• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

Vinoř

Popis

GOLF VINOŘ (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
https://www.praguecitygolf.cz

Myšlenka golfového hřiště ve Vinoři se začala rodit již na přelomu tisíciletí. Reálné obrysy nabral tento projekt až v roce 2015, kdy byly zahájeny první stavební práce. Architektem hřiště je Jonathan Gaunt, který má ve svém portfoliu více než 30 hřišť po celém světě. Hřiště leží na náhorní plošině ve výšce 268 metrů nad mořem a najdete zde mnoho prvků, díky kterým perfektně zapadá do konceptu Prague City Golf - jedná se o hřiště linksového typu, na kterém však najdete hned několik vodních překážek. S délkou 6589 metrů z černých odpališť a s písečnými pustinami tzv. wastelands bude výzvou i pro výkonnostní amatéry nebo profesionály. Amatérští hráči zase ocení méně členité greeny. Specifickým prvkem jsou pak pískovcové masívy, které lemují fairwaye a greeny ne jedné jamky.


Vinoř 4.jpg Vinoř3.jpg Vinoř2.jpg Vinoř1.jpg

Kontakty:

Bohdanečská,190 00 Paha 9 - Vinoř

Recepce
+420 771 272 781, vinor@pcg.cz

Nová hodnocení

Možná příště?
Datum mojí hry
30.5.2023
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 2,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4,00
Včera poprvé Vinoř, 18 jamek, a já vám teda nevím. Říkám si, že se radši hned podělím o zkušenost a zážitek. Nikoho nechci odradit, sám bych chtěl dát hřišti ještě šanci někdy příště, ALE.

Abych začal od začátku:
Příjezd: dominantní klubovna, vlevo driving, vpravo kriketové hřiště. koupil jsem si košík a šel vyzkoušet tréninkové plochy.
Chipping green - oceňuji velikost, ne na každém hřišti je možnost zkoušet i 40m příhry. Zároveň i krátký chip, bokem se dá trénovat i bunker shot. Sice na chipping greenu někdo trénoval puttování, ale to jsme si vysvětlili, za to hřiště nemůže :) chipping green za mě dostačující.
Driving - rohože úplně nové, super, není co vytknout, driving je dostatečně dlouhý i na trénink maximálního drivu. Sice je zakončen silnicí, ale v dostatečné vzdálenosti. Vyzkoušel jsem i hru z trávy, jen velikostí tak max pro 4 hráče pálící zároveň, víc už by bylo nebezpečný pro všechny.
Putting green - jeden velký, několik jamek a obtížností, za mě super

k jednotlivému hodnocení:
Layout hřiště - spousta hráčů zde uvádí, že se jim velmi líbí. Za sebe stejné nadšení nesdílím. Je super, že ačkoliv je hřiště placka, jamky jsou od sebe skutečně vizuálně odděleny tak, že moc nevnímáte, že někdo hraje vedle. Jamky jsou jak levotočivé, tak pravotočivé, tak i rovné, přes vodu apod. Ovšem layout některých jamek mi přišel trochu za hranou normální hratelnosti. například jamka 7. Par 5, úzká fw, první zlom je na 180 metrech, tedy spíše na příhru železem, pokud chce člověk hrát drive, musí přepálit 4 bunkery a naslepo se trefit na fw, vše okolo je trestáno rafem, kde se nedá ani najít míček, tento set up už mi přišel možná na podobné hřiště až moc, ale čistě subjetivní hodnocení

Grýny - mám trochu pocit, že je zde problém s vodou. Grýny jsou dost suché a extra tvrdé, nejde ani tak o rychlost grýnů, ta mi nepřišla tak extrémní, spíše rychlejší, ale grýny jsou prostě hodně tvrdé a suché, je dost těžké tam delším železem i po dopadu z velké výšky cokoliv udržet, první odskok je tak vysoký, že to jsem nikde jinde moc neviděl. Věřím, že toto se v průběhu života hřiště ještě určitě změní. Co mě však šokovalo je počet pitchamarků. Na každém grýnu jsem jich vypichoval mezi 5-10 extra kromě mého. Rekord byl 15! Jedna věc jsou hráči, totálně na to kašlou, to jsem nikde jinde neviděl, druhá věc, zkušenost z dalších hřišť, kdy vypichuje i kontrolující marshall, ale nevím jak to tu chodí, každopádně takových pitchmarků jsem neviděl nikde jinde.


Ferveje - sucho je vidět i tady, na první pohled krásně zelené a dobře zatravněné, až na vyjímky, kde je trávy méně. Ale jsou extrémně tvrdé. I povedený drive je potrestán tvrdostí a sklonem fw odskokama až do hustého neproniknutelného rafu. Na několika jamkách jsem trefil střed fw a skončil jsem ztraceným míčem v rafu. Extrémní odskoky míčku, počítám, že to bude závlahou, která zde docela chybí, ale věřím, že i toto se časem zlepší.
Občas fw dostatečně široké, nicméně převládá ve mě pocit, že více jamek má fw velmi úzkou.

Bunkery - zde trochu rozčarování. Nové hřiště a kvalita písku mě trochu vyděsila. Občas hodně malých kamínků, těžký tvrdý písek, nic nadýchaného. Zde opět zřejmě nešvar místních hráčů, tolik neupravených bunkerů, hrábě jsou všude, ale každý druhý bunker byl po hráčích totálně neupraven, všude šlápoty, díry po ráně apod. nechápu.

Rafy - některé rafy mají řidčí trávu s tvrdým pískem, zde se dá míček hezky najít a hrát, ale většina rafů je obří džihád po kolena, kde pokud zázrakem najdete míček, jste pak naštvaní, že ste ho našli, protože se nedá vyhrát ven :) kdo nemá hřiště nachozené, bude furt hledat, už i kvůli odskokům z fw. Nedokážu si představit víkendy, kdy půjde jeden flight za druhým. Za mě zbytečně husté rafy, trestající každou ránu. Ano, je to výzva, ale při plném hřišti si myslím, že to bude na škodu. rozhodně nic pro vysoké handicapy.

Odpaliště - za mě skvělé. v dobré kondici, zcela rovné, místama zapískované. není co vytknout.

Personál - nemohu posoudit, neměl jsem tu čest, jen na recepci, zde vše v pořádku

Jídlo - nestihli jsme. jakmile jsme dohráli, restaurace zavírala. nehodnotím, zkusíme příště.

Zbytek - trochu jsem čekal na vodních 3 Parech drop zóny. Nejsou nikde. čekal bych i čističky na míčky na každé jamce, jsou však cca co 4 jamky jedna čistička. Za mě hřiště tohoto formátu by mohlo mít na každé. A naopak sem tam i čističku holí, ta není vůbec nikde.
Zcela chybějící zázemí na hřišti - toitoiky, přístřešek pro průtrž mračen apod. ale to se snad časem změní.
Stále mi chybí lepší značení jamek, vody, outy, apod., ale taky asi otázka času.
Nejhorší věc na celém hřišti - Lidi okolo. Lidi si tu zvykli užívat golfové hřiště jako park a to se nezměnilo. Za 18 jamek jsem musel 4 skupinkám říct, jestli můžou jít pryč. nikdo z nich ani když nás viděl, neměl tendenci jít pryč, uhnout, cokoliv, podle nich jsme byli my ti navíc a nemáme tam co dělat, nikoliv obráceně. Pár si prohlíží rybník přímo v dopadnové zóně, lidé se prochází po FW se psama, někdo jezdí na kole po FW. matky tam chodí s dětma se procházet. Celým hřištěm vede cesta, kde jezdí na kole a běhají běžci, přímo v dráze drivu. Podle mě, musí intenzivně od rána do večera jezdit marshall a tyto lidi vyhánět, to se vůbec nedělo a akorát jsou konflikty mezi platícími hráči a lidmi, kteří si myslí, že to je jejich park. Tohle mi neuvěřitelně kazilo celou hru. Věřím, že se zlepší, ale je potřeba na tom intenzivně pracovat, než se něco někomu omylem stane. Tyto lidi neznají FORE, neví, že když máte 160m PAR 3 a oni jsou 50 metrů od vás, že můžete dát shank aniž chcete a trefíte je omylem velkou rychlostí. Kolikrát jsme na ně mávali, že chceme hrát tam kde se prochází se psy, a nic. V klidu si jdou proti nám, procházka, pohoda. ignorace.

Celkově za mě za 3 z 5. Nevím co si o tom myslet, rozhodně dám ještě šanci, ale s odstupem času. Hřiště má nejlepší dny před sebou, je tam ještě spousta práce a věřím, že bude skvělé. Rád příjdu znovu a objektivně zhodnotím a vezmu zpět své negativní body pokud tomu bude jinak.
9 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
Upraveno:
HonzaKulig
HonzaKulig
Dovolím si jen jednu reakci k nastavení, designu apod - to hřiště je links, se vším všudy a já jsem rád, že takové hřiště v Česku je. Přesne kvůli vysokým roughům, a všemu co píšeš se tam chodí, stačí se podívat na jakékoliv UK linksové hřiště :)
P
Peeter
díky za info, rozumím a je pravda, že to prostě vypadá jinak, než ostatní "klasická" hřiště v ČR. S Links hřišti bohužel zkušenost nemám, takže z toho plyne i moje reakce :) . Myslím si ale, že tento typ je přeci jenom vhodnější pro trochu vyhranější a zkušenější hráče a nebál bych se dát na hřiště omezení vstupu dle HCP, už v ČR na pár hřištích je. Protože když vidím, jak se hra vleče s hledáním míčů u hřišť, kde jsou rafy v podstatě klasická tráva a né tohle :) tak bych se docela bál o průchodnost hřiště až se zaplní. Zatím tam chodí relativně málo lidí, ale až na to přijdou i vietnamci, korejci a podobní hráči (kdo měl tu čest, ví o čem mluvím), tak se to bude chodit za 6 hodin, ale to už je samozřejmě na jinou diskusi. Každopádně doporučuju hodně míčů s sebou :D
DJHolmes
DJHolmes
Já třeba ty drop zóny nemám rád. Přijdou mi takové negolfové, ale podle gusta.
Jinak si asi spousta těch procházejících negolfistů neuvědomuje, co to může být dostat míčkem přes šišku. Možná kdybych jim přinesl ukázat pěkný důlek v trojce plechu, tak by změnili názor.
Já linksová hřiště miluji. Tady ty rafy jsou ještě čajíček. V Irsku a Skotsku jsou u některých fervejích podél nebo i kolem celého greenu takové keře (jako třeba ,,hlodáš evropský'') kde nenajdeš vůbec nic, ba ani tam nevstoupíš, protože to prostě nejde. Má to prostě svoje kouzlo - samozřejmě každému se to líbit nemusí.
Více mě štve, když nemůžu najít míček v 6-ti cm trávě 2 m od ferveje (což je běžné když nevidíš vůbec místo dopadu). Když už, tak pořádný džihád.
Nadšení
Datum mojí hry
29.5.2023
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • Layout hřiště
 • Kvalita hracích ploch
 • Milý personál
Nelíbilo se mi
 • Chybějící přístřešky a WC na hřišti
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 4,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Dnes poprvé Vinoř a jsem nadšený!
Bavil mě layout jamek - každá jiná, některé jsou o délce, jiné o přesnosti, nejvíce mě bavily risk and reward.
Hodně se psalo, že kvalita hracích ploch nic moc, ale mně přišla na nově otevřené hřiště skvělá - zejména grýny a odpaliště, horší byly snad jen bankry.
Dalo by se vytknout, že na hřišti není žádný přístřešek proti bouřce, lavičky, ani WC. Vlastně ani stín, moc stromů na hřišti není.
Jinak všude vládne klid, jamky jsou od sebe hezky oddělené.
Vlastně typem hřiště mi to přišlo něco mezi Albatrossem a Beřovicema.
Tréninkové plochy jsou velkorysé a kvalitní, stejně tak klubovna.
K tomu všemu milý personál.
Sem se budu rád a často vracet :)

20230529_100510.jpg 20230529_083440.jpg 20230529_093616.jpg 20230529_100202.jpg 20230529_102354.jpg 20230529_100739.jpg
5 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
Jedním slovem - zábavné!
Datum mojí hry
26.5.2023
Moje úroveň HI (HCP)
Master (<10)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • layout hriště - různorodost jamek
 • soukromí na většině jamek
 • kvalita hřiště
 • greeny
Nelíbilo se mi
 • Design klubovny
 • servis v restauraci - v prakticky prázdné restauraci jsme se ani po 40 minutách nedočkali jídla
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Byl jsem dnes poprvé a hned naporvé jsem nadšený z většiny věcí.

Příjezd ke klubovně je takový nijaký, kolem cesty nic není a je to takové až smutné. Klubovna se mě osobně moc nelíbí, ale to je subjektivní.

Na drivingu ani puttingu jsem nebyl, ale spoluhráč ano a říkal, že v zastřešené části je málo místa a bál se, že si zlomí driver (ale budou to prý nějak řešit). Celkově tedy tréninkové plochy nehodnotím.

Teď to nejlepší - hřiště.
Stav hřiště:
Neměl jsem velká očekávání, podle informací z různých zdrojů jsem očekával, že kvalitativně hřiště ještě není v top stavu. O to příjemněji jsem byl překvapený, že hřiště je ve výborném stavu. Odpaliště jsou parádní, v rafech jsem nenašel ani jedno holé nebo suché místo, grýny jezdí krásně (podle informací 8,5 stopy, pocitově možná ještě o trochu rychlejší) a hlavně jsou naprosto hladké, takže nic neposkakuje a paty krásně rolují. Trochu jsem se bál fervejí, ale zbytečně. Žádné místo s řídkou trávou jsem nepotkal. Jsou trochu tvrdší, ale to je za mě dobře - drajvy krásně dobíhají a nereju zbytečně ze země obrovské řízky. Podle mě je hřiště už teď ve výborném stavu a to je teprve květen.
Jediné, z čeho jsem byl trochu na rozpacích byly bunkery. Písek v nich je tmavý a hutnější. Ale pak jsem se dozvěděl, že to je záměr architekta, protože tento typ písku je typický pro oblast, kde hřiště stojí. Proč ne, vlastně se mi takhle myšlenka i líbí.

Design hřiště:
Mě osobně se hodně líbí, různorodé jamky jak co se týče délky, tak rozmanitostí. Díky kopečkům mezi jamkami máte pocit, že jste na hřišti téměř sami a člověk by až nevěřil, že hřiště je původně placka.
Většina jamek nabízí možnost konzervativní hry, ale i možnost skórování. Grýny jsou hezky modelované, ale nic přehnaného.
Kdybych měl hřiště zhodnotit jedním slovem, bylo by to "zábavné".

Restaurace:
To pro mě bylo velké zklamání. Vlastně nemám moc co hodnotit. Jídlo jsme si objednali prakticky hned, pití jsme měli během chvíle. Po půl hodině přišel číšník, že se omlouvá za čekání, ale že už naše jídlo nandavají. Když se dalších 10 minut nic nedělo, tak jsme už odešli, protože můj spoluhráč už nemohl déle čekat. V té době bylo v restauraci cca 6 lidí včetně nás, zajímalo by mě, jak by to vypadalo při plné restauraci.

Nicméně celkově rozhodně doporučuju si jet zahrát. Pokud někdo čeká na to, až bude hřiště stát za to, tak za mě už ten čas přišel.
4 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
WWW.GOLFPROVSECHNY.CZ

Info o položce

Kategorie
ČR - Střed
Přidáno
requo
Zobrazení
1.158
Hodnocení
9
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 3,89 9 hodnocení

Více v ČR - Střed

 • Zlonín
  ZLONÍN (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfzlonin.cz...
 • Yard-Předboj
  YARD RESORT PŘEDBOJ (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Úholičky
  GOLF SNAIL KLUB ÚHOLIČKY (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Štiřín
  ŠTIŘÍN (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.stirin.cz a...
 • Stará Boleslav
  STARÁ BOLESLAV (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Více od requo

 • Lhotka (6j)
  Golf Park Lhotka (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Holešov
  Holešov (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gkhol.cz...
 • Slušovice
  Slušovice (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.dgcs.cz...
 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Sedin
  Sedin (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfsedin.sk...

Sdílet položku

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří v roce 2023 těmto Jamkařům a
Back
Nahoru