Nové
 • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kunětická Hora

Popis

Kunětická Hora (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.grkh.cz:

18jamkové mistrovské golfové hřiště Kunětická Hora splňuje všechny požadavky a standardy moderního golfového areálu. Autorem golfového hřiště otevřeného v září 2007 u obce Dříteč je špičkový australský golfový designér Graham Marsh, který má za sebou výstavbu více než 80 golfových hřišť po celém světě. Svojí délkou patří golfové hřiště Kunětická Hora mezi nejdelší golfová hřiště v České republice. Pro design golfového hřiště je typické množství členitých písečných bunkerů, zvlněné fairwaye a víceúrovňové velké greeny. Vítr na „Kuňce“, jak se hřišti mezi golfisty začalo obecně přezdívat, bude Váš protihráč, se kterým musíte při golfu v každém ročním období určitě počítat.

3.jpg 1.jpg 2.jpg 4.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

Velke prekvapeni
Datum mojí hry
24.5.2024
Moje úroveň HI (HCP)
Master (<10)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • Greeny
 • Fairwaye
 • Layout
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 4,00
Na Kuňce jsem nebyl asi 4 roky, moc jsem si hřiště nepamatoval, takže jsem byl mile překvapen. Skvěly stad fairwayí, roughy šťavnaté, greeny ve skvělém stavu. Sice nám třičtvrtě dne pršelo, ale užil jsem si to na max. Nehodnotím bunkery, byly po velké bouřce splavené, takže vyřazeny ze hry.
2 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
Datum mojí hry
20.5.2024
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • pondělni fee za 650 kaček je super cena
 • v pondělí ráno božský klid
Nelíbilo se mi
 • driving
 • divný stav bunkerů
 • některé jamky typu "výzva" by mě asi časem docela unavily
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 4,00
Jelikož jsem měl teetime hned ráno, zvolil jsem verzi s ubytováním přímo v resortu.

Hotel klasika - plně vybavený, pěkný pokoj odpovídá ceně 2.400. Snažil jsem se vyhandlovat pozdější checkout - ať si můžu nechat věci na pokoji, než se vrátím z hřiště. Není problém, ale za extra pětikilo. Na to, že to bylo pondělí a hotel prázdnej, mi to přišlo zbytečný, ale nejede vlak. Slečna na recepci milá a ochotná, ale tohle není bohužel na jejím rozhodování. Prostě tenhle resort je neosobní komerční mašina (nic ve zlém) - tady je ceník tlusťochu a pokud chceš, tak zaplať. Na osobní sympatie se tu nehraje. Takže ubytko hnedle dražší. Vytáčí mě parkoviště, který je od hotelu kus cesty a svoje věci vláčíte do hotelu do kopce po hrbaté dlažbě jak soumar. Hned u hotelu sice nějaký parkování je, ale jen pro VIP nebo za další "pětibábu". To už jsem se zařekl, že nedám jen z principu ... naštěstí jsem si všiml, že i tam je pár míst zadara a ježto byla neděle večer bylo tam volno ... tenhle problém vyřešený.

Vím, že lidi často nadávali na restauraci a obsluhu, ale já nemůžu říct křivýho slova. Jídlo slušný, pivo taky, ceny odpovídají místu, ale žádná vražda, obsluha bez problémů stíhala a byla docela milá. Na druhou stranu v neděli kolem 19 hodiny tam už moc nával nebyl.

Hřiště mám rád a líbí se mi. Hrál jsem tam teda jen dvakrát před asi 10 nebo 11 lety a docela se mi dařilo. Tentokrát to bylo potřetí a šlo mi to zase (na moje poměry - rád bych byl tak nějak bogey golfista). Hřiště v super stavu - odpaliště, ferveje, grýny. Vše bez výtek. Navíc pondělní HH fíčko na osmnáctku za 650 kaček - super.

Co je ovšem docela otřes je driving. Pod kopcem pod hotelem je cosi ve stylu betonového bunkru, do kterého vlezete a tam jsou odpaliště. Neútulný, tísnivý pocit. Navíc po nočním dešti všude louže vody. Hraje se z rohožek, což by nebyl problém, kdyby ty rohožky byly ve slušným stavu. Což nejsou. Většina vymlácená na podklad, našel jsem snad jednu nebo dvě, co byly jakž takž OK. Gumová týčka jen někde, navíc porůznu potrhaná a polámaná tak, že na nich míček prostě nedrží. Byl jsem tam úplně sám, tak jsem se nějak zařídil, ale být tam víc lidí, bude to pěkná otrava. Žetonky koupíte v recepci hotelu, za jeden se vám vysype hromádka (subjektivní dojem) míčků. Aspoň že jsou ve slušným stavu. Nicméně pokud vám míčky a žetonky dojdou, a chtěli byste další, tu cestu do kopce do recepce a zpátky do bunkru si (asi) rozmyslíte. Je 21. století - nechápu proč nemůže automat fungovat třeba i na hotelovou kartu? Na to, že Kuňka má (aspoň myslím) ambice patřit k top českým hřištím, je imho tenhle driving ostudou. Připadal jsem si tam jak někde v Albánii ...

Drobný zmatek nastal na odpališti jedničky - které? Černé, bílé, modré, žluté, červené? Modré tu jsou delší než žluté?? Proč ... WTF? Navíc nikde jsem tam nenašel nějaké rychlé info - návod, který by poradil. Vím, že je to pro sólo hru asi jedno, ale proč? Nakonec jsem se vydal z modrých ... mi přišly jako rozumný kompromis. Ve finále jsem to zvládl za 97 ran - první devitka dle mých představ za 46. Druhá už horší za 51 - docela mě "sežvýkly" ty dlouhatánské jamky co tam jsou. Hlavně psychicky - když koukám na tu dálavu, tak se bojím, že tam ani nedojdu, natož abych to tam dopinkal. Nicméně ve výsledku - z modrých prý mám 26 ran navíc, takže jsem to šel ránu pod "svůj par". Pašák pašík :)

Tohle hřište mi obecně přijde hodně milosrdný i na pořádně zkažené rány. Roughy tu sice jako jsou, ale v pohodě hledatelné a hratelné. Jestli někdo někdy nadával na Kuňku, že má nehratelné rafy, měl by si zajet třeba do Brna. Zahrát z poloviny tak zkažené rány na Kaskádě, jdu si po první devítce do recepce koupit nový míčky. Tady v 99% pohoda. Navíc se mi drajvy během prvních 6 jamek podařilo (po včerejším Bohdanči) docela srovnat, takže cajk. A taky patování se spravilo - grýny dobrý a odpovídaly rychlostí očekávání.

Trochu mě překvapily bunkry - spíš jejich stav. Na to, že mají asi být dominantním a výstavním prvkem hřiště, byly takový divný - působily špinavě a ne úplně udržovaně. Na druhou stranu je potřeba říct, že bylo pondělí ráno (šel jsem v 8) a hlavně ... večer předtím se přes resort prohnala festová průtrž a pořádný krupobití. Netuším, jak moc se na stavu právě bunkerů podepsalo tohle. Že byly u krajů lehce zerodované od toho přívalu deště chápu, ale písek v nich (nebo co to je) byl docela udusaný a tvrdý a pokud jsem z nich hrál (snažil jsem se jim vyhýbat a docela úspěšně) tak to nebyl zas takový problém. Kolikrát by je nebylo ani potřeba hrabat, bo chůze v nich zanechávala jen nepatrné stopy - spíš škrábance na povrchu. Nicméně uznávám, že bunkery zde obecně budí respekt a kolikrát jsem hrál úmyslně na zbabělce před ně a pak už jen krátkou příhru na green, než riskovat a skončit v nich. Z některých by se dostávalo asi dost blbě - i přes ten tvrdý podklad.

Celkové hodnocení je veskrze pozitivní. Hřiště se mi líbí. Hodně. Nevím sice, zda bych ho chtěl mít jako domovské a mydlit to tam X krát týdně. Určitě ne kvůli drivingu. A asi by mi ty některé jamky začaly lízt na mozek, ale takhle to beru jako příjemné zpestření. Pokud bude šance a pojedu okolo, rád se tam kdykoliv vrátím. Navíc za ty slevněné peníze to nemá chybu + že v to pondělní dopoledne jsem tam byl téměř sám - pohoda, klid, žádný stres.
3 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
HonxaG
HonxaG
to s těmi modrými pro "lepší ženy" a žlutými pro " horší muže" :) v podstatě chápu a souhlasím, nicméně tam měli (pokud si pamatuju dobře) uvedeno, že třeba ty modré jsou jak pro muže tak i pro ženy. A teď jak? Pravděpodobně to bude záviset na HI daného hráče, jenže nikde jsem tam (a ani na webu hřiště) nenašel rychlé info jak se roztřídit, např že muži HI < 10 bílá, od 10-21 modrá, pak žlutá atd .. Prostě jsem tam stál a hádal ... na turnaji by to bylo jasné a dané a startmaršal ti to řekne, asi by mi to poradili na recepci, ale jen kvůli tomu jsem tam nešel .. čekal bych tuhle in formaci na startu, ale nenašel. Prostě zmátli mě hned na začátku ... ale jak je vidno z toho co píšeš, že stávající modré = minulé žluté, měl jsem správný odhad :) Mmch ty nové červené jsou často docela "vtipné" :)
HonxaG
HonxaG
a ad rafy - no to nemělo vyznít jako stížnost. Já jsem byl rád :) To byla jen poznámka k tomu, že aktuálně nejsou tak zlé jak se říká. Věřím, že je umí udělat i extra hnusné .. a to tam být snad ani nemusím :) Ale možná jsem se nevyjádřil přesně - já nemám problém s rafy, odkud je těžké se vyhrát a klidně vezmu, že to bude muset být jen kratičká rána zpět na fervej, nebo i dvě (ostatně má to být trest, nemáš tam hrát), já ale nesnáším rafy, kde vlastně ani nemáš šanci ten míček najít. Takže pokud je raf "hledatelný" pak jsem spokojený a hřiště považuju za přátelské.
Mirek_62
Mirek_62
Ony v podstatě všechna odpaliště jsou pro všechny.
A jsou tomu uzpůsobeny i příslušné „normy hřiště”.
Např. dnes se na seniorkách dost často vypisují turnaje pro „master seniory” z odpališť předsunutých žlutým.

Jenže, ješitnost nám obvykle nedovolí jít na „dámská” odpaliště 🤭
Datum mojí hry
4.5.2024
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
sem tam
Pochválil bych
 • ferveje
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Hřiště v super kondici. Minulý víkend se zde hrála nějaká juniorská soutěž.
Ferveje asi pohnojené (ležely na nich granule), trochu mi vizualně vadilo, že nebyla tráva zelená, ale prosvítala bíle(nevím asi druh trávy). Grýny rychlé a celistvé. Mimo ferveje už byla tráva vzrostlá a hustá.
Trochu mi vadilo, že jsem na 4 jamkách byl s údržbou, která vyfoukávala trávu z bunkrů.
Celkově mohu doporučit.
20240504_094620.jpg

20240504_095220.jpg

20240504_113313.jpg

20240504_123709.jpg
4 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.

Info o položce

Kategorie
ČR - Východ
Přidáno
requo
Zobrazení
6.699
Watchers
1
Hodnocení
14
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 3,86 14 hodnocení

Více v ČR - Východ

 • Havlíčkův Brod
  Havlíčkův Brod (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Golf Prosečné
  Prosečné (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • UNO - Ústí nad Orlicí
  UNO - Ústí nad Orlicí (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Osyčina
  Osyčina (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gko.cz: Golf...

Více od requo

 • Zbraslav - 9j - GOLF PARK PRAHA (ČGK)
  ZBRASLAV / GOLF PARK PRAHA (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • Tri Duby
  Tri Duby (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Tále
  Tále (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z https://www.tale.sk...
 • Lhotka (6j)
  Golf Park Lhotka (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Vinoř
  GOLF VINOŘ (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Sdílet položku

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom