejně launch angle), dejme tomu, že je to konstanta
co ti zbude? rychlost

odpověďel vlastně už alda
Pak staci odmerit vzdalenosti jednotlivych holi, dodrzovat rychlost holi, být konzistentni a hle.... mame tabulku se vzdalenostmi. Pak uz staci jen malickost, vzdy spravne trefit mic, aby neletel dal naz obvykle nebo nepribrat kus zeme navic.

Je to ta konzistentnost co všichni hledáme. Do tabulky vzdálenosti musíš vždy uvažovat jen ty dobré rány. Ani průměr, ani medián, ale jen ty dobré (nebo průměr z těch dobrých). Nejsem profík, netrefuju míček úplně přesně pokaždé (kéž bych) ale nepotěší mě nic víc než když se podívám do tabulky kde je 166m carry pro 5 železo, změřím laserem že bunker je 165m a pak to trefíš, příjdeš na green a fakt vidíš že dopadl cca metr za ten bunker. Carry je důležitější než total. Každý z nás zahrál aspoň jednou perkeftní ránu, tedy každý ví kolik by mohl hrát (potenciál). Fajn, jsou lidi jako já kteří potřebují navíc informaci jak moc daleko to je od PGA průměru. Na co mi ta informace je? Asi k ničemu, ale vím to :)
A když to netrefím? fajn, žiju s tím, ale na to mám jinou analýzu na kolik procent mohu věřit jednotlivých holím. Takže když to shrnu jednoduše, vím s 64% pravděpodobností že zahraju 166m pětkou. A pak se začneš zaměřovat na těch 64%. Pak ty konstanty ze začátku budeš měnit na čísla. Swing weight, nebo vyměníš šaft, ať už jen flex nebo i hmotnost. Nebo proč je smash tam kde je. 64 je docela málo, vím to. Trenér je zapotřebí. Ale jak znám sám sebe tak udělám self video analýzu. Ne proto že bych nechtěl trenéra, nebo na to neměl, ale mě to baví. (BTW v roce 2016 jsem měl cca 20 lekcí a nedávno jednu lekci v Manchasteru v UK).
Ale zpět na tvou otázku co konkretně jsem udělal já na základě dat? Posunul jsem míček víc k pravé noze, zvláště u kratších holí. U hybridu a 3w jsem zvolnil tempo. Zvedám víc ruce v nápřahu, míň přešvihávám a mám míň zlomené levé zápěstí. Kéž bych měl rovné. Víc držím pravý loket v nápřahu u těla a v impaktu ho tlačím kupředu. Eliminuji laterální pohyb.
Myslím, že změn jsem udělal za poslední půl rok víc než za celý život. A ano, jen a pouze na základě mých analýz. Vím co s čím souvislý, jaké jsou sekvence chyb. Viz moje poslední hra. 88 brutto, ale vlastně spokojenost. Vysekával jsem na 4x z roughu na jedenáctce a na devítce jsem nenašel míč.
Víc než data (a že jich je) mě trápí puttování. Ale o tom zase jindy
 
Uplne jsem z toho tveho popisu nepochipil, co je tedy ultimatnim cilem. Nastavit si gapping a konzistence?

Nevim co presne mas na mysli u dobre rany. Jestli jde o to odstranit zkazene, pak souhlasim. Ty nemaji zadnou hodnotu. Nicmene rozumny prumer/median z tech nezkazenych smysl ma pro course management. Rika mi, co si muzu dovolit hrat a s jakym rizikem.

Ono hodne zalezi na tom, v jake vykonostni kategorii ses. Ja treba resim hodne total, neb jsem kratas jak hovado a vetsina ran je "priblizovacich".

Na konci je to stejne o znalosti vzdalenosti, konzistenci a gappingu jak pises. Muzu mit klidne anomalni rozdil mezi 3h a driverem... pokud to vim, neni co resit. Pripadne vybavu doplnim o danou hul. Krasne je to videt u wedgi... nekdo ma spektrum ran s jednou wedgi, nekdo s sebou taha dalsi 2 kusy. Tabulka rychlosti hlavy hole, respektive micku per hul je prima.

Stale nerozumim na co potrebuji toto znat pro PGA, kdyz existuje spousta jinych dat primo pro tvoji uroven. A to, co si zmenil je ve finale popis zmeny techniky... nerozumim souvislosti s daty z PGA.
 
Jsou lidi, kteří prosté potřebují vědět ... a mít možnost srovnání ať už se statstikou PGA nebo svou vlastní v časové ose. Samo o sobě to tvojí technice nic nepřinese ale máš poměřitelné údaje, jestli jdeš správnou cestou. Hra na hřišti je hrozně nekonzistentní a nemůže tím pádem nám šťouralům stačit. Když máš ale data, ze kterých odmažeš nekonzistentní rány, už z nich hodnocení udělat můžeš. Takhle to vidím já.
 
Jsou lidi, kteří prosté potřebují vědět ... a mít možnost srovnání ať už se statstikou PGA nebo svou vlastní v časové ose. Samo o sobě to tvojí technice nic nepřinese ale máš poměřitelné údaje, jestli jdeš správnou cestou. Hra na hřišti je hrozně nekonzistentní a nemůže tím pádem nám šťouralům stačit. Když máš ale data, ze kterých odmažeš nekonzistentní rány, už z nich hodnocení udělat můžeš. Takhle to vidím já.
Souhlas.
 
Uplne jsem z toho tveho popisu nepochipil, co je tedy ultimatnim cilem.

ultimatní cíl?
  1. najít ideální gap byť za cenu
    • nových holí. S předchozími jsem byl moc dlouhý :) Cobra S2 forged, teď Mizuno mp-4
    • nový šaft na driver
    • nový švih, nechci hrát jako v Olomouci loni 205m carry pětkou železem (ok trošku z kopce, ale i tak)
  2. uklidnit rychlosti a Launch angle, ale hlavně rozptyl = být víc konzistentní
toto vše je právě na základě čísel, dat, analýz, statistik.
  • Ideální gap? = stejný jako mají PGA profíci, proč ne? Je to rozhodně etalon ke kterému se přirovnávám byť vím že ho nedosáhnu.
  • Launch angle, ok tak to naměříš a co s tím? porovnej to s něčím, ale s čím? s kamarádem který má podobný HCP? s kamarádem co má nižší HCP ale strašný švih? ne, porovnej to s PGA a přemýšlej proč máš jiný, změň švih
  • Spin, ok tak to naměříš a co s tím?.... stejný závěr
  • Attack Angle ... stejný závěr, nikdo mi nikdy neřekl kolik to má být pro PW nebo 7i, všichni se jen baví o driveru, ale mě to zajímá pro všechny hole, opět PGA statistics
  • Smash factor, nikdo mi nikdy neřekl kolik to má být pro PW nebo 7i, všichni se jen baví o driveru, ale mě to zajímá pro všechny hole, opět PGA statistics. Můžeš namítnout že chceš vymáčknout maximum, ale co je maximum?
Nevidíš pokrok v číslech co hraješ? = frustrace, ale při detailnější analýze víš že se zlepšuješ, od loňska min o 10% = víš na co se zaměřit na drivingu. Na kterou hůl, na kterou vzdálenost. Vím že počet puttů není ono, nic nového pod sluncem, ale opět ze statistik PGA jsem našel že i profíci dělají troj-putty a to 7,8% to je můj cíl.
BTW úkol bez cíle je jen sen, zatímco úkol s nastavením cíle (jak časovým tak konkrétním) = plán. Takže já se nechci zlepšit, já se chci zlepšit letos na 7,8% pro troj-putty.

Pro zasmání ostatních, počet troj puttů podle HCP
PRO až 0HCP 7,8%
0 až 5HCP 9,5%
5 až 10HCP 11,8%
10 až 15HCP 14,2%
15 až 20HCP 19,1%
20 a více 24,5%

upřímně kde jste vy všichni ostatní? a víte to vůbec? a chcete s tím něco dělat?
Zahrál jsem svoje nej turnajové kolo 76 (na Zbraslavi) a byl jsem nespokojený, až když mi řekli výsledek tak jsem se uklidnil :D
 
to alda: neřekl bych vniveč, na začátku se musíš od něčeho odpíchnout

to jan:
statistiky PGA jsou užitečné, proto taky existují
f:vzdálenost = kinetická energie předaná míčku 1/2mv^2
zanedbejme míček, dejme tomu, že je to konstanta (hmotnost, velikost, pružnost, dimple...)
zanedbejme povětrnostní podmínky, dejme tomu, že je to konstanta
zanedbejme hmotnost hlavy hole (či hole nebo šaftu, stejně smash factor, stejně launch angle), dejme tomu, že je to konstanta
co ti zbude? rychlost

odpověďel vlastně už alda
Pak staci odmerit vzdalenosti jednotlivych holi, dodrzovat rychlost holi, být konzistentni a hle.... mame tabulku se vzdalenostmi. Pak uz staci jen malickost, vzdy spravne trefit mic, aby neletel dal naz obvykle nebo nepribrat kus zeme navic.

Je to ta konzistentnost co všichni hledáme. Do tabulky vzdálenosti musíš vždy uvažovat jen ty dobré rány. Ani průměr, ani medián, ale jen ty dobré (nebo průměr z těch dobrých). Nejsem profík, netrefuju míček úplně přesně pokaždé (kéž bych) ale nepotěší mě nic víc než když se podívám do tabulky kde je 166m carry pro 5 železo, změřím laserem že bunker je 165m a pak to trefíš, příjdeš na green a fakt vidíš že dopadl cca metr za ten bunker. Carry je důležitější než total. Každý z nás zahrál aspoň jednou perkeftní ránu, tedy každý ví kolik by mohl hrát (potenciál). Fajn, jsou lidi jako já kteří potřebují navíc informaci jak moc daleko to je od PGA průměru. Na co mi ta informace je? Asi k ničemu, ale vím to :)
A když to netrefím? fajn, žiju s tím, ale na to mám jinou analýzu na kolik procent mohu věřit jednotlivých holím. Takže když to shrnu jednoduše, vím s 64% pravděpodobností že zahraju 166m pětkou. A pak se začneš zaměřovat na těch 64%. Pak ty konstanty ze začátku budeš měnit na čísla. Swing weight, nebo vyměníš šaft, ať už jen flex nebo i hmotnost. Nebo proč je smash tam kde je. 64 je docela málo, vím to. Trenér je zapotřebí. Ale jak znám sám sebe tak udělám self video analýzu. Ne proto že bych nechtěl trenéra, nebo na to neměl, ale mě to baví. (BTW v roce 2016 jsem měl cca 20 lekcí a nedávno jednu lekci v Manchasteru v UK).
Ale zpět na tvou otázku co konkretně jsem udělal já na základě dat? Posunul jsem míček víc k pravé noze, zvláště u kratších holí. U hybridu a 3w jsem zvolnil tempo. Zvedám víc ruce v nápřahu, míň přešvihávám a mám míň zlomené levé zápěstí. Kéž bych měl rovné. Víc držím pravý loket v nápřahu u těla a v impaktu ho tlačím kupředu. Eliminuji laterální pohyb.
Myslím, že změn jsem udělal za poslední půl rok víc než za celý život. A ano, jen a pouze na základě mých analýz. Vím co s čím souvislý, jaké jsou sekvence chyb. Viz moje poslední hra. 88 brutto, ale vlastně spokojenost. Vysekával jsem na 4x z roughu na jedenáctce a na devítce jsem nenašel míč.
Víc než data (a že jich je) mě trápí puttování. Ale o tom zase jindy
Tímto jsi mne předběhl a odpověděl na několik otázek, které jsem chtěl položit v Sz. Tímto děkuji za vyřčené odpovědi na nepoložené otázky .
 
ultimatní cíl?
  1. najít ideální gap byť za cenu
    • nových holí. S předchozími jsem byl moc dlouhý :) Cobra S2 forged, teď Mizuno mp-4
    • nový šaft na driver
    • nový švih, nechci hrát jako v Olomouci loni 205m carry pětkou železem (ok trošku z kopce, ale i tak)
  2. uklidnit rychlosti a Launch angle, ale hlavně rozptyl = být víc konzistentní
toto vše je právě na základě čísel, dat, analýz, statistik.
  • Ideální gap? = stejný jako mají PGA profíci, proč ne? Je to rozhodně etalon ke kterému se přirovnávám byť vím že ho nedosáhnu.
  • Launch angle, ok tak to naměříš a co s tím? porovnej to s něčím, ale s čím? s kamarádem který má podobný HCP? s kamarádem co má nižší HCP ale strašný švih? ne, porovnej to s PGA a přemýšlej proč máš jiný, změň švih
  • Spin, ok tak to naměříš a co s tím?.... stejný závěr
  • Attack Angle ... stejný závěr, nikdo mi nikdy neřekl kolik to má být pro PW nebo 7i, všichni se jen baví o driveru, ale mě to zajímá pro všechny hole, opět PGA statistics
  • Smash factor, nikdo mi nikdy neřekl kolik to má být pro PW nebo 7i, všichni se jen baví o driveru, ale mě to zajímá pro všechny hole, opět PGA statistics. Můžeš namítnout že chceš vymáčknout maximum, ale co je maximum?
Nevidíš pokrok v číslech co hraješ? = frustrace, ale při detailnější analýze víš že se zlepšuješ, od loňska min o 10% = víš na co se zaměřit na drivingu. Na kterou hůl, na kterou vzdálenost. Vím že počet puttů není ono, nic nového pod sluncem, ale opět ze statistik PGA jsem našel že i profíci dělají troj-putty a to 7,8% to je můj cíl.
BTW úkol bez cíle je jen sen, zatímco úkol s nastavením cíle (jak časovým tak konkrétním) = plán. Takže já se nechci zlepšit, já se chci zlepšit letos na 7,8% pro troj-putty.

Pro zasmání ostatních, počet troj puttů podle HCP
PRO až 0HCP 7,8%
0 až 5HCP 9,5%
5 až 10HCP 11,8%
10 až 15HCP 14,2%
15 až 20HCP 19,1%
20 a více 24,5%

upřímně kde jste vy všichni ostatní? a víte to vůbec? a chcete s tím něco dělat?
Zahrál jsem svoje nej turnajové kolo 76 (na Zbraslavi) a byl jsem nespokojený, až když mi řekli výsledek tak jsem se uklidnil :D

Jako čísla fajn, jenže je také potřeba vědět, z jaké vzdánosti jsou ty trojpaty zahrány vč. procenta GIR. Pokud netrefuji GIR, ale umím si čipnout na jednopat, tak budu mít lepší statistiku patování jak na PGA . Určitě je užitečné znát CARRY vzdálenost jednotlivých holí, TOTAL už je spíš jen pro info, protože záleží na mnoha dalších faktorech ovlivňující doběh (u CARRY je toho méně - nejdůležitější vítr).
Každý po čase zjistí, že nejdůležitější pro nižší čísla je krátká hra (od 100m a blíže jamce) - a na tu je třeba zaměřit trénink. Takže změňte procento tréninku na drivingu ve prospěch tréninku na chippingu a puttingu a vaše skóre poletí dolů .
 
Mám od kluků z Golfgear (prodejní cena 16.390 Kč) na pár dní půjčeno taky malé Mevo. Tak si ho také vyzkouším (bez lepíků na míček). Prozatím jen rozbaleno a na stole rozloženo, bez problému spárováno. Je to skutečně prťavý. Na fotce porovnání s iphone 11.

3eaab6c1-0325-4b39-8083-2d85de736de4.jpg 975253e0-0009-49ae-b9c5-45c08d978af3.jpg 7a62aa76-9ef2-4221-83e0-34dc817b69b2.jpg

I když, všechno důležité bylo řečeno už výše. Ale kdyby přece jen někdo nějaký dotaz, který mohu ověřit - pokusím se :)
 
Mám od kluků z Golfgear (prodejní cena 16.390 Kč) na pár dní půjčeno taky malé Mevo. Tak si ho také vyzkouším (bez lepíků na míček). Prozatím jen rozbaleno a na stole rozloženo, bez problému spárováno. Je to skutečně prťavý. Na fotce porovnání s iphone 11.

Zobrazit přílohu 16982Zobrazit přílohu 16984 Zobrazit přílohu 16983

I když, všechno důležité bylo řečeno už výše. Ale kdyby přece jen někdo nějaký dotaz, který mohu ověřit - pokusím se :)
Bohužel Mevo nelze použít jako snímač pro simulátor.
Jinak Mevo+ je přeci jen o něco větší než Mevo.
Nevím, jak u Mevo, ale u Mevo+ nepotřebuješ nálepky pro „neomezený” let (driving).
 
Bohužel Mevo nelze použít jako snímač pro simulátor.
Jinak Mevo+ je přeci jen o něco větší než Mevo.
Nevím, jak u Mevo, ale u Mevo+ nepotřebuješ nálepky pro „neomezený” let (driving).

Jj, to si uvědomuji. Mně jde primárně o pomůcku na driving. Bohužel nemám prostor, kde bych se formálně realizoval pravidelně na plnohodnotném simulátoru.
Je to ale škoda - upřímně mě mrzí, že u Mevo není možnost i zjednodušené hry na některém z hřišť - třeba na doprovodném ipadu. Mohla by to být zábava. Ale chápu - že by si pak vykrádali zákazníky na větší Mevo+.
 
Upraveno:
Jj, to si uvědomuji. Mně jde primárně o pomůcku na driving. Bohužel nemám prostor, kde bych se formálně realizoval pravidelně na plnohodnotném simulátoru.
Je to ale škoda - upřímně mě mrzí, že u Mevo není možnost i zjednodušené hry na některém z hřišť - třeba na doprovodném ipadu. Mohla by to být zábava. Ale chápu - že by si pak vykrádali zákazníky na větší Mevo+.
Ono tím, že neměří horizontální úhel startu a osu otáčení („boční” spin), tak není schopen určit trajektorii letu míče (ale zase bys měl všechny rány rovné a přímo na cíl 😂) a tím je to pro simulovanou hru prakticky nepoužitelné. Stejně tak to není vhodné i pro bouchání do sítě na zahradě. Prostě chybí zpětná vazba o letu míčku.
 
Ono tím, že neměří horizontální úhel startu a osu otáčení („boční” spin), tak není schopen určit trajektorii letu míče (ale zase bys měl všechny rány rovné a přímo na cíl 😂) a tím je to pro simulovanou hru prakticky nepoužitelné. Stejně tak to není vhodné i pro bouchání do sítě na zahradě. Prostě chybí zpětná vazba o letu míčku.

Mám pár zkoušek za sebou a je to super, dostatečně motivačně to funguje i na sítí (ale měl bych mít možnost to porovnat tento týden s Trackmanem). Ale k tomuto - to máš pravdu, že to není přesné, ale myslím si, že by mě to bavilo. Scénář - znám carry své vzdálenosti, alternativní vzdálenosti v podobě existujícího hřiště by mě myslím bavilo. Poměrně často si na drivingu nějaké to své virtuální hřiště snažím hrát - čistě jen proto, abych střídal hole. Takže třeba D - 5i - 9i - 56; D - 7i - P; atp. Vše z rohožky. Dokážu si představit, že bych si takhle cvičně švihově zahrál zvolené hřiště... Něco jako má takový hrací mód Garmin S80. Souhlasím s tím, že by to nebylo přesné, ale i tak by mi to pro zpestření dobře posloužilo.

Přijde mi to škoda. Pro mě by to plus bylo (je to jen softwarová věc).
 
Přijde mi to škoda. Pro mě by to plus bylo (je to jen softwarová věc).
Tak může to být filozofie Flightscope poskytovat jen ty údaje, které co nejvíce odpovídají reálu. A pokud nejsou schopni správně interpretovat trajektorii letu, tak to prostě neimplementují.

Nevím, zda tato appka funguje i s Mevo (s Mevo+ ano), mohla by ukojit tvůj hlad po zpestření tréninku 😉
 
No ještě chvilku si tu budu číst a mevo normálně koupím 😂 no ale vážně .. stojí to za ty prachy?
 
No ještě chvilku si tu budu číst a mevo normálně koupím 😂 no ale vážně .. stojí to za ty prachy?
Stojí, tedy MEVO+ 😉

Abych nemusel ztrácet čas ježděním na driving a utrácet tam za opotřebované kameňáky (čti míčky), tak jsem si na zahradě postavil toto. Ve spojení s Mevo+ to driving plně nahradí.

CD9A26CB-6F60-407C-B42F-581F1F50AB2C.jpeg
 
Pokud bych se nyní rozhodoval ke koupi „malého” Mevo, tak bych se rozmýšlel mezi Mevo a Garmin R10.
Právě při primárním použití těchto LM na drivingu nabízí GR10 to, co psal @requo - simulace hry na hřišti. K tomu GR10 nabízí „hru” na více jak 30 tis. hřištích. Dovedu si tak představit, že si na drivingu domovského hřiště zahraji předturnajové tréninkové kolo na cizím hřišti.
Sice nevím, jak vypadá grafika, ale vzhledem ke změně grafického znázornění v Garmin Connect po uvedení GR10, usuzuji, že to bude velice podobné nynějšímu výstupu v GC (viz příloha)

Původní zobrazení v Garmin Golf

8EECDFD9-87E4-4DED-96C8-DC5A54FE2D28.jpeg


Nové zobrazení v Garmin Golf

F8B97380-71A5-46C9-A0FE-A07845159885.jpeg
 
Který z těch garminu měří Smash Factor a délku odpalu atp ?😕:) mevo stojí tuším cca 500€ což je 12500 cca a kolik koštuje Garmin a co umí? Edit odpověď je už v příspěvku
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom