Nové
 • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tále

Popis

Tále (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z https://www.tale.sk
:

Golfové ihrisko Gray Bear bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s kompletne vybudovanou infraštruktúrou. Golfové centrum sa rozlieha na ploche približne 60 hektárov. Dizajn golfového ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska realizovala škótska firma Southern Golf Ltd. Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn 6 296 metrov dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71. Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.

Tale-1-scaled-700x450.jpg 77186085-700x450.jpeg GCGraybearTale_HR-007-scaled-700x450.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

Fantastická druhá devítka
Datum mojí hry
31.7.2023
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • Druhá devítka
 • Stav hracích ploch
 • Výhledy po okolí
 • Orientace po hřišti
Nelíbilo se mi
 • Velká rozdílnost první a druhé devítky
 • Driving u hřiště - žádná sláva
 • Mapky u jamek by mohly být lepší
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Je to mé hodnocení optikou rodinné návštěvy a k tomu mé první hry na tomto hřišti, při další návštěvě to už určitě bude jiné. Těšil jsem se moc, navštívili jsme v rámci dovolené toto mistrovské hřiště. Které tak nějakou ÚPLNOU náhodou je kousek od místa, kde bydlíme (hotel Tále). Naštěstí vyšlo počasí, i když předpověď původně nic moc neslibovala. A celková cena za 4 hráče v pondělí - středa 207 EUR (2 dospělí, junior, dítě), tak jsem se modlil, aby to za to stálo (není to pro mě úplně každodenní pohodlný náklad) a celá rodina byla spokojena a užila si to. A to se podařilo, líbilo se nám to všem moc.

Mně se líbila především druhá devítka. Lehce mi připomínala Mariánky, jestli si to dobře pamatuji, trošku možná švihnuté Házlovem. První devítka až vlastně na jamky 7 (moc hezký třípar v lese) a 9 (dlouhý pětipar, který se mi líbil) bylo pro mě trochu zklamání. Když to přeženu, tak vlastně většinou taková louka - čekal jsem víc, druhá pak už je vlastně celá v lesích, fantastická - ano, za tím sem sem jel. Bohužel taky hodně, ale hodně dlouhá oproti první. Rozdíl byl u mých odpališt cca 330 metrů. A bylo to znát. Tohle mi trochu vadilo, ten rozdíl byl výrazný, možná i charakterem jamek a skoro bych přísahal, že i grýny na druhé devítce jsou mnohem členitější, než na první... nevím, velmi subjektivně silný pocit vlastně dvou rozdílných hřišť zapojené ne úplně ladně do jednoho celku. Úplně si nemyslím, že je celkově nějak skvělé mít od devítky tři pětipary 500 a více metrů, a na druhé devítce dva třípary jeden cca 170, druhý skoro 190 metrů. Ale měl jsem jít z bližších než modrých odpališť, pak bych asi tolik nebrblal.

Hracím plochám není co vytknout. Grýny na první devítce pomalejší, na druhé rychlejší... v noci pršelo a přes den vedro, tak se to měnilo skoro před očima - k rychlosti míčku. Úplně bych nemusel mít ty plastové obroučky v jamkách, několikrát nám to dle mého míček nemilosrdně vykoplo a taky bych se nezlobil, kdyby se častěji využíval návrt někde více ke středu grýnu. Orientace na hřišti dobrá, nikde jsme nebloudili, cedule k jamkám - no, po chvíli jsem se na ně vybodl a měřil raději vše dálkoměrem (hodinky jsem si zapomněl na hotelu). Hvězdička dolu za neuhrabané bunkry - to jsem tady nečekal, bohužel protože sem vemeno, tak jsem byl asi v šesti bunkerech a z toho všechny snad až na jeden měly v sobě lidské neuhrabané ťápoty. Předpokládám, že to holt byla smůla, že jsme šli po někom, koho to asi nikdo nenaučil.

V restauraci před hrou jsme si dali jen různé pití, kafe, limonády a tak, po hře jsme jeli na jídlo do našeho hotelu, tak nemohu posloužit, recepce bez problémů, platil jsem dopředu teetimem, jeden drivingový koš za 4 ečka (asi 40-50 míčků), v pohodě. Tréninkové plochy u velkého hřiště spíše slabší, takové spíše asi jako warmup. Putting a chipping ok, mírným zklamáním byl driving, poměrně velký ve třech patrech, na druhou stranu... vyhrazené místo na odpaly mezi dvěma provázky - kousek nerozrytého místa míčky se hledal těžko a blbě se v tom stojí - nebylo kde. A takového místa, kam se to dalo přesunout... ale třeba se na to v pondělí ještě nedostalo po víkendu. Každopádná nedaleká (pár set metrů cestou v areálu) "akademie" - kam se půjdeme ještě podívat snad ve středu, má vyjma vymazlené devítky vlastní mnohem velkorysejší tréninkové plochy krátké hry.

Možná jsem byl příliš negativní a vypichoval drobnosti. Laskavý čtenář promine. Tak bych to chtěl napravit - celkově: velká spokojenost. Druhá devítka je velmi krásná, tam jsme si to užili všichni moc, hrací povrchy v pohodě, velkorysé. Na rodinný golf je to dlouhé a nějak by mi ani nevadilo, kdybych po první devítce mohl ofiko jít na kratší odpaliště, přišlo by mi to možná "sladěnější". Každopádně - spousta krásných pohledů, klid na hřišti, líbilo. A levnější cena po-st je velmi fajn. Stálo to za to a doporučuju (v dešti a větru bych to ale hrát nechtěl - tu druhou devítku, byl bych tam asi ještě teď ;))

IMG_4482.jpeg IMG_4474.jpeg IMG_4469.jpeg IMG_4471.jpeg IMG_4465.jpeg IMG_4460.jpeg IMG_4455.jpeg IMG_4449.jpeg IMG_4434.jpeg IMG_4432.jpeg IMG_4428.jpeg IMG_4427.jpeg
5 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
Upraveno:

Info o položce

Kategorie
Slovensko (rozprac.)
Přidáno
requo
Zobrazení
415
Hodnocení
1
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 5,00 1 hodnocení

Více v Slovensko (rozprac.)

 • Tri Duby
  Tri Duby (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Sedin
  Sedin (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfsedin.sk...
 • Black River - Bernolákovo
  Black River - Bernolákovo (27j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • White Eurovalley - Malacky
  White Eurovalley - Malacky (27j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • Penati
  Penati (36j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Více od requo

 • Lhotka (6j)
  Golf Park Lhotka (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Vinoř
  GOLF VINOŘ (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Holešov
  Holešov (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gkhol.cz...
 • Slušovice
  Slušovice (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.dgcs.cz...
 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Sdílet položku

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom