Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

FlightScope Mevo

Který z těch garminu měří Smash Factor a délku odpalu atp ?😕:) mevo stojí tuším cca 500€ což je 12500 cca a kolik koštuje Garmin a co umí? Edit odpověď je už v příspěvku
Smash faktor se neměří, je to podil rychlosti míčku a rychlosti hlavy hole.

Mevo a GR10 jsou ve stejné cenové hladině,
jinak přesnou cenu GR10 najdeš na stránkách Garmin.
Jinak přístup k „simulaci - hře na hřištích” je u GR10 zpoplatněn ( 2590,- Kč/rok nebo 259,- Kč/měsíc).
 
Našel jsem obrázek, jak vypadá ta simulace hry na hřišti ve 3D u GR10
0981468A-BF21-4B67-8B7F-04D414856AC0.jpeg
 
@Revan: Nejsem si úplně jist, jestli to pro Tebe není teď zbytečný výdaj. Co si od toho teď konkrétně slibuješ, s ohledem na to, že si nedávno pokořil 54? To nemyslím nijak negativně, jen jestli to není trochu předčasné? Přeci jen, není to úplně malá částka, co se do takového zařízení investuje. Ale jestli si chceš udělat radost, tak proč ne.

Určitý pohled může být i třeba ještě tak rok, dva počkat, než se dostaneš na trochu stabilnější herní úroveň a zároveň, kdy cena těchto osobních radarů snad ještě poklesne/navýší se funkce. Já třeba bych po těch několika zkušenostech už do běžného Mevo nešel, co by mě lákalo, je Mevo+. GR10 mě zaujal - přesně ale do té doby, než jsem ono featuru online hraní je zpoplatněn navíc a to poměrně výrazně.

Asi budou lidé, kteří od golfových začátků se dokážou dobře naučit švihat jen podle čísel - ale aby sis nezadělal na sice vzorná čísla při odpalu, ale nevypěstoval nějaký pohybový návyk, který ti za pár měsíců let způsobí nějaké vážné zdravotní komplikace. Pokud ale k tomu bude nějaký trenérský dohled a tohle je doprovodná pomůcka, pak je situace jiná. Ale za mě... dej tomu čas, a běžný trénink na drivingu a na hřišti. A nastav si to třeba až za odměnu, když dosáhneš třeba alespoň klubového HI (36), nebo zahraješ na hřišti nějaké číslo.
 
Upraveno:
@Revan: Nejsem si úplně jist, jestli to pro Tebe není teď zbytečný výdaj. Co si od toho teď konkrétně slibuješ, s ohledem na to, že si nedávno pokořil 54? To nemyslím nijak negativně, jen jestli to není trochu předčasné? Přeci jen, není to úplně malá částka, co se do takového zařízení investuje. Ale jestli si chceš udělat radost, tak proč ne.

Určitý pohled může být i třeba ještě tak rok, dva počkat, než se dostaneš na trochu stabilnější herní úroveň a zároveň, kdy cena těchto osobních radarů snad ještě poklesne/navýší se funkce. Já třeba bych po těch několika zkušenostech už do běžného Mevo nešel, co by mě lákalo, je Mevo+. GR10 mě zaujal - přesně ale do té doby, než jsem ono featuru online hraní je zpoplatněn navíc a to poměrně výrazně.

Asi budou lidé, kteří od golfových začátků se dokážou dobře naučit švihat jen podle čísel - ale aby sis nezadělal na sice vzorná čísla při odpalu, ale nevypěstoval nějaký pohybový návyk, který ti za pár měsíců let způsobí nějaké vážné zdravotní komplikace. Pokud ale k tomu bude nějaký trenérský dohled a tohle je doprovodná pomůcka, pak je situace jiná. Ale za mě... dej tomu čas, a běžný trénink na drivingu a na hřišti. A nastav si to třeba až za odměnu, když dosáhneš třeba alespoň klubového HI (36), nebo zahraješ na hřišti nějaké číslo.
No trénovat se musí i přesto zimu ale nejspíš máte pravdu cena GR10 není úplně nejmenší taky neříkám že bych hned šel vybílit účet 😂 jen říkám chtěl bych to jako tréninkovou pomůcku přes zimu . Na on-line hraní mám mimo jiné PGA tour 2K21 s ovladačem na PC IMHO hráli jste na Augustě tam co se hraje Masters?
 
Konkurence na poli osobních launch monitorů přináší zajímavé věci.
Flightscope u svého výrobku Mevo+ od ledna zpřístupní balíček „PRO”, který bude obsahovat další údaje o dráze dráze hole, pozici úderové plochy v impaktu atd.
Sice to bude zpoplatněho jednorázovým poplatkem 1000$, ale bude to min. 5x levnější řešení, než nabízí konkurence.

6EC6B02F-B5EF-4BB2-9B56-717595EDA517.jpeg
 
Konkurence na poli osobních launch monitorů přináší zajímavé věci.
Flightscope u svého výrobku Mevo+ od ledna zpřístupní balíček „PRO”, který bude obsahovat další údaje o dráze dráze hole, pozici úderové plochy v impaktu atd.
Sice to bude zpoplatněho jednorázovým poplatkem 1000$, ale bude to min. 5x levnější řešení, než nabízí konkurence.

Zobrazit přílohu 27647

Není to "jenom" vypočet? Resp nemá konkurence víc fyzických senzoru? Přijde mi divné, že se to dá všechny vyřešit jen "umělou inteligencí".
 
Není to "jenom" vypočet? Resp nemá konkurence víc fyzických senzoru? Přijde mi divné, že se to dá všechny vyřešit jen "umělou inteligencí".
Dle vyjádření Henri Johnsona (CEO Flightscope) ve včerejším webináři jsou všechny přidané údaje měřeny.

Trackman by měl mít více radarových jednotek, ale taky stojí 20tis.$. Ale umí toho také ještě více, zejména co se týče patování a čipování.

Flightscope u svého top modelu X3 používá tzv. Fusion Tracking (jejich patent). Tato technologie teď bude uvolněna i pro Mevo+, takže to rozšíří (a zlepší přesnost) poskytovaných údajů. Je to umožněno i proto, že je Mevo+ vybaveno kromě radaru i kamerou.
Jinak ta přesnost např. údajů ohledně úderové plochy ve vztahu k cíli či dráze švihu je 1°, takže hodně dobrý.

Myslím, že by touto technologií měla postupně disponovat většina trenérů, přeci jen 3tis. $ už by měly být relativně schůdné.

Asi by se i ČGF měla zamyslet, zda nepořídit tento LM pro jednotlivá TCM. Co na to @mkopcak ? 😉

1550743A-CEE4-43DE-A77D-7EB0DB449054.jpeg
 
Když už jsem sem dal ten obrázek, tak si všimněte údajů o holi, jejichž kombinace má na svědomí trajektorii letu míčku.
Konkrétně:
Drahá hole (club path) 1.6R (1.6° vpravo čili zevnitř ven)
Líc k dráze hole (FTP) 1.5L (1.5° vlevo čili zavřená k dráze hole)
Líc k cíli (FTT) 0.2R (0.2° vpravo čili lehce otevřená směrem k cíli)
Kombinace těchto tří údajů způsobilo lehké draw a míček končí velice blízko cílové linii.

Odhadne někdo, jak by asi vypadaly ony údaje při „šlajzu”?

P.S. Vše výše uvedené platí pro pravoruké hráče.
 
Dle vyjádření Henri Johnsona (CEO Flightscope) ve včerejším webináři jsou všechny přidané údaje měřeny.

Trackman by měl mít více radarových jednotek, ale taky stojí 20tis.$. Ale umí toho také ještě více, zejména co se týče patování a čipování.

Flightscope u svého top modelu X3 používá tzv. Fusion Tracking (jejich patent). Tato technologie teď bude uvolněna i pro Mevo+, takže to rozšíří (a zlepší přesnost) poskytovaných údajů. Je to umožněno i proto, že je Mevo+ vybaveno kromě radaru i kamerou.
Jinak ta přesnost např. údajů ohledně úderové plochy ve vztahu k cíli či dráze švihu je 1°, takže hodně dobrý.

Myslím, že by touto technologií měla postupně disponovat většina trenérů, přeci jen 3tis. $ už by měly být relativně schůdné.

Asi by se i ČGF měla zamyslet, zda nepořídit tento LM pro jednotlivá TCM. Co na to @mkopcak ? 😉

Zobrazit přílohu 27654
Nevim co ja s tim mam za CGF spolecneho? CGF ma uz nekolik let program podpory mladeze , ktery mimo jine nakup podobneho zarizeni podporuje.

Za sebe musim rict ze prace s takovou veci je pri klasickych detskych trenincich v nasem podani zcela nerealna. Tohle je urceno pro individualni pripravu vrcholovych golfistu.

My to chteli poridit pro treninky dospelich, prozatim jsme ale usoudili ze kombinace cena/prinos neni dostatecne atraktivni, predevsim s ohledem na prakticnost pouziti pri nutnosti stridani mezi vice lidmi...
 
Nevim co ja s tim mam za CGF spolecneho? CGF ma uz nekolik let program podpory mladeze , ktery mimo jine nakup podobneho zarizeni podporuje.
Já jen, že jsi v širším vedení ČGF (za což považuji i kontrolní komisi).

O tom programu nevím, ale je to fajn, že něco takového existuje, pokud je to tedy i využíváno.
 
Tohle je urceno pro individualni pripravu vrcholovych golfistu.
Tohle by především mělo pomoci trenérovi identifikovat (lépe řečeno si potvrdit svůj dojem) chybu.
Je známo, že díky těmto moderním technologiím došlo k přehodnocení (a zhusta ke změně) náhledu na důvody té či oné trajektorie letu míčku.
 
Tohle by především mělo pomoci trenérovi identifikovat (lépe řečeno si potvrdit svůj dojem) chybu.
Je známo, že díky těmto moderním technologiím došlo k přehodnocení (a zhusta ke změně) náhledu na důvody té či oné trajektorie letu míčku.
Neni mou praci (a ani zajmem) zjistovat a hodnotit, jak a zda spravne a odborne jsou vedeny treninky v TCM. Od toho jsou tu jini, mnohem lepe vzdelani a povolani.

Jako kontrolni komise mam dozorovat spravnou cinnost dle Stanov, hlas mam “pouze” poradni.

Tzn. zde mohu prezentovat jen svuj soukromy nazor vychazejici z mych zkusenosti na mem hristi. A tam vyuzitelnost tohoto zarizeni za vyssi desitky tisic aktualne nevidim...
 
Když už jsem sem dal ten obrázek, tak si všimněte údajů o holi, jejichž kombinace má na svědomí trajektorii letu míčku.
Konkrétně:
Drahá hole (club path) 1.6R (1.6° vpravo čili zevnitř ven)
Líc k dráze hole (FTP) 1.5L (1.5° vlevo čili zavřená k dráze hole)
Líc k cíli (FTT) 0.2R (0.2° vpravo čili lehce otevřená směrem k cíli)
Kombinace těchto tří údajů způsobilo lehké draw a míček končí velice blízko cílové linii.

Odhadne někdo, jak by asi vypadaly ony údaje při „šlajzu”?

P.S. Vše výše uvedené platí pro pravoruké hráče.
club path -9
face to path -1 (i se zavřenou hlavou hole lze udělat slice)

výpočet vzletového úhlu = (-9 +1) : 3/4 = 6 to se při počte k (-9) dráze hlavy hole a je z toho -9+6 = -3 stupně s trajektorií letu doprava (slice)
takhle se dá z čísel vypočítat jakýkoliv úder a naopak z letu míče odvodit čísla.

Snad jsem to nezmastil, už je to dlouho, co jsem to počítal naposled :D
 
Takže další info (i když neověřené) ohledně MEVO+. Údaje z MEVO+ by mělo být možno prezentovat obdobně jako u jeho dospělého (5x dražšího) bráchy X3. Pokud to tak opravdu bude, tak to na trhu LM způsobí nejspíš zemětřesení.
A2EC71DD-0DF5-4957-98B5-F095475C64A1.jpeg
394473D3-573B-4B54-958C-7859A6900001.jpeg
6B8D5A70-5843-41FE-B14F-CEA357D9E41D.jpeg
2C699ED4-D8D3-4277-9790-DB9AFD765EC5.jpeg
 
Když už simulátor, tak mevo+ :) jen vás to bude stát o 800 dolarů víc, kvůli dokupu pokročilých údajů, protože club path a face to path je sakra důležitý.

Přesunu to sem, ať nespamujeme.

Koukal jsem informativně na to, např. golfgear za něj chce 60 000 Kč ale přímo na https://www.flightscopemevo.eu ho lze sehnat za 1800€ cca. 44 000 Kč.
@Mirek_62 ho tuším taky kupoval někde venku.

Když jsem si to cca. rok zpětně modeloval, tak mi to vycházelo pod kilo, to postavit v nějaké rozumné kvalitě. Ale shořel jsem na prostoru, tady na Praze západ něco najít není sranda.

Teď nedávno jsem byl okouknout prostor asi 10 min jízdy od domova ale strop byl jen 2,4m a topilo se v kamnech :)
 
@Seppper asi ještě bude potřeba připočítat nějakou elektroniku, počítám, že licence na soft sdílet nepůjde..
 
Přesunu to sem, ať nespamujeme.

Koukal jsem informativně na to, např. golfgear za něj chce 60 000 Kč ale přímo na https://www.flightscopemevo.eu ho lze sehnat za 1800€ cca. 44 000 Kč.
@Mirek_62 ho tuším taky kupoval někde venku.

Když jsem si to cca. rok zpětně modeloval, tak mi to vycházelo pod kilo, to postavit v nějaké rozumné kvalitě. Ale shořel jsem na prostoru, tady na Praze západ něco najít není sranda.

Teď nedávno jsem byl okouknout prostor asi 10 min jízdy od domova ale strop byl jen 2,4m a topilo se v kamnech :)
Známý, co si dělal teď přes zimu simulátor s flightscope, tak v tom zahučel skoro 400, ale je fakt, že to má jako někde v indooru...

Nicméně je potřeba počítat s kvalitní rohožkou a golfovým plátnem + výkonný počítač a projektor, takže můj skromný odhad je 150 000.
 
@Seppper asi ještě bude potřeba připočítat nějakou elektroniku, počítám, že licence na soft sdílet nepůjde..

Já to pochopil tak, že by to bylo někde, kde k tomu budeme mít přístup všichni, ozval se mi ještě jeden další člověk tady z fóra co by měl zájem, pak stačí jedna licence, ne?
 
Přesunu to sem, ať nespamujeme.

Koukal jsem informativně na to, např. golfgear za něj chce 60 000 Kč ale přímo na https://www.flightscopemevo.eu ho lze sehnat za 1800€ cca. 44 000 Kč.
@Mirek_62 ho tuším taky kupoval někde venku.
zapomněl jsi na DPH 😉

Kupoval jsem z Holandska, vč. DPH to bylo 2.400,- € (bez PRO balíčku)
Ten jsem dokupoval (když byl konečně k dispozici) za 925,- € vč. DPH
 
Já to pochopil tak, že by to bylo někde, kde k tomu budeme mít přístup všichni, ozval se mi ještě jeden další člověk tady z fóra co by měl zájem, pak stačí jedna licence, ne?
Jedna licence jo, takže společný hw. Jsem to nestudoval zatím, nevím na čem to poběží…
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom