Kunětická Hora

Popis

Kunětická Hora (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.grkh.cz:

18jamkové mistrovské golfové hřiště Kunětická Hora splňuje všechny požadavky a standardy moderního golfového areálu. Autorem golfového hřiště otevřeného v září 2007 u obce Dříteč je špičkový australský golfový designér Graham Marsh, který má za sebou výstavbu více než 80 golfových hřišť po celém světě. Svojí délkou patří golfové hřiště Kunětická Hora mezi nejdelší golfová hřiště v České republice. Pro design golfového hřiště je typické množství členitých písečných bunkerů, zvlněné fairwaye a víceúrovňové velké greeny. Vítr na „Kuňce“, jak se hřišti mezi golfisty začalo obecně přezdívat, bude Váš protihráč, se kterým musíte při golfu v každém ročním období určitě počítat.

3.jpg 1.jpg 2.jpg 4.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

Sopečné psycho
Datum mojí hry
28.9.2021
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • greeny
Nelíbilo se mi
 • barva písku
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 4,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 2,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 2,00
Layout za mě docela nuda. Pěkné grýny, přestože trochu prořezané tak konzistentní a přiměřeně rychlé.
Asi milión bankrů s vizuálně hnusným šedým pískem - připadal jsem si jako v Pompejích:(. Nicméně kvalita písku dobrá.
Rafy různě polehlé se spoustou uschlé trávy, nalezení míčku bylo spíše dílem náhody.
Restaurace špatná. Hovězí vývar bez chuti zachraňovaly pouze dobré knedlíčky. Telecí řízek rozmlacený tak, že cítit byla pouze chuť strouhanky. Přepuštěné máslo neviděl ani z letadla:(. Bramborový salát ok.
Celkově trochu zklamání. Marně hledám důvod proč jet opět 2x150km a v dohledné době se vracet
3 members found this helpful.
Příjemný podzimní golf
Datum mojí hry
25.10.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • Pěkné FW a šťavnaté rafy
 • Layout hřiště
 • Fíčko 600 Kč
Nelíbilo se mi
 • Zapískované grýny
20201025_134600.jpg 20201025_134334.jpg 20201025_134258.jpg 20201025_134457.jpg 20201025_134427.jpg 20201025_113545.jpg
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo a Ferrry
Skvělý stav hřiště
Datum mojí hry
12.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • stav hřiště
 • prosekané džihády
 • kompaktní a pěkné grýny
 • cenová akce 800 Kč (oběd + hra)
Nelíbilo se mi
 • chybějící shop
 • restaurace - obsluha
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 3,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 4,00
V rámci východočeského výletu jsme přemýšleli, kde se cestou domu zastavit. A výběr díky ceně padl na Kunětickou Horu, kde mají parádní akci přes všední den přes oběd. 800 Kč za 18j s obědem (voucher na 200 Kč) od jedenácti do snad půl druhé. Volám den předem na recepci a blokuju tedy flajt po domluvě s recepcí (abychom oběd stihli) na 11:40, že prý takhle se to stihne. No, nestihlo. Bohužel od 11 jedl veškerý personál špagety a v 11:25, když jsme si objednávali v 11:00 mi servírka zmínila, že to minimálně 20 minut trvá a že jim nikdo neřekl, že jdeme hrát. Takže jsem šel dolů na recepci a přesunuto naštěstí na 12:10, což jsme už stihli. Doporučení - dejte si rezervu mnohem delší: oběd se vybírá z běžného jídelního lístku (pár jídel do 200,- se tam najde - ale salát s lososem za 185 moc nezasytí. To burger v podobné ceně, co měl jeden z nás, vypadal na výrazně lepší volbou. Když jsem už u těch negativ: tak v čase návštěvy byla v restauraci pravděpodobně nová obsluha, která netušila vůbec nic. Na dotaz, jakou mají točenou limonádu - že nemají. Jaké mají nealko? Birela. A přinesou nealko Zlatopramen. No a k té limonádě: je pak dost blbé, když pak přijdete z hřiště a sami si všimnete, že mají malinovku a tak. Ale co, jistě se časem naučí.

A ještě - na Kuňce aktuálně není žádný ani pidimalý obchod s golfovým vybavením. Prý jim někam odešel. Ok, to se stane, ale na recepci k resortu měli jen pár míčků. Možná. Nevím, já si chtěl koupit chybějící rukavici, bez šance. To jsem skutečně nečekal, že Kunětická Hora nebude i po odchodu shopu mít na recepci ani to naprosté minimum. Chápavý úsměv jinak milého recepčního mi moc nepomohl. Škoda.

Hřiště je placaté, rozlehlé, aktuálně dle mého v parádním stavu. Přišlo mi úrovní hracích ploch aktuálně bezchybné. Ferveje zelené, celistvé, grýny jabysmet. Posekané džihády (prý relativně čerstvě - nevím, nehraju tu často), které zůstaly jen na pár ostrůvcích u stromů, takže míček nalezitelný i tam, kde to dřív určitě byla ztracená rána a míček. Hodně to pomáhalo. Specialitou tu jsou barvy odpališť, jdou za sebou v pořadí - červená, žlutá, modrá, bílá. Hřiště je hodně otevřené. I když sem tam stromy jsou, jak svítí sluníčko - tak stín skoro nikde. A když stojí vzduch, tak to fakt spaluje a pomalu vidíte i fata morgány. Hřiště hraju výjimečně, a nechci mu křivdit - ale moc mě pocitově designem nebaví, v podstatě i po těch několika návštěvách si pamatuji jen pár jamek, že mi nějak utkvěly v paměti - vlastně jen tři: 11 - pětipar, který se dá hrát dvěmi způsoby a dvěmi "fervejemi", 16. další pětipar kolem rybníka a 7. - grýn za palisádou bunkerů v kopci (hezky to vypadá na fotce).

Já tady zahrál tentokrát skvěle, takže jsem spokojený a určitě to má pozitivní vliv na mé hodnocení. Hřiště je ve skvělém stavu. Akce za 800 Kč s obědem je parádní nabídka a stojí podle mě za to si sem výlet na hru aktuálně udělat. Neměl bych problém za hřiště zaplatit i víc, v současné kondici. Ale - v době naší návštěvy nijak narváno nebylo. Sem tam pár osamocených flajtařů. Divný.

Co mě prudí opakovaně - při těch pár návštěvách, kdy jsem tu byl, vždycky nějaký problém - jsou to maličkosti, ale proboha proč? Možná je to tím, jak je to "velký" resort, ale v podstatě pořád nějaké zmatky, chaos... zeptáte se někoho z personálu na něco, ten neví, další vám odpoví a poskytne špatnou informaci atd. A chybějící alespoň základní golfové vybavení na recepci: ať se na mě nikdo nezlobí, ale nevypadalo, že by ten proshop to zabalil zrovna před hodinou. Tak kde to vázne? Hřiště je vždy plus minus v pořádku. Tak proč tohle ne? Nechápu.

IMG_6187.jpg IMG_6185.jpg IMG_6198.jpg IMG_6200.jpg IMG_6206.jpg IMG_6208.jpg IMG_6211.jpg IMG_6216.jpg IMG_6217.jpg IMG_6222.jpg
One member found this helpful.
Upraveno:
P
PaPa
ten burger jsem si dával takypřed hrou a bylo mi z něj těžko, příště radši lososa, ohledně obsluhy - asi brigádníci, jsou trošku zmatení, zřejmě obecný nedostatek personálu, shop byl myslím CityGolf a ten se odstěhoval kamsi do Pardubic už před nějakým časem, taky jsem si říkal proč nemají aspoň nějakou malou zásobu základních rukavic pro zapomětlivé/ztrácející, nějaká týčka...
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
JardaK
JardaK
Jsi nějak zhoršil HCP? 😁
Jinak zmatená obsluha v restauraci potkala i mě před poměrně dlouhou dobou, tak snad to není místní standart..
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
WebGolf.cz

Info o položce

Kategorie
ČR - Východ
Přidáno
requo
Zobrazení
661
Watchers
1
Hodnocení
4
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 3,50 4 hodnocení

Více v ČR - Východ

 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Golf Prosečné
  Prosečné (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • UNO - Ústí nad Orlicí
  UNO - Ústí nad Orlicí (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Osyčina
  Osyčina (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gko.cz: Golf...
 • Hrádek
  Hrádek (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfhradek.cz...

Více od requo

Sdílet položku

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2021 patří (více info):
Nahoru